Live Football : 14 September 2019

Live football scores


 

15:19 (GMT+2)

19 September 2019

F
T
Liverpool
3 - 1
Newcastle United
F
T
Brighton && Hove Albio
1 - 1
Burnley
F
T
Manchester United
1 - 0
Leicester City
F
T
Sheffield United
0 - 1
Southampton
F
T
Tottenham Hotspur
4 - 0
Crystal Palace
F
T
Wolverhampton Wanderers
2 - 5
Chelsea
F
T
Norwich City
3 - 2
Manchester City
F
T
Fulham
1 - 1
West Bromwich Albion
F
T
Blackburn Rovers
2 - 0
Millwall
F
T
Charlton Athletic
0 - 1
Birmingham City
F
T
Hull City
2 - 2
Wigan Athletic
F
T
Middlesbrough
1 - 0
Reading
F
T
Preston North End
2 - 0
Brentford
F
T
Queens Park Rangers
3 - 2
Luton Town
F
T
Stoke City
1 - 2
Bristol City
F
T
Swansea City
0 - 1
Nottingham Forest
F
T
AFC Wimbledon
1 - 1
Shrewsbury Town
F
T
Accrington Stanley
1 - 3
Sunderland
F
T
Blackpool
0 - 3
Milton Keynes Dons
F
T
Burton Albion
0 - 0
Coventry City
C
a
n
c
Bury
v
Portsmouth
F
T
Gillingham
2 - 0
Wycombe Wanderers
F
T
Ipswich Town
0 - 0
Doncaster Rovers
F
T
Lincoln City
0 - 1
Bristol Rovers
F
T
Oxford United
3 - 0
Tranmere Rovers
F
T
Peterborough United
6 - 0
Rochdale
F
T
Rotherham United
6 - 1
Bolton Wanderers
F
T
Southend United
3 - 3
Fleetwood Town
F
T
Crawley Town
1 - 0
Mansfield Town
F
T
Crewe Alexandra
2 - 3
Cambridge United
F
T
Exeter City
2 - 2
Leyton Orient
F
T
Forest Green Rovers
1 - 0
Colchester United
F
T
Northampton Town
2 - 0
Newport County
F
T
Oldham Athletic
2 - 2
Grimsby Town
F
T
Port Vale
1 - 0
Plymouth Argyle
F
T
Salford City
0 - 2
Cheltenham Town
F
T
Scunthorpe United
3 - 0
Morecambe
F
T
Stevenage
2 - 3
Carlisle United
F
T
Swindon Town
3 - 0
Macclesfield Town
F
T
Walsall
0 - 1
Bradford City
F
T
Barnet
1 - 0
Maidenhead United
F
T
Barrow
3 - 0
Solihull Moors
F
T
Chesterfield
1 - 0
Torquay United
F
T
Dagenham && Redbridg
3 - 1
Hartlepool United
F
T
Dover
1 - 1
Chorley
F
T
Eastleigh
1 - 1
Bromley
F
T
Harrogate
0 - 0
Boreham Wood
F
T
Notts County
1 - 0
FC Halifax Town
F
T
Stockport County
1 - 2
Aldershot Town
F
T
Woking
2 - 2
Ebbsfleet United
F
T
Yeovil Town
3 - 2
AFC Fylde
F
T
Wrexham
1 - 1
Sutton United
F
T
Bradford PA
1 - 1
Spennymoor Town FC
F
T
Curzon
0 - 4
Brackley Town
F
T
Darlington
0 - 2
York City
F
T
Gateshead FC
3 - 0
Boston United
F
T
Guiseley
3 - 0
Hereford
F
T
Kettering Town FC
2 - 1
Alfreton Town
F
T
Kidderminster Harriers
2 - 0
Altrincham
F
T
