Live Football : 21 September 2019

Live football scores


 

20:24 (GMT+2)

3 June 2020

F
T
Leicester City
2 - 1
Tottenham Hotspur
F
T
Burnley
2 - 0
Norwich City
F
T
Everton
0 - 2
Sheffield United
F
T
Manchester City
8 - 0
Watford
F
T
Newcastle United
0 - 0
Brighton & Hove Albion
F
T
Leeds United
1 - 1
Derby County
F
T
Brentford
0 - 0
Stoke City
F
T
Bristol City
0 - 0
Swansea City
F
T
Cardiff City
1 - 0
Middlesbrough
F
T
Luton Town
0 - 3
Hull City
F
T
Millwall
1 - 2
Queens Park Rangers
F
T
Nottingham Forest
1 - 0
Barnsley
F
T
Reading
1 - 2
Blackburn Rovers
F
T
Sheffield Wednesday
1 - 1
Fulham
F
T
Wigan Athletic
2 - 0
Charlton Athletic
F
T
Birmingham City
0 - 1
Preston North End
F
T
AFC Wimbledon
1 - 3
Bristol Rovers
F
T
Accrington Stanley
1 - 1
Blackpool
F
T
Bolton Wanderers
1 - 1
Sunderland
C
a
n
c
Bury
v
Coventry City
F
T
Doncaster Rovers
2 - 0
Peterborough United
F
T
Fleetwood Town
2 - 1
Rochdale
F
T
Gillingham
0 - 1
Ipswich Town
F
T
Lincoln City
0 - 6
Oxford United
F
T
Milton Keynes Dons
0 - 1
Southend United
F
T
Rotherham United
0 - 0
Shrewsbury Town
F
T
Tranmere Rovers
2 - 1
Burton Albion
F
T
Wycombe Wanderers
1 - 0
Portsmouth
F
T
Bradford City
3 - 1
Carlisle United
F
T
Cambridge United
0 - 1
Swindon Town
F
T
Colchester United
2 - 1
Leyton Orient
F
T
Crewe Alexandra
4 - 1
Salford City
F
T
Forest Green Rovers
0 - 0
Stevenage
F
T
Grimsby Town
1 - 0
Macclesfield Town
F
T
Newport County
1 - 1
Exeter City
F
T
Northampton Town
2 - 2
Crawley Town
F
T
Oldham Athletic
3 - 1
Morecambe
F
T
Plymouth Argyle
0 - 2
Cheltenham Town
F
T
Port Vale
2 - 2
Mansfield Town
F
T
Walsall
1 - 0
Scunthorpe United
F
T
Aldershot Town
1 - 0
Wrexham
F
T
Boreham Wood
4 - 0
Stockport County
F
T
Bromley
2 - 1
Notts County
F
T
Chorley
1 - 1
Woking
F
T
Ebbsfleet United
0 - 3
Barrow
F
T
FC Halifax Town
4 - 2
Barnet
F
T
Hartlepool United
0 - 2
Dover
F
T
Maidenhead United
1 - 1
Harrogate
F
T
Solihull Moors
0 - 1
Yeovil Town
F
T
Sutton United
4 - 0
Chesterfield
F
T
Torquay United
0 - 0
Dagenham & Redbridge
F
T
AFC Fylde
3 - 1
Eastleigh
F
T
Villarreal
2 - 0
Real Valladolid
F
T
Levante
0 - 0
Eibar
F
T
Atletico Madrid
0 - 0
Celta Vigo
F
T
Granada
2 - 0
Barcelona
F
T
Udinese
0 - 1
Brescia
F
T
Juventus
2 - 1
Hellas Verona
F
T
AC Milan
0 - 2
Inter
F
T
Benevento
1 - 0
Cosenza
F
T
Cremonese
2 - 1
Crotone
F
T
Empoli
1 - 0
Cittadella
F
T
Juve Stabia
1 - 5
Ascoli Calcio 1898 FC
F
T
Livorno
2 - 1
Pordenone Calcio
F
T
Pescara
1 - 1
Virtus Entella
F
T
Spezia
2 - 2
Perugia
F
T
Chievo Verona
2 - 2
Pisa
F
T
Pro Vercelli
1 - 2
ASDC Gozzano
F
T
Pistoiese
1 - 1
Como
F
T
ArzignanoChiampo
0 - 1
Sudtirol
F
T
Carpi
2 - 1
Rimini
F
T
