Live Football : 13 July 2019

Live football scores


 

07:48 (GMT+2)

23 July 2019

F
T
VfR Garching
1 - 3
Nuernberg II
F
T
Cowdenbeath
2 - 0
East Fife
F
T
Forfar Athletic
3 - 0
Brechin City
F
T
Ross County
4 - 1
Montrose
F
T
Arbroath
2 - 1
Elgin City
A
P
Stirling Albion
451 - 1
Hibernian
F
T
Peterhead
2 - 1
Cove Rangers
F
T
Raith Rovers
0 - 3
Dundee FC
F
T
Annan Athletic
0 - 1
Dumbarton
F
T
Queen of South
0 - 3
Motherwell
A
P
Hamilton Academical
560 - 0
Queen's Park
F
T
Partick Thistle
1 - 0
Airdrieonians
F
T
Berwick Rangers
0 - 7
Ayr United
A
P
Falkirk
341 - 1
Livingston
F
T
East Kilbride
0 - 1
Albion Rovers
F
T
India
2 - 5
North Korea
F
T
Rayo Vallecano
2 - 2
Leganes
F
T
Young Boys
0 - 2
Kriens
F
T
Toulouse
1 - 0
AC Ajaccio
F
T
Varzim
1 - 1
Moreirense
F
T
Aves
2 - 1
Tondela
F
T
Pacos de Ferreira
1 - 0
Chaves
F
T
Rio Ave
3 - 0
Boavista
F
T
Brentford
0 - 0
Dynamo Kyiv
F
T
Willem II
2 - 0
TOP Oss
F
T
Sportfreunde Lotte
1 - 1
FC Groningen
F
T
Werder Bremen
1 - 1
Darmstadt
F
T
Manchester United
2 - 0
Perth Glory
F
T
FC Liefering
2 - 5
Brighton & Hove Albion
F
T
KFC Uerdingen
1 - 2
Sporting Charleroi
A
P
Karlsruher SC
670 - 0
Sturm Graz
F
T
Lincoln City
1 - 3
Sheffield Wednesday
F
T
Preussen Muenster
1 - 3
Heracles
F
T
SC Heerenveen
1 - 4
FC Volendam
A
P
Duisburg
431 - 1
Stoke City
F
T
Augsburg
1 - 0
Greuther Fuerth
F
T
BW Linz
0 - 3
Union Berlin
F
T
Mattersburg
1 - 1
Holstein Kiel
F
T
St. Patrick's Athletic
0 - 4
Chelsea
F
T
Bayer Leverkusen
0 - 1
Fortuna Sittard
F
T
Hertha Berlin
1 - 0
Sturm Graz
F
T
Hoffenheim
3 - 0
Eintracht Braunschweig
F
T
LASK
1 - 1
FC Heidenheim
F
T
Wolfsburg
2 - 2
VVV-Venlo
F
T
AFC Fylde
0 - 4
Preston North End
F
T
Bedford
1 - 2
Luton Town
F
T
Borussia Moenchengladbach
1 - 0
1860 Muenchen
F
T
Celtic
0 - 0
Rennes
F
T
Crawley Town
2 - 3
Swansea City
F
T
Hamburger SV
0 - 1
Huddersfield Town
A
P
Karlsruher SC
351 - 1
Hertha Berlin
F
T
Kortrijk
1 - 2
NAC Breda
F
T
Sion
0 - 0
Xamax
F
T
Stocksbridge Park Steels
0 - 5
Sheffield Wednesday
F
T
Welling United
0 - 2
Charlton Athletic
F
T
Lyon
1 - 2
Servette
F
T
AZ Alkmaar
0 - 3
Telstar
F
T
Angers
3 - 1
Les Herbiers
F
T
Dijon
2 - 1
Auxerre
F
T
Royal Antwerp
0 - 0
Valenciennes
F
T
SKN St. Poelten
3 - 0
Znojmo
F
T
SV Gaflenz
0 - 5
Austria Wien
F
T
Wolfsberger AC
3 - 1
Bordeaux
F
T
Bayer Leverkusen
3 - 4
Eupen
F
T
Nice
1 - 3
Thun
F
T
Offenburger FV
1 - 6
Freiburg
F
T
SV Gonsenheim
0 - 8
Mainz 05
F
T
SSC Napoli
1 - 2
Benevento
