Live Football : 15 February 2020

Live football scores


 

15:43 (GMT+1)

19 February 2020

F
T
Southampton
1 - 2
Burnley
F
T
Norwich City
0 - 1
Liverpool
F
T
West Bromwich Albion
2 - 2
Nottingham Forest
F
T
Birmingham City
1 - 1
Brentford
F
T
Cardiff City
2 - 2
Wigan Athletic
F
T
Charlton Athletic
0 - 2
Blackburn Rovers
F
T
Derby County
1 - 1
Huddersfield Town
F
T
Fulham
0 - 3
Barnsley
F
T
Leeds United
1 - 0
Bristol City
F
T
Middlesbrough
0 - 1
Luton Town
F
T
Preston North End
0 - 1
Millwall
F
T
Queens Park Rangers
4 - 2
Stoke City
F
T
Sheffield Wednesday
0 - 3
Reading
F
T
Accrington Stanley
4 - 3
Lincoln City
F
T
Bolton Wanderers
0 - 2
Wycombe Wanderers
F
T
Bristol Rovers
2 - 1
Blackpool
F
T
Fleetwood Town
2 - 1
Peterborough United
F
T
Gillingham
2 - 1
Doncaster Rovers
F
T
Ipswich Town
4 - 1
Burton Albion
C
a
n
c
Milton Keynes Dons
v
Bury
F
T
Oxford United
0 - 1
Sunderland
F
T
Portsmouth
2 - 0
Shrewsbury Town
F
T
Rotherham United
2 - 2
AFC Wimbledon
F
T
Southend United
0 - 2
Coventry City
F
T
Cambridge United
2 - 1
Bradford City
F
T
Cheltenham Town
2 - 1
Leyton Orient
F
T
Crawley Town
0 - 0
Carlisle United
F
T
Grimsby Town
2 - 1
Morecambe
F
T
Macclesfield Town
2 - 3
Exeter City
F
T
Mansfield Town
1 - 0
Newport County
F
T
Oldham Athletic
1 - 1
Forest Green Rovers
F
T
Plymouth Argyle
2 - 1
Crewe Alexandra
F
T
Port Vale
3 - 0
Colchester United
F
T
Stevenage
0 - 1
Salford City
F
T
Walsall
3 - 2
Northampton Town
P
o
s
t
AFC Fylde
v
Maidenhead United
P
o
s
t
Eastleigh
v
Dover
F
T
Ebbsfleet United
1 - 0
Chorley
P
o
s
t
FC Halifax Town
v
Sutton United
F
T
Notts County
1 - 1
Woking
P
o
s
t
Solihull Moors
v
Hartlepool United
F
T
Stockport County
1 - 0
Bromley
P
o
s
t
Wrexham
v
Torquay United
P
o
s
t
Yeovil Town
v
Chesterfield
P
o
s
t
Alfreton Town
v
Chester FC
F
T
Blyth Spartans
0 - 3
Altrincham
P
o
s
t
Darlington
v
Leamington
F
T
Gateshead FC
0 - 0
Kidderminster Harriers
P
o
s
t
Gloucester City
v
Farsley Celtic AFC
P
o
s
t
Kettering Town FC
v
Guiseley
P
o
s
t
King's Lynn Town
v
Bradford PA
P
o
s
t
York City
v
Hereford
F
T
Braintree Town
0 - 0
Hemel Hempstead
F
T
Chippenham Town
1 - 0
Maidstone
F
T
Concord Rangers
0 - 1
Bath City
F
T
Dorking Wanderers
2 - 0
Chelmsford
F
T
Dulwich Hamlet
0 - 1
Welling United
F
T
Hampton & Richmond
2 - 3
Weymouth
F
T
