Live Football : 12 October 2019

Live football scores


 

08:51 (GMT+2)

20 October 2019

F
T
Georgia
0 - 0
Ireland
F
T
Denmark
1 - 0
Switzerland
F
T
Faroe Islands
0 - 3
Romania
F
T
Malta
0 - 4
Sweden
F
T
Norway
1 - 1
Spain
F
T
Bosnia and Herzegovina
4 - 1
Finland
F
T
Italy
2 - 0
Greece
F
T
Liechtenstein
1 - 1
Armenia
F
T
Blackpool
1 - 2
Rotherham United
F
T
Bristol Rovers
1 - 0
Milton Keynes Dons
P
o
s
t
Burton Albion
v
Bolton Wanderers
F
T
Oxford United
3 - 0
Doncaster Rovers
F
T
Peterborough United
2 - 0
Lincoln City
F
T
Portsmouth
0 - 0
Gillingham
F
T
Rochdale
2 - 1
Accrington Stanley
C
a
n
c
Shrewsbury Town
v
Bury
F
T
Southend United
1 - 4
AFC Wimbledon
P
o
s
t
Sunderland
v
Fleetwood Town
F
T
Carlisle United
2 - 4
Crewe Alexandra
P
o
s
t
Cheltenham Town
v
Newport County
F
T
Crawley Town
2 - 1
Colchester United
F
T
Exeter City
1 - 0
Forest Green Rovers
F
T
Leyton Orient
3 - 1
Walsall
F
T
Macclesfield Town
2 - 1
Port Vale
F
T
Mansfield Town
6 - 1
Oldham Athletic
F
T
Morecambe
1 - 2
Bradford City
F
T
Salford City
1 - 0
Cambridge United
F
T
Scunthorpe United
3 - 0
Northampton Town
F
T
Stevenage
2 - 1
Grimsby Town
F
T
Swindon Town
1 - 1
Plymouth Argyle
P
o
s
t
AFC Fylde
v
Sutton United
F
T
Aldershot Town
0 - 3
Hartlepool United
F
T
Barnet
2 - 2
Woking
P
o
s
t
Barrow
v
Dover
F
T
Eastleigh
0 - 0
Chorley
F
T
Ebbsfleet United
1 - 2
Maidenhead United
F
T
FC Halifax Town
0 - 2
Boreham Wood
F
T
Notts County
2 - 0
Torquay United
F
T
Solihull Moors
2 - 1
Bromley
P
o
s
t
Stockport County
v
Dagenham && Redbridg
F
T
Yeovil Town
1 - 2
Harrogate
F
T
Manchester City
3 - 0
Birmingham City
F
T
Girona
0 - 2
Elche
F
T
Almeria
0 - 0
Lugo
F
T
Sporting Gijon
1 - 3
Alcorcon
F
T
Extremadura
1 - 1
Ponferradina
F
T
Malaga
1 - 2
Cadiz
F
T
Real Madrid Castilla
2 - 1
Pontevedra
F
T
Athletic Bilbao B
3 - 3
SD Amorebieta
F
T
Real Union
2 - 1
Real Valladolid B
F
T
Unionistas de Salamanca
1 - 1
Tudelano
F
T
SD Leioa
3 - 3
CD Calahorra
F
T
Logrones
4 - 0
Arenas Getxo
F
T
Barcelona B
3 - 0
Orihuela
F
T
Llagostera
0 - 1
Sabadell
F
T
Valencia B
1 - 1
Gimnastic
F
T
Granada B
1 - 0
Atletico Sanluqueno CF
F
T
Sevilla Atletico
1 - 1
CF Talavera de la Reina
F
T
Levante
0 - 1
Atletico Madrid
F
T
Deportivo La Coruna
3 - 0
Rayo Vallecano
F
T
Calcio Padova
1 - 2
Ravenna
F
T
Reggina
1 - 0
Catanzaro
F
T
Augsburg II
2 - 3
