Live Football : 24 July 2019

Live football scores


 

14:28 (GMT+2)

21 August 2019

F
T
BATE Borisov
2 - 1
Rosenborg
F
T
CFR Cluj
1 - 0
Maccabi Tel Aviv
F
T
Ferencvaros
3 - 1
Valletta
F
T
Maribor
2 - 1
AIK
F
T
Celtic
5 - 0
Nomme JK Kalju
F
T
Dundalk
1 - 1
Qarabag FK
F
T
FK Crvena Zvezda
2 - 0
HJK
F
T
Slovan Bratislava
2 - 1
Feronikeli
F
T
Hearts
2 - 1
Stenhousemuir
F
T
Ross County
2 - 0
Forfar Athletic
F
T
St. Johnstone
4 - 0
Brechin City
A
P
Airdrieonians
12112 - 2
Queen's Park
F
T
Partick Thistle
3 - 2
Clyde
F
T
Chicago Fire
0 - 2
Cruz Azul
A
P
LA Galaxy
312 - 2
Tijuana
A
P
Real Madrid
322 - 2
Arsenal
F
T
Bayern Munich
1 - 0
AC Milan
A
P
CD Guadalajara
450 - 0
Atletico Madrid
A
P
Juventus
431 - 1
Inter
F
T
Gil Vicente
1 - 1
Moreirense
F
T
Maritimo
0 - 2
Luton Town
C
a
n
c
Willem II
v
Panachaiki
F
T
Kitchee
1 - 6
Manchester City
F
T
Fortuna Duesseldorf
1 - 0
Rayo Vallecano
F
T
Reading
4 - 2
Peterborough United
F
T
Lazio
5 - 0
Virtus Entella
F
T
Norwich City
1 - 3
Brentford
F
T
SSC Napoli
3 - 3
Cremonese
F
T
Sampdoria
4 - 0
Pro Patria
F
T
Brescia
11 - 0
Ciliverghe Mazzano
F
T
Reims
2 - 0
Metz
F
T
Roma
3 - 0
Gubbio
F
T
SD Amorebieta
2 - 5
Osasuna
F
T
Udinese
2 - 3
Al Hilal
F
T
Sassuolo
5 - 0
Real Vicenza
F
T
Chievo Verona
1 - 2
Cagliari
F
T
Pacos de Ferreira
1 - 1
Estoril
F
T
Portimonense
1 - 2
Lille
F
T
Vitesse
1 - 1
Sivasspor
F
T
Mallorca
3 - 0
CF Platges de Calvia
F
T
Alverca
1 - 0
Belenenses SAD
F
T
Getafe
3 - 0
Rayo Majadahonda
F
T
Feyenoord
2 - 2
Angers
F
T
Sparta Rotterdam
3 - 0
FC Den Bosch
F
T
Toulouse
3 - 2
Al-Arabi
F
T
Chaves
1 - 0
Rio Ave
F
T
Hull City
0 - 2
Amiens
F
T
Southend United
2 - 1
Millwall
F
T
Doncaster Rovers
0 - 2
Huddersfield Town
F
T
Boavista
0 - 2
Nice
F
T
Bury
0 - 3
Blackburn Rovers
F
T
Forest Green Rovers
3 - 4
Bristol City
F
T
Lincoln City
1 - 2
Stoke City
F
T
Walsall
1 - 5
Aston Villa
F
T
Wigan Athletic
0 - 0
Everton
F
T
Aves
0 - 1
Famalicao
F
T
Braga
0 - 0
Monaco
F
T
Raja Casablanca
0 - 0
Leganes
F
T
Portugal U19
4 - 0
Ireland U19
A
E
T
France U19
340 - 0
Spain U19
F
T
Sogndal
0 - 1
Start
F
T
GAIS
1 - 0
Norrby
F
T
FF Jaro
4 - 3
AC Oulu
F
T
Tom Tomsk
2 - 0
Avangard Kursk
F
T
Spartak Moscow II
2 - 0
Nizhny Novgorod
F
T
FC Krasnodar II
1 - 1
Tekstilshchik
F
T
Neftekhimik
1 - 1
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Shinnik Yaroslavl
1 - 1
Armavir FC
F
T
Chertanovo Moscow
1 - 0
FC Rotor Volgograd
F
T
Fakel
1 - 2
Baltika
F
T
Khimki
4 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
Torpedo Moscow
2 - 2
Mordovya
F
T
Chayka
0 - 2
SKA-Khabarovsk
F
T
Rodina
2 - 3
Lokomotiv-Kazanka Moscow
F
T
Olimp Khimki
1 - 3
Leningradets
F
T
Kolomna
0 - 0
Znamya
F
T
Zenit St. Petersburg II
2 - 0
FC Dolgoprudny
F
T
Zvezda Saint Petersburg
0 - 1
Torpedo Vladimir
F
T
Luki-Energiya
0 - 0
Murom
F
T
Pskov 747
2 - 0
Veles Moscow
F
T
Ararat Moscow
2 - 3
Zorky Krasnogorsk
F
T
Metalurg Lypetsk
4 - 0
Strogino
F
T
FC Ryazan
0 - 0
Khimik-Arsenal
F
T
Kaluga
2 - 0
Kvant Obninsk
F
T
Salyut Belgorod
0 - 1
Sokol Saratov
F
T
Dinamo Briansk
2 - 0
FC Rotor Volgograd II
F
T
Ural II
2 - 1
Lada SOK
F
T
NoSta
2 - 4
KamAZ
F
T
FC Chelyabinsk
1 - 0
FC Ufa II
F
T
Akron Tolyatti
1 - 0
Zvezda Perm
F
T
Volga Ulyanovsk
1 - 0
Tyumen
F
T
Zenit Izhevsk
2 - 1
Lada Tolyatti
F
T
Biolog Novokubansk
1 - 1
FC Volgar
F
T
Legion Dinamo
1 - 1
Chernomorets Novorossiysk
F
T
Spartak Vladikavkaz
0 - 2
Dinamo Stavropol
F
T
Spartak Nalchik
4 - 2
FC Alania Vladikavkaz
F
T
Urozhay
1 - 1
Mashuk-KMV
F
T
Druzhba
1 - 0
FK Makhachkala
F
T
SKA Rostov
1 - 2
Krasnodar 3

