Live Football : 1 December 2019

Live football scores


 

02:04 (GMT+1)

14 December 2019

F
T
Norwich City
2 - 2
Arsenal
F
T
Wolverhampton Wanderers
1 - 1
Sheffield United
F
T
Leicester City
2 - 1
Everton
F
T
Manchester United
2 - 2
Aston Villa
F
T
Blackpool
3 - 1
Maidstone
F
T
Bristol Rovers
1 - 1
Plymouth Argyle
F
T
Coventry City
1 - 1
Ipswich Town
F
T
Crawley Town
1 - 2
Fleetwood Town
F
T
Exeter City
2 - 2
Hartlepool United
F
T
Gillingham
3 - 0
Doncaster Rovers
F
T
Northampton Town
3 - 1
Notts County
F
T
Peterborough United
3 - 0
Dover
F
T
Rochdale
0 - 0
Boston United
F
T
Tranmere Rovers
5 - 1
Chichester City FC
F
T
Arsenal
11 - 1
Bristol City WFC
P
o
s
t
Everton
v
Chelsea FC Women
F
T
Manchester City
1 - 0
Liverpool
F
T
West Ham United
3 - 2
Manchester United
F
T
Sevilla
1 - 0
Leganes
F
T
Athletic Bilbao
2 - 0
Granada
F
T
Espanyol
2 - 4
Osasuna
F
T
Getafe
4 - 0
Levante
F
T
Atletico Madrid
0 - 1
Barcelona
F
T
Fuenlabrada
1 - 0
Cadiz
F
T
Real Oviedo
2 - 1
Rayo Vallecano
F
T
Elche
2 - 0
Racing Santander
F
T
Lugo
0 - 0
Deportivo La Coruna
F
T
Extremadura
0 - 1
Las Palmas
F
T
Atletico Baleares
6 - 1
Celta Vigo B
F
T
Coruxo F.C.
2 - 0
Pena Dep. Santa Eulalia
F
T
Ibiza-Eivissa
3 - 1
Melilla
F
T
Internacional de Madrid CF
1 - 2
Rayo Majadahonda
F
T
San Sebastian de los Reyes
1 - 2
Las Palmas B
F
T
Sporting Gijon B
2 - 1
Las Rozas CF
F
T
Pontevedra
0 - 0
UP Langreo
F
T
Racing de Ferrol
1 - 2
Marino Luanco
F
T
Real Valladolid B
1 - 0
Leonesa
F
T
Tudelano
1 - 2
Club Haro Deportivo
F
T
Burgos CF
0 - 3
Unionistas de Salamanca
F
T
Logrones
2 - 0
Guijuelo
F
T
Real Union
0 - 0
SD Leioa
F
T
Salamanca CF UDS
1 - 2
CD Calahorra
F
T
Athletic Bilbao B
3 - 3
Izarra
F
T
AE Prat
1 - 3
Gimnastic
F
T
Ebro
1 - 1
UD Cornella
F
T
FC Andorra
1 - 0
Lleida Esportiu
F
T
Llagostera
1 - 1
Valencia B
C
a
n
c
Reus
v
Lleida Esportiu
F
T
Villarreal B
0 - 0
Badalona
F
T
Barcelona B
2 - 1
Castellon
F
T
Hercules
0 - 0
UE Olot
F
T
Granada B
2 - 3
Yeclano
F
T
Don Benito
0 - 1
Cordoba
F
T
Linense
0 - 0
Cadiz B
F
T
Recreativo Huelva
0 - 1
CD Badajoz
F
T
UCAM Murcia
2 - 0
CF Talavera de la Reina
F
T
Atletico Sanluqueno CF
2 - 1
Algeciras
F
T
Marbella FC
2 - 1
Sevilla Atletico
F
T
Merida
1 - 1
San Fernando CD
F
T
Cartagena
2 - 1
Villarrobledo
F
T
Deportivo La Coruna
2 - 1
Sevilla
F
T
UD Granadilla Tenerife Sur
1 - 1
CD Tacon
F
T
Madrid Femenino
0 - 4
Levante
F
T
Real Sociedad
1 - 1
Rayo Vallecano
F
T
Juventus
2 - 2
Sassuolo
F
T
Inter
2 - 1
SPAL 2013
F
T
Lazio