F
T
Standard Liege
0 - 2
Strasbourg
F
T
Augsburg
1 - 0
Borussia Moenchengladbach
F
T
Boluspor
0 - 2
Fenerbahce
F
T
Lausanne
2 - 1
Monaco
F
T
Lille
1 - 1
Reims
F
T
Saint-Etienne
1 - 1
Clermont Foot
F
T
Salzburg
4 - 0
Vorwaerts Steyr
F
T
Slovan Bratislava
4 - 0
Hartberg
F
T
St.Truiden
4 - 2
Gent
F
T
Cercle Brugge
1 - 1
Lens
F
T
Lagun Onak
0 - 5
Real Sociedad
F
T
Lokeren
2 - 2
Zulte Waregem
F
T
Oostende
0 - 4
Royal Excel Mouscron Peruwelz
F
T
SC Heerenveen
2 - 2
KV Mechelen
F
T
Santa Clara
2 - 2
Sporting Covilha
F
T
St. Gallen
2 - 2
Sporting CP
F
T
Villarreal
3 - 0
West Bromwich Albion
A
P
Vitoria de Setubal
532 - 2
Birmingham City
F
T
Atromitos
0 - 3
Nottingham Forest
F
T
Portimonense
0 - 1
Braga
F
T
Basel
2 - 3
VfB Stuttgart
F
T
Sevilla
2 - 1
Reading
F
T
Academica
0 - 8
Benfica
F
T
Young Boys
2 - 0
Crystal Palace
F
T
Rosenborg
5 - 1
Viking
F
T
Bodoe/Glimt
5 - 1
Ranheim
F
T
AIK
3 - 0
Elfsborg
F
T
Falkenbergs FF
1 - 1
IFK Gothenburg
F
T
AFC Eskilstuna
3 - 1
Kalmar FF
F
T
IK Frej Taeby
1 - 2
Mjaellby
F
T
Oergryte FF
2 - 0
Oesters IF
F
T
Trelleborgs FF
1 - 2
Syrianska
F
T
IK Brage
3 - 1
Brommapojkarna
F
T
Honka
3 - 0
HIFK
F
T
SJK
1 - 0
VPS
F
T
EIF
3 - 1
TPV Tampere
F
T
FC KTP
0 - 2
AC Kajaani
F
T
Haka
2 - 0
FF Jaro
F
T
Musan Salama
4 - 0
MYPA
F
T
TPS
1 - 0
AC Oulu
F
T
Sligo Rovers
0 - 0
Waterford FC
F
T
Cobh Ramblers
2 - 1
Athlone Town
F
T
Longford Town
2 - 1
Drogheda United
F
T
IBV Vestmannaeyjar
1 - 2
FH Hafnarfjordur
F
T
Banik Ostrava
1 - 2
Slovan Liberec
F
T
Pribram
1 - 1
Teplice
F
T
Viktoria Plzen
3 - 1
Sigma Olomouc
F
T
Ural
3 - 2
FC Ufa
F
T
Spartak Moscow
1 - 0
PFC Sochi
F
T
FC Rostov
2 - 1
FC Orenburg
F
T
Spartak Moscow II
2 - 2
SKA-Khabarovsk
F
T
Tom Tomsk
2 - 0
Armavir FC
F
T
Fakel
0 - 0
Chayka
F
T
Khimki
3 - 0
Avangard Kursk
F
T
Shinnik Yaroslavl
1 - 0
Mordovya
F
T
Torpedo Moscow
2 - 0
Baltika
F
T
Chertanovo Moscow
2 - 1
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
FC Krasnodar II
1 - 2
Luch Energiya Vladivostok
F
T
FC Rotor Volgograd
3 - 2
Tekstilshchik
F
T
Neftekhimik
1 - 1
Nizhny Novgorod
F
T
Piast Gliwice
1 - 3
Lechia Gdansk
F
T
Dinamo Zagreb
1 - 0
Rijeka
F
T
Tabor
0 - 2
Aluminij
F
T
Maribor
1 - 2
ND Triglav
F
T
Astra Giurgiu
2 - 2
Botosani
F
T
CFR Cluj
1 - 1
CSM Politehnica Iasi
F
T
Ludogorets Razgrad
2 - 0
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
F
T
FC Torpedo Minsk
1 - 2
Gomel
F
T
Neman Grodno
0 - 0
FK Slutsk
F
T
BATE Borisov
4 - 1
Torpedo Zhodino

