Live Football : 17 February 2020

Live football scores


 

15:03 (GMT+2)

30 March 2020

F
T
Chelsea
0 - 2
Manchester United
F
T
Chelmsford
3 - 1
Tonbridge Angels
F
T
Portland Timbers
2 - 1
Vancouver Whitecaps
F
T
South East United
1 - 8
BeachSide
F
T
Zenit St. Petersburg
4 - 2
Alania Vladikavkaz
F
T
Mt Druitt Town
1 - 2
Bonnyrigg White Eagles
F
T
Olympia FC Warriors Reserves
1 - 1
Taroona
C
a
n
c
Dinamo Moscow
v
Rubin Kazan
F
T
Linense
5 - 2
FC Krasnodar II
F
T
Hirnyk-Sport
2 - 2
Metalist Kharkiv
F
T
Torpedo Zhodino
2 - 3
Nasaf
F
T
AFC Eskilstuna
1 - 3
Pyunik FC
F
T
Desna
4 - 0
Vitebsk
F
T
Dinamo Moscow
1 - 3
PFC Sochi
F
T
FC Kairat Almaty
1 - 3
Zenit St. Petersburg
C
a
n
c
VSK Aarhus
v
Kjellerup
F
T
Rakhine United U21
4 - 1
Yaw Myay FC U21
F
T
Shan United U21
6 - 1
Chin United U21
F
T
University FC U21
3 - 1
Silver Stars U21
F
T
Yadanarbon FC U21
2 - 0
Chinland FC U21
F
T
AC Milan
1 - 0
Torino
F
T
Chievo Verona
2 - 0
Salernitana
F
T
Carrarese
2 - 1
Renate
F
T
Reggio Audace
3 - 1
ArzignanoChiampo
F
T
Bochum
0 - 1
VfB Stuttgart
F
T
Bayern Munich II
6 - 1
Hallescher FC
F
T
Hannover 96 II
2 - 1
Hamburger SV II
F
T
Chateauroux
3 - 2
Lens
F
T
Jong Ajax
2 - 4
NAC Breda
F
T
Penafiel
0 - 0
Chaves
F
T
FC Midtjylland
2 - 0
Lyngby
F
T
OFI Crete
1 - 0
Atromitos
F
T
AOK Kerkyra
1 - 0
Apollon Pontou
F
T
Levadiakos
2 - 1
Panachaiki
F
T
Antalyaspor
3 - 1
Kasimpasa
F
T
Gaziantep FK
2 - 0
Rizespor
F
T
Adanaspor
0 - 0
Erzurum BB
F
T
Jablonec
4 - 0
Pribram
F
T
Hermannstadt
2 - 2
Astra Giurgiu
F
T
Arda Kardzhali
0 - 1
Slavia Sofia
F
T
FK Iskra
3 - 0
OFK Titograd
F
T
Beitar Jerusalem
0 - 1
Hapoel Tel Aviv
Sunday, 16 February 2020
F
T
Lanus
1 - 1
Newell's Old Boys
F
T
River Plate
1 - 0
Banfield
Monday, 17 February 2020
F
T
Central Cordoba de Santiago
0 - 4
Boca Juniors
F
T
Estudiantes
1 - 2
Defensa y Justicia
Sunday, 16 February 2020
F
T
Belgrano
1 - 1
Agropecuario
Sunday, 16 February 2020
F
T
Sarmiento
2 - 1
Instituto
Sunday, 16 February 2020
F
T
CA Chaco For Ever
3 - 2
Crucero del Norte
Monday, 17 February 2020
F
T
Boca Unidos
1 - 2
Union de Sunchales
F
T
Defensores de Pronunciamiento
1 - 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
F
T
Desamparados
0 - 1
Juventud Unida Universitario
Sunday, 16 February 2020
F
T
Ferroviaria
0 - 0
Santos FC
Sunday, 16 February 2020
F
T
Americano RJ
2 - 0
America RJ
Sunday, 16 February 2020
F
T
Patrocinense
1 - 1
Cruzeiro
Sunday, 16 February 2020
F
T
The Strongest
1 - 0
CA Palmaflor
Monday, 17 February 2020
F
T
Blooming
2 - 1
Bolivar
F
T
Aurora
0 - 1
Royal Pari
F
T
Universidad de Concepcion
1 - 2
Curico Unido
F
T
Union Espanola
1 - 2
Audax Italiano
F
T
Junior FC
0 - 0
Once Caldas
F
T
Cucuta
0 - 0
Deportivo Pasto
Sunday, 16 February 2020
F
T
Barcelona SC
0 - 0
Tecnico Universitario
F
T
Olimpia
4 - 0
12 de Octubre
F
T
Club River Plate
4 - 2
Sportivo San Lorenzo
Sunday, 16 February 2020
F
T
Sport Huancayo
1 - 1
Deportivo Municipal
Monday, 17 February 2020
F
T
CD UT Cajamarca
2 - 1
Cusco FC
Sunday, 16 February 2020
F
T
Rentistas
2 - 0
Nacional
Monday, 17 February 2020
F
T
Cerro Largo
1 - 0
Danubio
Sunday, 16 February 2020
F
T
Deportivo Tachira
2 - 1
Metropolitanos FC
F
T
Necaxa
2 - 3
Queretaro FC
F
T
Santos
2 - 1
Tigres
F
T
Santos de Guapiles
0 - 1
LD Alajuelense
Sunday, 16 February 2020
F
T
CD FAS
2 - 1
Jocoro FC
F
T
Independiente FC
1 - 1
CD Sonsonate
F
T
Municipal Limeno
0 - 1
Isidro Metapan
F
T
Once Deportivo
0 - 0
Alianza FC
F
T
Deportivo Malacateco
0 - 3
Sanarate
Sunday, 16 February 2020
F
T
Honduras Progreso
2 - 2
CD Real Sociedad
F
T
Real de Minas
1 - 0
Lobos UPNFM
F
T
Al Shorta
0 - 1
Al-Wahda
F
T
Al Ahli
2 - 1
Esteghlal
F
T
Pakhtakor Tashkent
3 - 0
Shahr Khodrou FC
F
T
Shabab Al-Ahli Dubai FC
1 - 2
Al Hilal
F
T
Indian Arrows
1 - 3
East Bengal Club
F
T
Saif
1 - 0
Mohammedan Dhaka
F
T
Gaza Sporting Club
1 - 0
Al-Hilal Gaza
F
T
Ittihad Khanyounis
2 - 2
Khadamat Al Shatea
F
T
Shabab Rafah
1 - 0
Al-Ahli Bait Hanoun
F
T
AS Ain M'lila
1 - 1
USM Alger
F
T
ES Setif
3 - 0
CA Bordj Bou Arreridj
F
T
ASO Chlef
2 - 1
US Biskra
F
T
CS Constantine
1 - 1
MC Oran
F
T
JS Kabylie
0 - 0
Paradou AC
F
T
USM Bel Abbes
3 - 1
NC Magra
F
T
CR Belouizdad
1 - 0
NA Hussein Dey

Egypt – Cup

F
T
El Geish
1 - 0
Misr El-Maqasa
F
T
Abia Warriors
1 - 4
Enyimba