Live Football : 9 November 2019

Live football scores


 

22:09 (GMT+2)

2 June 2020

F
T
Chelsea
2 - 0
Crystal Palace
F
T
Burnley
3 - 0
West Ham United
F
T
Newcastle United
2 - 1
AFC Bournemouth
F
T
Southampton
1 - 2
Everton
F
T
Tottenham Hotspur
1 - 1
Sheffield United
F
T
Leicester City
2 - 0
Arsenal
F
T
Sunderland
1 - 1
Gillingham
F
T
AFC Wimbledon
1 - 1
Doncaster Rovers
F
T
Accrington Stanley
0 - 2
Crewe Alexandra
F
T
Blackpool
4 - 1
Morecambe
F
T
Bolton Wanderers
0 - 1
Plymouth Argyle
F
T
Cambridge United
1 - 1
Exeter City
F
T
Carshalton Athletic
1 - 4
Boston United
F
T
Cheltenham Town
1 - 1
Swindon Town
F
T
Colchester United
0 - 2
Coventry City
F
T
Crawley Town
4 - 1
Scunthorpe United
F
T
Ebbsfleet United
2 - 3
Notts County
F
T
Forest Green Rovers
4 - 0
Billericay
F
T
Grimsby Town
1 - 1
Newport County
F
T
Maidenhead United
1 - 3
Rotherham United
F
T
Maidstone
1 - 0
Torquay United
F
T
Mansfield Town
1 - 0
Chorley
F
T
Milton Keynes Dons
0 - 1
Port Vale
F
T
Nantwich Town
0 - 1
AFC Fylde
F
T
Oxford City
1 - 5
Solihull Moors
F
T
Salford City
1 - 1
Burton Albion
F
T
Shrewsbury Town
1 - 1
Bradford City
F
T
Stevenage
1 - 1
Peterborough United
F
T
Stourbridge
2 - 2
Eastleigh
F
T
Tranmere Rovers
2 - 2
Wycombe Wanderers
F
T
Walsall
2 - 2
Darlington
F
T
Ipswich Town
1 - 1
Lincoln City
F
T
Nottingham Forest
1 - 0
Derby County
F
T
Birmingham City
0 - 1
Fulham
F
T
Leeds United
2 - 1
Blackburn Rovers
F
T
Reading
3 - 0
Luton Town
F
T
Barnsley
2 - 4
Stoke City
F
T
Hull City
0 - 1
West Bromwich Albion
F
T
Millwall
2 - 1
Charlton Athletic
F
T
Preston North End
3 - 1
Huddersfield Town
F
T
Queens Park Rangers
2 - 2
Middlesbrough
F
T
Sheffield Wednesday
2 - 2
Swansea City
F
T
Wigan Athletic
0 - 3
Brentford
F
T
Stockport County
1 - 0
Dagenham & Redbridge
F
T
Bradford PA
2 - 3
King's Lynn Town
F
T
Chester FC
3 - 0
Alfreton Town
F
T
Curzon
2 - 1
Telford
F
T
Farsley Celtic AFC
1 - 1
Gloucester City
F
T
Guiseley
1 - 2
Kettering Town FC
F
T
Spennymoor Town FC
1 - 0
Southport
F
T
Bath City
3 - 1
Concord Rangers
F
T
Chelmsford
2 - 2
Dorking Wanderers
A
b
a
n
Havant and Waterlooville
2 - 0
Slough Town
F
T
Hemel Hempstead
0 - 3
Braintree Town
F
T
Weymouth
2 - 1
Hampton & Richmond
F
T
Deportivo Alaves
3 - 0
Real Valladolid
F
T
Valencia
2 - 0
Granada
F
T
Eibar
0 - 4
Real Madrid
F
T
Barcelona
4 - 1
Celta Vigo
F
T
Brescia
0 - 4
Torino
F
T
Inter
2 - 1
Hellas Verona
F
T
SSC Napoli
0 - 0
Genoa
F
T
Juve Stabia
1 - 1
Benevento
F
T
Perugia
0 - 2
Cittadella
F
T
Pisa
3 - 2
Spezia
F
T
Venezia
1 - 0
Livorno
F
T
Virtus Entella
1 - 1
Pordenone Calcio
F
T
Empoli
1 - 2
Pescara
F
T
Monza
2 - 2
Carrarese
F
T
R.C. Cesena
0 - 0
Reggio Audace
F
T
Vibonese
5 - 1
Rieti
F
T
Hertha Berlin
2 - 4
RasenBallsport Leipzig
F
T
Mainz 05
2 - 3
Union Berlin
F
T
Paderborn
0 - 1
Augsburg
F
T
Schalke 04
3 - 3
Fortuna Duesseldorf
F
T
Bayern Munich
4 - 0
Borussia Dortmund
F
T
Holstein Kiel
1 - 1
Hamburger SV
F
T
Osnabrueck
1 - 0
VfB Stuttgart
F
T
Sandhausen
3 - 2
Greuther Fuerth
F
T
Hallescher FC
0 - 1
1860 Muenchen
F
T
Hansa Rostock
1 - 2
Duisburg
F
T
Ingolstadt
4 - 2
FSV Zwickau
F
T
KFC Uerdingen
0 - 3
Kaiserslautern
F
T
Sonnenhof Grossaspach
0 - 3
Waldhof Mannheim
F
T
Unterhaching
0 - 0
Meppen