Slough Town
1 - 1
Havant and Waterlooville
F
T
St.Albans
0 - 0
Oxford City
F
T
Tonbridge Angels
1 - 1
Hungerford Town
F
T
Mallorca
1 - 0
Deportivo Alaves
F
T
Barcelona
2 - 1
Getafe
F
T
Villarreal
2 - 1
Levante
F
T
Granada
2 - 1
Real Valladolid
F
T
SD Huesca
3 - 2
Almeria
F
T
Numancia
1 - 1
Las Palmas
F
T
Real Oviedo
1 - 2
Alcorcon
F
T
Elche
1 - 2
Real Zaragoza
F
T
San Sebastian de los Reyes
0 - 1
Atletico Madrid B
F
T
Arenas Getxo
0 - 0
Real Union
F
T
Real Valladolid B
4 - 0
SD Amorebieta
F
T
Osasuna B
1 - 1
Athletic Bilbao B
F
T
Sevilla
1 - 1
Logrono
F
T
Real Betis Femenino
2 - 1
Espanyol
F
T
Lecce
2 - 1
SPAL 2013
F
T
Bologna
0 - 3
Genoa
F
T
Atalanta
2 - 1
Roma
F
T
Benevento
2 - 1
Pordenone Calcio
F
T
Juve Stabia
3 - 2
Crotone
F
T
Livorno
0 - 3
Cosenza
F
T
Venezia
2 - 2
Virtus Entella
F
T
Spezia
3 - 1
Ascoli Calcio 1898 FC
F
T
ASDC Gozzano
1 - 0
Pianese
F
T
Rimini
2 - 0
Modena
F
T
Teramo
0 - 3
Monopoli
F
T
Augsburg
1 - 1
Freiburg
F
T
Hoffenheim
2 - 3
Wolfsburg
F
T
Paderborn
1 - 2
Hertha Berlin
F
T
RasenBallsport Leipzig
3 - 0
Werder Bremen
F
T
Union Berlin
2 - 3
Bayer Leverkusen
F
T
Fortuna Duesseldorf
1 - 4
Borussia Moenchengladbach
F
T
Greuther Fuerth
2 - 4
Arminia Bielefeld
F
T
Hannover 96
1 - 1
Hamburger SV
F
T
Jahn Regensburg
1 - 0
Wehen
F
T
Eintracht Braunschweig
2 - 0
Kaiserslautern
F
T
Ingolstadt
0 - 1
KFC Uerdingen
F
T
Magdeburg
1 - 1
Chemnitzer FC
F
T
Meppen
1 - 1
1860 Muenchen
F
T
Sonnenhof Grossaspach
0 - 1
Hansa Rostock
F
T
Unterhaching
1 - 1
Viktoria Koeln 1904
F
T
Germania Halberstadt
3 - 2
FSV Wacker Nordhausen
C
a
n
c
RW Erfurt
v
Optik Rathenow
F
T
Aalen
3 - 0
Kickers Offenbach
C
a
n
c
Sportfreunde Lotte
v
Wattenscheid
F
T
TuS Haltern
3 - 0
VfB Homberg
F
T
Wuppertal
1 - 4
SV Roedinghausen
F
T
Amiens
4 - 4
Paris Saint-Germain
F
T
Bordeaux
2 - 2
Dijon
F
T
Nantes
0 - 0
Metz
F
T
Nimes
1 - 0
Angers
F
T
Toulouse
0 - 2
Nice
F
T
Lorient
0 - 1
Clermont Foot
F
T
Nancy
0 - 1
Guingamp
F
T
FC Twente
2 - 0
AZ Alkmaar
F
T
ADO Den Haag
0 - 3
PSV Eindhoven
F
T
Fortuna Sittard
0 - 0
FC Emmen
F
T
Club Brugge
2 - 1
Waasland-Beveren
F
T
Oostende
0 - 3
Kortrijk
F
T
St.Truiden
0 - 1
Cercle Brugge
F
T
KV Mechelen
2 - 0
Anderlecht
F
T
Union St.Gilloise
3 - 3
Roeselare
F
T
Lommel
0 - 1
Westerlo
F
T
Portimonense
1 - 1
Moreirense
F
T
Santa Clara
1 - 0
Tondela