Viktoria Aschaffenburg
F
T
FV Illertissen
2 - 1
SV Schalding-Heining
F
T
Nuernberg II
3 - 1
SV Heimstetten
F
T
SpVgg Bayreuth
3 - 1
FC Schweinfurt
F
T
TSV Aubstadt
2 - 0
Greuther Fuerth II
F
T
Tuerkguecue Muenchen
2 - 0
TSV Rain/Lech
F
T
VfB Eichstaett
2 - 1
Burghausen
F
T
Hamburger SV II
1 - 0
SV Drochtersen/Assel
F
T
Wolfsburg II
5 - 1
St.Pauli II
F
T
SC Weiche Flensburg
5 - 1
FC Hansa Lueneburg
F
T
BSV Rehden
2 - 0
Altonaer FC 93
F
T
Mainz 05 II
1 - 0
Bahlinger SC
F
T
Saarbruecken
2 - 0
Aalen
F
T
TSG Balingen
2 - 4
Elversberg
F
T
TuS RW Koblenz
1 - 3
Pirmasens
F
T
Alemannia Aachen
0 - 1
Schalke 04 II
F
T
Borussia Dortmund II
1 - 2
Lippstadt
F
T
Fortuna Duesseldorf II
3 - 0
Bergisch Gladbach
F
T
SV Roedinghausen
2 - 2
Wattenscheid
F
T
Sportfreunde Lotte
4 - 2
Borussia Moenchengladbach II
F
T
TuS Haltern
1 - 2
Bonner SC
F
T
Wuppertal
2 - 5
SC Verl
F
T
TSG 1899 Hoffenheim
1 - 0
Bayern Munich
F
T
ASJ Soyaux
1 - 1
Montpellier
F
T
Dijon Foot
1 - 1
Reims
F
T
Fleury Merogis U.S
0 - 2
Paris Saint Germain
F
T
Marseille
3 - 1
Metz
F
T
Olympique Lyonnais
4 - 0
Paris FC
F
T
TOP Oss
2 - 2
Telstar
F
T
Roda JC Kerkrade
4 - 0
Helmond Sport
F
T
Roeselare
3 - 1
Oud-Heverlee
F
T
Virton
1 - 0
Lommel
F
T
Chaves
2 - 0
Estoril
F
T
Leixoes
1 - 0
Casa Pia
F
T
Airdrieonians
0 - 2
Elgin City
F
T
Arbroath
0 - 2
Clyde
F
T
Inverness CT
3 - 0
Alloa Athletic
F
T
Raith Rovers
3 - 1
Glenavon
F
T
Wrexham
4 - 1
St. Mirren U21
F
T
Partick Thistle
2 - 0
Connah's Quay
Friday, 11 October 2019
F
T
Antigua and Barbuda
2 - 1
Guyana
F
T
Saint Martin
3 - 0
Cayman Islands
F
T
Uruguay
1 - 0
Peru
F
T
Colombia
0 - 0
Chile
F
T
Guinea
0 - 1
Comoros
F
T
Tunisia
0 - 0
Cameroon
F
T
Galatasaray
3 - 2
Istanbulspor
F
T
Bologna
2 - 2
Olimpija Ljubljana
C
a
n
c
Club Africain
v
Brescia
F
T
Gaziantepspor
3 - 2
Adanaspor
A
b
a
n
Brescia
2 - 1
Vojvodina
F
T
Denizlispor
3 - 1
Altinordu
F
T
Goztepe
3 - 2
Menemenspor
F
T
Udinese
1 - 1
Venezia
F
T
Yeni Malatyaspor
0 - 1
Istanbul Basaksehir
F
T
Konyaspor
1 - 0
Eskisehirspor
F
T
Sweden U21
5 - 0
Iceland U21
F
T
Germany U19
9 - 2
Belarus U19
F
T
Scotland U19
2 - 0
Andorra U19
F
T
Norway U19
8 - 1
San Marino U19
F
T
Czech Republic U19
4 - 0
Azerbaijan U19
F
T
Georgia U19
3 - 1
Kazakhstan U19
F
T
Croatia U19
2 - 0
Hungary U19
F
T
Skive
2 - 1
Hvidovre
F
T
HIK
2 - 0
FA 2000
F
T
Frem
1 - 0
Hilleroed
F
T
B 93
2 - 1
