Live Football : 13 August 2019

Live football scores


 

13:54 (GMT+2)

21 August 2019

F
T
Qarabag FK
0 - 2
APOEL Nicosia
F
T
Rosenborg
3 - 1
Maribor
F
T
Dynamo Kyiv
3 - 3
Club Brugge
A
E
T
FC Koebenhavn
671 - 1
FK Crvena Zvezda
F
T
Ferencvaros
0 - 4
Dinamo Zagreb
F
T
Ajax
3 - 2
PAOK Thessaloniki FC
F
T
LASK
3 - 1
Basel
F
T
Olympiacos
2 - 0
Istanbul Basaksehir
F
T
Celtic
3 - 4
CFR Cluj
F
T
FC Porto
2 - 3
FC Krasnodar
F
T
Nomme JK Kalju
0 - 1
F91 Dudelange
F
T
Linfield
3 - 2
Sutjeska
F
T
Dundalk
1 - 3
Slovan Bratislava
A
P
AFC Wimbledon
242 - 2
Milton Keynes Dons
F
T
Accrington Stanley
1 - 3
Sunderland
F
T
Barnsley
0 - 3
Carlisle United
F
T
Blackburn Rovers
3 - 2
Oldham Athletic
A
P
Blackpool
242 - 2
Macclesfield Town
F
T
Bradford City
0 - 4
Preston North End
A
P
Brentford
451 - 1
Cambridge United
F
T
Bristol Rovers
3 - 0
Cheltenham Town
A
P
Charlton Athletic
350 - 0
Forest Green Rovers
F
T
Colchester United
3 - 0
Swindon Town
F
T
Coventry City
4 - 1
Exeter City
A
P
Gillingham
142 - 2
Newport County
F
T
Grimsby Town
1 - 0
Doncaster Rovers
F
T
Huddersfield Town
0 - 1
Lincoln City
F
T
Luton Town
3 - 1
Ipswich Town
A
P
Mansfield Town
562 - 2
Morecambe
A
P
Middlesbrough
242 - 2
Crewe Alexandra
F
T
Nottingham Forest
1 - 0
Fleetwood Town
F
T
Oxford United
1 - 0
Peterborough United
F
T
Plymouth Argyle
2 - 0
Leyton Orient
F
T
Port Vale
1 - 2
Burton Albion
A
P
Queens Park Rangers
543 - 3
Bristol City
F
T
Rochdale
5 - 2
Bolton Wanderers
F
T
Salford City
0 - 3
Leeds United
F
T
Scunthorpe United
0 - 1
Derby County
A
A
W
Sheffield Wednesday
0 - 0
Bury
F
T
Shrewsbury Town
0 - 4
Rotherham United
F
T
Stevenage
1 - 2
Southend United
F
T
Swansea City
3 - 1
Northampton Town
F
T
Tranmere Rovers
0 - 3
Hull City
F
T
Walsall
2 - 3
Crawley Town
F
T
Wigan Athletic
0 - 1
Stoke City
A
P
Wycombe Wanderers
241 - 1
Reading
F
T
West Bromwich Albion
1 - 2
Millwall
F
T
Aldershot Town
0 - 1
Bromley
F
T
Barnet
0 - 1
Dover
F
T
Chesterfield
1 - 2
Woking
F
T
Chorley
1 - 6
Solihull Moors
F
T
Dagenham && Redbridg
0 - 3
Boreham Wood
F
T
Eastleigh
1 - 1
Sutton United
F
T
Ebbsfleet United
1 - 3
Yeovil Town
F
T
Harrogate
0 - 2
Notts County
F
T
Hartlepool United
2 - 2
AFC Fylde
F
T
Stockport County
3 - 2
Barrow
F
T
Torquay United
0 - 2
Maidenhead United
F
T
Wrexham
1 - 0
FC Halifax Town
F
T
Altrincham
3 - 2
Alfreton Town
F
T
Blyth Spartans
0 - 3
York City
F
T
Boston United
1 - 0
Leamington
F
T
Brackley Town
1 - 1
King's Lynn Town
F
T
Farsley Celtic AFC
0 - 3
Southport
F
T
Gateshead FC
1 - 1
Bradford PA
F
T
Guiseley
3 - 1
Spennymoor Town FC
F
T
Hereford
1 - 0
Telford
F
T
Kettering Town FC
1 - 1
Chester FC
F
T
Kidderminster Harriers
2 - 3
Gloucester City
F
T
Bath City
2 - 1
Hungerford Town
F
T
Billericay
2 - 1
Welling United
F
T
Hemel Hempstead
1 - 0
Dulwich Hamlet
F
T
Maidstone
0 - 0
Eastbourne Borough
F
T
Oxford City
3 - 2
Hampton && Richmon
