Live Football : Australia

Victorian live scores, league table, football fixtures


 

15:53 (GMT+1)

31 October 2014

League Table

Australia – Victorian

#Team NamePWDLFAGDPTS
1South Melbourne2621325922+3766
2Oakleigh Cannons2618536119+4259
3Heidelberg United2612865533+2244
4Bentleigh Greens2612774835+1343
5Melbourne Knights26122124136+538
6Hume City FC26122123333038
7Northcote City26106103839–136
8Pascoe Vale SC2697103034–434
9Dandenong Thunder SC2695123447–1332
10Green Gully Cavaliers2693144552–730
11Port Melbourne Sharks SC2677123347–1428
12Werribee City2684142950–2128
13Ballarat Red Devils2683154051–1127
14Goulburn Valley Suns2624202775–4810

Results

Australia – Victorian

Sunday, 14 September 2014
F
T
Goulburn Valley Suns
1 - 4
South Melbourne
F
T
Green Gully Cavaliers
2 - 3
Pascoe Vale SC
F
T
Heidelberg United
0 - 1
Dandenong Thunder SC
F
T
Hume City FC
0 - 1
Northcote City
F
T
Oakleigh Cannons
2 - 0
Ballarat Red Devils
F
T
Port Melbourne Sharks SC
1 - 1
Werribee City
Friday, 12 September 2014
F
T
Melbourne Knights
2 - 0
Bentleigh Greens
Wednesday, 10 September 2014
F
T
Ballarat Red Devils
2 - 0
Pascoe Vale SC
Sunday, 7 September 2014
F
T
Werribee City
0 - 0
Heidelberg United
F
T
South Melbourne
2 - 2
Oakleigh Cannons
Saturday, 6 September 2014
F
T
Northcote City
0 - 1
Green Gully Cavaliers
F
T
Ballarat Red Devils
2 - 0
Melbourne Knights
F
T
Dandenong Thunder SC
6 - 3
Goulburn Valley Suns
Friday, 5 September 2014
F
T
Bentleigh Greens
1 - 1
Hume City FC
F
T
Pascoe Vale SC
1 - 1
Port Melbourne Sharks SC
Wednesday, 3 September 2014
F
T
Melbourne Knights
1 - 0
Oakleigh Cannons
Saturday, 30 August 2014
F
T
Bentleigh Greens
1 - 1
Ballarat Red Devils
F
T
Goulburn Valley Suns
1 - 4
Hume City FC
Sunday, 24 August 2014
F
T
Hume City FC
0 - 2
Heidelberg United
F
T
Melbourne Knights
3 - 0
Goulburn Valley Suns
F
T
South Melbourne
2 - 1
Northcote City
Saturday, 23 August 2014
F
T
Ballarat Red Devils
1 - 2
Werribee City
F
T
Green Gully Cavaliers
1 - 2
Port Melbourne Sharks SC
Friday, 22 August 2014
F
T
Bentleigh Greens
1 - 4
Oakleigh Cannons
F
T
Pascoe Vale SC
0 - 0
Dandenong Thunder SC
Sunday, 17 August 2014
F
T
Hume City FC
0 - 1
Ballarat Red Devils
F
T
Melbourne Knights
4 - 3
Green Gully Cavaliers
F
T
Northcote City
1 - 0
Heidelberg United
F
T
Werribee City
0 - 1
Oakleigh Cannons
Saturday, 16 August 2014
F
T
Pascoe Vale SC
3 - 0
Goulburn Valley Suns
F
T
Dandenong Thunder SC
0 - 1
South Melbourne
Friday, 15 August 2014
F
T
Bentleigh Greens
5 - 0
Port Melbourne Sharks SC
Sunday, 10 August 2014
F
T
Oakleigh Cannons
3 - 0
Pascoe Vale SC
F
T
South Melbourne
4 - 0
Werribee City
Saturday, 9 August 2014
F
T
Ballarat Red Devils
0 - 1
Dandenong Thunder SC
F
T
Green Gully Cavaliers
0 - 1