Slagelse
F
T
Broenshoej
0 - 0
Holbaek
F
T
VSK Aarhus
1 - 0
Thisted
F
T
Dalum
0 - 0
Naesby
F
T
FC Sydvest 05
1 - 4
Brabrand
F
T
Middelfart
2 - 0
Vejgaard
P
o
s
t
Ballerup-Skovlunde
v
VSK Aarhus
F
T
Odense Q
3 - 0
KoldingQ
F
T
FC THY-Thisted Q
2 - 7
Broendby
F
T
Fortuna Hjoerring
1 - 2
Farum BK
F
T
Piteaa IF
1 - 2
Kopparbergs/Goeteborg
F
T
Djurgaarden
3 - 0
Kungsbacka DFF
F
T
Aberystwyth
2 - 2
Cardiff Met University
F
T
Bala Town
2 - 1
Carmarthen
P
o
s
t
Barry Town
v
Penybont
F
T
TNS
6 - 2
Airbus UK Broughton
F
T
Ballymena United
1 - 1
Crusaders
F
T
Cliftonville
1 - 0
Larne
F
T
Coleraine
3 - 0
Warrenpoint Town
F
T
Dungannon Swifts
1 - 4
Linfield
P
o
s
t
Glenavon
v
Institute
F
T
Glentoran
3 - 1
Carrick Rangers
F
T
Spartak Moscow II
2 - 3
Torpedo Moscow
F
T
Tom Tomsk
0 - 0
Baltika
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
1 - 1
Armavir FC
F
T
FC Krasnodar II
2 - 2
SKA-Khabarovsk
F
T
FC Rotor Volgograd
2 - 1
Nizhny Novgorod
F
T
Khimki
4 - 0
Mordovya
F
T
Shinnik Yaroslavl
2 - 3
Chayka
F
T
Tekstilshchik
4 - 3
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Avangard Kursk
0 - 1
Chertanovo Moscow
F
T
Neftekhimik
1 - 0
Fakel
F
T
Kolomna
3 - 2
Leningradets
F
T
Veles Moscow
3 - 1
FC Dolgoprudny
F
T
Zenit St. Petersburg II
3 - 0
Znamya
F
T
Zvezda Saint Petersburg
1 - 4
Murom
F
T
Pskov 747
2 - 3
Torpedo Vladimir
F
T
Rodina
2 - 2
Olimp Khimki
F
T
Luki-Energiya
1 - 2
Lokomotiv-Kazanka Moscow
F
T
Kaluga
1 - 1
Sokol Saratov
F
T
Dinamo Briansk
2 - 1
Zorky Krasnogorsk
F
T
FC Ryazan
2 - 2
Kvant Obninsk
F
T
Metalurg Lypetsk
2 - 1
FC Rotor Volgograd II
F
T
Salyut Belgorod
3 - 0
Ararat Moscow
F
T
Saturn Ramenskoye
2 - 2
Khimik-Arsenal
F
T
Biolog Novokubansk
2 - 0
Spartak Nalchik
F
T
Dinamo Stavropol
0 - 0
Mashuk-KMV
F
T
Inter Cherkessk
0 - 3
FC Volgar
F
T
Spartak Vladikavkaz
1 - 2
Krasnodar 3
F
T
FK Makhachkala
1 - 0
Anzhi Makhachkala
F
T
SKA Rostov
1 - 1
Legion Dinamo
F
T
Druzhba
4 - 2
Chernomorets Novorossiysk
F
T
Urozhay
1 - 4
FC Alania Vladikavkaz
F
T
Radomiak Radom
1 - 3
Podbeskidzie Bielsko-Biala
F
T
GKS Belchatow
1 - 0
Olimpia Grudziadz
F
T
GKS Katowice
2 - 0
Elana Torun
F
T
Gryf Wejherowo
1 - 2
KS Legionovia Legionowo
F
T
Resovia
3 - 2
Lech Poznan ll
F
T
Bytovia Bytow
3 - 2
Stal Rzeszow
F
T
Polkowice
3 - 0
Stal Stalowa Wola
F
T
Widzew Lodz
7 - 3
Pogon Siedlce
F
T
FK Palanga
0 - 4
Suduva