F
T
Benfica
0 - 1
Braga
F
T
Rio Ave
1 - 1
Sporting CP
F
T
Academica
0 - 0
Mafra
F
T
Nacional
5 - 1
Vilafranquense
F
T
Varzim
3 - 0
Estoril
F
T
Feirense
1 - 0
Leixoes
F
T
Hearts
2 - 2
Hamilton Academical
F
T
Ross County
1 - 1
St. Johnstone
F
T
Arbroath
2 - 0
Queen of South
F
T
Airdrieonians
2 - 0
Clyde
F
T
East Fife
1 - 0
Peterhead
F
T
Forfar Athletic
1 - 1
Stranraer
F
T
Montrose
2 - 1
Dumbarton
F
T
Cove Rangers
2 - 1
Edinburgh City
F
T
Cowdenbeath
1 - 4
Stirling Albion
F
T
Queen's Park
2 - 0
Elgin City
F
T
Stenhousemuir
1 - 0
Albion Rovers
C
a
n
c
Chertanovo Moscow
v
Krylya Sovetov Samara
F
T
FC Tambov
2 - 2
Tom Tomsk
F
T
Halmstads BK
2 - 0
Falkenbergs FF
C
a
n
c
Aalesund
v
Kristiansund BK
F
T
Lillestroem
5 - 1
Mjoendalen
F
T
Norrby
1 - 4
Varbergs BoIS FC
F
T
Oerebro
1 - 1
Degerfors
F
T
Sandefjord
1 - 0
Arendal Fotball
F
T
Stabaek
3 - 1
Hamarkameratene
F
T
Djurgaarden
1 - 4
Brann
F
T
Oestersunds FK
1 - 2
Levanger
F
T
AIK
1 - 1
FC Rostov
F
T
CSKA Moscow
2 - 0
Sirius
F
T
Malmoe FF
3 - 2
Joenkoepings Soedra
F
T
Malmoe FF
8 - 0
Syrianska
F
T
TPS
0 - 0
Honka
F
T
HJK
3 - 1
IFK Mariehamn
F
T
FC Lahti
2 - 1
RoPS
F
T
Haka
1 - 1
Ilves
F
T
MYPA
0 - 1
FC KTP
F
T
Mikkelin Palloilijat
0 - 2
EIF
F
T
FF Jaro
2 - 3
AC Oulu
F
T
AC Kajaani
1 - 3
VPS
F
T
Altach
2 - 2
Austria Wien
F
T
Wolfsberger AC
3 - 0
Hartberg
F
T
Basel
0 - 1
Thun
F
T
Sion
1 - 2
Xamax
F
T
Wil
0 - 0
Schaffhausen
F
T
AE Larissa
1 - 2
PAOK Thessaloniki FC
F
T
Olympiacos
4 - 0
Panionios
F
T
Denizlispor
0 - 1
Kayserispor
F
T
Konyaspor
1 - 3
Goztepe
F
T
Ankaragucu
2 - 1
Fenerbahce
F
T
Hatayspor
2 - 3
Akhisarspor
F
T
Boluspor
1 - 1
Umraniyespor
F
T
Menemenspor
3 - 1
Eskisehirspor
F
T
Bohemian FC
0 - 1
Shamrock Rovers
P
o
s
t
Newtown AFC
v
Barry Town
P
o
s
t
Carmarthen
v
Cardiff Met University
P
o
s
t
Cefn Druids AFC
v
Penybont
P
o
s
t
Newtown
v
Barry Town
P
o
s
t
Carmarthen Town
v
Cardiff MU
P
o
s
t
Cefn Druids
v
Penybont
F
T
APOEL Nicosia
4 - 1
Apollon Limassol
F
T
Enosis Paralimni
1 - 1
Pafos FC
F
T
Karvina
2 - 0
FC Fastav Zlin
F
T
Slovacko
0 - 1
Banik Ostrava
F
T
Teplice
1 - 3
Sigma Olomouc
F
T
Sparta Prague
0 - 2
Slovan Liberec
F
T
Nitra
0 - 0
FK Pohronie
F
T
SKF Sered
2 - 2
Ruzomberok
F
T
Trencin
8 - 1
Zemplin Michalovce
F
T
LKS Lodz
0 - 0
Wisla Plock
F
T
Pogon Szczecin
0 - 0
Slask Wroclaw
F
T
