Live Football : Austria

Live football scores, Live league tables


 

05:50 (GMT+1)

12 December 2019

Austria – Bundesliga

Saturday, 7 December 2019
F
T
Hartberg
3 - 2
SKN St. Poelten
F
T
Salzburg
5 - 1
WSG Swarovski Tirol
F
T
Wolfsberger AC
1 - 3
LASK
Sunday, 8 December 2019
F
T
Mattersburg
1 - 2
Admira Moedling
F
T
Sturm Graz
1 - 2
Altach
F
T
Rapid Wien
2 - 2
Austria Wien

Austria – Erste Liga

Friday, 29 November 2019
F
T
Amstetten
3 - 3
Grazer AK
F
T
Austria Wien (A)
4 - 1
SK Austria Klagenfurt
F
T
FC Wacker Innsbruck
1 - 1
SV Horn
F
T
Floridsdorfer AC
0 - 0
FC Juniors OOe
F
T
SV Lafnitz
0 - 2
Austria Lustenau
Saturday, 30 November 2019
F
T
Vorwaerts Steyr
2 - 0
Kapfenberger SV
F
T
Dornbirn
0 - 5
Ried
Sunday, 1 December 2019
F
T
FC Liefering
5 - 1
BW Linz

Austria – ÖFB Cup

Tuesday, 29 October 2019
F
T
SKN St. Poelten
1 - 0
Ried
A
E
T
SC Gleisdorf
1 - 4
WSG Swarovski Tirol
F
T
SV St. Anna
0 - 3
Amstetten
F
T
Union Gurten
2 - 3
Austria Lustenau
F
T
Kapfenberger SV
0 - 2
Sturm Graz
Wednesday, 30 October 2019
F
T
ASK Ebreichsdorf
0 - 5
Salzburg
F
T
FC Wacker Innsbruck
1 - 0
Wolfsberger AC
F
T
LASK
3 - 1
Altach

Austria – Regionalliga East

Friday, 15 November 2019
F
T
ASK-BSC Bruck/Leitha
1 - 0
ASK Ebreichsdorf
F
T
Mattersburg (A)
3 - 1
FC Marchfeld Mannsdorf
F
T
Admira Moedling (A)
1 - 1
Rapid Wien (A)
F
T
Wiener SK
2 - 2
FC Mauerwerk
Saturday, 16 November 2019
F
T
SV Stripfing
1 - 0
ASV Drassburg
F
T
SC Wiener Viktoria
3 - 3
FCM Traiskirchen
F
T
SV Leobendorf
0 - 0
SC Neusiedl am See 1919
F
T
SC Team Wiener Linien
2 - 1
Wiener Neustadt

Austria – Regionalliga Middle

Friday, 8 November 2019
F
T
Union Gurten
2 - 1
Ried (A)
F
T
Allerheiligen
2 - 0
SC Weiz
F
T
Deutschlandsberger SC
2 - 0
WSC Hertha
F
T
Sturm Graz (A)
2 - 1
SC Gleisdorf
Saturday, 9 November 2019
F
T
FC Wels
1 - 6
Bad Gleichenberg
F
T
Wolfsberger AC (A)
2 - 1
Voecklamarkt
F
T
Kalsdorf
1 - 2
ATSV Wolfsberg
F
T
SV St. Anna
9 - 0
ATSV Stadl Paura

Austria – Bundesliga :: Women

Saturday, 2 November 2019
F
T
Sturm Graz (w)
3 - 0
Vorderland (w)
F
T
Wacker Innsbruck (w)
4 - 4
Horn (w)
F
T
Südburgenland (w)
0 - 1
Neulengbach (w)
Sunday, 3 November 2019
F
T
Landhaus (w)
1 - 5
St. Pölten (w)
F
T
Bergheim (w)
3 - 1
Altenmarkt (w)
Friday, 8 November 2019
F
T
Seekirchen
1 - 2
USK Anif
Saturday, 9 November 2019
F
T
Pinzgau Saalfelden
1 - 0
SV Austria Salzburg
F
T
SAK 1914
6 - 1
St. Johann
F
T
SV Groedig
3 - 1
SV Kuchl
F
T
SV Wals Grunau
1 - 0
SK Bischofshofen
Saturday, 9 November 2019
F
T
FC Kitzbuehel
3 - 0
FC Wacker Innsbruck II
F
T
FC Zirl
0 - 3
Hall
F
T
Kufstein
1 - 3
Reichenau
F
T
SC Imst
2 - 0
Telfs
F
T
Schwaz
0 - 5
Woergl
Saturday, 9 November 2019
F
T
Rankweil
4 - 4
Dornbirner SV
F
T
Austria Lustenau (A)
1 - 1
Hohenems
F
T
FC Lauterach
4 - 2
Altach Juniors
F
T
SW Bregenz
5 - 1
Langenegg
Sunday, 10 November 2019
F
T
FC Wolfurt
0 - 2
Roefix Roethis
Saturday, 21 March 2020
17:00
Altach Juniors
v
Rankweil
17:00
Austria Lustenau (A)
v
FC Wolfurt
17:00
Roefix Roethis
v
Langenegg
17:00
SW Bregenz
v
FC Lauterach