Estonia – Cup

A
E
T
Paide Linnameeskond III
0 - 3
Nomme JK Kalju
F
T
Belgrano
2 - 2
Ferro Carril Oeste
F
T
CA Chaco For Ever
4 - 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
F
T
Atletico Guemes
1 - 1
Sarmiento de Resistencia
F
T
River Plate
2 - 0
Almagro
F
T
Goias
1 - 0
CS Alagoano
F
T
Brasil de Pelotas
1 - 0
Botafogo SP
F
T
Sport Recife
2 - 0
Sao Bento
F
T
Vila Nova
1 - 1
Atletico GO
F
T
Cuiaba
1 - 3
Vitoria
F
T
Guarani
1 - 0
CRB
F
T
Oeste FC
1 - 1
Ponte Preta
F
T
Bragantino
2 - 0
Parana Clube
F
T
Coritiba
1 - 0
Criciuma
F
T
Londrina EC
1 - 2
Operario Ferroviario

Chile – Cup

F
T
Universidad de Chile
4 - 1
Cobresal
F
T
Everton CD
1 - 2
Colo Colo
F
T
Union Espanola
2 - 1
Audax Italiano
F
T
Deportivo Pasto
2 - 1
Atletico Junior
F
T
Union Comercio
1 - 0
Alianza Universidad
F
T
Ayacucho FC
2 - 0
Deportivo Municipal
C
a
n
c
Deportivo Anzoategui
v
Mineros De Guayana
F
T
Carabobo FC
0 - 2
Caracas
F
T
Estudiantes de Caracas
0 - 6
Estudiantes Merida
F
T
Lala FC
1 - 1
Trujillanos FC
F
T
Portuguesa FC
0 - 0
Zulia
F
T
Cafetaleros de Chiapas
1 - 2
Monterrey
F
T
Portland Timbers II
3 - 4
San Antonio FC
F
T
Ottawa Fury
1 - 1
Bethlehem Steel FC
F
T
Santos de Guapiles
1 - 3
Deportiva San Carlos
F
T
LD Alajuelense
1 - 0
Grecia
F
T
CD Marathon
3 - 2
Platense FC
F
T
York 9 FC
4 - 0
Forge FC
F
T
Renofa Yamaguchi
1 - 0
Kyoto Sanga FC
F
T
FC Ryukyu
1 - 5
Tokyo Verdy
F
T
V-Varen Nagasaki
0 - 2
JEF United Chiba
F
T
Shabab Al Ahli Dubai
0 - 2
Al-Dhafra
F
T
Al Fujairah
1 - 0
Hatta Club
F
T
Al-Sharjah
4 - 0
Al Wasl SC
F
T
Kaya FC
3 - 1
Stallion Laguna FC
F
T
Ceres-Negros FC
3 - 1
Green Archers United
F
T
Western Sydney Wanderers FC
2 - 1
Central Coast Mariners
F
T
Melbourne Victory
0 - 0
Melbourne City FC
F
T
CR Belouizdad
3 - 2
US Biskra
F
T
ASO Chlef
1 - 0
JS Kabylie
A
A
W
MC Alger
3 - 0
USM Alger
F
T
JS Saoura
1 - 0
Paradou AC
P
o
s
t
Difaa El Jadida
v
OCK Khouribga
P
o
s
t
FUS Rabat
v
FAR Rabat
P
o
s
t
Hassania Agadir
v
Renaissance Club Zemamra
P
o
s
t
Ittihad Tanger
v
MCO Oujda
P
o
s
t
Olympic Club de Safi
v
Raja Casablanca
P
o
s
t
Rapide Club Oued Zem
v
Raja Beni Mellal
P
o
s
t
Wydad Casablanca
v
RSB Berkane
P
o
s
t
Youssoufia Berrechid
v
MAT Tetouan
F
T
France U20
1 - 0
Sweden U20
F
T
Thailand U19
0 - 1
Uzbekistan U19
F
T
Estonia U19
0 - 3
Russia U19
F
T
North Macedonia U19
2 - 1
Cyprus U19
F
T
Belgium U19
2 - 4
England U19