Ravenna
1 - 0
Imolese Calcio
F
T
Modena
1 - 1
FeralpiSalo
F
T
R.C. Cesena
1 - 1
Piacenza
F
T
Rende
1 - 1
Teramo
F
T
Bayer Leverkusen
2 - 0
Union Berlin
F
T
Bayern Munich
4 - 0
FC Koeln
F
T
Freiburg
1 - 1
Augsburg
F
T
Hertha Berlin
2 - 1
Paderborn
F
T
Werder Bremen
0 - 3
RasenBallsport Leipzig
F
T
Nuernberg
1 - 1
Karlsruher SC
F
T
Sandhausen
1 - 1
Bochum
F
T
VfB Stuttgart
2 - 0
Greuther Fuerth
F
T
Wehen
2 - 5
Arminia Bielefeld
F
T
Chemnitzer FC
3 - 2
Carl Zeiss Jena
F
T
Duisburg
2 - 1
1860 Muenchen
F
T
Hallescher FC
2 - 2
Preussen Muenster
F
T
Kaiserslautern
1 - 1
Magdeburg
F
T
Unterhaching
2 - 0
Sonnenhof Grossaspach
F
T
Viktoria Koeln 1904
0 - 0
Eintracht Braunschweig
F
T
Sparta Rotterdam
4 - 0
RKC Waalwijk
F
T
FC Groningen
2 - 0
PEC Zwolle
F
T
Willem II
1 - 0
VVV-Venlo
F
T
Vitesse
4 - 2
Fortuna Sittard
F
T
Helmond Sport
0 - 2
TOP Oss
F
T
Sporting Charleroi
0 - 3
St.Truiden
F
T
Royal Antwerp
3 - 1
Cercle Brugge
F
T
Waasland-Beveren
1 - 1
Royal Excel Mouscron
F
T
Genk
3 - 1
Oostende
F
T
Virton
3 - 0
Beerschot
F
T
Westerlo
1 - 2
Union St.Gilloise
F
T
Belenenses SAD
0 - 2
Rio Ave
F
T
Moreirense
1 - 2
Benfica
F
T
Oliveirense
0 - 0
FC Porto B
F
T
Academico Viseu
1 - 0
Farense
F
T
Chaves
2 - 3
Sporting Covilha
F
T
Nacional
2 - 1
Penafiel
F
T
Livingston
0 - 2
Aberdeen
F
T
Motherwell
1 - 2
Ross County
F
T
St. Mirren
0 - 0
Hamilton Academical
F
T
Broxburn Athletic
3 - 2
East Stirlingshire
F
T
Buckie Thistle
4 - 1
Civil Service Strollers
F
T
Caledonian Braves
3 - 4
Rothes
F
T
Cumbernauld Colts
1 - 5
Penicuik Athletic
F
T
Dalbeattie Star
1 - 3
Gala Fairydean Rovers
F
T
Edinburgh University
1 - 3
Lochee United
F
T
Forres Mechanics
1 - 4
Banks O'Dee
F
T
Fort William
5 - 0
Vale of Leithen
F
T
Fraserburgh
0 - 1
Bonnyrigg Rose Athletic
F
T
Gretna FC 2008
1 - 0
Hill of Beath Hawthorn
F
T
Inverurie Loco Works
3 - 2
Wick Academy
F
T
Keith
2 - 3
Stirling University FC
F
T
Linlithgow Rose
1 - 0
Huntly
F
T
Nairn County
0 - 0
Clachnacuddin
F
T
Spartans FC
1 - 1
Deveronvale
F
T
Strathspey Thistle
2 - 1
Lossiemouth
F
T
Turriff United
1 - 5
Formartine United
F
T
Alloa Athletic
1 - 4
Ayr United
F
T
Dundee United
2 - 1
Arbroath
F
T
Greenock Morton
1 - 0
Dundee FC
F
T
Inverness CT
2 - 0
Queen of South
F
T
Partick Thistle
0 - 3
Dunfermline Athletic
F
T
Airdrieonians
0 - 1
Raith Rovers
F
T
East Fife
2 - 2
Dumbarton
F
T
Forfar Athletic
2 - 0
Montrose
F
T
Peterhead
1 - 1
Clyde
F
T
Stranraer
0 - 3
Falkirk
F
T
Albion Rovers
1 - 3
Edinburgh City
F
T
Annan Athletic
0 - 0
Stirling Albion
F
T
Elgin City
0 - 2
Cove Rangers
F
T
Queen's Park
0 - 3
Cowdenbeath
F
T
Stenhousemuir
1 - 0
Brechin City
F
T
Frem
1 - 1
Vanloese
F
