Live Football : 14 August 2019

Live football scores


 

12:37 (GMT+1)

15 December 2019

A
E
T
Liverpool
542 - 2
Chelsea
F
T
Atromitos
0 - 2
Legia Warszawa
F
T
Saburtalo
0 - 2
Ararat Armenia
F
T
Vitoria de Guimaraes
6 - 0
Ventspils
F
T
Havant and Waterlooville
6 - 0
Dorking Wanderers
F
T
Augsburg II
3 - 3
FV Illertissen
F
T
Heider SV
0 - 4
Luebeck
F
T
Altonaer FC 93
2 - 1
SV Drochtersen/Assel
F
T
Bahlinger SC
1 - 2
Kickers Offenbach
F
T
Freiburg II
2 - 2
Homburg
F
T
Saarbruecken
3 - 0
FSV Frankfurt
F
T
Ulm
2 - 0
Pirmasens
F
T
Aalen
2 - 2
Elversberg
F
T
Mainz 05 II
1 - 0
TSG Balingen
F
T
Vejle Boldklub
0 - 1
Fredericia
F
T
Viktoria
3 - 1
Hundested IK
F
T
Ballerup-Skovlunde
0 - 1
Farum BK
F
T
Fortuna Hjoerring
1 - 1
FC THY-Thisted Q
F
T
Odense Q
1 - 2
Broendby
F
T
VSK Aarhus
1 - 1
KoldingQ
F
T
Kristiansund BK
1 - 2
Bodoe/Glimt
F
T
Stabaek
1 - 1
Vaalerenga
F
T
Viking
2 - 1
Sarpsborg 08
F
T
Carlstad United
2 - 3
AFC Eskilstuna
F
T
IFK Stocksund
0 - 1
Oestersunds FK
F
T
Lunds BK
0 - 1
Varbergs BoIS FC
F
T
Eskilstuna United DFF
4 - 2
Djurgaarden
F
T
FC Rosengaard
3 - 0
IF Limhamn Bunkeflo
F
T
KIF Oerebro
0 - 3
Kopparbergs/Goeteborg
F
T
Kristianstads DFF
3 - 1
Vaexjoe
F
T
Kungsbacka DFF
2 - 1
Linkoepings FC
F
T
Piteaa IF
0 - 0
Vittsjoe GIK
F
T
FC Zuerich
2 - 1
St. Gallen

Iceland – Cup

F
T
FH Hafnarfjordur
3 - 1
KR Reykjavik
F
T
Luch Energiya Vladivostok
1 - 1
Chayka
F
T
SKA-Khabarovsk
1 - 2
Mordovya
F
T
Tom Tomsk
0 - 0
Khimki
F
T
Spartak Moscow II
1 - 2
Tekstilshchik
F
T
Neftekhimik
1 - 2
FC Rotor Volgograd
F
T
Shinnik Yaroslavl
0 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
Chertanovo Moscow
1 - 2
FC Krasnodar II
F
T
Fakel
0 - 2
Armavir FC
F
T
Torpedo Moscow
3 - 1
Avangard Kursk
F
T
Baltika
2 - 1
Nizhny Novgorod
F
T
Lada Tolyatti
0 - 2
Ural II
F
T
Dinamo Barnaul
1 - 0
FC Chita
F
T
Irtysh
2 - 0
Zenit Irkutsk

