Live Football : 19 May 2019

Live football scores


 

05:48 (GMT+2)

17 June 2019

F
T
AFC Fylde
1 - 0
Leyton Orient
F
T
Chievo Verona
0 - 0
Sampdoria
F
T
Empoli
4 - 1
Torino
F
T
Parma Calcio 1913
1 - 0
Fiorentina
F
T
AC Milan
2 - 0
Frosinone
F
T
Juventus
1 - 1
Atalanta
F
T
SSC Napoli
4 - 1
Inter
F
T
Carrarese
2 - 2
Pisa
F
T
Monza
1 - 3
Imolese Calcio
F
T
S.S. Arezzo
3 - 0
Viterbese
F
T
Potenza
1 - 1
Catania
F
T
FeralpiSalo
1 - 0
Catanzaro
F
T
Virtus Verona
1 - 0
Rimini
F
T
Real Madrid
0 - 2
Real Betis
F
T
Eibar
2 - 2
Barcelona
F
T
Mallorca
1 - 0
Almeria
F
T
Real Oviedo
1 - 0
Numancia
A
A
W
Reus
0 - 1
Malaga
F
T
Cadiz
0 - 0
Osasuna
F
T
Las Palmas
3 - 2
Rayo Majadahonda
F
T
Cordoba
4 - 3
Gimnastic
F
T
Lugo
1 - 0
Deportivo La Coruna
F
T
AD Union Adarve
1 - 3
Ponferradina
F
T
Atletico Madrid B
0 - 0
Las Palmas B
F
T
Celta Vigo B
1 - 2
Salamanca CF UDS
F
T
Fuenlabrada
1 - 0
Burgos CF
F
T
Internacional de Madrid CF
2 - 1
Guijuelo
F
T
Leonesa
3 - 0
Coruxo F.C.
F
T
Navalcarnero
2 - 3
San Sebastian de los Reyes
F
T
Real Madrid Castilla
0 - 1
Pontevedra
F
T
Real Valladolid B
1 - 0
RC Deportivo Fabril
F
T
Unionistas de Salamanca
3 - 0
Rapido de Bouzas
F
T
Arenas Getxo
1 - 0
Mirandes
F
T
Barakaldo
1 - 2
SD Gernika
F
T
CD Calahorra
1 - 0
RS Gimnastica
F
T
CD Vitoria
0 - 0
Athletic Bilbao B
F
T
Izarra
1 - 0
Real Sociedad B
F
T
Racing Santander
2 - 2
Logrones
F
T
Real Union
1 - 0
Tudelano
F
T
Sporting Gijon B
0 - 1
SD Amorebieta
F
T
UP Langreo
4 - 1
SD Leioa
F
T
Alcoyano
1 - 1
Conquense
F
T
Badalona
3 - 2
Villarreal B
F
T
Castellon
2 - 1
Barcelona B
F
T
Ejea
2 - 2
CF Peralada
F
T
UD Cornella
2 - 0
CD Teruel
F
T
UE Olot
0 - 2
Sabadell
F
T
Valencia B
1 - 1
Espanyol B
F
T
Sevilla Atletico
2 - 0
Real Murcia
C
a
n
c
Melilla
v
Lorca FC
F
T
Almeria B
1 - 2
San Fernando CD
F
T
Atletico Sanluqueno CF
1 - 0
CD Badajoz
F
T
Cartagena
1 - 0
Linense
F
T
Don Benito
1 - 2
Granada B
F
T
Futbol Club Jumilla
1 - 2
Marbella FC
F
T
Melilla
0 - 1
Ibiza-Eivissa
F
T
Recreativo Huelva
1 - 0
Villanovense
F
T
UCAM Murcia
2 - 1
CF Talavera de la Reina
F
T
Arminia Bielefeld
1 - 0
Holstein Kiel
F
T
Bochum
2 - 2
Union Berlin
F
T
Darmstadt
1 - 0
Erzgebirge Aue
F
T
Dynamo Dresden
3 - 1
Paderborn
F
T
FC Heidenheim
4 - 2
Ingolstadt
F
T
Greuther Fuerth
2 - 1
St. Pauli
F
T
Hamburger SV
3 - 0
Duisburg
F
T
Jahn Regensburg
2 - 2
Sandhausen
F
T
Magdeburg
1 - 1
FC Cologne
F
T
FC Germania Egestorf-Langreder
1 - 3
Eintracht Norderstedt
F
T
Lupo-Martini Wolfsburg
1 - 2
FC Hansa Lueneburg
F
T
Oldenburg
3 - 4
SC Weiche Flensburg
F
T
SSV Jeddeloh
