Live Football : 6 June 2020

Live football scores


 

14:28 (GMT+2)

16 July 2020

F
T
Bayer Leverkusen
2 - 4
Bayern Munich
F
T
Eintracht Frankfurt
0 - 2
Mainz 05
F
T
Fortuna Duesseldorf
2 - 2
Hoffenheim
F
T
RasenBallsport Leipzig
1 - 1
Paderborn
F
T
Borussia Dortmund
1 - 0
Hertha Berlin
F
T
Arminia Bielefeld
1 - 1
Nuernberg
F
T
Jahn Regensburg
3 - 0
Darmstadt
F
T
Wehen
2 - 3
Dynamo Dresden
F
T
1860 Muenchen
1 - 2
Wuerzburger Kickers
F
T
Duisburg
2 - 1
Chemnitzer FC
F
T
Eintracht Braunschweig
1 - 1
Bayern Munich II
F
T
FSV Zwickau
5 - 1
Hallescher FC
F
T
Meppen
0 - 3
Hansa Rostock
F
T
Waldhof Mannheim
2 - 1
Viktoria Koeln 1904
Friday, 5 June 2020
F
T
Aves
0 - 2
Belenenses SAD
Saturday, 6 June 2020
F
T
Boavista
0 - 1
Moreirense
C
a
n
c
Lithuania
v
Latvia
C
a
n
c
Norway
v
Slovakia
C
a
n
c
Russia
v
Serbia
F
T
Sepsi OSK
2 - 1
Chindia Targoviste
F
T
CS Universitatea Craiova
0 - 3
FC Viitorul Constanta
F
T
Admira Prague
3 - 1
Loko Vltavin
F
T
FC Vaduz
1 - 5
FC Zuerich
F
T
Hlucin
0 - 4
Odra Petrkovice
F
T
Mladost Zdralovi
1 - 1
Opatija
F
T
HJK
4 - 0
IF Gnistan
F
T
Aarau
1 - 1
Thun
F
T
Luzern
2 - 2
Schaffhausen
F
T
Neptunas Klaipeda
3 - 0
Banga Gargzdai B
F
T
TP-T
3 - 2
AC Estudiantes
F
T
KaaPo
1 - 0
Turun Pallokerho
F
T
SalPa
3 - 2
Paimion Haka
F
T
Sogndal
1 - 0
Aalesund
F
T
JJK
2 - 1
TPV Tampere
F
T
SJK
1 - 1
Haka
F
T
Sarpsborg 08
3 - 1
Sandefjord
F
T
Tampere United
2 - 0
TOVE
F
T
Winterthur
1 - 0
SC YF Juventus Zuerich
F
T
Young Boys
2 - 0
Lausanne
F
T
TPS
1 - 0
Pargas IF
F
T
CS Universitatea Craiova
2 - 1
FC Viitorul Constanta
F
T
Servette
0 - 3
Xamax
F
T
Honka
1 - 2
FC Lahti
F
T
KuPS
3 - 0
KPV
F
T
Musan Salama
3 - 1
Pallo-Iirot
F
T
RoPS
3 - 1
AC Kajaani
F
T
Slovan Bratislava
2 - 0
FK Pohronie
F
T
Viktoria Plzen B
2 - 1
Pisek
F
T
AC Oulu
2 - 2
JS Hercules
F
T
Stjarnan
2 - 3
Leiknir Reykjavik
F
T
MYPA
7 - 2
Sudet
F
T
Nitra
0 - 0
Ruzomberok
F
T
FK Senica
1 - 0
Spartak Trnava
F
T
Astra Giurgiu
2 - 2
Rapid Bucuresti
F
T
CFR Cluj
2 - 1
Hermannstadt
F
T
Sandnes
1 - 3
Viking
F
T
FC Roskilde
2 - 1
Fremad Amager
F
T
Hvidovre
1 - 0
Nykoebing FC
C
a
n
c
Gefle
v
Syrianska
C
a
n
c
EPS
v
PEPO Lappeenranta
C
a
n
c
Mikkelin Kissat
v
NJS
C
a
n
c
PK-35
v
FC Reipas
C
a
n
c
GrIFK Grankulla
v
Ilves II
C
a
n
c
GBK
v
OLS
F
T
Admira Moedling
0 - 2
Mattersburg
F
T
Altach
1 - 1
WSG Swarovski Tirol
F
T
SKN St. Poelten
1 - 1
Austria Wien
F
T
FC Juniors OOe
2 - 1
FC Wacker Innsbruck
F
