Live Football : 8 September 2019

Live football scores


 

15:20 (GMT+2)

19 September 2019

F
T
Georgia
0 - 0
Denmark
F
T
Switzerland
4 - 0
Gibraltar
F
T
Romania
1 - 0
Malta
F
T
Spain
4 - 0
Faroe Islands
F
T
Sweden
1 - 1
Norway
F
T
Armenia
4 - 2
Bosnia and Herzegovina
F
T
Finland
1 - 2
Italy
F
T
Greece
1 - 1
Liechtenstein
F
T
Lesotho
1 - 1
Ethiopia
A
E
T
Tanzania
301 - 1
Burundi
F
T
Equatorial Guinea
1 - 0
South Sudan
F
T
Sierra Leone
1 - 0
Liberia
C
a
n
c
Bolton Wanderers
v
Bury
F
T
Chelsea Ladies
1 - 0
Tottenham Hotspur
F
T
Birmingham City
0 - 1
Everton
F
T
Liverpool
0 - 1
Reading FC
F
T
Arsenal
2 - 1
West Ham United
F
T
SD Huesca
1 - 0
Sporting Gijon
F
T
Girona
3 - 1
Rayo Vallecano
F
T
Elche
1 - 1
Lugo
F
T
Mirandes
2 - 1
Real Oviedo
F
T
Alcorcon
0 - 3
Real Zaragoza
F
T
Internacional de Madrid CF
5 - 1
Melilla
F
T
Las Rozas CF
3 - 0
Celta Vigo B
F
T
Pena Dep. Santa Eulalia
2 - 0
Real Madrid Castilla
F
T
Rayo Majadahonda
2 - 1
Atletico Baleares
F
T
San Sebastian de los Reyes
0 - 3
Ibiza-Eivissa
F
T
Las Palmas B
1 - 2
Real Oviedo B
F
T
Coruxo F.C.
2 - 0
Racing de Ferrol
F
T
Pontevedra
2 - 1
Sporting Gijon B
F
T
Alaves B
2 - 1
Unionistas de Salamanca
F
T
Barakaldo
1 - 2
Izarra
F
T
CD Calahorra
1 - 1
Logrones
F
T
Real Valladolid B
3 - 2
SD Leioa
F
T
Tudelano
0 - 0
SD Amorebieta
F
T
Leonesa
5 - 2
Athletic Bilbao B
F
T
Salamanca CF UDS
1 - 1
Real Union
C
a
n
c
Gimnastic
v
Reus
F
T
Espanyol B
2 - 2
UD Cornella
F
T
Badalona
0 - 1
Ebro
F
T
Gimnastic
0 - 3
FC Andorra
F
T
La Nucia
1 - 1
Castellon
F
T
Sabadell
0 - 0
Valencia B
F
T
Cadiz B
0 - 2
CD Badajoz
F
T
Algeciras
3 - 2
Yeclano
F
T
Merida
1 - 1
Linense
F
T
San Fernando CD
3 - 0
Villarrubia CF
F
T
CF Talavera de la Reina
3 - 2
Granada B
F
T
Cartagena
0 - 1
Sevilla Atletico
F
T
Deportivo La Coruna
3 - 1
Espanyol
F
T
Levante
2 - 0
Athletic Bilbao
F
T
Logrono
4 - 1
Rayo Vallecano
F
T
Madrid Femenino
1 - 0
Real Betis Femenino
F
T
Valencia
2 - 2
Real Sociedad
F
T
Giana Erminio
0 - 4
Pianese
F
T
Pontedera
3 - 2
Olbia
F
T
Pro Patria
1 - 1
Pergolettese
F
T
Alessandria
1 - 0
Renate
F
T
Como
0 - 1
Monza
F
T
Pistoiese
1 - 1
ASDC Gozzano
F
T
Pro Vercelli
1 - 0
AlbinoLeffe
F
T
Robur Siena
0 - 2
Carrarese
F
T
ArzignanoChiampo
1 - 1
Gubbio
F
T
Fermana
0 - 1
FeralpiSalo
F
T
Virtus Verona
0 - 2
R.C. Cesena
F
T
Alma Juventus Fano
1 - 1
Ravenna
F
T
Reggio Audace
2 - 2
Imolese Calcio
F
T
Rimini
1 - 1
Sudtirol
F
T
Triestina
1 - 3
Piacenza
F
T
Vis Pesaro
2 - 1
Sambenedettese
F
T
Cavese
1 - 1
Vibonese
F
T
Monopoli
0 - 1
Catanzaro
F
T
Reggina
3 - 0
Bisceglie
F
T
Rende
1 - 2
Ternana
F
T
Rieti
1 - 2
Bari
F
T
Sicula Leonzio
2 - 2
Paganese
F
T
Virtus Francavilla
1 - 1
Casertana
F
T
Potenza
2 - 0
Catania
F
T
Viterbese
1 - 2
AZ Picerno ASD
F
T
Altonaer FC 93
2 - 1
St.Pauli II
F
T
Eintracht Norderstedt
1 - 0
BSV Rehden
F
T
TSV Havelse
3 - 2
Hamburger SV II
F
T
FC Hansa Lueneburg
1 - 1
Heider SV
A
E
T
Nurnberg (w)
2 - 0
Worrstadt (w)
A
E
T
Arminia Bielefeld (w)