King's Lynn Town
2 - 2
Gloucester City
F
T
Leamington
0 - 3
Farsley Celtic AFC
F
T
Southport
2 - 0
Blyth Spartans
F
T
Telford
1 - 3
Chester FC
F
T
Bath City
2 - 2
Eastbourne Borough
F
T
Chelmsford
3 - 3
Chippenham Town
F
T
Concord Rangers
0 - 2
Dartford
F
T
Dorking Wanderers
3 - 1
Maidstone
F
T
Dulwich Hamlet
2 - 3
Hungerford Town
F
T
Havant and Waterlooville
1 - 3
Braintree Town
F
T
Oxford City
2 - 2
Billericay
F
T
Slough Town
3 - 1
Hampton && Richmon
F
T
St.Albans
1 - 4
Weymouth
F
T
Tonbridge Angels
0 - 2
Hemel Hempstead
F
T
Welling United
1 - 2
Wealdstone
F
T
Portsmouth
3 - 1
Norwich City Academy
F
T
Real Madrid
3 - 2
Levante
F
T
Leganes
0 - 3
Villarreal
F
T
Real Sociedad
2 - 0
Atletico Madrid
F
T
Barcelona
5 - 2
Valencia
F
T
Mirandes
1 - 1
Malaga
F
T
Numancia
1 - 0
SD Huesca
F
T
Las Palmas
0 - 3
Almeria
F
T
Cadiz
2 - 0
Girona
F
T
Ponferradina
1 - 1
Alcorcon
F
T
Real Madrid Castilla
0 - 0
UP Langreo
F
T
SD Amorebieta
1 - 0
Osasuna B
F
T
Arenas Getxo
0 - 3
Real Valladolid B
F
T
Athletic Bilbao B
4 - 0
Salamanca CF UDS
F
T
Guijuelo
1 - 0
Alaves B
F
T
SD Leioa
1 - 3
Barakaldo
F
T
Izarra
1 - 1
Real Sociedad B
F
T
Barcelona B
2 - 2
AE Prat
F
T
Llagostera
0 - 3
Villarreal B
F
T
Valencia B
0 - 0
La Nucia
F
T
Villarrubia CF
1 - 1
CF Talavera de la Reina
F
T
UD Granadilla Tenerife Sur
1 - 1
Logrono
F
T
Real Betis Femenino
3 - 4
Deportivo La Coruna
F
T
CD Tacon
3 - 0
Huelva
F
T
Fiorentina
0 - 0
Juventus
F
T
SSC Napoli
2 - 0
Sampdoria
F
T
Inter
1 - 0
Udinese
F
T
Ascoli Calcio 1898 FC
2 - 0
Livorno
F
T
Cittadella
2 - 0
Trapani
F
T
Perugia
0 - 0
Juve Stabia
F
T
Virtus Entella
1 - 0
Frosinone
F
T
Venezia
0 - 2
Chievo Verona
F
T
Monza
1 - 0
Pro Vercelli
F
T
Gubbio
1 - 1
Alma Juventus Fano
F
T
Casertana
6 - 1
Rieti
F
T
Augsburg
2 - 1
Eintracht Frankfurt
F
T
Borussia Dortmund
4 - 0
Bayer Leverkusen
F
T
FC Koeln
0 - 1
Borussia Moenchengladbach
F
T
Mainz 05
2 - 1
Hertha Berlin
F
T
Union Berlin
1 - 2
Werder Bremen
F
T
RasenBallsport Leipzig
1 - 1
Bayern Munich
F
T
FC Heidenheim
3 - 0
Holstein Kiel
F
T
Hannover 96
0 - 2
Arminia Bielefeld
F
T
Jahn Regensburg
2 - 3
VfB Stuttgart
F
T
1860 Muenchen
3 - 1
Carl Zeiss Jena
F
T
FSV Zwickau
1 - 2
KFC Uerdingen
F
T
Meppen
6 - 1
Kaiserslautern
F
T
Preussen Muenster
2 - 3
Viktoria Koeln 1904
F
T
Sonnenhof Grossaspach
2 - 2
Bayern Munich II
F
T
Waldhof Mannheim
1 - 2