3 - 3
SV Drochtersen/Assel
F
T
St.Pauli II
2 - 3
TSV Havelse
F
T
Wuppertal
2 - 4
FC Koeln II
F
T
Go Ahead Eagles
2 - 2
FC Den Bosch
F
T
RKC Waalwijk
2 - 1
Excelsior
F
T
TOP Oss
0 - 2
Sparta Rotterdam
F
T
Cambuur
1 - 1
De Graafschap
F
T
Club Brugge
3 - 2
Royal Antwerp
F
T
Genk
0 - 0
Standard Liege
F
T
Gent
2 - 1
Anderlecht
F
T
Tondela
5 - 2
Chaves
F
T
Moreirense
1 - 3
Vitoria de Guimaraes
F
T
Estoril
2 - 1
Famalicao
F
T
Farense
1 - 0
Academico Viseu
F
T
Oliveirense
2 - 1
Arouca
F
T
Pacos de Ferreira
2 - 0
Cova da Piedade
F
T
Sporting Covilha
1 - 1
Mafra
F
T
Varzim
1 - 0
Academica
F
T
Penafiel
0 - 1
Leixoes
F
T
Celtic
2 - 1
Hearts
F
T
Hibernian
1 - 2
Aberdeen
F
T
Kilmarnock
2 - 1
Rangers
F
T
SC Blau-Weiss 94 Papenburg
1 - 4
Werder Bremen
F
T
Netherlands U17
4 - 2
Italy U17
F
T
FC Nordsjaelland
2 - 2
OB
F
T
Esbjerg fB
4 - 3
FC Koebenhavn
F
T
AC Horsens
1 - 1
Vendsyssel FF
A
E
T
Vejle Boldklub
0 - 2
Hobro
F
T
FC Roskilde
3 - 2
Fredericia
F
T
Fremad Amager
3 - 4
Silkeborg
F
T
Hvidovre
0 - 1
Viborg
F
T
Lyngby
2 - 0
Naestved
F
T
Nykoebing FC
3 - 3
FC Helsingoer
F
T
Thisted
2 - 3
HB Koege
F
T
FC Sydvest 05
5 - 0
Marienlyst
F
T
Slagelse
1 - 1
Avarta
F
T
FK Haugesund
0 - 0
Kristiansund BK
F
T
Lillestroem
0 - 3
Odds Ballklubb
F
T
Rosenborg
3 - 2
Mjoendalen
F
T
Sarpsborg 08
1 - 3
Ranheim
F
T
Stroemsgodset
3 - 1
Tromsoe
F
T
Bodoe/Glimt
1 - 2
Brann
F
T
Malmoe FF
1 - 0
Kalmar FF
F
T
Sirius
3 - 4
Haecken
F
T
Djurgaarden
2 - 0
Elfsborg
F
T
Norrby
3 - 0
IK Frej Taeby
F
T
Trelleborgs FF
2 - 1
Oergryte FF
F
T
Oesters IF
0 - 1
Mjaellby
F
T
Austria Wien
2 - 0
Wolfsberger AC
F
T
SKN St. Poelten
0 - 1
LASK
F
T
Sturm Graz
1 - 2
Salzburg
F
T
Wattens
3 - 1
Amstetten
F
T
Basel
2 - 1
Thun
F
T
Platanias
0 - 0
OFI Crete
F
T
Akhisarspor
2 - 2
Kayserispor
F
T
Bursaspor
0 - 0
Goztepe
F
T
Alanyaspor
1 - 1
Rizespor
F
T
Galatasaray
2 - 1
Istanbul Basaksehir
A
E
T
Bala Town
131 - 1
Cardiff Met University
F
T
AEK Larnaca
2 - 1
Omonia Nicosia
F
T
Nea Salamis
2 - 1
Apollon Limassol
F
T
IBV Vestmannaeyjar
1 - 1
Vikingur Reykjavik
F
T
Stjarnan
0 - 2
KA Akureyri
F
T
Breidablik
0 - 1
IA Akranes
F
T
CS Fola Esch
2 - 5
AS Jeunesse Esch
F
T
F91 Dudelange
5 - 3
RM Hamm Benfica
F
T
FC Progres Niedercorn
3 - 0
US Rumelange
F
T
Racing FC Union Luxembourg
0 - 3
FC Etzella Ettelbruck
F
T
US Mondorf les Bains
0 - 0
FC Differdange 03
F
T
Una Strassen
3 - 4
US Hostert
F
T
Union Titus Petange
2 - 0
FC Victoria Rosport
F
T
Banik Ostrava
0 - 0
Slavia Prague
F
T
Slovan Liberec
0 - 2
Viktoria Plzen
F
T
Sparta Prague
2 - 0
Jablonec
F
T