530 - 0
Duisburg (w)
F
T
Borussia Monchengladbach (w)
1 - 2
Bayer Leverkusen (w)
F
T
FSV Hessen Wetzlar (w)
0 - 7
Hoffenheim (w)
F
T
Forstern (w)
1 - 6
Freiburg (w)
A
E
T
Hamburger SV (w)
450 - 0
Gutersloh (w)
F
T
Ingolstadt (w)
0 - 2
SC Sand (w)
F
T
Meppen (w)
1 - 5
SGS Essen (w)
F
T
RB Leipzig (w)
0 - 1
FFC Frankfurt (w)
F
T
Walddorfer SV (w)
1 - 4
Werder Bremen (w)
F
T
Dijon Foot
0 - 3
Bordeaux
F
T
Helmond Sport
1 - 0
FC Eindhoven
F
T
Roda JC Kerkrade
2 - 1
TOP Oss
F
T
Almere City FC
1 - 0
FC Volendam
F
T
Rio Ave
1 - 1
Vitoria de Guimaraes
A
E
T
Sertanense
530 - 0
ARC Oleiros
F
T
FC Alverca
3 - 0
Sacavenense
F
T
ACD Penedo Gordo
2 - 0
Praia Milfontes
F
T
ACDR Coutada
2 - 0
Fayal SC
F
T
AD Porto da Cruz
0 - 3
AR Sao Martinho
F
T
Aguias do Moradal
2 - 4
Vitoria de Sernache
A
E
T
Aljustrelense
2 - 1
Vasco da Gama AC
F
T
Amarante
2 - 1
Trofense
F
T
Arouca
5 - 0
Rebordosa AC
F
T
Beira Mar
6 - 0
GD Pampilhosense
F
T
CDRC Vila Velha Rodao
0 - 5
Caldas
F
T
Canelas 2010
3 - 1
Valadares Gaia
F
T
Coimbroes
4 - 1
SC Regua
A
E
T
Condeixa
540 - 0
Oliv. Hospital
F
T
Electrico
0 - 7
Benfica Castelo Branco
F
T
Espinho
2 - 0
AD Castro Daire
F
T
FC Vilarinho
0 - 2
AD Oliveirense
F
T
Fafe
3 - 0
ADC Rebordelo
F
T
GD Prado
1 - 2
CD Carcao
F
T
Gondomar
3 - 1
Leca FC
F
T
Grupo Recreativo Amigos Paz
2 - 3
AD Portomosense
A
P
Juventude Evora
670 - 0
Moncarapachense
F
T
Louletano
1 - 0
Ferreiras
F
T
Lusitano FCV
3 - 2
Anca FC
F
T
Maria da Fonte
3 - 0
Braganca
A
E
T
Marinhense
240 - 0
Fatima
A
E
T
Merelinense
430 - 0
Ponte da Barca
F
T
Mirandela
2 - 0
Atletico Arcos
F
T
Montalegre
1 - 0
Cerveira
F
T
Mortagua
4 - 2
Anadia
F
T
Olhanense
1 - 0
FC Armacenenses
F
T
Oriental
2 - 0
Ideal
A
E
T
Paredes
240 - 0
Lusitania Lourosa
F
T
Pedras Rubras
0 - 3
Vizela
F
T
Pedras Salgadas
3 - 1
Vila Pouca
A
P
Pero Pinheiro
420 - 0
1.Dezembro
F
T
RD Agueda
5 - 0
Ferreira de Aves
F
T
Real SC Queluz
4 - 1
Estrela Vendas Novas
F
T
Sao Roque
0 - 1
Torreense
F
T
Sintrense
1 - 0
Coruchense
F
T
Uniao FC Almeirim
2 - 3
UD Santarem
F
T
Uniao Leiria
5 - 0
Crato
F
T
Uniao Madeira
1 - 0
Vila Real
F
T
Vila Cortez
0 - 3
Ginasio Figueirense
A
E
T
Fontinhas FC
1 - 3
Pinhalnovense
F
T
Praiense
4 - 0
Fabril Barreiro
F
T
Rabo Peixe
1 - 0
Olimpico do Montijo
F
T
Dundee FC
1 - 2
Elgin City
F
T
El Salvador
3 - 0
Saint Lucia
F
T
Saint Vincent and The Grenadines
1 - 0
Dominica
F
T
Saint Martin
1 - 2
U.S. Virgin Islands
Saturday, 7 September 2019
F
T
Guadeloupe
5 - 1
Sint Maarten
F
T
Kenya
1 - 1
Uganda
F
T
Zenit St. Petersburg
2 - 1
PFC Sochi
F
T
Ankaragucu
0 - 3
Desna
F
T
Dinamo Moscow
1 - 1
RFS
F
T
Istanbulspor
0 - 1
Istanbul Basaksehir
C
a
n
c
Sivasspor
v
Adana Demirspor
F
T
Sivasspor
1 - 3
Erzurum BB
F
T
Bursaspor
2 - 1
Fenerbahce
F
T
Naestved
1 - 0
FC Roskilde
F
T
Fredericia
2 - 2
Nykoebing FC
F
T
Kolding IF
0 - 0
Fremad Amager
F
T
Jammerbugt FC
0 - 2
Aarhus Fremad
F
T
Ringkoebing
1 - 2
VSK Aarhus
F
T
FC Rosengaard
3 - 1
Djurgaarden

