Live Football : 16 August 2019

Live football scores


 

12:37 (GMT+1)

15 December 2019

F
T
Huddersfield Town
1 - 2
Fulham
F
T
Athletic Bilbao
1 - 0
Barcelona
F
T
Genoa
4 - 1
Imolese Calcio
F
T
Bayern Munich
2 - 2
Hertha Berlin
F
T
Hamburger SV
1 - 0
Bochum
F
T
Sandhausen
3 - 2
Nuernberg
F
T
Chemnitzer FC
0 - 0
Magdeburg
F
T
Viktoria Aschaffenburg
2 - 0
TSV Rain/Lech
F
T
SV Schalding-Heining
1 - 2
FC Schweinfurt
F
T
1860 Rosenheim
1 - 6
SV Heimstetten
F
T
FC Memmingen
0 - 1
Greuther Fuerth II
F
T
TSV Havelse
2 - 2
BSV Rehden
F
T
Werder Bremen II
0 - 2
Wolfsburg II
F
T
Babelsberg
0 - 0
FC Viktoria 1889 Berlin
F
T
RW Erfurt
2 - 1
VfB Auerbach
F
T
Oberhausen
3 - 3
Fortuna Koeln
F
T
Frankfurt
3 - 2
Turbine Potsdam
F
T
Lyon
6 - 0
Angers
F
T
Caen
0 - 0
Chambly
F
T
Chateauroux
0 - 1
AC Ajaccio
F
T
Grenoble
1 - 1
Troyes
F
T
Lorient
1 - 0
Sochaux
F
T
Nancy
2 - 1
Le Mans
F
T
Orleans
0 - 1
Clermont Foot
F
T
Paris FC
0 - 1
Niort
F
T
Valenciennes
1 - 0
Rodez
F
T
Avranches
1 - 0
FC Bastia-Borgo
F
T
Concarneau
1 - 1
Le Puy
F
T
Creteil
1 - 0
Boulogne
F
T
Dunkerque
2 - 1
AS Beziers
F
T
Laval
2 - 0
Cholet
F
T
Pau
4 - 2
Quevilly
F
T
SC Toulon
1 - 1
GFC Ajaccio
F
T
Villefranche Beaujolais
0 - 2
Lyon la Duchere
F
T
Vitesse
3 - 0
PEC Zwolle
F
T
Almere City FC
3 - 2
Jong PSV
F
T
Cambuur
5 - 0
Go Ahead Eagles
F
T
FC Den Bosch
0 - 1
Telstar
F
T
FC Eindhoven
5 - 1
FC Dordrecht
F
T
FC Volendam
4 - 0
Roda JC Kerkrade
F
T
MVV Maastricht
0 - 3
De Graafschap
F
T
NAC Breda
5 - 1
Helmond Sport
F
T
Club Brugge
0 - 0
Eupen
F
T
Oud-Heverlee
3 - 0
Beerschot
F
T
Famalicao
1 - 0
Rio Ave
F
T
Motherwell
1 - 2
Hearts
F
T
Randers FC
0 - 1
FC Koebenhavn
F
T
FC Nordsjaelland
2 - 0
OB
F
T
Fremad Amager
2 - 3
Nykoebing FC
F
T
HB Koege
1 - 2
Kolding IF
F
T
Skive
0 - 2
Viborg
F
T
Broenshoej
2 - 2
HIK
F
T
FC Helsingoer
3 - 0
Avarta
F
T
IK Frej Taeby
1 - 3
Joenkoepings Soedra
F
T
FC Inter
3 - 2
HIFK
F
T
Ilves
0 - 2
KuPS
F
T
AC Oulu
0 - 1
FC KTP
F
T
Musan Salama
5 - 3
AC Kajaani
F
T
Amstetten
0 - 2
Dornbirn
F
T
BW Linz
4 - 3
Austria Wien (A)
F
T
FC Liefering
3 - 2
SV Horn
F
T
FC Wacker Innsbruck
2 - 1
FC Juniors OOe
F
T
Kapfenberger SV
1 - 2
SK Austria Klagenfurt
F
T
SV Lafnitz
0 - 1
Ried
F
T
Vorwaerts Steyr
1 - 0
Floridsdorfer AC
F
T
Concordia
0 - 5
Lugano
F
T
Etoile Carouge
0 - 1
Young Boys
F
T
Denizlispor
2 - 0
Galatasaray
F
T
Giresunspor
0 - 2
Menemenspor
F
T
Bohemian FC
10 - 1
UCD
F
T
Derry City
0 - 2
Shamrock Rovers
F
T
St. Patrick's Athletic
2 - 1
Sligo Rovers
F
T
Waterford FC
1 - 2
Cork City
F
T
Dundalk
5 - 0
Finn Harps
F
T
Bray Wanderers
3 - 3
Cobh Ramblers
F
T
Cabinteely
0 - 1
Galway United FC
F
T
Drogheda United
6 - 0
Wexford FC
F
T
Limerick
1 - 1
Athlone Town
F
T
Aberystwyth
3 - 2
Carmarthen
F
T
Airbus UK Broughton
1 - 2