Rakow Czestochowa
2 - 2
Legia Warszawa
F
T
Inter Zapresic
1 - 2
NK Varazdin
F
T
Slaven
2 - 1
Hajduk Split
F
T
Indjija
1 - 1
TSC Backa Topola
F
T
Cukaricki
0 - 2
FK Crvena Zvezda
F
T
Mladost Lucani
2 - 1
Vozdovac
F
T
Napredak
1 - 1
Javor
F
T
Macva Sabac
1 - 0
Rad Beograd
F
T
Vojvodina
1 - 0
Proleter
F
T
Debrecen
1 - 3
Mezokovesd SE
F
T
Diosgyori VTK
2 - 0
Paksi SE
F
T
Kaposvari
0 - 1
Budapest Honved
F
T
Puskas FC Academy
3 - 1
Varda SE
F
T
Zalaegerszeg
2 - 1
Ujpest
F
T
Ferencvaros
1 - 0
Fehervar FC
F
T
FC Academica Clinceni
2 - 3
Gaz Metan Medias
F
T
CSM Politehnica Iasi
2 - 5
CS Universitatea Craiova
F
T
Levski Sofia
0 - 0
PFC CSKA-Sofia
F
T
Ludogorets Razgrad
6 - 0
Botev Vratsa
F
T
FK Vardar Skopje
3 - 1
Makedonija GjP
F
T
Maccabi Netanya
0 - 0
Hapoel Haifa
F
T
Bnei Yehuda Tel Aviv
0 - 1
Hapoel Beer Sheva
F
T
Hapoel Kfar Saba
1 - 3
FC Ashdod
F
T
Maccabi Haifa
1 - 0
Hapoel Hadera
F
T
KF Tirana
1 - 1
Skenderbeu
Friday, 14 February 2020
F
T
Patronato de Parana
1 - 0
Union
Saturday, 15 February 2020
F
T
Colon
1 - 1
Racing Club
F
T
Huracan
0 - 2
Aldosivi
F
T
Atletico Tucuman
0 - 2
Argentinos Juniors
F
T
Rosario Central
1 - 0
Gimnasia LP
F
T
Club Atletico Estudiantes
5 - 3
San Martin San Juan
F
T
Brown de Adrogue
2 - 1
All Boys
F
T
Chacarita Juniors
0 - 0
Gimnasia Jujuy
F
T
Deportivo Riestra
1 - 0
Santamarina
F
T
CA Defensores de Belgrano
2 - 0
Quilmes
F
T
Comunicaciones
0 - 1
Villa San Carlos
F
T
Deportivo Armenio
3 - 2
CA Fenix
F
T
San Telmo
2 - 1
CD UAI Urquiza
F
T
Atletico Guemes
2 - 0
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
F
T
San Martin de Formosa
2 - 1
Juventud Unida Gualeguaychu
F
T
Sportivo Las Parejas
3 - 0
Central Norte
F
T
Sportivo Estudiantes
2 - 2
Ferro Carril Oeste General Pico
Friday, 14 February 2020
F
T
Inter de Limeira
0 - 1
Santo Andre
Saturday, 15 February 2020
F
T
Botafogo SP
1 - 1
Agua Santa
F
T
Guarani
1 - 1
Novorizontino
F
T
Bragantino
3 - 0
Oeste FC
F
T
Sao Paulo
0 - 0
Corinthians
F
T
Friburguense
1 - 0
Nova Iguacu
F
T
Tombense FC
4 - 0
Uniao Recreativa dos Trabalhadores
F
T
Tupynambas
1 - 3
Uberlandia
F
T
Sociedade Boca Junior
2 - 2
America EC
F
T
Always Ready
1 - 2
San Jose
F
T
Guabira
1 - 0
Nacional Potosi
Friday, 14 February 2020
F
T
Union La Calera
2 - 1
La Serena
Saturday, 15 February 2020
F
T
Santiago Wanderers
