Live Football : 30 November 2019

Live football scores


 

11:05 (GMT+2)

14 July 2020

F
T
Newcastle United
2 - 2
Manchester City
F
T
Burnley
0 - 2
Crystal Palace
F
T
Chelsea
0 - 1
West Ham United
F
T
Liverpool
2 - 1
Brighton & Hove Albion
F
T
Tottenham Hotspur
3 - 2
AFC Bournemouth
F
T
Southampton
2 - 1
Watford
F
T
Cheltenham Town
1 - 3
Port Vale
F
T
Forest Green Rovers
2 - 2
Carlisle United
F
T
Kingstonian
0 - 2
AFC Fylde
F
T
Oldham Athletic
0 - 1
Burton Albion
F
T
Portsmouth
2 - 1
Altrincham
F
T
Shrewsbury Town
2 - 0
Mansfield Town
F
T
Walsall
0 - 1
Oxford United
F
T
Eastleigh
1 - 1
Crewe Alexandra
F
T
Charlton Athletic
1 - 3
Sheffield Wednesday
F
T
Barnsley
3 - 1
Hull City
F
T
Birmingham City
1 - 1
Millwall
F
T
Brentford
7 - 0
Luton Town
F
T
Bristol City
5 - 2
Huddersfield Town
F
T
Derby County
1 - 1
Queens Park Rangers
F
T
Leeds United
4 - 0
Middlesbrough
F
T
Nottingham Forest
0 - 1
Cardiff City
F
T
Stoke City
1 - 2
Blackburn Rovers
F
T
Wigan Athletic
1 - 3
Reading
F
T
Macclesfield Town
1 - 1
Bradford City
F
T
Aldershot Town
2 - 2
Chesterfield
F
T
Boreham Wood
1 - 0
Woking
F
T
Bromley
1 - 1
Yeovil Town
F
T
Chorley
1 - 0
Dagenham & Redbridge
F
T
Ebbsfleet United
2 - 1
Wrexham
F
T
Maidenhead United
0 - 4
Barrow
F
T
Sutton United
3 - 1
Harrogate
F
T
Torquay United
1 - 5
Stockport County
F
T
Blyth Spartans
0 - 6
Brackley Town
F
T
Chester FC
2 - 1
Bradford PA
F
T
Darlington
2 - 3
Telford
F
T
Gloucester City
2 - 2
Kettering Town FC
F
T
Hereford
1 - 1
Farsley Celtic AFC
F
T
Kidderminster Harriers
0 - 1
Southport
F
T
King's Lynn Town
1 - 0
Gateshead FC
F
T
Leamington
2 - 2
Guiseley
F
T
York City
1 - 0
Alfreton Town
F
T
Bath City
3 - 0
Dartford
F
T
Braintree Town
0 - 4
Hampton & Richmond
F
T
Dorking Wanderers
2 - 0
Welling United
F
T
Eastbourne Borough
2 - 1
Chippenham Town
F
T
Oxford City
2 - 1
Dulwich Hamlet
F
T
Slough Town
0 - 0
Tonbridge Angels
F
T
St.Albans
1 - 1
Chelmsford
F
T
Wealdstone
3 - 0
Concord Rangers
F
T
Weymouth
2 - 1
Hungerford Town
F
T
Deportivo Alaves
1 - 2
Real Madrid
F
T
Real Sociedad
4 - 1
Eibar
F
T
Mallorca
1 - 2
Real Betis
F
T
Valencia
2 - 1
Villarreal
F
T
Alcorcon
0 - 2
SD Huesca
F
T
Mirandes
0 - 0
Sporting Gijon
F
T
Ponferradina
1 - 1
Albacete
F
T
Tenerife
1 - 3
Almeria
F
T
Real Zaragoza
3 - 3