T
Grazer AK
1 - 1
Austria Lustenau
F
T
Aris Thessaloniki FC
3 - 1
OFI Crete
F
T
Panionios
1 - 0
NFC Volos
F
T
FC Fastav Zlin
1 - 0
Pribram
F
T
Slovan Liberec
2 - 2
Mlada Boleslav
F
T
Bohemians 1905
0 - 1
Sparta Prague
F
T
SK Prostejov
1 - 0
Sokolov
F
T
Usti nad Labem
2 - 3
FK Varnsdorf
F
T
Zizkov
2 - 1
SK Lisen
F
T
Shakhtar Donetsk
3 - 2
Desna
F
T
Zorya
1 - 0
FC Kolos Kovalivka
F
T
Jagiellonia Bialystok
2 - 2
Wisla Plock
F
T
Zaglebie Lubin
3 - 3
Lech Poznan
F
T
Pogon Szczecin
1 - 0
Cracovia
F
T
Podbeskidzie Bielsko-Biala
1 - 0
Termalica Nieciecza
F
T
Warta Poznan
2 - 0
Olimpia Grudziadz
F
T
Lech Poznan ll
2 - 1
Pogon Siedlce
F
T
KS Legionovia Legionowo
1 - 2
Elana Torun
F
T
Gornik Leczna
1 - 2
Stal Stalowa Wola
F
T
Slaven
0 - 0
HNK Gorica
F
T
NK Varazdin
1 - 3
Dinamo Zagreb
F
T
Tabor
0 - 3
Olimpija Ljubljana
F
T
Mezokovesd SE
0 - 2
Paksi SE
F
T
Fehervar FC
2 - 0
Varda SE
F
T
Ujpest
1 - 0
Budapest Honved
F
T
Dunav Ruse
0 - 0
Arda Kardzhali
F
T
Botev Plovdiv
0 - 1
Botev Vratsa
F
T
Vitosha Bistritsa
0 - 1
PFC CSKA-Sofia
F
T
FK Slutsk
1 - 1
Torpedo Zhodino
F
T
Isloch
1 - 1
Rukh Brest
F
T
Slavia Mozyr
1 - 3
Neman Grodno
F
T
Dynamo Brest
6 - 1
FC Minsk
F
T
FK Bumprom Gomel
0 - 6
Dnepr Mogilev
F
T
Osipovichy
1 - 3
Sputnik
A
E
T
FK Meliorator Zhitkovichi
1 - 2
Lida
F
T
FK Polotsk
1 - 3
Khimik Svetlogorsk
F
T
FK Pripyat
0 - 3
Volna Pinsk
F
T
Gorki FC
0 - 3
Oshmyany
F
T
Baranovichi
1 - 0
Smorgon
F
T
FK Kronon Stolbtsy
0 - 6
Granit Mikashevichi
F
T
SMI Autotrans
2 - 5
FK Slonim
F
T
Stroitel Kopyl
1 - 3
FC Orsha
F
T
Zorka-BDU
2 - 6
Ostrovets FC
F
T
BGU Minsk
0 - 5
FK Gomel
F
T
Stenles Pinsk
0 - 1
Arsenal Dzyarzhynsk
F
T
Pershiy Regien
0 - 15
Lokomotiv Gomel
F
T
Spartak Shklov
0 - 4
Naftan
F
T
Shakhtyor Reserve
3 - 1
Energetyk BGU Resreve
F
T
Vitebsk Reserve
3 - 1
BATE Reserve
F
T
Belshina Reserve
0 - 1
Dinamo Minsk Reserve
F
T
FK Kauno Zalgiris
0 - 1
Zalgiris Vilnius
F
T
FK Panevezys
1 - 3
Suduva
F
T
Hegelmann Litauen
4 - 0
BFA
F
T
Dainava Alytus
2 - 1
FK Atmosfera
F
T
FK Minija
1 - 2
Lietava Jonava
F
T
FCI Levadia
4 - 0
Talinna Kalev
F
T
TJK Legion
0 - 0
Narva Trans
F
T
Hapoel Beer Sheva
0 - 0
Hapoel Tel Aviv
F
T
Bnei Yehuda Tel Aviv
5 - 0
Hapoel Hadera
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
3 - 0
FC Ashdod
F
T
Hapoel Kfar Saba
2 - 0
Hapoel Raanana
F
T
TB Tvoeroyri
0 - 1
HB Torshavn
F
T
Vikingur II
2 - 1
B68 Toftir
F
T
07 Vestur
2 - 0
AB Argir II
F
T