Wuerzburger Kickers
F
T
FV Illertissen
2 - 0
Burghausen
F
T
SpVgg Bayreuth
2 - 2
TSV Aubstadt
F
T
TSV Buchbach
3 - 2
FC Schweinfurt
F
T
Tuerkguecue Muenchen
0 - 1
VfB Eichstaett
F
T
VfR Garching
2 - 2
SV Schalding-Heining
F
T
Hamburger SV II
0 - 1
Werder Bremen II
F
T
Heider SV
0 - 1
TSV Havelse
F
T
BSV Rehden
1 - 0
Luebeck
F
T
Wolfsburg II
1 - 1
SSV Jeddeloh
F
T
VfB Auerbach
5 - 2
Optik Rathenow
F
T
FSV Frankfurt
0 - 4
Aalen
F
T
Hoffenheim II
0 - 1
Homburg
F
T
Pirmasens
1 - 3
Elversberg
F
T
Saarbruecken
0 - 2
Bayern Alzenau
F
T
TSG Balingen
1 - 2
Freiburg II
F
T
TSV Steinbach
1 - 0
Kickers Offenbach
F
T
TuS RW Koblenz
1 - 4
Bahlinger SC
F
T
Bonner SC
0 - 3
Bergisch Gladbach
F
T
FC Koeln II
0 - 3
Borussia Dortmund II
F
T
TuS Haltern
1 - 5
SV Roedinghausen
F
T
Paris Saint-Germain
1 - 0
Strasbourg
F
T
Bordeaux
2 - 0
Metz
F
T
Brest
0 - 0
Rennes
F
T
Dijon
0 - 0
Nimes
F
T
Montpellier
2 - 1
Nice
F
T
Clermont Foot
0 - 2
Lorient
F
T
Bordeaux
1 - 0
Montpellier
F
T
Guingamp
1 - 3
ASJ Soyaux
F
T
Marseille
0 - 3
Reims
F
T
Paris FC
2 - 2
Metz
F
T
AZ Alkmaar
5 - 1
Sparta Rotterdam
F
T
Ajax
4 - 1
SC Heerenveen
F
T
VVV-Venlo
2 - 1
FC Groningen
F
T
FC Utrecht
3 - 1
FC Emmen
F
T
PSV Eindhoven
5 - 0
Vitesse
F
T
TOP Oss
1 - 2
Go Ahead Eagles
F
T
Oostende
1 - 4
Standard Liege
F
T
Eupen
1 - 1
Zulte Waregem
F
T
St.Truiden
1 - 1
Waasland-Beveren
F
T
Cercle Brugge
0 - 2
Club Brugge
F
T
Union St.-Gilloise
1 - 1
Oud-Heverlee
F
T
Beerschot
2 - 0
Lommel
F
T
Famalicao
4 - 2
Pacos de Ferreira
F
T
Benfica
2 - 0
Gil Vicente
F
T
Vitoria de Guimaraes
5 - 1
Aves
F
T
Estoril
2 - 1
FC Porto B
F
T
Varzim
2 - 1
Cova da Piedade
F
T
Farense
3 - 0
Vilafranquense
F
T
Feirense
1 - 0
Chaves
F
T
Hamilton Academical
0 - 1
Celtic
F
T
Aberdeen
1 - 1
St. Johnstone
F
T
Hearts
2 - 3
Motherwell
F
T
Kilmarnock
2 - 0
Hibernian
F
T
Rangers
3 - 1
Livingston
F
T
Ross County
2 - 1
St. Mirren
F
T
Ayr United
2 - 0
Dundee United
F
T
Dundee FC
2 - 1
Alloa Athletic
F
T
Dunfermline Athletic
0 - 1
Inverness CT
F
T
Queen of South
1 - 0
Greenock Morton
F
T
Clyde
6 - 1
Stranraer
F
T
Dumbarton
0 - 1
Airdrieonians
F
T
Falkirk
3 - 0
Forfar Athletic
F
T
Montrose
1 - 3
East Fife
F
T
Raith Rovers
4 - 0
Peterhead
F
T
Brechin City
2 - 4
Cove Rangers
F
T
Edinburgh City
4 - 0
Annan Athletic
F
T
Queen's Park
1 - 1
Albion Rovers
F
T
Stenhousemuir
0 - 3
Cowdenbeath
F
T