F
T
Slough Town
1 - 1
Weymouth
F
T
St.Albans
0 - 3
Braintree Town
F
T
Tonbridge Angels
1 - 0
Concord Rangers
F
T
Wealdstone
1 - 0
Chippenham Town
F
T
TSV Rain/Lech
0 - 1
Greuther Fuerth II
F
T
Bayern Alzenau
2 - 0
TuS RW Koblenz
F
T
FC Giessen
0 - 1
TSV Steinbach
F
T
FCA Walldorf
3 - 0
Hoffenheim II
F
T
Lorient
1 - 2
Le Mans
F
T
AC Ajaccio
4 - 1
Valenciennes
A
P
Auxerre
560 - 0
AS Beziers
A
P
Bourg en Bresse Peronnas
762 - 2
Red Star
F
T
Caen
0 - 1
Nancy
A
P
Clermont Foot
431 - 1
Le Havre
A
P
Grenoble
431 - 1
Rodez
F
T
Niort
3 - 1
Chateauroux
F
T
Orleans
4 - 1
Guingamp
F
T
Paris FC
2 - 1
Sochaux
F
T
GFC Ajaccio
2 - 0
Chambly
F
T
Troyes
1 - 2
Lens
F
T
Stenhousemuir
2 - 1
Edinburgh City
A
P
Annan Athletic
561 - 1
Kelty Hearts
F
T
Brechin City
4 - 5
Elgin City
F
T
Brora Rangers
1 - 2
Cove Rangers
F
T
Clyde
4 - 0
Motherwell U21
F
T
Dumbarton
0 - 1
St. Mirren U21
F
T
East Fife
0 - 2
Stirling Albion
A
P
Falkirk
651 - 1
Celtic U21
F
T
Hamilton Academical U21
0 - 1
Airdrieonians
F
T
Hearts U21
3 - 1
Cowdenbeath
F
T
Montrose
2 - 1
Forfar Athletic
A
P
Peterhead
670 - 0
Formartine United
F
T
Ross County U21
2 - 3
Raith Rovers
F
T
Stranraer
0 - 2
Rangers FC U21
F
T
Breidablik UBK (w)
3 - 1
SFK 2000 Sarajevo (w)
F
T
Dragon 2014 (w)
0 - 7
ASA Tel Aviv University (w)
F
T
KFF Mitrovica (w)
1 - 0
ZFK Breznica (w)
F
T
NSA Sofia (w)
2 - 3
CFF Olimpia Cluj (w)
F
T
FC Nike Tbilisi (w)
1 - 5
Cardiff Metropolitan Ladies (w)
F
T
Pomurje Beltinci (w)
1 - 2
Hibernian (w)
F
T
SC Bettembourg (w)
2 - 7
ZNK Split (w)
F
T
Zhytlobud-1 Kharkiv (w)
0 - 2
FK Minsk (w)
F
T
Anina-SS Anenii Noi (w)
0 - 1
Slovan Bratislava (w)
F
T
Ferencvarosi TC (w)
2 - 2
Spartak Subotica (w)
F
T
EB Streymur / Skala (w)
0 - 2
FC Flora Tallinn (w)
F
T
PK-35 (w)
1 - 4
BIIK Kazygurt (w)
F
T
Rigas Futbola skola (w)
0 - 8
Sporting Braga (w)
F
T
Sturm Graz (w)
2 - 7
Apollon Limassol (w)
F
T
FC PAOK (w)
0 - 1
Lillestrom SK (w)
F
T
Linfield LFC (w)
1 - 3
Anderlecht (w)
F
T
Alashkert FC (w)
0 - 3
Besiktas (w)
F
T
Gornik Leczna (w)
0 - 2
FC Twente (w)
F
T
Birkirkara FC (w)
2 - 7
Wexford Youths Women’s Academy (w)
F
T
KS Vllaznia (w)
1 - 1
FK Gintra-Universitetas (w)
F
T
Skjold Birkeroed
1 - 4
Vanloese
F
T
Faarvang IF
2 - 3
Viby IF
F
T
Toreby-Graenge
0 - 9
HB Koege
F
T
Longford Town
3 - 1
Athlone Town
P
o
s
t
Ballymena United
v
Linfield
F
T
Carrick Rangers
1 - 2
Larne
F
T
Cliftonville
3 - 1
Glenavon
F
T
Crusaders
4 - 0
Warrenpoint Town
F
T
Glentoran
2 - 2
Coleraine
F
T
Institute
2 - 3
Dungannon Swifts
F
T
FC Kuressaare
0 - 3
Flora Tallinn
F
T
CS Alagoano
0 - 2
Fortaleza
F
T
Bragantino
4 - 0
Operario Ferroviario
F
T
Barcelona SC
2 - 1
Fuerza Amarilla SC
F
T
Al-Sadd
3 - 1
Al-Duhail SC
F
T
Al Hilal
0 - 1
Al Ahli
F
T
Hougang United FC
3 - 1
Warriors FC
F
T
Jiangsu Suning FC
3 - 0
Henan Jianye
F
T
Iran U19
2 - 0
Afghanistan U19
F
T
Uzbekistan U19
2 - 2
Tajikistan U19