Romania – Cup

F
T
Ajax Botoroaga
1 - 3
Alexandria FCM
F
T
Ariesul Turda 1907
2 - 3
Sanatatea Cluj
F
T
Avântul Zarneşti
5 - 6
Metalul Buzu
F
T
Bărăganul Ciulniţa
2 - 5
Unirea Slobozia
F
T
CS Cârcea
3 - 4
ACSO Filiasi
F
T
CS Floreşti
0 - 4
Unirea Dej
F
T
CSA Steaua Bucuresti
2 - 1
Mostiştea Ulmu
F
T
CSC Ghiroda si Giarmata Vii
3 - 1
ACS Dumbravita
A
E
T
Flacara Moreni
3 - 1
AS FC Pucioasa
F
T
Inainte Modelu
0 - 5
Gloria Popesti Leordeni
F
T
Inter Petrila
3 - 2
Metalurgistul Cugir
F
T
Magura Cisnadie
2 - 0
Steagul Rosu Municipal Brasov
F
T
Minerul Costesti
2 - 3
Flacara Horezu
F
T
National Sebis
0 - 2
FC Gloria Lunca Teuz Cermei
F
T
Olimpia Satu Mare
0 - 5
Sanmartin
F
T
Progresul Pecica
2 - 3
CS Crisul Chisineu Cris
A
A
W
Real Bradu
0 - 3
Vedita Colonesti
F
T
Sacele
1 - 6
CS Olimpic Cetate
A
A
W
Sntatea Darabani
0 - 3
Foresta Suceava
F
T
Unirea Alba Iulia
1 - 2
Industria Galda
F
T
Unirea Mirceşti
3 - 2
Stiinta Miroslava
F
T
Unirea Ungheni
2 - 1
Odorheiu Secuiesc
F
T
Universitatea Galati
1 - 2
Csm Focsani
F
T
Victoria Cumpăna
3 - 0
Pescarusul Sarichioi
F
T
Viitorul Curiţa
0 - 1
Targu Secuiesc
F
T
Viitorul Domnesti
0 - 9
Tunari
F
T
Viitorul Ianca
2 - 3
Faurei
A
E
T
Viitorul Liteni
342 - 2
Ceahlaul Piatra-Neamt
F
T
Vointa Lupac
1 - 0
Hunedoara
F
T
Grbalj Radanovici
1 - 1
FK Podgorica
F
T
Buducnost Podgorica
3 - 1
Kom
F
T
Petrovac
0 - 2
Zeta
F
T
OFK Titograd
0 - 1
Rudar Pljevlja
F
T
Independiente del Valle
1 - 0
Independiente
A
P
Boca Juniors
131 - 1
Almagro
F
T
Atletico GO
2 - 0
Oeste FC
F
T
Coritiba
2 - 0
Brasil de Pelotas
F
T
Guabira
0 - 5
Bolivar
F
T
Nacional Potosi
5 - 0
Blooming
A
P
Deportivo Pasto
432 - 1
La Equidad
F
T
Orsomarso
0 - 5
Tolima
F
T
Real San Andres
0 - 1
Deportivo Cali
F
T
Deportivo Pereira
1 - 0
Rionegro Aguilas
F
T
Deportivo Lara
1 - 1
Mineros De Guayana
F
T
Lala FC
2 - 2
Estudiantes de Caracas
C
a
n
c
Llaneros de Guanare
v
Deportivo Anzoategui
F
T
Metropolitanos FC
4 - 3
Trujillanos FC
F
T
Portuguesa FC
0 - 1
Carabobo FC
F
T
Aragua FC
1 - 0
Caracas
F
T
Zamora FC
1 - 1
Monagas SC
F
T
Cimarrones de Sonora
0 - 1
Monarcas Morelia
F
T
Leones Negros
0 - 1
Cafetaleros de Chiapas
F
T
Atlante
0 - 2
FC Juarez
F
T
Queretaro FC
3 - 2
Tijuana
F
T
Necaxa
2 - 2
Dorados
F
T
Pumas
1 - 0
U.A. Estado de Mexico
F
T
Pachuca
3 - 1
CA Zacatepec
F
T
El Vencedor
2 - 2
CD Sonsonate
F
T
Santa Lucia Cotzumalguapa
1 - 1
Comunicaciones FC
F
T
Antigua Guatemala
3 - 2
Mixco
F
T
CD Marathon
4 - 1
Honduras Progreso
F
T
CD Real Sociedad
0 - 2
Lobos UPNFM
F
T
Real de Minas
4 - 4
CD Motagua

Japan – Cup

F
T
Hosei University FC
2 - 0
Gamba Osaka
F
T
Kataller Toyama
0 - 1
Vegalta Sendai
F
T
Avispa Fukuoka
0 - 1
Shimizu S-Pulse
A
E
T
Fagiano Okayama FC
1 - 2
Kawasaki Frontale
F
T
Jubilo Iwata
6 - 0
Vanraure Hachinohe
A
E
T
Kashiwa Reysol
0 - 1
Sagan Tosu
F
T
Mito Hollyhock
1 - 2
Urawa Red Diamonds
F
T
Omiya Ardija
0 - 4
Vissel Kobe
F
T
Renofa Yamaguchi
0 - 3
Cerezo Osaka
F
T
Tochigi SC
0 - 4
Kashima Antlers
F
T
Tokushima Vortis
0 - 2
Honda FC
A
E
T
V-Varen Nagasaki
542 - 2
Veertien Kuwana
F
T
Ventforet Kofu
1 - 0
FC Tokyo
F
T
Yokohama FC
1 - 2
Yokohama F.Marinos
F
T
Zweigen Kanazawa
1 - 2
Sanfrecce Hiroshima
A
E
T
Oita Trinita
2 - 1
Kanoya University
F
T
Geylang International FC
2 - 1
Tampines Rovers FC
F
T
Home United FC
1 - 3
Balestier Khalsa FC
F
T
Beijing Renhe
1 - 2
Hebei CFFC
F
T
Shanghai SIPG FC
5 - 1
Tianjin Teda
F
T
Shenzhen FC
4 - 0
Guangzhou R&F F.C.
F
T
Persipura Jayapura
2 - 0
Kalteng Putra
F
T
PSM Makassar
2 - 1
Barito Putera
F
T
Persib Bandung
2 - 2
Pusamania Borneo
F
T
PSGC Ciamis
2 - 2
PSCS Cilacap
F
T
Perserang Serang
1 - 0
Cilegon United
F
T
Persibat Batang
3 - 0
PSPS Pekanbaru Riau
F
T
Sriwijaya FC
1 - 0
BaBel United
F
T
Persiraja Aceh
2 - 0
PSMS
F
T
Chippa United
1 - 1
Mamelodi Sundowns FC
F
T
SuperSport United
3 - 0
Orlando Pirates
F
T
Polokwane City
0 - 1
Bidvest Wits