3 - 0
Udinese
F
T
Parma Calcio 1913
0 - 1
AC Milan
F
T
SSC Napoli
1 - 2
Bologna
F
T
Hellas Verona
1 - 3
Roma
F
T
Trapani
1 - 0
Chievo Verona
F
T
Virtus Entella
2 - 0
Juve Stabia
F
T
Perugia
3 - 1
Pescara
F
T
Alessandria
1 - 3
Robur Siena
F
T
Novara
1 - 1
Pianese
F
T
Olbia
0 - 3
Monza
F
T
Pontedera
2 - 2
Pergolettese
F
T
ASDC Gozzano
0 - 2
Lecco
F
T
Carrarese
3 - 2
Pro Vercelli
F
T
Giana Erminio
1 - 2
AlbinoLeffe
F
T
Pistoiese
1 - 1
S.S. Arezzo
F
T
Renate
1 - 1
Pro Patria
F
T
Carpi
1 - 0
Triestina
F
T
Gubbio
0 - 0
Calcio Padova
F
T
Modena
3 - 1
Vis Pesaro
F
T
Sudtirol
0 - 1
L.R. Vicenza Virtus
F
T
Alma Juventus Fano
0 - 1
Fermana
F
T
FeralpiSalo
2 - 2
R.C. Cesena
F
T
Imolese Calcio
1 - 1
Sambenedettese
F
T
Reggio Audace
2 - 2
Piacenza
F
T
Monopoli
3 - 0
Virtus Francavilla
F
T
Catanzaro
1 - 3
Ternana
F
T
Cavese
2 - 2
Bisceglie
F
T
Rende
0 - 3
Bari
F
T
Rieti
1 - 4
Catania
F
T
Teramo
0 - 3
Reggina
F
T
Casertana
1 - 3
Paganese
F
T
Sicula Leonzio
2 - 7
Vibonese
F
T
Viterbese
0 - 1
Avellino
F
T
Potenza
1 - 0
AZ Picerno ASD
F
T
Borussia Moenchengladbach
4 - 2
Freiburg
F
T
Wolfsburg
2 - 3
Werder Bremen
F
T
Darmstadt
1 - 3
Arminia Bielefeld
F
T
FC Heidenheim
1 - 0
Greuther Fuerth
F
T
Sandhausen
2 - 1
VfB Stuttgart
F
T
Ingolstadt
1 - 1
Meppen
F
T
Unterhaching
2 - 3
1860 Muenchen
F
T
Eintracht Norderstedt
0 - 0
St.Pauli II
F
T
Oldenburg
1 - 1
HSC Hannover
F
T
TSV Havelse
2 - 2
SSV Jeddeloh
F
T
Bischofswerdaer FV
2 - 2
ZFC Meuselwitz
F
T
FSV Union Fuerstenwalde
3 - 1
Optik Rathenow
F
T
FSV Wacker Nordhausen
0 - 1
FC Viktoria 1889 Berlin
F
T
Germania Halberstadt
0 - 2
VfB Auerbach
F
T
SV Lichtenberg 47
0 - 2
Energie Cottbus
F
T
Kickers Offenbach
3 - 1
Freiburg II
F
T
TuS RW Koblenz
1 - 4
Mainz 05 II
F
T
FC Koeln II
1 - 1
Borussia Moenchengladbach II
P
o
s
t
TuS Haltern
v
RW Essen
P
o
s
t
VfB Homberg
v
Fortuna Koeln
F
T
Bayern Munich
2 - 0
SGS Essen
F
T
SC Freiburg
3 - 3
Frankfurt
F
T
SC Sand
2 - 1
FC Koeln
F
T
TSG 1899 Hoffenheim
5 - 1
Turbine Potsdam
F
T
Nantes
2 - 1
Toulouse
F
T
Rennes
2 - 1
Saint-Etienne
F
T
FC Twente
2 - 5
Ajax
F
T
FC Utrecht
0 - 1
RKC Waalwijk
F
T
AZ Alkmaar
1 - 0
VVV-Venlo
F
T
Feyenoord
1 - 0
PEC Zwolle
F
T
FC Emmen
1 - 1
PSV Eindhoven
F
T
De Graafschap
1 - 1
Go Ahead Eagles
F
T
Oostende
3 - 2
Anderlecht
F
T
Standard Liege
2 - 1
Cercle Brugge
F
T
Kortrijk
0 - 2
Gent
F
T
Union St.Gilloise
0 - 2
Beerschot
F
T
Tondela
0 - 1
Belenenses SAD
F
T
Vitoria de Setubal
1 - 1
Vitoria de Guimaraes
F
T
Gil Vicente
3 - 1
Sporting CP