Belarus – Cup

F
T
Baranovichi
1 - 7
Torpedo Zhodino
A
E
T
Naftan
2 - 1
Neman Grodno
F
T
River Plate
0 - 0
Cruzeiro
F
T
Godoy Cruz
2 - 2
Palmeiras
F
T
LDU de Quito
3 - 1
Olimpia
Tuesday, 23 July 2019
F
T
Zulia
1 - 0
Sporting Cristal
Wednesday, 24 July 2019
F
T
Club Atletico Penarol
1 - 2
Fluminense
F
T
Coritiba
2 - 0
Vila Nova
F
T
Figueirense
0 - 1
Parana Clube
F
T
Guarani
0 - 1
Cuiaba
F
T
Sao Bento
1 - 1
Operario Ferroviario
F
T
Atletico GO
1 - 2
Botafogo SP
F
T
Bragantino
2 - 1
Ponte Preta
F
T
America MG
0 - 0
Oeste FC
F
T
CRB
2 - 0
Criciuma
F
T
Londrina EC
3 - 1
Vitoria
F
T
Orange County SC
4 - 1
Reno 1868 FC
F
T
ADR Jicaral
1 - 1
C.S. Cartagines

China – Cup

A
E
T
Shandong Luneng
2 - 1
Beijing Guoan
F
T
Tianjin Tianhai
0 - 4
Dalian Yifang
F
T
Guangzhou Evergrande
0 - 2
Shanghai SIPG FC
F
T
Tianjin Teda
1 - 3
Shanghai Shenhua
F
T
Ulsan Hyundai
2 - 2
Sangju Sangmu
F
T
Adelaide Olympic
4 - 3
Floreat Athena
A
E
T
Bulleen Lions
231 - 1
Moreland Zebras
F
T
Darwin Olympic
0 - 3
Edgeworth Eagles
F
T
Magpies Crusaders
2 - 1
Coomera
A
E
T
Mt Druitt Town Rangers
242 - 2
Manly United
F
T
Olympic FC
5 - 2
Bayswater City
F
T
Al Mokawloon Al Arab
1 - 3
Al Ahly
F
T
El Zamalek
3 - 1
Ismaily SC
F
T
Muktijoddha SKC
1 - 6
Sheikh Russel
F
T
Team BJMC
1 - 0
Arambagh Krira Sangha
F
T
Abahani Chittagong
2 - 2
Abahani Limited