Veles Moscow
2 - 0
Leningradets
F
T
FC Dolgoprudny
4 - 0
Kolomna
F
T
Murom
1 - 3
Znamya
F
T
Khimik Novomoskovsk
2 - 1
Sokol Saratov
F
T
Zorky Krasnogorsk
1 - 2
Torpedo Moscow
F
T
FC Rotor Volgograd II
2 - 1
Strogino
F
T
Dinamo Briansk
3 - 1
Salyut Belgorod
F
T
Metalurg Lypetsk
0 - 0
FC Ryazan
F
T
FC Olexandria
0 - 1
FC Lviv
F
T
Zorya
0 - 1
Shakhtar Donetsk
F
T
Cracovia
0 - 3
Pogon Szczecin
F
T
Lechia Gdansk
2 - 0
Jagiellonia Bialystok
F
T
Legia Warszawa
2 - 2
Zaglebie Lubin
F
T
Piast Gliwice
1 - 0
Lech Poznan
F
T
Blekitni Stargard
0 - 0
GKS Belchatow
F
T
Elana Torun
1 - 2
Olimpia Elblag
F
T
Gryf Wejherowo
1 - 3
Stal Stalowa Wola
F
T
Pogon Siedlce
1 - 0
Ruch Chorzow
F
T
ROW Rybnik 1964
3 - 0
Znicz Pruszkow
F
T
Resovia
1 - 3
Rozwoj Katowice
F
T
Siarka Tarnobrzeg
2 - 1
SKRA Czestochowa
F
T
Hajduk Split
4 - 1
NK Istra 1961
F
T
HNK Gorica
1 - 0
Osijek
F
T
Cukaricki
1 - 1
Vojvodina
F
T
FK Crvena Zvezda
3 - 0
Napredak
F
T
Partizan Beograd
2 - 0
Proleter
F
T
Radnicki Nis
2 - 2
Mladost Lucani
F
T
Backa Backa Palanka
0 - 1
Dinamo Vranje
F
T
FK Radnik Surdulica
3 - 0
Macva Sabac
F
T
FK Spartak Subotica
2 - 1
Vozdovac
F
T
Rad Beograd
1 - 1
FK Zemun
A
P
Indjija
301 - 1
FK Radnicki 1923
F
T
NK Krsko
1 - 3
Aluminij
F
T
Debrecen
4 - 1
Paksi SE
F
T
Diosgyori VTK
3 - 0
Ujpest
F
T
Haladas
1 - 1
Vidi FC
F
T
MTK Budapest
1 - 4
Budapest Honved
F
T
Puskas FC Academy
1 - 1
Ferencvaros
F
T
Varda SE
2 - 1
Mezokovesd SE
F
T
FC FCSB
1 - 0
CFR Cluj
F
T
FC Voluntari
0 - 0
FC Dunarea Calarasi
A
A
W
Vereya
0 - 3
Vitosha Bistritsa
F
T
Dunav Ruse
0 - 1
Septemvri Sofia
F
T
FC Torpedo Minsk
0 - 1
Dinamo Brest
F
T
FK Slutsk
2 - 2
Dnyapro Mogilev
F
T
Maardu Linnameeskond
0 - 0
Talinna Kalev
F
T
Speranta
1 - 0
Zimbru
F
T
CS Petrocub
1 - 1
FC Milsami Orhei
F
T
Belasica
0 - 1
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
6 - 0
Pobeda
F
T
KF Shkendija
4 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Makedonija GjP
2 - 0
FK Sileks
F
T
Shkupi
2 - 2
Renova
F
T
FK Lovcen
1 - 3
OFK Titograd
F
T
Mornar
0 - 3
Zeta
F
T
Petrovac
0 - 4
FK Iskra
F
T
Rudar Pljevlja
2 - 2
Buducnost Podgorica
F
T
Sutjeska
2 - 0
Grbalj Radanovici
F
T
Hapoel Beer Sheva
1 - 0
Hapoel Hadera
F
T
Maccabi Haifa
1 - 1
Maccabi Tel Aviv
F
T
Maccabi Netanya
0 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv
F
T
Independiente Rivadavia
0 - 1
Sarmiento
F
T
Atlanta
3 - 0
CA Talleres Remedios de Escalada
F
T
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
1 - 1
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
F
T
Deportivo San Jorge Tucuman