Stirling Albion
1 - 0
Elgin City
F
T
Fremad Amager
1 - 2
Viborg
F
T
Vanloese
1 - 0
Avarta
F
T
FA 2000
3 - 1
Hilleroed
F
T
B 93
0 - 0
Skovshoved
F
T
Broenshoej
2 - 1
FC Helsingoer
F
T
VSK Aarhus
0 - 2
Naesby
F
T
Aarhus Fremad
2 - 0
Middelfart
F
T
Brabrand
4 - 4
AB
F
T
Dalum
3 - 3
Ringkoebing
F
T
Farum BK
5 - 0
KoldingQ
F
T
Odense Q
1 - 1
VSK Aarhus
F
T
Rosenborg
3 - 1
Lillestroem
F
T
Kongsvinger
1 - 1
Aalesund
F
T
Oerebro
0 - 0
GIF Sundsvall
F
T
Oestersunds FK
1 - 2
Kalmar FF
F
T
Oergryte FF
0 - 1
Trelleborgs FF
F
T
Oesters IF
0 - 2
Joenkoepings Soedra
F
T
Syrianska
0 - 3
IK Frej Taeby
F
T
Kristianstads DFF
5 - 0
Kungsbacka DFF
F
T
AC Kajaani
4 - 5
FC KTP
F
T
AC Oulu
0 - 0
TPS
F
T
EIF
1 - 0
TPV Tampere
F
T
FF Jaro
1 - 3
Haka
F
T
MYPA
3 - 2
Musan Salama
F
T
Mattersburg
0 - 2
WSG Swarovski Tirol
F
T
Salzburg
7 - 2
Hartberg
F
T
Sturm Graz
0 - 2
LASK
F
T
FC Wacker Innsbruck
2 - 0
Grazer AK
F
T
Dornbirn
2 - 2
FC Liefering
F
T
Atromitos
2 - 3
PAOK Thessaloniki FC
F
T
OFI Crete
3 - 1
Panetolikos
F
T
Olympiacos
5 - 0
NFC Volos

Greece – Cup

F
T
Aetos Orfanou
2 - 1
Thesprotos FC
A
E
T
Elassona
0 - 1
Aspropyrgos Enosis
F
T
Istanbul Basaksehir
1 - 1
Sivasspor
F
T
Antalyaspor
2 - 2
Kayserispor
F
T
Gazisehir Gaziantep FK
3 - 2
Besiktas
F
T
Keciorengucu
1 - 0
Erzurum BB
F
T
Altinordu
4 - 1
Eskisehirspor
F
T
Boluspor
0 - 2
Altay
F
T
Longford Town
1 - 2
Bray Wanderers
A
E
T
Derry City
562 - 2
Dundalk
F
T
Airbus UK Broughton
0 - 1
Barry Town
F
T
Caernarfon
3 - 2
Penybont
F
T
Cefn Druids AFC
3 - 3
Carmarthen
F
T
Newtown
1 - 0
Bala Town
F
T
Institute
1 - 4
Larne
F
T
Ballymena United
1 - 1
Coleraine
F
T
Crusaders
3 - 2
Glenavon
F
T
Dungannon Swifts
0 - 4
Cliftonville
F
T
Linfield
1 - 0
Glentoran
F
T
Warrenpoint Town
0 - 3
Carrick Rangers
F
T
APOEL Nicosia
3 - 0
AEL Limassol
F
T
Apollon Limassol
3 - 2
Pafos FC
F
T
Afturelding
0 - 1
Vikingur Olafsvik
F
T
Fjoelnir
1 - 1
Leiknir Reykjavik
F
T
Fram Reykjavik
3 - 0
Thor Akureyri
F
T
Haukar
3 - 1
Keflavik
F
T
Magni
3 - 1
Throttur Reykjavik
F
T
Njardvik
1 - 2
Grotta

Iceland – Cup

F
T
Vikingur Reykjavik
1 - 0
FH Hafnarfjordur
F
T
US Hostert
1 - 0
F91 Dudelange
F
T
Mlada Boleslav
6 - 0
Pribram
F
T
Slovan Liberec
1 - 1
Teplice
F
T
Slavia Prague
3 - 0
Slovacko
F
T
FK Slavoj Vysehrad
1 - 2
Trinec
F
T
Pardubice
3 - 1
Dukla Praha
F
T
FC Zbrojovka Brno
2 - 0
SK Lisen
F
T