Hume City FC
F
T
Heidelberg United
2 - 2
Bentleigh Greens
F
T
Goulburn Valley Suns
1 - 3
Northcote City
Friday, 8 August 2014
F
T
Port Melbourne Sharks SC
0 - 1
Melbourne Knights
Wednesday, 6 August 2014
F
T
Bentleigh Greens
2 - 1
South Melbourne
Sunday, 3 August 2014
F
T
Hume City FC
2 - 1
Port Melbourne Sharks SC
F
T
Melbourne Knights
0 - 2
Heidelberg United
F
T
Northcote City
1 - 3
Oakleigh Cannons
F
T
Werribee City
2 - 1
Dandenong Thunder SC
Saturday, 2 August 2014
F
T
Bentleigh Greens
2 - 2
Goulburn Valley Suns
F
T
Green Gully Cavaliers
2 - 1
Ballarat Red Devils
Friday, 1 August 2014
F
T
Pascoe Vale SC
0 - 3
South Melbourne
Wednesday, 30 July 2014
F
T
Dandenong Thunder SC
1 - 1
Northcote City
F
T
Green Gully Cavaliers
1 - 1
Heidelberg United
F
T
Port Melbourne Sharks SC
3 - 1
Ballarat Red Devils
Tuesday, 29 July 2014
F
T
Pascoe Vale SC
0 - 2
Werribee City
Sunday, 27 July 2014
F
T
Werribee City
1 - 3
Ballarat Red Devils
F
T
Heidelberg United
2 - 0
Hume City FC
F
T
Oakleigh Cannons
2 - 1
Bentleigh Greens
Saturday, 26 July 2014
F
T
Northcote City
1 - 1
South Melbourne
F
T
Goulburn Valley Suns
1 - 1
Melbourne Knights
F
T
Dandenong Thunder SC
1 - 2
Pascoe Vale SC
Friday, 25 July 2014
F
T
Port Melbourne Sharks SC
1 - 1
Green Gully Cavaliers
Sunday, 20 July 2014
F
T
Werribee City
1 - 3
Northcote City
F
T
Heidelberg United
0 - 0
Port Melbourne Sharks SC
F
T
South Melbourne
4 - 3
Melbourne Knights
Saturday, 19 July 2014
F
T
Goulburn Valley Suns
3 - 2
Green Gully Cavaliers
F
T
Dandenong Thunder SC
0 - 1
Bentleigh Greens
Friday, 18 July 2014
F
T
Oakleigh Cannons
1 - 2
Hume City FC
Sunday, 13 July 2014
F
T
Northcote City
1 - 1
Pascoe Vale SC
F
T
South Melbourne
2 - 0
Hume City FC
Saturday, 12 July 2014
F
T
Ballarat Red Devils
5 - 5
Heidelberg United
F
T
Green Gully Cavaliers
1 - 5
Oakleigh Cannons
F
T
Port Melbourne Sharks SC
1 - 0
Goulburn Valley Suns
F
T
Dandenong Thunder SC
1 - 4
Melbourne Knights
Friday, 11 July 2014
F
T
Bentleigh Greens
4 - 0
Werribee City
Sunday, 6 July 2014
F
T
Hume City FC
1 - 0
Dandenong Thunder SC
F
T
Werribee City
2 - 4
Melbourne Knights
F
T
Heidelberg United
5 - 0
Goulburn Valley Suns
F
T
South Melbourne
1 - 0
Green Gully Cavaliers
Saturday, 5 July 2014
F
T
Ballarat Red Devils
0 - 1
Northcote City
Friday, 4 July 2014
F
T
Oakleigh Cannons
4 - 0
Port Melbourne Sharks SC
F
T
Pascoe Vale SC
0 - 0
Bentleigh Greens
Sunday, 29 June 2014
F
T
Green Gully Cavaliers
2 - 2
Dandenong Thunder SC
F
T
Hume City FC
3 - 0
Werribee City
F
T
Melbourne Knights
2 - 1
Pascoe Vale SC
F
T
Heidelberg United
1 - 1
Oakleigh Cannons
F
T
South Melbourne
2 - 1
Port Melbourne Sharks SC
Saturday, 28 June 2014
F
T
Ballarat Red Devils
3 - 0
Goulburn Valley Suns
Friday, 27 June 2014
F
T