Greece – Cup

F
T
Panthiraikos AO
1 - 0
AEEK SYNKA
F
T
Thor Akureyri
1 - 7
Fjoelnir
F
T
Vikingur Olafsvik
1 - 2
Magni
F
T
Grotta
0 - 5
Afturelding
F
T
Tekstilshchik
1 - 5
Baltika
F
T
Torpedo Moscow
1 - 0
Khimki
F
T
Anzhi Makhachkala
6 - 1
Urozhay
F
T
Biolog Novokubansk
1 - 1
Druzhba
F
T
Krasnodar 3
0 - 2
FC Volgar
F
T
SKA Rostov
2 - 2
Spartak Vladikavkaz
F
T
Spartak Nalchik
1 - 1
Dinamo Stavropol
F
T
Chernomorets Novorossiysk
3 - 0
Mashuk-KMV
F
T
Zaglebie Sosnowiec
1 - 1
GKS Belchatow
F
T
Olimpia Elblag
1 - 2
Znicz Pruszkow
F
T
Suduva Marijampole
1 - 0
FK Panevezys
F
T
Hapoel Afula
1 - 1
Maccabi Ahi Nazareth
F
T
Hapoel Ashkelon
1 - 3
Hapoel Petah Tikva
F
T
Hapoel Katamon Jerusalem
2 - 2
Hapoel Ramat Gan
F
T
Hapoel Nir Ramat HaSharon
3 - 1
Hapoel Bnei Lod
F
T
SC Kfar Kasem
0 - 1
Hapoel Rishon LeZion
F
T
Agropecuario
0 - 0
San Martin San Juan
F
T
Club Atletico Platense
1 - 2
Guillermo Brown
F
T
Ferro Carril Oeste
0 - 0
Club Atletico Mitre
F
T
Independiente Rivadavia
4 - 1
Nueva Chicago
F
T
Instituto
1 - 0
Chacarita Juniors
F
T
San Martin de Tucuman
2 - 0
Deportivo Riestra
F
T
San Telmo
4 - 2
CA Fenix
F
T
CA San Miguel
1 - 2
Argentino de Quilmes
F
T
Deportivo Armenio
2 - 0
Almirante Brown
F
T
Flandria
2 - 3
CD UAI Urquiza
F
T
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
2 - 1
Sportivo Las Parejas
F
T
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
2 - 0
San Martin de Formosa
F
T
Central Norte
0 - 0
Sarmiento de Resistencia
F
T
Crucero del Norte
1 - 2
Douglas Haig
F
T
Union de Sunchales
3 - 0
Defensores de Pronunciamiento
F
T
Sportivo Belgrano
1 - 1
Atletico Guemes
F
T
Circulo Deportivo
1 - 1
Huracan Las Heras
F
T
CASD Camioneros
0 - 0
Olimpo
F
T
Club Cipolletti
2 - 2
Club Sportivo Penarol
F
T
Juventud Unida Universitario
1 - 1
Sansinena BB
P
o
s
t
Villa Mitre
v
Deportivo Madryn
F
T
Deportivo Maipu
2 - 1
Sportivo Estudiantes
Saturday, 7 September 2019
F
T
Lanus
4 - 1
Argentinos Juniors
Sunday, 8 September 2019
F
T
Villa Mitre
1 - 2
Central Cordoba de Santiago
F
T
Internacional
1 - 0
Sao Paulo
F
T
Goias
1 - 2
Palmeiras
F
T
Cruzeiro
1 - 4
Gremio
F
T
Botafogo RJ
2 - 1
Atletico MG
F
T
Santos FC
1 - 1
Athletico Paranaense
F
T
Sport Recife
2 - 1
Bragantino
F
T
Coritiba
1 - 2
Atletico GO