France – Cup

F
T
AJ Saint-Georges
2 - 1
CSC de Cayenne
F
T
SC Heerenveen
2 - 1
Sparta Rotterdam
F
T
Fortuna Sittard
1 - 0
ADO Den Haag
F
T
Heracles
6 - 1
VVV-Venlo
F
T
Sporting Charleroi
1 - 0
Eupen
F
T
Cercle Brugge
2 - 1
St.Truiden
F
T
Kortrijk
1 - 3
Waasland-Beveren
F
T
Oostende
2 - 2
Royal Excel Mouscron
F
T
Rio Ave
1 - 0
Vitoria de Setubal
F
T
Santa Clara
1 - 2
Benfica
F
T
Famalicao
3 - 3
Moreirense
F
T
Mafra
3 - 1
FC Porto B
F
T
Academica
1 - 2
Farense
F
T
Feirense
1 - 2
Varzim
F
T
Leixoes
3 - 2
Oliveirense
F
T
Hearts
5 - 2
St. Mirren
F
T
Kilmarnock
2 - 2
Hamilton Academical
F
T
Ross County
1 - 3
Aberdeen
F
T
St. Johnstone
1 - 4
Hibernian
F
T
Alloa Athletic
2 - 1
Dunfermline Athletic
F
T
Arbroath
3 - 0
Inverness CT
F
T
Partick Thistle
2 - 1
Greenock Morton
F
T
Queen of South
3 - 1
Ayr United
F
T
Clyde
1 - 2
Peterhead
F
T
Dumbarton
2 - 4
East Fife
F
T
Falkirk
1 - 2
Airdrieonians
F
T
Montrose
3 - 0
Forfar Athletic
F
T
Raith Rovers
3 - 1
Stranraer
F
T
Albion Rovers
2 - 1
Stenhousemuir
F
T
Annan Athletic
1 - 0
Cowdenbeath
F
T
Cove Rangers
1 - 0
Stirling Albion
F
T
Edinburgh City
1 - 1
Elgin City
F
T
Queen's Park
5 - 2
Brechin City
F
T
AC Horsens
2 - 1
Silkeborg
F
T
B 93
1 - 1
HIK
F
T
Skovshoved
2 - 1
Vanloese
F
T
Frem
2 - 0
Holbaek
F
T
Broenshoej
1 - 0
FA 2000
F
T
Slagelse
2 - 1
Hilleroed
F
T
Vejgaard
3 - 3
Ringkoebing
F
T
VSK Aarhus
3 - 0
AB
F
T
Aarhus Fremad
4 - 1
Brabrand
F
T
FC Sydvest 05
3 - 2
Dalum
F
T
Jammerbugt FC
0 - 1
Thisted
F
T
Middelfart
2 - 1
Naesby
F
T
Enskede IK
0 - 7
AIK
F
T
Altach
0 - 3
Rapid Wien
F
T
SKN St. Poelten
5 - 1
WSG Swarovski Tirol
F
T
Sturm Graz
3 - 1
Hartberg
F
T
Dornbirn
2 - 2
BW Linz
F
T
FC Liefering
1 - 3
Vorwaerts Steyr
F
T
NFC Volos
3 - 2
Panetolikos
F
T
OFI Crete
0 - 1
PAOK Thessaloniki FC
F
T
Genclerbirligi
2 - 1
Kayserispor
F
T
Rizespor
1 - 0
Antalyaspor
F
T
Sivasspor
2 - 0
Konyaspor
F
T
Gaziantep FK
0 - 2
Galatasaray
F
T
Erzurum BB
0 - 0
Akhisarspor
F
T
Giresunspor
2 - 1
Osmanlispor FK
F
T
Istanbulspor
1 - 2
Menemenspor
F
T
Altay
0 - 1