Girona
F
T
Brescia
0 - 3
Atalanta
F
T
Genoa
0 - 1
Torino
F
T
Fiorentina
0 - 1
Lecce
F
T
Cremonese
0 - 0
Livorno
F
T
Crotone
1 - 1
Cittadella
F
T
Frosinone
4 - 0
Empoli
F
T
Venezia
0 - 2
Benevento
F
T
Salernitana
1 - 1
Ascoli Calcio 1898 FC
F
T
Como
1 - 1
Juventus U23
F
T
ArzignanoChiampo
1 - 1
Virtus Verona
F
T
FC Koeln
1 - 1
Augsburg
F
T
Hertha Berlin
1 - 2
Borussia Dortmund
F
T
Hoffenheim
1 - 1
Fortuna Duesseldorf
F
T
Paderborn
2 - 3
RasenBallsport Leipzig
F
T
Bayern Munich
1 - 2
Bayer Leverkusen
F
T
Bochum
2 - 0
Erzgebirge Aue
F
T
Dynamo Dresden
1 - 2
Holstein Kiel
F
T
Nuernberg
0 - 2
Wehen
F
T
St. Pauli
0 - 1
Hannover 96
F
T
Chemnitzer FC
1 - 1
KFC Uerdingen
F
T
Hallescher FC
1 - 0
Duisburg
F
T
Hansa Rostock
1 - 0
Wuerzburger Kickers
F
T
Preussen Muenster
1 - 3
Waldhof Mannheim
F
T
Sonnenhof Grossaspach
1 - 2
Magdeburg
F
T
Viktoria Koeln 1904
2 - 4
Kaiserslautern
F
T
Willem II
4 - 0
Sparta Rotterdam
F
T
Fortuna Sittard
1 - 0
FC Groningen
F
T
Heracles
4 - 0
ADO Den Haag
F
T
Virton
1 - 1
Westerlo
F
T
Roeselare
3 - 1
Lommel
F
T
Moreirense
3 - 2
Aves
F
T
Benfica
4 - 0
Maritimo
F
T
Portimonense
2 - 1
Famalicao
F
T
Farense
1 - 0
Chaves
F
T
Vilafranquense
3 - 2
Academica
F
T
Estoril
1 - 1
Leixoes
F
T
Varzim
1 - 0
Penafiel
F
T
Alloa Athletic
0 - 2
Inverness CT
F
T
Dundee FC
1 - 2
Queen of South
F
T
Dunfermline Athletic
5 - 1
Partick Thistle
F
T
Airdrieonians
4 - 0
East Fife
F
T
Clyde
1 - 2
Dumbarton
F
T
Falkirk
3 - 0
Stranraer
F
T
Forfar Athletic
2 - 1
Peterhead
F
T
Montrose
0 - 1
Raith Rovers
F
T
Annan Athletic
6 - 1
Cove Rangers
F
T
Brechin City
1 - 2
Stenhousemuir
F
T
Elgin City
1 - 2
Stirling Albion
F
T
Queen's Park
2 - 1
Edinburgh City
F
T
Kuwait
1 - 2
Oman
F
T
Bahrain
0 - 2
Saudi Arabia
F
T
Austria Wien
5 - 0
Hartberg
F
T
SKN St. Poelten
0 - 0
Mattersburg
F
T
WSG Swarovski Tirol
1 - 5
Sturm Graz
F
T
Vorwaerts Steyr
2 - 0
Kapfenberger SV
F
T
Dornbirn
0 - 5
Ried
F
T
Sion
2 - 1
Thun
F
T
Xamax
0 - 1
FC Zuerich
F
T
FC Stade Lausanne-Ouchy
0 - 1
Grasshopper
F
T
Kriens
1 - 2
Lausanne
F
T
Wil
1 - 1
Schaffhausen
F
T
AE Larissa
2 - 1
NFC Volos
F
T
Panionios
3 - 0
Panetolikos
F
T
OFI Crete
1 - 0
AEK Athens
F
T
PAE Chania
1 - 2
Apollon Larissa
F
T
Rizespor
3 - 1
Konyaspor
F
T
Sivasspor
2 - 0
Kasimpasa
F
T
Alanyaspor
5 - 0