T
Hilleroed
3 - 1
HIK
F
T
Skovshoved
1 - 2
FA 2000
F
T
Vejgaard
0 - 3
Aarhus Fremad
F
T
VSK Aarhus
0 - 3
FC Sydvest 05
F
T
Middelfart
1 - 1
Brabrand
F
T
Naesby
1 - 1
Thisted
F
T
Broendby
7 - 1
KoldingQ
F
T
FC Nordsjaelland
3 - 0
Ballerup-Skovlunde
F
T
Odense Q
5 - 8
Fortuna Hjoerring
F
T
FC THY-Thisted Q
2 - 2
VSK Aarhus
F
T
Admira Moedling
1 - 1
SKN St. Poelten
F
T
Mattersburg
3 - 3
Sturm Graz
F
T
WSG Swarovski Tirol
0 - 2
Rapid Wien
F
T
FC Liefering
2 - 2
FC Wacker Innsbruck
F
T
Floridsdorfer AC
0 - 3
Dornbirn
F
T
NFC Volos
1 - 0
OFI Crete
F
T
Asteras Tripolis
2 - 1
Atromitos
F
T
Panetolikos
0 - 1
AEK Athens
F
T
Kasimpasa
3 - 0
Antalyaspor
F
T
Kayserispor
1 - 1
Denizlispor
F
T
Fenerbahce
2 - 1
Ankaragucu
F
T
Umraniyespor
1 - 1
Boluspor
F
T
Altay
0 - 0
Keciorengucu
F
T
Osmanlispor FK
2 - 1
Altinordu
F
T
Adana Demirspor
4 - 1
Bursaspor
F
T
Bala Town
1 - 2
Cardiff Met University
F
T
Carmarthen
2 - 6
TNS
F
T
Penybont
3 - 1
Airbus UK Broughton
F
T
Cliftonville
1 - 0
Institute
F
T
Coleraine
4 - 2
Crusaders
F
T
Glenavon
3 - 1
Ballymena United
F
T
Glentoran
2 - 1
Warrenpoint Town
F
T
Larne
0 - 0
Dungannon Swifts
F
T
Omonia Nicosia
1 - 0
Apollon Limassol
F
T
AEL Limassol
1 - 0
Doxa Katokopia
F
T
Opava
1 - 1
Slovan Liberec
F
T
Pribram
0 - 2
Karvina
F
T
Slovacko
1 - 1
Teplice
F
T
SK Dynamo Ceske Budejovice
0 - 3
Viktoria Plzen
F
T
Dukla Praha
3 - 2
Usti nad Labem
F
T
MFK Chrudim
1 - 1
FC Vlasim
F
T
Trinec
4 - 2
Zizkov
F
T
FK Varnsdorf
1 - 2
Pardubice
F
T
SK Lisen
3 - 0
SK Prostejov
F
T
Hradec Kralove
1 - 0
FK Slavoj Vysehrad
F
T
DAC 1904 Dunajska Streda
0 - 1
Ruzomberok
F
T
Nitra
0 - 2
Zemplin Michalovce
F
T
SKF Sered
0 - 0
Zlate Moravce
F
T
Zilina
2 - 1
FK Pohronie
F
T
FC Chelyabinsk
3 - 1
Lada SOK
F
T
NoSta
1 - 4
Tyumen
F
T
Zenit Izhevsk
0 - 1
Zvezda Perm
F
T
Volga Ulyanovsk
4 - 3
FC Ufa II
F
T
Akron Togliatti
1 - 0
Ural II
F
T
FC Lviv
0 - 1
Olimpik Donetsk
F
T
Zorya
0 - 0
Mariupol
F
T
LKS Lodz
1 - 4
Arka Gdynia
F
T
Lechia Gdansk
2 - 0
Korona Kielce
F
T
Slask Wroclaw
4 - 4
Zaglebie Lubin
F
T
Stal Mielec
1 - 0
GKS Belchatow
F
T
Chojniczanka Chojnice
1 - 3
Radomiak Radom
F
T
Chrobry Glogow
3 - 2
Odra Opole
F
T
Zaglebie Sosnowiec
2 - 4
GKS Jastrzebie
F
T
Sandecja Nowy Sacz
1 - 2
Warta Poznan
F
T
Termalica Nieciecza
0 - 1
Miedz Legnica
F
T
Garbarnia
1 - 3
GKS Katowice
F
T
KS Legionovia Legionowo
0 - 1
Stal Stalowa Wola
F
T
Pogon Siedlce
3 - 2
Blekitni Stargard
F
T
SKRA Czestochowa
2 - 1
Znicz Pruszkow
F
T
Lech Poznan ll
1 - 2
Widzew Lodz
F
T
Olimpia Elblag
2 - 1
Bytovia Bytow
F
T
Polkowice
3 - 0
Elana Torun
F
T
Slaven
2 - 0
HNK Gorica
F
T
NK Varazdin
1 - 0
Dinamo Zagreb
F
T
Indjija
0 - 1
