Live Football : Argentina

Primera B Nacional live scores, league table, football fixtures


 

21:23 (GMT+1)

16 December 2018

League Table

Argentina – Primera B Nacional

#Team NamePWDLFAGDPTS
1Sarmiento13850175+1229
2Nueva Chicago128131410+425
3Arsenal Sarandi137332112+924
4Club Atletico Mitre127231511+423
5Independiente Rivadavia13643138+522
6Almagro136341111021
7Gimnasia Mendoza136341516–121
8Club Atletico Platense135351410+418
9Central Cordoba de Santiago124621512+318
10Agropecuario1346387+118
11Villa Dalmine134541815+317
12Brown de Adrogue133731010016
13Ferro Carril Oeste135171520–516
14Atletico Rafaela124351514+115
15CA Defensores de Belgrano123631211+115
16Temperley124351212015
17Gimnasia Jujuy123631010015
18Deportivo Moron133551013–314
19Instituto124261218–614
20Olimpo123361014–412
21Chacarita Juniors12336815–712
22Santamarina12255912–311
23Quilmes132561015–511
24Guillermo Brown12165611–59
25Los Andes12147311–87

Fixtures

Argentina – Primera B Nacional

Saturday, 2 February 2019
22:00
Atletico Rafaela
v
Villa Dalmine
22:00
Brown de Adrogue
v
Santamarina
22:00
Central Cordoba de Santiago
v
Club Atletico Platense
22:00
Deportivo Moron
v
Chacarita Juniors
22:00
Ferro Carril Oeste
v
Gimnasia Jujuy
22:00
Guillermo Brown
v
Arsenal Sarandi
22:00
Independiente Rivadavia
v
Club Atletico Mitre
22:00
Los Andes
v
Gimnasia Mendoza
22:00
Nueva Chicago
v
CA Defensores de Belgrano
22:00
Olimpo
v
Agropecuario
22:00
Quilmes
v
Temperley
22:00
Sarmiento
v
Instituto
Saturday, 9 February 2019
22:00
Agropecuario
v
Atletico Rafaela
22:00
Arsenal Sarandi
v
Olimpo
22:00
CA Defensores de Belgrano
v
Guillermo Brown
22:00
Chacarita Juniors
v
Independiente Rivadavia
22:00
Club Atletico Mitre
v
Quilmes
22:00
Club Atletico Platense
v
Almagro
22:00
Gimnasia Jujuy
v
Nueva Chicago
22:00
Gimnasia Mendoza
v
Central Cordoba de Santiago
22:00
Instituto
v
Brown de Adrogue
22:00
Santamarina
v
Ferro Carril Oeste
22:00
Temperley
v
Sarmiento
22:00
Villa Dalmine
v
Los Andes
Saturday, 16 February 2019
22:00
Almagro
v
Gimnasia Mendoza
22:00
Atletico Rafaela
v
Arsenal Sarandi
22:00
Brown de Adrogue
v
Temperley
22:00
Central Cordoba de Santiago
v
Villa Dalmine
22:00
Ferro Carril Oeste
v
Instituto
22:00
Guillermo Brown
v
Gimnasia Jujuy
22:00
Independiente Rivadavia
v
Deportivo Moron
22:00
Los Andes
v
Agropecuario
22:00
Nueva Chicago
v
Santamarina
22:00
Olimpo
v
CA Defensores de Belgrano
22:00
Quilmes
v
Chacarita Juniors
22:00
Sarmiento
v
Club Atletico Mitre
Saturday, 23 February 2019
22:00
Agropecuario
v
Central Cordoba de Santiago
22:00
Arsenal Sarandi
v
Los Andes
22:00
CA Defensores de Belgrano
v
Atletico Rafaela
22:00
Chacarita Juniors
v
Sarmiento
22:00
Club Atletico Mitre
v
Brown de Adrogue
22:00
Deportivo Moron
v
Quilmes
22:00
Gimnasia Jujuy
v
Olimpo
22:00
Gimnasia Mendoza
v
Club Atletico Platense
22:00
Instituto
v
Nueva Chicago
22:00
Santamarina
v
Guillermo Brown
22:00
Temperley
v
Ferro Carril Oeste
22:00
Villa Dalmine
v
Almagro
Saturday, 2 March 2019
22:00
Almagro
v
Agropecuario
22:00
Atletico Rafaela
v
Gimnasia Jujuy
22:00
Brown de Adrogue
v
Chacarita Juniors
22:00
Central Cordoba de Santiago
v
Arsenal Sarandi
22:00
Club Atletico Platense
v
Villa Dalmine
22:00
Ferro Carril Oeste
v
Club Atletico Mitre
22:00
Guillermo Brown
v
Instituto
22:00
Los Andes
v
CA Defensores de Belgrano
22:00
Nueva Chicago
v
Temperley
22:00
Olimpo
v
Santamarina
22:00
Quilmes
v
Independiente Rivadavia
22:00
Sarmiento
v
Deportivo Moron
Saturday, 9 March 2019
22:00
Agropecuario
v
Club Atletico Platense
22:00
Arsenal Sarandi
v
Almagro
22:00
CA Defensores de Belgrano
v
Central Cordoba de Santiago
22:00
Chacarita Juniors
v
Ferro Carril Oeste
22:00
Club Atletico Mitre
v
Nueva Chicago
22:00
Deportivo Moron
v