SK Prostejov
3 - 2
FK Varnsdorf
F
T
FK Pohronie
0 - 3
Nitra
F
T
FK Senica
0 - 1
DAC 1904 Dunajska Streda
F
T
Ruzomberok
1 - 1
SKF Sered
F
T
Zemplin Michalovce
2 - 1
Trencin
F
T
Zlate Moravce
0 - 0
Zilina
F
T
Spartak Moscow
1 - 2
Ural
F
T
PFC Sochi
0 - 1
Lokomotiv Moscow
F
T
Luch Energiya Vladivostok
0 - 0
Nizhny Novgorod
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
2 - 2
Baltika
F
T
Tom Tomsk
2 - 2
Spartak Moscow II
F
T
Neftekhimik
2 - 2
Shinnik Yaroslavl
F
T
Tekstilshchik
3 - 1
SKA-Khabarovsk
F
T
Avangard Kursk
2 - 2
Mordovya
F
T
FC Rotor Volgograd
2 - 0
Fakel
F
T
Khimki
1 - 0
Chayka
F
T
Torpedo Moscow
2 - 1
FC Krasnodar II
F
T
Zenit St. Petersburg II
1 - 0
Rodina
F
T
Zvezda Saint Petersburg
0 - 1
Olimp Khimki
F
T
Murom
3 - 0
Pskov 747
F
T
Kaluga
1 - 1
Dinamo Briansk
F
T
Khimik-Arsenal
1 - 2
Sokol Saratov
F
T
Kvant Obninsk
0 - 2
Saturn Ramenskoye
F
T
Strogino
1 - 0
FC Rotor Volgograd II
F
T
FC Ryazan
2 - 3
Ararat Moscow
F
T
Metalurg Lypetsk
2 - 0
Salyut Belgorod
F
T
Spartak Vladikavkaz
1 - 1
Legion Dinamo
F
T
FK Makhachkala
2 - 2
Chernomorets Novorossiysk
F
T
Dinamo Stavropol
1 - 3
FC Alania Vladikavkaz
F
T
Inter Cherkessk
2 - 2
Spartak Nalchik
F
T
Mashuk-KMV
1 - 0
Krasnodar 3
F
T
Druzhba
2 - 3
SKA Rostov
F
T
FC Volgar
2 - 0
Anzhi Makhachkala
F
T
Urozhay
1 - 0
Biolog Novokubansk
F
T
FC Olexandria
2 - 0
SC Dnipro-1
F
T
Karpaty
2 - 1
Vorskla
F
T
Shakhtar Donetsk
4 - 3
Zorya
F
T
Rakow Czestochowa
2 - 0
Arka Gdynia
F
T
Lechia Gdansk
2 - 1
Lech Poznan
F
T
Korona Kielce
1 - 1
Wisla Krakow
F
T
Radomiak Radom
2 - 1
Zaglebie Sosnowiec
F
T
GKS Tychy 71
2 - 1
Wigry Suwalki
F
T
Puszcza Niepolomice
0 - 1
Podbeskidzie Bielsko-Biala
F
T
GKS Jastrzebie
1 - 0
Chrobry Glogow
F
T
Termalica Nieciecza
1 - 1
Warta Poznan
F
T
Elana Torun
2 - 4
Lech Poznan ll
F
T
Stal Rzeszow
2 - 1
Stal Stalowa Wola
F
T
Resovia
2 - 0
SKRA Czestochowa
F
T
Bytovia Bytow
1 - 0
Blekitni Stargard
F
T
GKS Katowice
3 - 1
KS Legionovia Legionowo
F
T
Polkowice
1 - 1
Pogon Siedlce
F
T
Widzew Lodz
1 - 1
Garbarnia
F
T
Inter Zapresic
3 - 1
Slaven
F
T
HNK Gorica
0 - 0
NK Lokomotiva
F
T
FK Crvena Zvezda
2 - 1
Indjija
F
T
FK Radnik Surdulica
1 - 4
Napredak
F
T
Javor
3 - 0
Rad Beograd
F
T
Vozdovac
2 - 2
Cukaricki
F
T
Proleter
0 - 3
Partizan Beograd
F
T
Maribor
2 - 1
Aluminij
F
T
Budapest Honved
0 - 1
Fehervar FC
F
T
Diosgyori VTK
1 - 0