Bentleigh Greens
1 - 2
Northcote City
Sunday, 22 June 2014
F
T
Northcote City
1 - 1
Melbourne Knights
F
T
Werribee City
0 - 3
Green Gully Cavaliers
F
T
South Melbourne
3 - 0
Heidelberg United
Saturday, 21 June 2014
F
T
Ballarat Red Devils
2 - 3
Bentleigh Greens
F
T
Oakleigh Cannons
4 - 1
Goulburn Valley Suns
F
T
Dandenong Thunder SC
1 - 3
Port Melbourne Sharks SC
Friday, 20 June 2014
F
T
Pascoe Vale SC
4 - 2
Hume City FC
Sunday, 15 June 2014
F
T
Northcote City
0 - 2
Hume City FC
F
T
Werribee City
2 - 0
Port Melbourne Sharks SC
F
T
South Melbourne
1 - 1
Goulburn Valley Suns
Saturday, 14 June 2014
F
T
Ballarat Red Devils
0 - 1
Oakleigh Cannons
F
T
Dandenong Thunder SC
2 - 5
Heidelberg United
Friday, 13 June 2014
F
T
Bentleigh Greens
1 - 0
Melbourne Knights
F
T
Pascoe Vale SC
1 - 0
Green Gully Cavaliers
Sunday, 8 June 2014
F
T
Hume City FC
0 - 3
Bentleigh Greens
F
T
Melbourne Knights
4 - 2
Ballarat Red Devils
F
T
Heidelberg United
2 - 2
Werribee City
Saturday, 7 June 2014
F
T
Green Gully Cavaliers
6 - 2
Northcote City
F
T
Goulburn Valley Suns
0 - 4
Dandenong Thunder SC
Friday, 6 June 2014
F
T
Oakleigh Cannons
3 - 0
South Melbourne
F
T
Port Melbourne Sharks SC
0 - 2
Pascoe Vale SC
Sunday, 1 June 2014
F
T
Heidelberg United
1 - 1
Northcote City
F
T
South Melbourne
5 - 0
Dandenong Thunder SC
Saturday, 31 May 2014
F
T
Ballarat Red Devils
1 - 3
Hume City FC
F
T
Green Gully Cavaliers
1 - 0
Melbourne Knights
F
T
Goulburn Valley Suns
0 - 2
Pascoe Vale SC
F
T
Oakleigh Cannons
2 - 0
Werribee City
Friday, 30 May 2014
F
T
Port Melbourne Sharks SC
2 - 4
Bentleigh Greens
Sunday, 25 May 2014
F
T
Hume City FC
0 - 3
Green Gully Cavaliers
F
T
Melbourne Knights
3 - 1
Port Melbourne Sharks SC
F
T
Northcote City
3 - 0
Goulburn Valley Suns
F
T
Werribee City
0 - 1
South Melbourne
Saturday, 24 May 2014
F
T
Dandenong Thunder SC
3 - 1
Ballarat Red Devils
Friday, 23 May 2014
F
T
Bentleigh Greens
1 - 3
Heidelberg United
F
T
Pascoe Vale SC
2 - 0
Oakleigh Cannons
Sunday, 18 May 2014
F
T
Oakleigh Cannons
1 - 1
Northcote City
F
T
South Melbourne
1 - 0
Pascoe Vale SC
F
T
Dandenong Thunder SC
0 - 3
Werribee City
F
T
Heidelberg United
1 - 0
Melbourne Knights
Saturday, 17 May 2014
F
T
Ballarat Red Devils
3 - 2
Green Gully Cavaliers
F
T
Goulburn Valley Suns
1 - 1
Bentleigh Greens
Friday, 16 May 2014
F
T
Port Melbourne Sharks SC
1 - 1
Hume City FC
Sunday, 11 May 2014
F
T
Hume City FC
4 - 1
Goulburn Valley Suns
F
T
Werribee City
1 - 1
Pascoe Vale SC
F
T
South Melbourne
2 - 1
Bentleigh Greens
F
T
Heidelberg United
4 - 0
Green Gully Cavaliers
Saturday, 10 May 2014
F
T
Northcote City
1 - 3
Dandenong Thunder SC
F
T
Ballarat Red Devils
0 - 4
Port Melbourne Sharks SC
Friday, 9 May 2014
F
T
Oakleigh Cannons
3 - 1
Melbourne Knights