3 - 1
Desamparados
Saturday, 18 May 2019
F
T
Tigre
5 - 0
Atletico Tucuman
Sunday, 19 May 2019
F
T
Argentinos Juniors
0 - 0
Boca Juniors
Saturday, 18 May 2019
F
T
Fluminense
4 - 1
Cruzeiro
Sunday, 19 May 2019
F
T
Atletico MG
2 - 1
Flamengo
F
T
Palmeiras
4 - 0
Santos FC
F
T
Sao Paulo
0 - 0
Bahia
F
T
Athletico Paranaense
0 - 2
Corinthians
F
T
Chapecoense AF
1 - 3
Fortaleza
F
T
Goias
1 - 0
Botafogo RJ
F
T
Internacional
2 - 0
CS Alagoano
F
T
Botafogo SP
0 - 1
Vila Nova
F
T
America MG
1 - 2
Sport Recife
F
T
Royal Pari
2 - 1
Guabira
F
T
Always Ready
5 - 0
Oriente Petrolero
F
T
Aurora
3 - 2
Real Potosi
F
T
Bolivar
1 - 3
The Strongest
F
T
Nacional Potosi
2 - 1
Jorge Wilstermann
F
T
San Jose
2 - 0
Destroyers
F
T
O'Higgins
2 - 1
Everton CD
F
T
Huachipato
1 - 0
Universidad de Concepcion
F
T
Coquimbo Unido
1 - 1
Deportes Iquique
F
T
Audax Italiano
3 - 1
Curico Unido
Saturday, 18 May 2019
F
T
Union Magdalena
0 - 2
America de Cali
Saturday, 18 May 2019
F
T
Emelec
1 - 0
Universidad Catolica
Sunday, 19 May 2019
F
T
LDU de Quito
2 - 2
Deportivo Cuenca
F
T
CD America de Quito
1 - 1
Delfin
F
T
Tecnico Universitario
0 - 3
Barcelona SC
Saturday, 18 May 2019
F
T
Olimpia
2 - 0
Guarani
Sunday, 19 May 2019
F
T
Nacional
0 - 0
Club River Plate
F
T
Sportivo San Lorenzo
2 - 1
General Diaz
Saturday, 18 May 2019
F
T
Real Garcilaso
3 - 0
Ayacucho FC
Sunday, 19 May 2019
F
T
Carlos A. Mannucci
2 - 0
Sporting Cristal
F
T
Pirata FC
0 - 1
Academia Cantolao
F
T
Universidad San Martin
2 - 1
Universidad Cesar Vallejo
F
T
Alianza Universidad
2 - 1
Alianza Lima
F
T
Universitario de Deportes
2 - 4
Deportivo Municipal
F
T
Boston River
2 - 1
Racing
F
T
Cerro Largo
0 - 0
Club Atletico Progreso
F
T
Nacional
1 - 0
Defensor Sporting
Saturday, 18 May 2019
F
T
Caracas
5 - 0
Llaneros de Guanare
Sunday, 19 May 2019
F
T
Academia Puerto Cabello
2 - 2
Deportivo Tachira
F
T
Aragua FC
1 - 0
Metropolitanos FC
F
T
Atletico Venezuela
2 - 1
Estudiantes de Caracas
F
T
Estudiantes Merida
2 - 2
Deportivo La Guaira
F
T
Mineros De Guayana
6 - 0
Portuguesa FC
F
T
Monagas SC
3 - 0
Lala FC
F
T
Trujillanos FC
0 - 3
Zamora FC
F
T
Zulia
1 - 0
Deportivo Lara
F
T
Philadelphia Union
0 - 0
Seattle Sounders FC
F
T
Minnesota United
1 - 0
Columbus Crew
F
T
Houston Dynamo
2 - 1
DC United
F
T
Sporting Kansas City
1 - 1
Vancouver Whitecaps
F
T
Orlando City
5 - 1
FC Cincinnati
F
T
New York Red Bulls
1 - 0
Atlanta United
F
T
Indy Eleven
1 - 0
Charleston Battery
F
T
Louisville City FC
0 - 0
Saint Louis FC
F
T
North Carolina FC
0 - 0
Birmingham Legion
F
T
Tampa Bay Rowdies