Zalaegerszeg
F
T
Puskas FC Academy
2 - 0
Kaposvari
F
T
Ujpest
3 - 2
Debrecen
F
T
Varda SE
1 - 2
Mezokovesd SE
F
T
Paksi SE
0 - 4
Ferencvaros
F
T
Chindia Targoviste
0 - 0
Sepsi OSK
F
T
Dinamo Bucuresti
1 - 1
Botosani
F
T
Botev Plovdiv
0 - 1
PFC CSKA-Sofia
F
T
Ludogorets Razgrad
2 - 0
Etar
F
T
Torpedo Zhodino
1 - 0
Neman Grodno
F
T
Dinamo Brest
3 - 0
FC Minsk
A
A
W
Dnyapro Mogilev
3 - 0
FC Torpedo Minsk
F
T
BATE Borisov
2 - 1
FK Gorodeya
F
T
Ventspils
1 - 1
FK Jelgava
F
T
BFC Daugavpils
2 - 2
Valmieras FK
F
T
Riga FC
5 - 0
FS Metta/LU
F
T
FK Palanga
2 - 3
FK Kauno Zalgiris
A
A
W
Stumbras Kaunas
0 - 3
Riteriai
F
T
FC Kuressaare
0 - 3
Paide Linnameeskond
F
T
FCI Levadia
1 - 1
Tulevik Viljandi
F
T
Nomme JK Kalju
2 - 2
Narva Trans
F
T
Codru
0 - 2
Zimbru
F
T
CS Petrocub
0 - 0
FC Sheriff
F
T
Celik Zenica
1 - 0
FK Mladost Doboj Kakanj
F
T
FK Velez Mostar
1 - 1
Zeljeznicar
F
T
Radnik Bijeljina
1 - 0
Zrinjski Mostar
F
T
Sloboda Tuzla
3 - 1
Borac Banja Luka
F
T
KF Shkendija
3 - 0
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
3 - 0
FK Struga
F
T
Makedonija GjP
3 - 1
FK Borec
F
T
Shkupi
1 - 0
FK Sileks
F
T
Grbalj Radanovici
0 - 0
Zeta
F
T
Rudar Pljevlja
2 - 1
FK Podgorica
F
T
Sutjeska
3 - 0
Petrovac
F
T
FK Iskra
0 - 2
Kom
F
T
OFK Titograd
2 - 1
Buducnost Podgorica
F
T
Maccabi Haifa
2 - 0
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
F
T
Hapoel Hadera
4 - 0
Hapoel Raanana
F
T
Hapoel Tel Aviv
1 - 1
Sektzia Nes Tziona
F
T
Hapoel Kfar Saba
0 - 1
Maccabi Tel Aviv
F
T
Arsenal Sarandi
4 - 1
Union
F
T
Central Cordoba de Santiago
1 - 2
Defensa y Justicia
F
T
Godoy Cruz
0 - 1
Argentinos Juniors
F
T
Colon
2 - 1
San Lorenzo
F
T
Estudiantes de Rio Cuarto
2 - 1
Ferro Carril Oeste
F
T
Club Atletico Estudiantes
1 - 0
Deportivo Moron
F
T
CA Alvarado
2 - 0
Club Atletico Platense
F
T
Nueva Chicago
2 - 2
Atlanta
F
T
Brown de Adrogue
0 - 3
Instituto
F
T
CA Defensores de Belgrano
3 - 2
Gimnasia Jujuy
F
T
Sarmiento
1 - 0
Villa Dalmine
F
T
Almirante Brown
1 - 0
San Telmo
F
T
Acassuso
2 - 2
Villa San Carlos
F
T
Atletico Guemes
1 - 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
F
T
Club Sportivo Penarol
0 - 0
Ferro Carril Oeste General Pico
F
T
Sansinena BB
1 - 0
Circulo Deportivo
F
T
Sportivo Estudiantes
2 - 2
Club Cipolletti
F
T
Flamengo
1 - 0
Santos FC
F
T
Botafogo SP
1 - 0
Sao Bento
F
T
Oeste FC
3 - 0