NSI Runavik II
3 - 0
B36 Torshavn II
F
T
FC Hoyvik
1 - 2
B71 Sandur
F
T
HB Torshavn II
3 - 1
Klaksvik II
F
T
EB/Streymur II
5 - 2
TB Tvoeroyri II
F
T
FC Suduroy
5 - 0
Skala II
F
T
B68 Toftir II
4 - 0
Royn
F
T
Vikingur III
3 - 1
Undrid FF
F
T
Drita
1 - 0
KF Flamurtari
F
T
Feronikeli
3 - 1
KF Vushtrria
C
a
n
c
Tacoma Defiance
v
Las Vegas Lights FC
P
o
s
t
HFX Wanderers FC
v
Atletico Ottawa
P
o
s
t
Pacific FC
v
Valour FC
F
T
FC Seoul
1 - 4
Jeonbuk FC
F
T
Busan I'Park
1 - 1
Sangju Sangmu
F
T
Pohang Steelers
0 - 4
Ulsan Hyundai
A
E
T
Gyeongju Citizen FC
1 - 0
Pyeongtaek Citizen
A
E
T
Paju Citizens
2 - 4
Gimpo Citizen
F
T
FC Anyang
2 - 0
Goyang Citizen FC
F
T
Jeju United
4 - 0
Songwol FC
F
T
Jeonnam Dragons
2 - 0
Chungju Citizen FC
A
E
T
Hwaseong
3 - 2
Daejeon Korail
F
T
Suwon FC
10 - 0
Hyochang FC
F
T
Gyeongju H & N
4 - 0
SMC Engineering FC
F
T
Ansan Greeners
3 - 0
Siheung Citizen
F
T
Chungnam Asan FC
1 - 0
Jeonju Citizen
F
T
Daejeon Citizen
3 - 0
Chuncheon FC
F
T
Gangneung City
2 - 1
Cheongju FC
F
T
Gimhae
4 - 2
Cheonan City
A
E
T
Gyeongnam FC
4 - 3
Mokpo City
F
T
Ulsan Citizen
1 - 0
Bucheon FC 1995
F
T
Seoul E-Land FC
1 - 0
Changwon City
F
T
QNK Quang Nam
2 - 1
FLC Thanh Hoa
F
T
Song Lam Nghe An
1 - 0
Da Nang
F
T
Than Quang Ninh
0 - 2
Hong Linh Ha Tinh
F
T
Ha Noi FC
3 - 0
Hoang Anh Gia Lai
F
T
Binh Dinh
4 - 0
Dak Lak
P
o
s
t
Chikhura
v
Dinamo Tbilisi
P
o
s
t
Dila Gori
v
Saburtalo
P
o
s
t
Merani
v
Kakheti Telavi
P
o
s
t
Samtredia
v
Dinamo Batumi
P
o
s
t
Torpedo Kutaisi
v
Lokomotivi Tbilisi
F
T
FC Asgabat
0 - 1
Altyn Asyr
F
T
Port Darwin
1 - 3
Casuarina
F
T
Darwin Hearts FC
1 - 0
University Azzurri FC
C
a
n
c
Bayswater City
v
Armadale
C
a
n
c
Cockburn City
v
Sorrento
C
a
n
c
ECU Joondalup
v
Balcatta
C
a
n
c
Floreat Athena
v
Perth
C
a
n
c
Gwelup Croatia
v
Perth Glory Youth
C
a
n
c
Rockingham City FC
v
Inglewood United
P
o
s
t
AS Ain M'lila
v
Paradou AC
P
o
s
t
CA Bordj Bou Arreridj
v
ASO Chlef
P
o
s
t
JS Saoura
v
ES Setif
P
o
s
t
MC Alger
v
CS Constantine
P
o
s
t
MC Oran
v
CR Belouizdad
P
o
s
t
NA Hussein Dey
v
US Biskra
P
o
s
t
NC Magra
v
JS Kabylie
P
o
s
t
USM Alger
v
USM Bel Abbes
F
T
Aigle Noir CS
1 - 2
Rukinzo
F
T
VfL Wolfsburg
5 - 1
Frankfurt
F
T
Broendby
1 - 0
KoldingQ
F
T
FC Nordsjaelland
0 - 2
Fortuna Hjoerring
F
T
VSK Aarhus
1 - 3
FC THY-Thisted Q
C
a
n
c
Odense Q
v
AaB
F
T
B 93
1 - 2
Odense Q
F
T
Ballerup-Skovlunde
1 - 3
AaB
F
T
Vildbjerg
0 - 2
Koege