F
T
Casa Pia
0 - 1
Nacional
F
T
Benfica B
2 - 2
Mafra
F
T
FC Porto B
4 - 1
Cova da Piedade
F
T
Ross County
1 - 4
Celtic
F
T
Rangers
5 - 0
Hearts
F
T
FC Koebenhavn
2 - 1
Broendby IF
F
T
Randers FC
3 - 0
SoenderjyskE
F
T
AC Horsens
2 - 1
OB
F
T
Esbjerg fB
1 - 2
AGF
F
T
AaB
1 - 1
Hobro
F
T
Brann
1 - 5
Viking
F
T
FK Haugesund
4 - 1
Odds Ballklubb
F
T
Kristiansund BK
1 - 2
Stroemsgodset
F
T
Lillestroem
0 - 0
Sarpsborg 08
F
T
Mjoendalen
1 - 0
Vaalerenga
F
T
Molde
4 - 2
Bodoe/Glimt
F
T
Rosenborg
3 - 2
Ranheim
F
T
Tromsoe
1 - 1
Stabaek
F
T
Admira Moedling
1 - 1
Salzburg
F
T
Altach
2 - 1
Wolfsberger AC
F
T
LASK
0 - 4
Rapid Wien
F
T
FC Liefering
5 - 1
BW Linz
F
T
Basel
3 - 0
Young Boys
F
T
Luzern
1 - 4
St. Gallen
F
T
Lugano
1 - 0
Servette
F
T
FC Vaduz
4 - 2
Chiasso
F
T
Panathinaikos
1 - 0
Asteras Tripolis
F
T
Aris Thessaloniki FC
1 - 1
Lamia
F
T
Xanthi
1 - 0
Atromitos
F
T
Olympiacos
1 - 1
PAOK Thessaloniki FC
F
T
AE Karaiskakis
2 - 1
Apollon Pontou
F
T
Doxa Dramas
0 - 0
Levadiakos
F
T
PAS Giannina
2 - 0
Platanias
F
T
Gaziantep FK
1 - 2
Denizlispor
F
T
Istanbul Basaksehir
2 - 0
Antalyaspor
F
T
Trabzonspor
1 - 1
Galatasaray
F
T
Giresunspor
1 - 0
Adana Demirspor
F
T
Umraniyespor
2 - 2
Akhisarspor
F
T
Boluspor
2 - 2
Menemenspor
F
T
Altay
1 - 1
Eskisehirspor
F
T
Pafos FC
0 - 1
Doxa Katokopia
F
T
Apollon Limassol
4 - 1
Nea Salamis
F
T
Una Strassen
2 - 2
FC Victoria Rosport
F
T
FC Differdange 03
2 - 1
FC Rodange 91
F
T
FC Etzella Ettelbruck
1 - 4
F91 Dudelange
F
T
Jablonec
0 - 1
SK Dynamo Ceske Budejovice
F
T
Mlada Boleslav
3 - 1
Teplice
F
T
Viktoria Plzen
1 - 0
Bohemians 1905
F
T
Slavia Prague
2 - 0
Karvina
F
T
Zilina
0 - 0
Slovan Bratislava
F
T
Lokomotiv Moscow
1 - 2
Dinamo Moscow
F
T
Zenit St. Petersburg
1 - 0
Spartak Moscow
F
T
Desna
2 - 0
FC Olexandriya
F
T
Mariupol
1 - 1
Shakhtar Donetsk
F
T
Olimpik Donetsk
1 - 3
Dynamo Kyiv
F
T
Rakow Czestochowa
2 - 1
Jagiellonia Bialystok
F
T
LKS Lodz
1 - 0
Cracovia
F
T
Wisla Krakow
0 - 1
Lechia Gdansk
F
T
Radomiak Radom
2 - 0
GKS Belchatow
F
T
Warta Poznan
3 - 0
Wigry Suwalki
F
T
Odra Opole
0 - 0
GKS Tychy 71
F
T
Chrobry Glogow
0 - 2
Miedz Legnica
F
T
Znicz Pruszkow
2 - 1
Resovia
F
T
Gryf Wejherowo
2 - 3
Stal Stalowa Wola
F
T
Pogon Siedlce
1 - 2
KS Legionovia Legionowo
F
T
Bytovia Bytow
1 - 2
GKS Katowice
F
T
Hajduk Split
0 - 4
Rijeka
F
T
Macva Sabac
0 - 2
Partizan Beograd
F
T
NK Bravo
1 - 2
Olimpija Ljubljana
F
T
Domzale
2 - 1
Rudar Velenje
F
T
Kaposvari
2 - 3
Ferencvaros
C
a
n
c
Balmazujvaros