Latvia – Cup

F
T
JDFS Alberts
0 - 1
Caramba
F
T
Fortaleza
2 - 0
Avai FC
F
T
Gremio
2 - 1
Vasco da Gama
F
T
CRB
2 - 1
Guarani
F
T
Ponte Preta
3 - 2
Oeste FC
F
T
America MG
0 - 4
Figueirense
F
T
Atletico GO
2 - 0
Vila Nova
F
T
Botafogo SP
2 - 3
Brasil de Pelotas

Chile – Cup

F
T
Everton CD
1 - 0
O'Higgins
F
T
Union Espanola
0 - 0
Deportes Valdivia
F
T
Atletico Huila
3 - 2
La Equidad
F
T
Deportivo Cuenca
3 - 1
Mushuc Runa
F
T
Fuerza Amarilla SC
1 - 4
Emelec
Friday, 12 July 2019
F
T
Deportivo Capiata
1 - 0
Luqueno
Saturday, 13 July 2019
F
T
Guarani
1 - 3
Club River Plate
F
T
Deportivo Santani
0 - 2
Cerro Porteno
Friday, 12 July 2019
F
T
Ayacucho FC
1 - 0
Carlos A. Mannucci
Saturday, 13 July 2019
F
T
Universidad Cesar Vallejo
1 - 1
Binacional
F
T
Sporting Cristal
3 - 0
Sport Huancayo
F
T
CD UT Cajamarca
0 - 2
Universidad San Martin
F
T
Cerro
0 - 2
Liverpool FC
F
T
Cerro Largo
3 - 0
Racing
F
T
Juventud de las Piedras
2 - 2
Danubio
F
T
Nacional
1 - 2
Defensor Sporting
F
T
DC United
2 - 2
New England Revolution
F
T
Houston Dynamo
1 - 3
Los Angeles FC
F
T
LA Galaxy
1 - 3
San Jose Earthquakes
F
T
Real Monarchs SLC
5 - 0
Tacoma Defiance
F
T
Hartford Athletic
2 - 1
Indy Eleven
F
T
New York Red Bulls II
8 - 1
Atlanta United II
F
T
Sky Blue FC
1 - 0
Utah Royals
F
T
HFX Wanderers FC
0 - 1
Cavalry FC
F
T
Matsumoto Yamaga
0 - 1
Jubilo Iwata
F
T
Cerezo Osaka
3 - 0
Nagoya Grampus Eight
F
T
Gamba Osaka
1 - 0
Shimizu S-Pulse
F
T
Oita Trinita
2 - 1
Consadole Sapporo
F
T
Vegalta Sendai
0 - 4
Kashima Antlers
F
T
Yokohama F.Marinos
3 - 1
Urawa Red Diamonds
F
T
Sagan Tosu
0 - 2
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Mito Hollyhock
2 - 1
V-Varen Nagasaki
F
T
Tochigi SC
2 - 1
Renofa Yamaguchi
F
T
Ventforet Kofu
1 - 0
Ehime FC
F
T
Albirex Niigata
0 - 2
Yokohama FC
F
T
FC Ryukyu
0 - 2
Fagiano Okayama FC
F
T
Montedio Yamagata
0 - 1
Kyoto Sanga FC
F
T
Omiya Ardija
6 - 0
Kagoshima United
F
T
Tokushima Vortis
1 - 2
Kashiwa Reysol
F
T
Albirex Niigata FC
1 - 2
Hougang United FC
F
T
Young Lions
0 - 1
Brunei DPMM
F
T
Beijing Renhe
0 - 2
Wuhan Zall
F
T
Jiangsu Suning FC
0 - 3
Shanghai SIPG FC
F
T
Tianjin Tianhai
2 - 2
Shenzhen FC
F
T
Heilongjiang Lava Spring FC
1 - 1
Zhejiang Greentown
F
T
Qingdao Huanghai
0 - 0
Shaanxi Changan
F
T
Incheon United
0 - 2
FC Seoul
F
T
Jeju United
1 - 1
Pohang Steelers
F
T
FC Anyang
4 - 1
Asan Mugunghwa
F
T
Suwon City
0 - 1
Busan I'Park
F
T
Chiangrai United
1 - 0
Chainat FC
F
T
Nakhon Ratchasima FC
3 - 3
Ratchaburi FC
F
T
Port FC
2 - 2
Chonburi
F
T
Samut Prakan City
0 - 3
PTT Rayong FC
F
T
Da Nang
1 - 1
Hai Phong
F
T
Than Quang Ninh
3 - 0
Hoang Anh Gia Lai
F
T
Ha Noi TT
2 - 2
Khanh Hoa Nha Trang
F
T
PSM Makassar
2 - 1
Bhayangkara FC
F
T
PSS Sleman
2 - 1
Persebaya Surabaya
F
T
Zhetysu Taldykorgan
4 - 0
Irtysh Pavlodar
F
T
Aktobe
2 - 2
Shakhter Karagandy
F
T
Kedah
4 - 2
Perak
F
T
Kuala Lumpur FA
0 - 4
Johor Darul Ta'zim FC
F
T
PKNP FC
1 - 1
Felda United FC
F
T
Selangor
3 - 0
Petaling Jaya City FC
F
T
Atlabara FC
1 - 6
TP Mazembe
F
T
Rayon Sport
0 - 1
Kinondoni MC