Radnicki Nis
F
T
Cukaricki
1 - 0
Mladost Lucani
F
T
FK Spartak Subotica
1 - 0
Javor
F
T
Napredak
1 - 3
TSC Backa Topola
F
T
Rad Beograd
0 - 1
FK Radnik Surdulica
F
T
Macva Sabac
0 - 1
Proleter
F
T
Vojvodina
1 - 2
Vozdovac
C
a
n
c
Backa Backa Palanka
v
Bezanija
F
T
Dinamo Vranje
2 - 0
Buducnost Dobanovci
F
T
FK Radnicki 1923
0 - 0
Trayal Krusevac
F
T
FK Smederevo 1924
2 - 1
FK Zemun
C
a
n
c
Radnicki Pirot
v
Borac Cacak
F
T
Radnicki Pirot
1 - 1
Novi Pazar
F
T
Backa Backa Palanka
0 - 2
Kolubara
F
T
FK Metalac
2 - 0
Zarkovo
F
T
Aluminij
3 - 0
Tabor
F
T
MTK Hungaria (w)
3 - 1
Gyori ETO (w)
F
T
Ferencvarosi TC (w)
3 - 0
Astra Hungary (w)
F
T
Szent Mihaly (w)
2 - 2
Kelen (w)
F
T
FC Voluntari
1 - 2
FC Academica Clinceni
F
T
Sepsi OSK
3 - 0
Hermannstadt
F
T
Astra Giurgiu
3 - 2
Dinamo Bucuresti
F
T
Botev Vratsa
0 - 0
Dunav Ruse
F
T
Slavia Sofia
0 - 2
Levski Sofia
F
T
Maccabi Netanya
2 - 2
Hapoel Kfar Saba
F
T
Sektzia Nes Tziona
0 - 1
Bnei Yehuda Tel Aviv
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0 - 2
Beitar Jerusalem
F
T
Maccabi Tel Aviv
1 - 0
Maccabi Haifa
F
T
Partizani
1 - 1
Bylis
F
T
Skenderbeu
1 - 0
Teuta Durres
F
T
Kukesi
2 - 1
KF Tirana
F
T
Union
0 - 0
Rosario Central
F
T
Argentinos Juniors
3 - 1
Central Cordoba de Santiago
F
T
Estudiantes
1 - 0
Patronato de Parana
F
T
Defensa y Justicia
0 - 1
Huracan
F
T
San Lorenzo
0 - 2
Boca Juniors
F
T
Always Ready
2 - 2
The Strongest
Friday, 20 September 2019
F
T
Deportivo Capiata
0 - 1
Club River Plate
Saturday, 21 September 2019
F
T
Sportivo San Lorenzo
0 - 3
Nacional
F
T
Deportivo Santani
1 - 0
Libertad
F
T
Shaanxi Changan
1 - 0
Guizhou Hengfeng
F
T
Sichuan Longfa
0 - 0
Nantong Zhiyun FC
F
T
Xinjiang Tianshan
4 - 3
Shanghai Shenxin
F
T
Nei Mongol Zhongyou FC
1 - 1
Meizhou Hakka
F
T
Zhejiang Greentown
2 - 1
Beijing BG
F
T
Alashkert FC
2 - 0
Gandzasar
F
T
Shirak
1 - 0
Ararat Armenia
F
T
Yerevan
0 - 1
Urartu FC
F
T
Sumqayit
1 - 0
Sabah FK
F
T
Sabail
1 - 1
FK Qabala
F
T
Al-Najma
4 - 1
Al-Hala
F
T
Busaiteen
1 - 1
Manama
F
T
Al-Qadsia
2 - 0
Al-Arabi
F
T
Burundi
0 - 3
Uganda
F
T
Senegal
1 - 0
Guinea
F
T
Mauritania
0 - 0
Mali
F
T
Tunisia
1 - 0
Libya
F
T
Algeria
0 - 0
Morocco
F
T
Progresso
2 - 1
Sporting de Cabinda
F
T
Sagrada Esperanca
1 - 1
Recreativo do Libolo
F
T
El Geish
0 - 1
Al Mokawloon Al Arab
F
T
El Gounah
0 - 1
Ismaily SC
F
T
Pyramids FC
4 - 0
ENPPI
F
T
MCO Oujda
2 - 1
FUS Rabat
F
T
Chippa United
0 - 0
Bloemfontein Celtic
F
T
Polokwane City
3 - 1
SuperSport United
F
T
Stellenbosch FC
2 - 2
Black Leopards
F
T
Mamelodi Sundowns FC
2 - 1
Maritzburg United
F
T
Bidvest Wits
4 - 3
Orlando Pirates
F
T
Turbine Potsdam
0 - 3
VfL Wolfsburg