v
Gyirmot
F
T
Budafok
0 - 0
BFC Siofok
F
T
Duna Aszfalt TVSE
0 - 3
Soroksar SC
F
T
Gyori ETO
2 - 1
Haladas
F
T
Kazincbarcikai BSC
0 - 3
Dorogi FC
F
T
Nyiregyhaza Spartacus FC
2 - 0
Aqvital FC Csakvar
F
T
FC Ajka
1 - 4
Bekescsaba
F
T
Vasas Budapest
3 - 0
Budaors
F
T
Chindia Targoviste
2 - 5
FC Academica Clinceni
F
T
Hermannstadt
1 - 1
CFR Cluj
F
T
Lokomotiv Plovdiv
0 - 0
Arda Kardzhali
F
T
Vitosha Bistritsa
1 - 1
Dunav Ruse
F
T
PFC CSKA-Sofia
0 - 0
Ludogorets Razgrad
F
T
Dinamo Minsk
1 - 3
Dinamo Brest
F
T
Energetik-BGU
5 - 3
Dnyapro Mogilev
F
T
FK Slutsk
2 - 1
Neman Grodno
F
T
FK Vitebsk
0 - 2
Slavia Mozyr
A
A
W
Gomel
3 - 0
FC Torpedo Minsk
F
T
Isloch
1 - 1
FC Minsk
F
T
Shakhtyor Soligorsk
1 - 0
FK Gorodeya
F
T
Torpedo Zhodino
1 - 2
BATE Borisov
F
T
Celik Zenica
1 - 2
Borac Banja Luka
F
T
Radnik Bijeljina
0 - 1
FK Velez Mostar
F
T
Siroki Brijeg
4 - 0
FK Zvijezda 09
F
T
FC Academy Pandev
0 - 3
FK Vardar Skopje
F
T
FK Borec
1 - 0
Renova
F
T
KF Shkendija
4 - 0
Shkupi
F
T
Rabotnicki
1 - 1
FK Sileks
F
T
FK Iskra
1 - 2
Petrovac
F
T
Rudar Pljevlja
3 - 2
Kom
F
T
OFK Titograd
1 - 0
Grbalj Radanovici
F
T
Sutjeska
0 - 2
Buducnost Podgorica
F
T
FK Podgorica
2 - 0
Zeta
F
T
Hapoel Hadera
0 - 3
Maccabi Haifa
F
T
Hapoel Tel Aviv
0 - 1
Beitar Jerusalem

Malta – Cup

F
T
Kercem Ajax
1 - 4
Sirens FC
F
T
Sliema Wanderers FC
0 - 2
Santa Lucia F.C
F
T
Zebbug Rangers
3 - 5
Victoria Hotspurs
F
T
Zejtun Corinthians
1 - 3
Hibernians FC
F
T
Xewkija Tigers
5 - 2
Mgarr United
F
T
Birkirkara FC
1 - 0
Nadur Youngsters
F
T
Floriana
6 - 1
Melita FC
F
T
Rabat Ajax
0 - 7
Mosta
Saturday, 30 November 2019
F
T
Boca Juniors
1 - 1
Argentinos Juniors
Sunday, 1 December 2019
F
T
Newells Old Boys
2 - 3
River Plate
F
T
San Lorenzo
2 - 0
Patronato de Parana
F
T
Godoy Cruz
0 - 5
Talleres
F
T
Velez Sarsfield
3 - 1
Colon
Saturday, 30 November 2019
F
T
Club Atletico Estudiantes
0 - 0
Belgrano
Sunday, 1 December 2019
F
T
Barracas Central
2 - 1
Nueva Chicago
F
T
Deportivo Moron
1 - 3
Estudiantes de Rio Cuarto
F
T
Agropecuario
3 - 0
Guillermo Brown
F
T
Instituto
2 - 1
Almagro
F
T
CA Defensores de Belgrano
2 - 1
Tigre
F
T
Almirante Brown
0 - 0
CA Talleres Remedios de Escalada
F
T
CA Fenix
1 - 0
CD UAI Urquiza
F
T
Deportivo Armenio
0 - 3
Acassuso
F
T
Flandria
0 - 0
Comunicaciones
F
T
Justo Jose de Urquiza
3 - 1
Colegiales
F
T
Los Andes
1 - 0
CA San Miguel
F
T
Atletico Guemes
3 - 0
CA Chaco For Ever
F
T
San Martin de Formosa
3 - 0
Union de Sunchales
F
T
Juventud Unida Gualeguaychu