2 - 0
New York Red Bulls II
F
T
Colorado Springs Switchbacks FC
1 - 3
New Mexico United
A
b
a
n
Memphis 901
0 - 1
Pittsburgh Riverhounds
F
T
Nashville SC
1 - 1
Charlotte Independence
F
T
OKC Energy FC
1 - 1
Real Monarchs SLC
F
T
Rio Grande Valley FC
2 - 2
LA Galaxy II
F
T
San Antonio FC
1 - 1
Tulsa Roughnecks FC
F
T
El Paso Locomotive
3 - 1
Sacramento Republic FC
F
T
Orange County SC
2 - 2
Austin Bold
F
T
Tacoma Defiance
1 - 1
Reno 1868 FC
F
T
Phoenix Rising FC
4 - 0
Las Vegas Lights FC
F
T
Loudoun United
1 - 2
Hartford Athletic
F
T
Swope Park Rangers
1 - 1
Atlanta United II
F
T
Greenville Triumph SC
1 - 0
Richmond Kickers
F
T
Lansing Ignite FC
2 - 2
North Texas SC
F
T
Forward Madison FC
0 - 1
South Georgia Tormenta FC
F
T
FC Tucson
4 - 0
Chattanooga Red Wolves SC
Saturday, 18 May 2019
F
T
Reign FC
2 - 1
Sky Blue FC
Sunday, 19 May 2019
F
T
Washington Spirit
3 - 1
Portland Thorns
F
T
North Carolina Courage
1 - 1
Utah Royals
Saturday, 18 May 2019
F
T
CD Aguila
2 - 0
Isidro Metapan
Sunday, 19 May 2019
F
T
Alianza FC
0 - 0
Municipal Limeno
Saturday, 18 May 2019
F
T
Antigua Guatemala
2 - 0
Guastatoya
Saturday, 18 May 2019
F
T
CD Marathon
2 - 2
CD Motagua
F
T
Cavalry FC
1 - 0
FC Edmonton
F
T
Mito Hollyhock
0 - 0
Kashiwa Reysol
F
T
Renofa Yamaguchi
2 - 3
Tokyo Verdy
F
T
Tokushima Vortis
1 - 1
Montedio Yamagata
F
T
Zweigen Kanazawa
0 - 1
V-Varen Nagasaki
F
T
JEF United Chiba
5 - 1
FC Gifu
F
T
Machida Zelvia
2 - 2
Kyoto Sanga FC
F
T
Fagiano Okayama FC
1 - 0
FC Ryukyu
F
T
Tianjin Teda
2 - 0
Hebei CFFC
F
T
Shenzhen FC
1 - 2
Dalian Yifang
F
T
Daegu FC
2 - 1
Incheon United
F
T
Gyeongnam FC
1 - 2
Pohang Steelers
F
T
Seongnam FC
1 - 2
Gangwon FC
F
T
Sangju Sangmu
1 - 3
FC Seoul
F
T
FC Anyang
0 - 1
Asan Mugunghwa
F
T
Chiangrai United
1 - 0
Chonburi
F
T
Nakhon Ratchasima FC
4 - 2
Chiangmai FC
F
T
Chainat FC
0 - 3
Ratchaburi FC
F
T
Suphanburi FC
0 - 0
Muang Thong United
F
T
Hoang Anh Gia Lai
1 - 1
Binh Duong
F
T
QNK Quang Nam
1 - 1
Nam Dinh
F
T
Ha Noi TT
3 - 2
Da Nang
F
T
FK Qabala
1 - 0
Sumqayit
F
T
Sioni Bolnisi
0 - 5
Chikhura
F
T
Lokomotivi Tbilisi
1 - 0
Dila Gori
F
T
Dinamo Batumi
2 - 0
WIT Georgia Tbilisi
F
T
FC Astana
1 - 2
Shakhter Karagandy
F
T
Kairat Almaty
2 - 1
Irtysh Pavlodar
F
T
Pahang
0 - 0
Perak
A
E
T
Perth Glory
140 - 0
Sydney FC
F
T
Western Stima
0 - 0
Mathare United
F
T
Bandari
3 - 0
Zoo FC
F
T
Chemelil Sugar
0 - 0
Ulinzi Stars
F
T
Vihiga United
1 - 2
Tusker FC
F
T
AFC Leopards
1 - 3
Gor Mahia
F
T
Difaa El Jadida
1 - 1
Hassania Agadir
F
T
Maritzburg United
1 - 0
Royal Eagles