Operario Ferroviario
F
T
Atletico GO
1 - 1
Bragantino
F
T
Londrina EC
2 - 1
Coritiba
F
T
Vitoria
0 - 1
Guarani
F
T
The Strongest
6 - 2
Real Potosi
F
T
Aurora
1 - 1
Always Ready
F
T
Huachipato
2 - 0
Curico Unido
F
T
Palestino
2 - 0
Coquimbo Unido
F
T
Deportes Iquique
1 - 3
Audax Italiano
F
T
Union Espanola
1 - 1
Universidad de Chile
F
T
Bucaramanga
2 - 0
Rionegro Aguilas
F
T
Union Magdalena
1 - 2
Tolima
F
T
Deportivo Cuenca
2 - 1
Olmedo
F
T
Mushuc Runa
3 - 0
Fuerza Amarilla SC
F
T
Delfin
1 - 2
Barcelona SC
Friday, 13 September 2019
F
T
General Diaz
3 - 0
Luqueno
Saturday, 14 September 2019
F
T
Club River Plate
1 - 0
Deportivo Santani
F
T
Libertad
2 - 1
Cerro Porteno
F
T
Pirata FC
0 - 0
Alianza Universidad
F
T
Universidad San Martin
1 - 1
FBC Melgar
F
T
CD UT Cajamarca
1 - 1
Alianza Lima
F
T
Cerro
1 - 0
Racing
F
T
Fenix
2 - 2
Juventud de las Piedras
F
T
River Plate
3 - 1
Montevideo Wanderers
F
T
Metropolitanos FC
2 - 1
Estudiantes Merida
F
T
Puebla
1 - 3
Atletico de San Luis
F
T
Veracruz
0 - 0
Cruz Azul
F
T
Tijuana
1 - 1
Tigres
F
T
New York City FC
2 - 1
San Jose Earthquakes
F
T
Chicago Fire
4 - 0
FC Dallas
F
T
New York Red Bulls II
2 - 0
Charlotte Independence
F
T
Loudoun United
1 - 2
Memphis 901
F
T
Birmingham Legion
0 - 2
Saint Louis FC
F
T
Real Monarchs SLC
5 - 1
Portland Timbers II
F
T
Swope Park Rangers
1 - 0
North Carolina FC
F
T
Greenville Triumph SC
4 - 0
FC Tucson
F
T
Houston Dash
2 - 1
Utah Royals
F
T
LD Alajuelense
2 - 1
Guadalupe FC
F
T
El Vencedor
1 - 1
Santa Tecla FC
F
T
Once Deportivo
0 - 3
CD Chalatenango
F
T
Antigua Guatemala
1 - 0
Siquinala
F
T
CSD Municipal
3 - 2
Coban Imperial
F
T
Real de Minas
2 - 1
CD Real Sociedad
F
T
Pacific FC
1 - 0
FC Edmonton
F
T
Consadole Sapporo
1 - 3
Vegalta Sendai
F
T
Oita Trinita
2 - 1
Shonan Bellmare
F
T
Gamba Osaka
1 - 0
Sagan Tosu
F
T
Kashima Antlers
2 - 0
FC Tokyo
F
T
Kawasaki Frontale
2 - 0
Jubilo Iwata
F
T
Vissel Kobe
2 - 1
Matsumoto Yamaga
F
T
Yokohama F.Marinos
3 - 0
Sanfrecce Hiroshima
F
T
JEF United Chiba
2 - 1
Mito Hollyhock
F
T
Ventforet Kofu
1 - 1
Kashiwa Reysol
F
T
Zweigen Kanazawa
2 - 2
FC Ryukyu
F
T
Albirex Niigata
1 - 1
Tokyo Verdy
F
T
Fagiano Okayama FC
2 - 0
FC Gifu
F
T
Kyoto Sanga FC
2 - 0
Machida Zelvia
F
T
Renofa Yamaguchi
2 - 1
Ehime FC
F
T
Tochigi SC
0 - 1
Avispa Fukuoka
F
T
Tokushima Vortis
1 - 1
V-Varen Nagasaki
F
T