Fatih Karagumruk
F
T
Airbus UK Broughton
1 - 2
Penybont
F
T
Barry Town
0 - 4
Connah's Quay
F
T
Ballymena United
1 - 2
Carrick Rangers
F
T
Cliftonville
4 - 0
Warrenpoint Town
F
T
Coleraine
4 - 0
Glenavon
F
T
Institute
1 - 1
Glentoran
F
T
Omonia Nicosia
1 - 0
AEL Limassol
F
T
Nea Salamis
2 - 2
Anorthosis
F
T
FC Fastav Zlin
1 - 0
Sigma Olomouc
F
T
Pribram
0 - 0
Opava
F
T
Jablonec
2 - 2
Sparta Prague
F
T
FK Slavoj Vysehrad
0 - 2
Pardubice
F
T
MFK Chrudim
1 - 0
Sokolov
F
T
Trinec
1 - 1
SK Lisen
F
T
Zilina
1 - 2
Ruzomberok
F
T
DAC 1904 Dunajska Streda
3 - 1
Trencin
F
T
FK Senica
4 - 0
Zemplin Michalovce
F
T
SKF Sered
0 - 1
Nitra
F
T
Spartak Trnava
3 - 2
FK Pohronie
F
T
Desna
1 - 1
SC Dnipro-1
F
T
Mariupol
2 - 2
Karpaty
F
T
FC Lviv
2 - 0
Vorskla
F
T
Wisla Plock
0 - 0
Cracovia
F
T
Legia Warszawa
5 - 1
Gornik Zabrze
F
T
Wisla Krakow
0 - 1
Arka Gdynia
F
T
Stomil Olsztyn
1 - 3
Warta Poznan
F
T
Radomiak Radom
1 - 1
Puszcza Niepolomice
F
T
Chojniczanka Chojnice
0 - 2
Stal Mielec
F
T
GKS Jastrzebie
2 - 2
Miedz Legnica
F
T
GKS Belchatow
1 - 4
GKS Tychy 71
F
T
Odra Opole
2 - 0
Termalica Nieciecza
F
T
Zaglebie Sosnowiec
2 - 0
Wigry Suwalki
F
T
Blekitni Stargard
2 - 2
Lech Poznan ll
F
T
Resovia
2 - 2
GKS Katowice
F
T
SKRA Czestochowa
1 - 2
Stal Rzeszow
F
T
Bytovia Bytow
2 - 0
Polkowice
F
T
Pogon Siedlce
1 - 2
Stal Stalowa Wola
F
T
Gornik Leczna
2 - 0
KS Legionovia Legionowo
F
T
Olimpia Elblag
1 - 1
Garbarnia
F
T
NK Lokomotiva
3 - 1
Inter Zapresic
F
T
NK Varazdin
0 - 0
Slaven
F
T
FK Radnik Surdulica
0 - 1
Mladost Lucani
F
T
Napredak
3 - 1
Cukaricki
F
T
Rad Beograd
2 - 0
FK Spartak Subotica
F
T
Macva Sabac
0 - 1
Vojvodina
C
a
n
c
Borac Cacak
v
Zarkovo
C
a
n
c
Buducnost Dobanovci
v
Bezanija
F
T
Buducnost Dobanovci
0 - 0
Kolubara
F
T
Dinamo Vranje
1 - 0
FK Radnicki 1923
F
T
FK Graficar
3 - 1
Trayal Krusevac
F
T
FK Smederevo 1924
0 - 1
Backa Backa Palanka
F
T
FK Zemun
1 - 1
Zlatibor
F
T
Kabel Novi Sad
3 - 1
FK Metalac
F
T
Novi Pazar
2 - 4
Zarkovo
F
T
Rudar Velenje
3 - 3
NK Celje
F
T
Maribor
4 - 1
Domzale
F
T