1 - 2
Universidad de Chile
F
T
Palestino
0 - 0
O'Higgins
F
T
Rionegro Aguilas
1 - 1
Tolima
F
T
Alianza Petrolera
1 - 0
La Equidad
F
T
America de Cali
2 - 0
Independiente Medellin
F
T
Deportivo Cuenca
1 - 2
LDU de Quito
F
T
Aucas
1 - 2
Delfin
F
T
Orense
2 - 2
Emelec
F
T
Luqueno
1 - 2
Libertad
F
T
Cerro Porteno
2 - 2
Guairena
F
T
Universidad Cesar Vallejo
0 - 2
Binacional
F
T
Academia Cantolao
0 - 2
Ayacucho FC
F
T
Carlos Stein
1 - 3
Universitario de Deportes
F
T
Sport Boys
3 - 3
Carlos A. Mannucci
F
T
Deportivo Maldonado
1 - 2
Boston River
F
T
Montevideo City Torque
1 - 3
Club Atletico Progreso
F
T
Club Atletico Penarol
2 - 1
Cerro
F
T
Atletico Venezuela
1 - 0
GV Maracay
F
T
Lala FC
1 - 2
Deportivo La Guaira
F
T
Atletico de San Luis
3 - 1
Leon
F
T
Monarcas Morelia
1 - 1
Tijuana
F
T
CD Aguila
1 - 1
El Vencedor
F
T
Iztapa
6 - 2
Santa Lucia Cotzumalguapa
F
T
Kerala Blasters FC
2 - 1
Bengaluru FC
F
T
Churchill Brothers
2 - 1
Aizawl
F
T
Bangkok United
2 - 0
Prachuap FC
F
T
Sukhothai FC
1 - 0
Suphanburi FC
F
T
BG Pathum United
2 - 1
Muang Thong United
F
T
Port FC
4 - 1
Nakhon Ratchasima FC
F
T
Zira
0 - 6
Qarabag FK
F
T
Sumqayit
1 - 2
Sabah FK
F
T
Al Ahli
1 - 3
Al-Riffa
F
T
Al-Najma
1 - 1
Manama
F
T
Muharraq
2 - 1
Busaiteen
F
T
Al-Qadsia
5 - 0
Al Yarmouk Kuwait
F
T
Al Sahel SC
1 - 3
Kuwait SC
F
T
Al-Raed
2 - 1
Abha
F
T
Al Fateh FC
2 - 2
Al-Faisaly
F
T
Wellington Phoenix
1 - 0
Melbourne City FC
F
T
Western Sydney Wanderers FC
1 - 1
Newcastle Jets
F
T
Sydney FC
3 - 0
Western Sydney Wanderers FC
F
T
Southern United
2 - 1
Waitakere United
F
T
Wellington Phoenix B
2 - 1
Hamilton Wanderers
F
T
Lae City Dwellers
3 - 3
Henderson Eels
F
T
Lautoka
1 - 1
Malampa Revivors FC
F
T
MC Alger
1 - 0
JS Saoura

Egypt – Cup

F
T
Abo Qir Semad
2 - 0
El Hodood
F
T
Al-Ittihad Al-Sakandary
2 - 1
Aswan FC
C
a
n
c
SoNy Sugar
v
Tusker FC
F
T
RSB Berkane
1 - 1
Hassania Agadir
F
T
Wydad Casablanca
0 - 1
Difaa El Jadida
F
T
Baroka FC
0 - 1
Bidvest Wits
F
T
Highlands Park
2 - 0
Bloemfontein Celtic
F
T
Mamelodi Sundowns FC
3 - 0
Chippa United
F
T
Kaizer Chiefs
1 - 2
Maritzburg United
F
T
AmaZulu FC
1 - 2
Lamontville Golden Arrows
F
T
Etoile Metlaoui
0 - 1
CS Sfaxien
F
T
Sportif de Chebba
2 - 0
Stade Tunisien
F
T
US Monastir
1 - 2
Etoile du Sahel
F
T
Berekum Chelsea
1 - 3
Inter Allies