Sunday, 4 May 2014
F
T
Hume City FC
2 - 0
Melbourne Knights
F
T
Northcote City
2 - 3
Port Melbourne Sharks SC
F
T
Werribee City
1 - 2
Goulburn Valley Suns
F
T
Heidelberg United
3 - 2
Pascoe Vale SC
Saturday, 3 May 2014
F
T
Ballarat Red Devils
1 - 2
South Melbourne
F
T
Green Gully Cavaliers
3 - 2
Bentleigh Greens
Friday, 2 May 2014
F
T
Oakleigh Cannons
6 - 0
Dandenong Thunder SC
Sunday, 27 April 2014
F
T
Hume City FC
0 - 2
Oakleigh Cannons
F
T
Melbourne Knights
0 - 1
South Melbourne
Saturday, 26 April 2014
F
T
Green Gully Cavaliers
2 - 1
Goulburn Valley Suns
F
T
Northcote City
4 - 1
Werribee City
F
T
Pascoe Vale SC
2 - 2
Ballarat Red Devils
Friday, 25 April 2014
F
T
Bentleigh Greens
3 - 1
Dandenong Thunder SC
F
T
Port Melbourne Sharks SC
0 - 4
Heidelberg United
Monday, 21 April 2014
F
T
Heidelberg United
4 - 2
Ballarat Red Devils
Saturday, 19 April 2014
F
T
Goulburn Valley Suns
3 - 4
Werribee City
Thursday, 17 April 2014
F
T
Dandenong Thunder SC
0 - 0
Oakleigh Cannons
F
T
Pascoe Vale SC
2 - 1
Heidelberg United
F
T
South Melbourne
2 - 0
Ballarat Red Devils
Wednesday, 16 April 2014
F
T
Bentleigh Greens
3 - 1
Green Gully Cavaliers
F
T
Melbourne Knights
0 - 1
Hume City FC
F
T
Port Melbourne Sharks SC
0 - 1
Northcote City
Sunday, 13 April 2014
F
T
Hume City FC
0 - 3
South Melbourne
F
T
Melbourne Knights
1 - 2
Dandenong Thunder SC
F
T
Werribee City
0 - 1
Bentleigh Greens
Saturday, 12 April 2014
F
T
Goulburn Valley Suns
1 - 2
Port Melbourne Sharks SC
Friday, 11 April 2014
F
T
Oakleigh Cannons
6 - 1
Green Gully Cavaliers
F
T
Pascoe Vale SC
0 - 1
Northcote City
Sunday, 6 April 2014
F
T
Melbourne Knights
1 - 2
Werribee City
Saturday, 5 April 2014
F
T
Green Gully Cavaliers
3 - 5
South Melbourne
F
T
Northcote City
1 - 3
Ballarat Red Devils
F
T
Dandenong Thunder SC
1 - 0
Hume City FC
F
T
Goulburn Valley Suns
2 - 6
Heidelberg United
Friday, 4 April 2014
F
T
Bentleigh Greens
1 - 1
Pascoe Vale SC
F
T
Port Melbourne Sharks SC
2 - 2
Oakleigh Cannons
Sunday, 30 March 2014
F
T
Northcote City
2 - 3
Bentleigh Greens
F
T
Werribee City
2 - 1
Hume City FC
Saturday, 29 March 2014
F
T
Goulburn Valley Suns
2 - 3
Ballarat Red Devils
F
T
Dandenong Thunder SC
1 - 0
Green Gully Cavaliers
Friday, 28 March 2014
F
T
Oakleigh Cannons
2 - 1
Heidelberg United
F
T
Pascoe Vale SC
0 - 2
Melbourne Knights
F
T
Port Melbourne Sharks SC
2 - 3
South Melbourne
Sunday, 16 March 2014
F
T
Green Gully Cavaliers
4 - 0
Werribee City
F
T
Hume City FC
3 - 0
Pascoe Vale SC
Saturday, 15 March 2014
F
T
Goulburn Valley Suns
0 - 1
Oakleigh Cannons
Friday, 14 March 2014
F
T
Melbourne Knights
3 - 2
Northcote City
F
T
Port Melbourne Sharks SC
2 - 2
Dandenong Thunder SC
Thursday, 13 March 2014
F
T
Heidelberg United
0 - 3
South Melbourne