Bala Town
F
T
Newtown
0 - 0
Cefn Druids AFC
F
T
Penybont
1 - 2
Barry Town
F
T
Fjoelnir
0 - 0
Grotta
F
T
Keflavik
2 - 1
Vikingur Olafsvik
F
T
Leiknir Reykjavik
2 - 1
Throttur Reykjavik
F
T
Thor Akureyri
1 - 1
Haukar
F
T
SK Dynamo Ceske Budejovice
0 - 3
Slavia Prague
F
T
Usti nad Labem
0 - 1
Pardubice
F
T
FC Orenburg
1 - 1
PFC Sochi
F
T
Znamya
0 - 0
Leningradets
F
T
Veles Moscow
2 - 0
Luki-Energiya
F
T
Zvezda Saint Petersburg
0 - 2
Zenit St. Petersburg II
F
T
FC Dolgoprudny
2 - 0
Rodina
F
T
Torpedo Vladimir
1 - 0
Kolomna
F
T
Murom
0 - 1
Olimp Khimki
F
T
Khimki 2
2 - 1
Kaluga
F
T
Strogino
2 - 2
Salyut Belgorod
F
T
Khimik-Arsenal
2 - 0
Dinamo Briansk
F
T
Sokol Saratov
1 - 1
Saturn Ramenskoye
F
T
Zorky Krasnogorsk
3 - 1
FC Rotor Volgograd II
F
T
FC Ufa II
0 - 0
Lada SOK
F
T
Zvezda Perm
1 - 2
NoSta
F
T
Tyumen
2 - 0
Akron Tolyatti
F
T
Zenit Izhevsk
2 - 3
Volga Ulyanovsk
F
T
KamAZ
3 - 1
FC Chelyabinsk
F
T
FK Makhachkala
1 - 0
SKA Rostov
F
T
Spartak Vladikavkaz
0 - 2
Druzhba
F
T
Dinamo Stavropol
3 - 0
Biolog Novokubansk
F
T
Inter Cherkessk
2 - 2
Urozhay
F
T
Chernomorets Novorossiysk
2 - 1
Anzhi Makhachkala
F
T
FC Volgar
6 - 0
Spartak Nalchik
F
T
Krasnodar 3
1 - 1
FC Alania Vladikavkaz
F
T
Mashuk-KMV
4 - 0
Legion Dinamo
F
T
Wisla Krakow
4 - 0
LKS Lodz
F
T
Odra Opole
0 - 1
Stomil Olsztyn
F
T
Chrobry Glogow
0 - 1
Puszcza Niepolomice
F
T
Sandecja Nowy Sacz
1 - 0
GKS Tychy 71
F
T
Stal Mielec
2 - 0
Olimpia Grudziadz
F
T
Chojniczanka Chojnice
1 - 0
Termalica Nieciecza
F
T
Inter Zapresic
1 - 2
Dinamo Zagreb
F
T
Vozdovac
2 - 1
Javor
F
T
Hermannstadt
2 - 1
FC Academica Clinceni
F
T
Chindia Targoviste
3 - 2
Dinamo Bucuresti
F
T
Slavia Sofia
2 - 2
Botev Vratsa
F
T
Etar
1 - 1
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
F
T
Energetik-BGU
1 - 1
Gomel
F
T
Neman Grodno
1 - 1
Isloch
F
T
Tammeka
6 - 4
Narva Trans
F
T
Talinna Kalev
0 - 2
Flora Tallinn
F
T
Chacarita Juniors
0 - 0
All Boys
F
T
Argentino de Quilmes
1 - 3
Flandria
F
T
CA Defensores Unidos
1 - 0
San Telmo
F
T
Villa San Carlos
1 - 0
Justo Jose de Urquiza
F
T
Figueirense
0 - 1
Ponte Preta
F
T
Oriente Petrolero
2 - 1
Real Potosi
F
T
Bucaramanga
1 - 2
Atletico Junior
F
T
Santa Fe
2 - 0
Atletico Nacional
F
T
Real Garcilaso
1 - 0
Carlos A. Mannucci
F
T
Municipal Perez Zeledon
1 - 0
C.S. Cartagines
F
T
Once Deportivo
1 - 1
Independiente FC
F
T
CD FAS
1 - 0
Isidro Metapan
F
T
Jeonbuk FC
3 - 0
Ulsan Hyundai
F
T
Binh Duong
3 - 0
Hoang Anh Gia Lai
F
T
Da Nang
1 - 2
Ha Noi FC
F
T
Keshla
0 - 1
Qarabag FK
F
T
Lokomotivi Tbilisi
1 - 1
WIT Georgia Tbilisi
F
T
Bhayangkara FC
0 - 1
Perseru Badak Lampung
F
T
Semen Padang
1 - 0
PSIS
F
T
Madura United
2 - 2
Persija Jakarta
F
T
Persis Solo
2 - 1
PSIM Yogyakarta
F
T
Dekedaha
0 - 7
Zamalek
F
T
MC Alger
1 - 1
AS Ain M'lila