Ankaragucu
F
T
Goztepe
2 - 2
Fenerbahce
F
T
Keciorengucu
2 - 1
Altinordu
F
T
Erzurum BB
2 - 0
Osmanlispor FK
F
T
Adanaspor
2 - 3
Bursaspor
F
T
Airbus UK Broughton
0 - 12
TNS
F
T
Barry Town
0 - 1
Newtown
F
T
Carmarthen
0 - 3
Bala Town
F
T
Penybont
0 - 0
Connah's Quay
F
T
Institute
2 - 0
Coleraine
F
T
Carrick Rangers
6 - 2
Glenavon
F
T
Cliftonville
0 - 2
Glentoran
F
T
Dungannon Swifts
1 - 6
Crusaders
F
T
Linfield
1 - 0
Larne
F
T
Warrenpoint Town
2 - 1
Ballymena United
F
T
FC Fastav Zlin
2 - 1
Slovacko
F
T
Sigma Olomouc
1 - 0
Slovan Liberec
F
T
Pribram
0 - 1
Sparta Prague
F
T
DAC 1904 Dunajska Streda
1 - 0
Nitra
F
T
SKF Sered
0 - 2
Zemplin Michalovce
F
T
Trencin
0 - 1
FK Pohronie
F
T
Zlate Moravce
0 - 0
FK Senica
F
T
Krylya Sovetov Samara
0 - 1
FC Ufa
F
T
FC Rostov
0 - 0
Ural
F
T
FK Akhmat
1 - 1
Rubin Kazan
F
T
FC Lviv
0 - 2
SC Dnipro-1
F
T
Zorya
2 - 0
Karpaty
F
T
Vorskla
1 - 0
FC Kolos Kovalivka
F
T
Arka Gdynia
1 - 1
Pogon Szczecin
F
T
Piast Gliwice
0 - 3
Slask Wroclaw
F
T
Legia Warszawa
4 - 0
Korona Kielce
F
T
Stal Mielec
2 - 1
Podbeskidzie Bielsko-Biala
F
T
GKS Jastrzebie
1 - 2
Stomil Olsztyn
F
T
Chojniczanka Chojnice
1 - 3
Olimpia Grudziadz
F
T
Sandecja Nowy Sacz
0 - 1
Puszcza Niepolomice
F
T
Blekitni Stargard
1 - 3
Widzew Lodz
F
T
SKRA Czestochowa
0 - 0
Lech Poznan ll
F
T
Stal Rzeszow
2 - 3
Garbarnia
F
T
Gornik Leczna
2 - 1
Polkowice
F
T
Olimpia Elblag
0 - 2
Elana Torun
F
T
NK Varazdin
1 - 1
Osijek
F
T
NK Istra 1961
1 - 2
Dinamo Zagreb
F
T
Tabor
1 - 1
Aluminij
F
T
NK Celje
1 - 0
Mura
F
T
Maribor
0 - 2
ND Triglav
F
T
Zalaegerszeg
0 - 2
Debrecen
F
T
Paksi SE
2 - 4
Ujpest
F
T
Puskas FC Academy
1 - 1
Mezokovesd SE
F
T
Varda SE
2 - 0
Budapest Honved
F
T
Diosgyori VTK
1 - 3
Fehervar FC
F
T
Kelen (w)
2 - 2
Szent Mihaly (w)
F
T
Gyori ETO (w)
0 - 4
MTK Hungaria (w)
F
T
Sepsi OSK
1 - 0
CS Universitatea Craiova
F
T
Cherno More Varna
4 - 1
Botev Vratsa
F
T
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
0 - 3
Botev Plovdiv
F
T
Beroe
1 - 1
Levski Sofia
F
T
Hapoel Haifa
1 - 3
Maccabi Netanya
F
T
Hapoel Raanana
0 - 0
Sektzia Nes Tziona
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0 - 1
Maccabi Tel Aviv
F
T
FC Ashdod
0 - 0
Hapoel Kfar Saba
F
T
Hapoel Beer Sheva
1 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv

Malta – Cup

F
T
Balzan FC
3 - 0
San Gwann FC
F
T
Mqabba
0 - 3
Pieta Hotspurs FC
F
T
Tarxien Rainbows F.C
1 - 2
Hamrun Spartans
F
T
Gzira United
1 - 2
Senglea Athletic
F
T
Gudja United
3 - 0
Lija Athletic
F
T
St. Andrews FC
0 - 4
Valletta FC
Friday, 29 November 2019
F
T
Banfield
1 - 1
Gimnasia LP
Saturday, 30 November 2019
F
T
Racing Club
1 - 1
Defensa y Justicia
F
T
Estudiantes
1 - 1
Atletico Tucuman
F
T
Boca Juniors
1 - 1
Argentinos Juniors
F
T
Real Potosi
1 - 0
Guabira
F
T
ATK
2 - 2
Mumbai City FC
F
T
Aizawl
0 - 0
Mohun Bagan
F
T
Gokulam FC
2 - 1
Neroca FC
F
T
Pyunik II
0 - 2
Van
F
T
Shahr Khodrou FC
0 - 1
Sanat Naft Abadan
F
T
Sepahan
2 - 2
Esteghlal
F
T
Arman Gahar Sirjan
1 - 1
Qashqai
F
T
Fajr Sepasi
2 - 1
Mes Rafsanjan
F
T
Gol Reyhan Alborz
0 - 0
Esteghlal Khuzestan
F
T
Havadar SC
1 - 1
Rayka Babol
F
T
Khooshe Talaee Sana Saveh
2 - 1
Sepidrood Rasht
F
T
Malavan
1 - 0
Aluminium Arak
F
T
Mes Kerman
2 - 1
Niroye Zamini
F
T
Navad Urmia
3 - 0
Baadraan Tehran
F
T
Al Ahli Qalqilya
1 - 3
Ahli Al-Khalil
F
T
Hilal Al-Quds
2 - 1
Markaz Shabab Al-Am'ari
F
T
Nadi Thaqafi Tulkarm Al-Riyadhi
1 - 0
Jabal Al Mukaber Club
F
T
Al Wahda
1 - 0
Hottin SC
F
T
Al Ittihad Kalba
2 - 1
Al Jazira
F
T
Al-Dhafra
0 - 2
Al Nasr
F
T
Brisbane Roar FC
2 - 0
Central Coast Mariners
F
T
Newcastle Jets
2 - 0
Western Sydney Wanderers FC
F
T
Newcastle Jets
2 - 3
Canberra United FC
F
T
Melbourne City FC
1 - 0
Adelaide United
F
T
Waitakere United
2 - 5
Southern United
F
T
TP Mazembe
3 - 0
El Zamalek
F
T
Primeiro de Agosto
1 - 1
Zesco United
F
T
USM Alger
1 - 1
Wydad Casablanca
F
T
Mamelodi Sundowns FC
3 - 0
Petro Atletico
F
T
Raja Casablanca
0 - 2
Esperance
F
T
AS Ain M'lila
3 - 0
USM Bel Abbes
F
T
CA Bordj Bou Arreridj
1 - 0
NA Hussein Dey
F
T
MC Alger
2 - 2
CR Belouizdad
F
T
MC Oran
0 - 0
US Biskra
F
T
JS Saoura
0 - 0
ASO Chlef
F
T
CS Constantine
3 - 1
ES Setif
F
T
Cuando Cubango
3 - 0
Progresso
F
T
Interclube
0 - 0
Wiliete SC
F
T
Onze Bravos
1 - 0
Sporting de Cabinda
F
T
Recreativo da Caala
1 - 0
Desportivo Huila
F
T
Santa Rita
0 - 0
Sagrada Esperanca
F
T
Al-Ittihad Al-Sakandary
3 - 0
Ismaily SC
F
T
Polokwane City
0 - 1
Bloemfontein Celtic
F
T
Black Leopards
2 - 1
Lamontville Golden Arrows
F
T
Cape Town City FC
0 - 0
Highlands Park
F
T
SuperSport United
1 - 1
Stellenbosch FC
F
T
Aigle Noir
3 - 0
LLB Academic FC
F
T
MSV Duisburg
0 - 0
FF USV Jena