Brown de Adrogue
22:00
Gimnasia Jujuy
v
Los Andes
22:00
Independiente Rivadavia
v
Sarmiento
22:00
Instituto
v
Olimpo
22:00
Santamarina
v
Atletico Rafaela
22:00
Temperley
v
Guillermo Brown
22:00
Villa Dalmine
v
Gimnasia Mendoza
Saturday, 16 March 2019
22:00
Almagro
v
CA Defensores de Belgrano
22:00
Atletico Rafaela
v
Instituto
22:00
Brown de Adrogue
v
Independiente Rivadavia
22:00
Central Cordoba de Santiago
v
Gimnasia Jujuy
22:00
Club Atletico Platense
v
Arsenal Sarandi
22:00
Ferro Carril Oeste
v
Deportivo Moron
22:00
Gimnasia Mendoza
v
Agropecuario
22:00
Guillermo Brown
v
Club Atletico Mitre
22:00
Los Andes
v
Santamarina
22:00
Nueva Chicago
v
Chacarita Juniors
22:00
Olimpo
v
Temperley
22:00
Sarmiento
v
Quilmes
Saturday, 23 March 2019
22:00
Agropecuario
v
Villa Dalmine
22:00
Arsenal Sarandi
v
Gimnasia Mendoza
22:00
CA Defensores de Belgrano
v
Club Atletico Platense
22:00
Chacarita Juniors
v
Guillermo Brown
22:00
Club Atletico Mitre
v
Olimpo
22:00
Deportivo Moron
v
Nueva Chicago
22:00
Gimnasia Jujuy
v
Almagro
22:00
Independiente Rivadavia
v
Ferro Carril Oeste
22:00
Instituto
v
Los Andes
22:00
Quilmes
v
Brown de Adrogue
22:00
Santamarina
v
Central Cordoba de Santiago
22:00
Temperley
v
Atletico Rafaela
Saturday, 30 March 2019
22:00
Almagro
v
Santamarina
22:00
Atletico Rafaela
v
Club Atletico Mitre
22:00
Brown de Adrogue
v
Sarmiento
22:00
Central Cordoba de Santiago
v
Instituto
22:00
Club Atletico Platense
v
Gimnasia Jujuy
22:00
Ferro Carril Oeste
v
Quilmes
22:00
Gimnasia Mendoza
v
CA Defensores de Belgrano
22:00
Guillermo Brown
v
Deportivo Moron
22:00
Los Andes
v
Temperley
22:00
Nueva Chicago
v
Independiente Rivadavia
22:00
Olimpo
v
Chacarita Juniors
22:00
Villa Dalmine
v
Arsenal Sarandi
Saturday, 6 April 2019
22:00
Arsenal Sarandi
v
Agropecuario
22:00
CA Defensores de Belgrano
v
Villa Dalmine
22:00
Chacarita Juniors
v
Atletico Rafaela
22:00
Club Atletico Mitre
v
Los Andes
22:00
Deportivo Moron
v
Olimpo
22:00
Gimnasia Jujuy
v
Gimnasia Mendoza
22:00
Independiente Rivadavia
v
Guillermo Brown
22:00
Instituto
v
Almagro
22:00
Quilmes
v
Nueva Chicago
22:00
Santamarina
v
Club Atletico Platense
22:00
Sarmiento
v
Ferro Carril Oeste
22:00
Temperley
v
Central Cordoba de Santiago
Saturday, 13 April 2019
22:00
Agropecuario
v
CA Defensores de Belgrano
22:00
Almagro
v
Temperley
22:00
Atletico Rafaela
v
Deportivo Moron
22:00
Central Cordoba de Santiago
v
Club Atletico Mitre
22:00
Club Atletico Platense
v
Instituto
22:00
Ferro Carril Oeste
v
Brown de Adrogue
22:00
Gimnasia Mendoza
v
Santamarina
22:00
Guillermo Brown
v
Quilmes
22:00
Los Andes
v
Chacarita Juniors
22:00
Nueva Chicago
v
Sarmiento
22:00
Olimpo
v
Independiente Rivadavia
22:00
Villa Dalmine
v
Gimnasia Jujuy
Saturday, 20 April 2019
22:00
Brown de Adrogue
v
Nueva Chicago
22:00
CA Defensores de Belgrano
v
Arsenal Sarandi
22:00
Chacarita Juniors
v
Central Cordoba de Santiago
22:00
Club Atletico Mitre
v
Almagro
22:00
Deportivo Moron
v
Los Andes
22:00
Gimnasia Jujuy
v
Agropecuario
22:00
Independiente Rivadavia
v
Atletico Rafaela
22:00
Instituto
v
Gimnasia Mendoza
22:00
Quilmes
v
Olimpo
22:00
Santamarina
v
Villa Dalmine
22:00
Sarmiento
v
Guillermo Brown
22:00
Temperley
v
Club Atletico Platense

Results

Argentina – Primera B Nacional

Thursday, 13 December 2018
F
T
CA Defensores de Belgrano
0 - 0
Temperley
Wednesday, 12 December 2018
F
T
Santamarina
0 - 1
Sarmiento
Tuesday, 11 December 2018
F
T
Arsenal Sarandi
2 - 0
Nueva Chicago
F
T
Club Atletico Mitre
1 - 0
Deportivo Moron
Monday, 10 December 2018
F
T
Instituto
1 - 1
Quilmes
F
T
Almagro
1 - 3
Central Cordoba de Santiago
Sunday, 9 December 2018
F
T
Agropecuario
0 - 0
Guillermo Brown
F
T
Gimnasia Jujuy
2 - 0
Brown de Adrogue
F
T
Gimnasia Mendoza
2 - 1
Atletico Rafaela