Chile – Cup

Saturday, 7 September 2019
F
T
Colo Colo
2 - 1
Everton CD
Sunday, 8 September 2019
F
T
Union La Calera
2 - 1
Universidad Catolica
F
T
Audax Italiano
0 - 1
Union Espanola
F
T
Atletico Junior
1 - 0
Union Magdalena
F
T
Rionegro Aguilas
1 - 1
Envigado
F
T
Santa Fe
1 - 0
Millonarios
F
T
Deportivo Pasto
1 - 0
Once Caldas
F
T
Alianza Petrolera
1 - 0
CD Jaguares
Saturday, 7 September 2019
F
T
Sport Huancayo
2 - 1
CD UT Cajamarca
Sunday, 8 September 2019
F
T
FBC Melgar
3 - 0
Pirata FC
F
T
Sport Boys
2 - 1
Deportivo Municipal
F
T
Sporting Cristal
1 - 1
Academia Cantolao
F
T
Union Comercio
0 - 0
Universidad Cesar Vallejo
F
T
Alianza Universidad
0 - 1
Universitario de Deportes
F
T
Alianza Lima
2 - 0
Ayacucho FC
A
E
T
Liverpool FC
542 - 2
River Plate
Saturday, 7 September 2019
F
T
Trujillanos FC
3 - 2
Monagas SC
Sunday, 8 September 2019
F
T
Deportivo La Guaira
4 - 0
Lala FC
F
T
Llaneros de Guanare
1 - 0
Portuguesa FC
F
T
Zulia
2 - 4
Estudiantes Merida
F
T
Deportivo Lara
1 - 3
Carabobo FC
F
T
Deportivo Tachira
2 - 0
Atletico Venezuela
F
T
Alebrijes Oaxaca
1 - 4
Toluca
F
T
FC Cincinnati
1 - 5
Toronto FC
F
T
Orlando City
2 - 2
Los Angeles FC
F
T
Colorado Rapids
2 - 0
Seattle Sounders FC
F
T
Portland Timbers
2 - 1
Sporting Kansas City
F
T
Charlotte Independence
1 - 3
Tampa Bay Rowdies
F
T
North Carolina FC
3 - 3
Bethlehem Steel FC
F
T
Pittsburgh Riverhounds
0 - 0
Louisville City FC
F
T
Atlanta United II
3 - 2
Ottawa Fury
F
T
Colorado Springs Switchbacks FC
1 - 1
Austin Bold
F
T
Memphis 901
4 - 2
Swope Park Rangers
F
T
Rio Grande Valley FC
0 - 1
Tulsa Roughnecks FC
F
T
Saint Louis FC
1 - 0
Nashville SC
F
T
LA Galaxy II
3 - 1
Real Monarchs SLC
F
T
Reno 1868 FC
2 - 3
Fresno FC
F
T
Las Vegas Lights FC
0 - 3
El Paso Locomotive
F
T
Phoenix Rising FC
1 - 0
San Antonio FC
F
T
Sacramento Republic FC
3 - 0
Tacoma Defiance
F
T
Portland Timbers II
1 - 2
Orange County SC
F
T
Richmond Kickers
1 - 0
Greenville Triumph SC
F
T
Forward Madison FC
1 - 1
South Georgia Tormenta FC
F
T
Reign FC
3 - 1
Orlando Pride
F
T
Club Sport Herediano
4 - 1
Municipal Perez Zeledon
F
T
Deportiva San Carlos
3 - 1
Guadalupe FC
F
T
C.S. Cartagines
3 - 0
Limon
F
T
Grecia
0 - 6
Deportivo Saprissa
F
T
ADR Jicaral
0 - 2
LD Alajuelense
F
T
La U Universitarios
1 - 2
Santos de Guapiles
F
T
Jocoro FC
0 - 3
El Vencedor
F
T
Municipal Limeno
2 - 3
Independiente FC
F
T
Forge FC
2 - 1
York 9 FC
F
T
Tokyo Verdy
4 - 0
Renofa Yamaguchi
F
T
Mito Hollyhock
3 - 1
Zweigen Kanazawa
F
T
Ehime FC
0 - 1
Tokushima Vortis
F
T
Fagiano Okayama FC
3 - 0
Kyoto Sanga FC
F
T
FC Tokyo
2 - 1
Gamba Osaka
F
T
Nagoya Grampus Eight
2 - 2
Kawasaki Frontale
F
T
Kashima Antlers
2 - 2
Urawa Red Diamonds
F
T
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
Consadole Sapporo

Egypt – Cup

F
T
Pyramids FC
0 - 3
El Zamalek
F
T
Austria U19
4 - 0
Cyprus U19
F
T
Ukraine U19
1 - 3
Romania U19
F
T
Israel U19
4 - 4
Montenegro U19
F
T
Serbia U19
3 - 3
Hungary U19