2 - 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
F
T
Defensores de Pronunciamiento
2 - 1
Boca Unidos
F
T
Sarmiento de Resistencia
1 - 1
Sportivo Belgrano
F
T
Club Sportivo Penarol
0 - 0
CASD Camioneros
F
T
Deportivo Madryn
4 - 1
Juventud Unida Universitario
F
T
Huracan Las Heras
0 - 0
Sol de Mayo
F
T
Olimpo
2 - 0
Desamparados
F
T
Ferro Carril Oeste General Pico
1 - 3
Villa Mitre
Saturday, 30 November 2019
F
T
Botafogo RJ
0 - 1
Internacional
F
T
Ceara
1 - 1
Athletico Paranaense
Sunday, 1 December 2019
F
T
Avai FC
1 - 1
Fluminense
F
T
Goias
1 - 2
Fortaleza
F
T
Palmeiras
1 - 3
Flamengo
F
T
Atletico MG
2 - 1
Corinthians
F
T
CS Alagoano
1 - 2
Bahia
F
T
Gremio
3 - 0
Sao Paulo
F
T
Santos FC
2 - 0
Chapecoense AF
F
T
Nacional Potosi
0 - 4
The Strongest
F
T
Sport Boys Warnes
4 - 0
Aurora
F
T
Bolivar
3 - 0
Always Ready
F
T
Jorge Wilstermann
7 - 1
Destroyers
P
o
s
t
Audax Italiano
v
Universidad de Concepcion
P
o
s
t
Colo Colo
v
Union La Calera
P
o
s
t
Coquimbo Unido
v
Cobresal
P
o
s
t
Curico Unido
v
Universidad de Chile
P
o
s
t
Everton CD
v
O'Higgins
P
o
s
t
Palestino
v
Deportes Iquique
P
o
s
t
Union Espanola
v
Antofagasta
P
o
s
t
Universidad Catolica
v
Huachipato
F
T
Aucas
1 - 3
LDU de Quito
F
T
Delfin
2 - 1
CSD Macara
F
T
Deportivo Santani
0 - 1
Club River Plate
F
T
Guarani
0 - 1
Sol de America
F
T
Alianza Lima
1 - 0
Sporting Cristal
F
T
Leon
1 - 2
Monarcas Morelia
F
T
Queretaro FC
2 - 3
Necaxa
F
T
LD Alajuelense
3 - 0
Deportiva San Carlos
A
E
T
Deportivo Saprissa
451 - 1
Club Sport Herediano
F
T
Alianza FC
4 - 3
El Vencedor
F
T
CD Aguila
1 - 2
Isidro Metapan
F
T
CD Sonsonate
1 - 1
Independiente FC
F
T
Jocoro FC
4 - 1
CD Chalatenango
F
T
Municipal Limeno
1 - 0
CD FAS
F
T
Santa Tecla FC
2 - 1
Once Deportivo
F
T
Coban Imperial
1 - 0
Iztapa
F
T
Comunicaciones FC
1 - 1
Antigua Guatemala
F
T
Sanarate
2 - 0
Mixco
F
T
Santa Lucia Cotzumalguapa
1 - 0
Deportivo Malacateco
F
T
Guastatoya
2 - 0
Club Xelaju
F
T
CD Olimpia
2 - 0
CD Motagua
F
T
Lobos UPNFM
2 - 2
CD Marathon
F
T
Laos U23
3 - 0
Brunei U23
F
T
Thailand U23
3 - 0
Singapore U23
F
T
Vietnam U23
2 - 1
Indonesia U23
F
T
Omiya Ardija
0 - 2
Montedio Yamagata
F
T
Tokushima Vortis
1 - 1
Ventforet Kofu
F
T
Kerala Blasters FC
2 - 2
FC Goa
F
T
Churchill Brothers
3 - 0
Punjab FC
F
T
Chennai City FC
1 - 0
TRAU
F
T
Beijing Guoan
3 - 2
Shandong Luneng
F
T
Dalian Yifang
2 - 0
Beijing Renhe
F
T
Guangzhou Evergrande
3 - 0
Shanghai Shenhua
F
T
Henan Jianye
1 - 0
Guangzhou R&F F.C.