Kaposvari
0 - 2
Fehervar FC
F
T
Paksi SE
1 - 1
Varda SE
F
T
Puskas FC Academy
1 - 3
Ujpest
F
T
Zalaegerszeg
1 - 1
Mezokovesd SE
F
T
Budapest Honved
1 - 0
Diosgyori VTK
F
T
FC Academica Clinceni
1 - 0
CSM Politehnica Iasi
F
T
Chindia Targoviste
1 - 1
CS Universitatea Craiova
F
T
Botosani
0 - 2
FC FCSB
F
T
Etar
1 - 0
Cherno More Varna
F
T
PFC CSKA-Sofia
1 - 0
Slavia Sofia
F
T
FK Iskra
2 - 1
FK Podgorica
F
T
Rudar Pljevlja
1 - 1
Zeta
F
T
OFK Titograd
1 - 2
Petrovac
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0 - 1
Hapoel Tel Aviv
F
T
Sektzia Nes Tziona
2 - 1
Hapoel Beer Sheva
F
T
Maccabi Netanya
1 - 0
Hapoel Raanana
F
T
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
Hapoel Haifa
F
T
Bylis
2 - 3
Skenderbeu
F
T
Luftetari
0 - 0
Teuta Durres
Friday, 8 November 2019
F
T
Estudiantes
1 - 0
Talleres
Saturday, 9 November 2019
F
T
Union
0 - 1
Atletico Tucuman
F
T
Lanus
0 - 1
Banfield
F
T
San Lorenzo
3 - 0
Argentinos Juniors
F
T
Crucero del Norte
2 - 2
Juventud Unida Gualeguaychu
F
T
Juventud Unida Universitario
1 - 1
Ferro Carril Oeste General Pico
F
T
Jocoro FC
0 - 1
Isidro Metapan
F
T
ATK
3 - 1
Jamshedpur
F
T
Alashkert FC
1 - 1
Ararat
F
T
FK Qabala
3 - 0
Sabail
F
T
Keshla
2 - 1
FK Neftchi
F
T
Newcastle Jets
1 - 1
Perth Glory
F
T
Western United FC
2 - 1
Western Sydney Wanderers FC
F
T
AS Ain M'lila
1 - 0
ASO Chlef
F
T
CS Constantine
1 - 0
CR Belouizdad
F
T
MC Oran
1 - 0
NC Magra
F
T
USM Alger
0 - 0
NA Hussein Dey
F
T
CA Bordj Bou Arreridj
2 - 0
Paradou AC
F
T
ES Setif
2 - 1
USM Bel Abbes
F
T
JS Saoura
2 - 1
US Biskra
F
T
Youssoufia Berrechid
3 - 2
Raja Casablanca
F
T
Kaizer Chiefs
3 - 2
Orlando Pirates
F
T
Polokwane City
0 - 1
Baroka FC
F
T
Stellenbosch FC
0 - 0
Highlands Park
F
T
AmaZulu FC
0 - 2
Chippa United

Tunisia – Cup

F
T
AS Ariana
3 - 2
AS Gabes
A
E
T
Sporting Ben Arous
1 - 0
Stade Gabesien
F
T
Vital'O
3 - 0
Flambeau du Centre
F
T
Ngozi City
1 - 3
Aigle Noir
F
T
Olympic Star
3 - 1
Kayanza United
F
T
Nigeria U23
0 - 1
Ivory Coast U23
F
T
South Africa U23
0 - 0
Zambia U23