Tampines Rovers FC
3 - 3
Balestier Khalsa FC
F
T
Brunei DPMM
3 - 0
Warriors FC
F
T
Guangzhou R&&F F.C
2 - 1
Tianjin Tianhai
F
T
Henan Jianye
4 - 1
Hebei CFFC
F
T
Heilongjiang Lava Spring FC
3 - 2
Shijiazhuang Ever Bright
F
T
Xinjiang Tianshan
2 - 3
Zhejiang Greentown
F
T
Guizhou Hengfeng
1 - 2
Sichuan Longfa
F
T
Liaoning Hongyun
1 - 2
Changchun Yatai
F
T
Nei Mongol Zhongyou FC
1 - 1
Nantong Zhiyun FC
F
T
Qingdao Huanghai
1 - 0
Meizhou Hakka
F
T
Shanghai Shenxin
1 - 2
Beijing BG
F
T
Gyeongnam FC
3 - 3
Ulsan Hyundai
F
T
Daegu FC
0 - 0
Pohang Steelers
F
T
Jeonbuk FC
2 - 1
Sangju Sangmu
F
T
Jeonnam Dragons
3 - 3
Busan I'Park
F
T
Daejeon Citizen
1 - 0
Seoul E-Land FC
F
T
Ratchaburi FC
2 - 0
Chonburi
A
b
a
n
Port FC
v
Nakhon Ratchasima FC
F
T
Muang Thong United
3 - 1
Buriram United
F
T
Samut Prakan City
1 - 1
Bangkok United
F
T
Hai Phong
1 - 1
Khanh Hoa Nha Trang
F
T
QNK Quang Nam
1 - 4
Da Nang
F
T
Saigon FC
3 - 1
Hoang Anh Gia Lai
F
T
Sumqayit
1 - 2
Zira
F
T
Sabah FK
0 - 1
FK Qabala
F
T
Dila Gori
0 - 0
FC Rustavi
F
T
Dinamo Batumi
2 - 1
Lokomotivi Tbilisi
F
T
Madura United
2 - 2
Barito Putera
F
T
TIRA-Persikabo
1 - 1
Persib Bandung
F
T
Machine Sazi FC
0 - 1
Shahr Khodrou FC
F
T
Foolad Khuzestan
0 - 0
Sepahan
F
T
Al Hilal
1 - 1
Al Feiha
F
T
Abha
1 - 1
Al-Raed
F
T
Al Ahli
1 - 2
Al-Wehda
F
T
Cote d'Or
0 - 5
Mamelodi Sundowns
F
T
Green Eagles FC
1 - 2
Primeiro de Agosto
F
T
Platinum FC
1 - 0
UD Songo
F
T
Young Africans
1 - 1
ZESCO United
F
T
Petro de Luanda
0 - 0
Kampala CCA
F
T
Cano Sport
0 - 2
Al Ahly
F
T
Génération Foot
2 - 1
Zamalek
F
T
JS Kabylie
2 - 0
Horoya
F
T
Bandari FC
2 - 0
Ben Guerdane
F
T
AS Kigali
1 - 1
Proline
F
T
Young Buffaloes FC
1 - 0
Bidvest Wits
F
T
Pelican
2 - 1
Enugu Rangers
F
T
Ashanti Gold
3 - 2
RSB Berkane
F
T
Al-Ittihad
1 - 1
Hassania Agadir
F
T
Maranatha Fiokpo
1 - 2
Djoliba AC Bamako
F
T
Pyramids FC
1 - 1
Belouizdad
F
T
Nzoia Sugar FC
1 - 2
SoNy Sugar
F
T
Tusker FC
1 - 1
Mathare United
F
T
Ulinzi Stars
0 - 0
Sofapaka
F
T
Western Stima
0 - 0
Wazito FC
F
T
Posta Rangers
1 - 1
Kakamega Homeboyz
F
T
Olympic Club de Safi
1 - 1
OCK Khouribga
F
T
MAT Tetouan
2 - 0
FAR Rabat
F
T
FUS Rabat
1 - 0
Ittihad Tanger
F
T
Lamontville Golden Arrows
1 - 1
AmaZulu FC
F
T
Orlando Pirates
2 - 1
Chippa United
F
T
Kaizer Chiefs
0 - 1
Polokwane City
F
T
SuperSport United
3 - 3
Cape Town City FC