F
T
Jiangsu Suning FC
2 - 0
Tianjin Tianhai
F
T
Shanghai SIPG FC
6 - 0
Shenzhen FC
F
T
Tianjin Teda
2 - 0
Chongqing Lifan
F
T
Wuhan Zall
1 - 2
Hebei CFFC
F
T
Daegu FC
0 - 0
FC Seoul
F
T
Jeonbuk FC
1 - 0
Gangwon FC
F
T
Ulsan Hyundai
1 - 4
Pohang Steelers
F
T
Sabail
0 - 0
FK Neftchi
F
T
Torpedo Kutaisi
1 - 2
Chikhura
F
T
Dinamo Tbilisi
2 - 0
WIT Georgia Tbilisi
F
T
Lokomotivi Tbilisi
2 - 1
Dinamo Batumi
F
T
Arema
1 - 1
Kalteng Putra
F
T
Western United FC
0 - 2
Sydney FC
F
T
Adelaide United
1 - 2
Wellington Phoenix
F
T
Perth Glory
1 - 3
Sydney FC
F
T
Hamilton Wanderers
2 - 4
Wellington Phoenix B
F
T
Hawke's Bay United
3 - 3
Eastern Suburbs
F
T
Team Wellington
2 - 1
Canterbury United
F
T
Auckland City FC
2 - 1
Tasman United
F
T
Enugu Rangers
1 - 3
Pyramids FC
F
T
FC Nouadhibou
2 - 3
Al Masry
F
T
Motema Pembe
1 - 1
Zanaco
F
T
RSB Berkane
3 - 0
Esae FC
F
T
Al-Nasr
1 - 1
Djoliba AC
F
T
Bidvest Wits
0 - 0
Horoya AC
F
T
San Pedro
0 - 0
Paradou AC
F
T
Hassania Agadir
2 - 0
Enyimba
F
T
Tusker FC
1 - 0
Bandari
F
T
Western Stima
1 - 1
Sofapaka
F
T
Zoo FC
3 - 0
Kisumu All Stars
F
T
Renaissance Club Zemamra
1 - 2
Difaa El Jadida
F
T
AmaZulu FC
0 - 0
Maritzburg United
F
T
Chippa United
0 - 0
Baroka FC
F
T
TS Galaxy FC
1 - 0
Cape Umoya United FC
A
E
T
Tshakhuma Madzivhadila FC
3 - 4
Uthongathi FC
F
T
CS Hammam-Lif
1 - 2
JS Kairouanaise
F
T
Stade Tunisien
1 - 1
Ben Guerdane
F
T
US Monastir
2 - 0
CA Bizertin
F
T
Adamawa United
4 - 0
Katsina United
F
T
Akwa Starlets
1 - 0
Warri Wolves FC
P
o
s
t
Lobi Stars
v
Enugu Rangers
P
o
s
t
MFM FC
v
Enyimba
F
T
Nasarawa United
0 - 1
Delta Force FC
F
T
Plateau United
0 - 0
Kano Pillars
F
T
Rivers United FC
0 - 0
Abia Warriors
F
T
Sunshine Stars
1 - 0
Akwa United