Live Football : 18 May 2019

Live football scores


 

03:16 (GMT+2)

21 May 2019

F
T
Manchester City
6 - 0
Watford
F
T
Udinese
3 - 2
SPAL 2013
F
T
Genoa
1 - 1
Cagliari
F
T
Sassuolo
0 - 0
Roma
A
E
T
Hellas Verona
4 - 1
Perugia
C
a
n
c
Pescara
v
Cittadella
F
T
Paganese
2 - 1
Bisceglie
F
T
Juve Stabia
2 - 2
Virtus Entella
F
T
Levante
2 - 2
Atletico Madrid
F
T
Espanyol
2 - 0
Real Sociedad
F
T
Getafe
2 - 2
Villarreal
F
T
Real Valladolid
0 - 2
Valencia
F
T
Sevilla
2 - 0
Athletic Bilbao
F
T
Celta Vigo
2 - 2
Rayo Vallecano
F
T
Deportivo Alaves
2 - 1
Girona
F
T
SD Huesca
2 - 1
Leganes
F
T
Alcorcon
0 - 1
Extremadura
F
T
Elche
3 - 0
Tenerife
F
T
Cultural De Durango
1 - 3
Real Oviedo B
A
A
W
Lleida Esportiu
1 - 0
Ontinyent
F
T
Atletico Levante UD
1 - 2
Ebro
F
T
Hercules
0 - 1
Atletico Baleares
F
T
Atletico Malagueno
1 - 1
CD El Ejido 2012
F
T
Bayern Munich
5 - 1
Eintracht Frankfurt
F
T
Borussia Moenchengladbach
0 - 2
Borussia Dortmund
F
T
Fortuna Duesseldorf
2 - 1
Hannover 96
F
T
Freiburg
5 - 1
Nuernberg
F
T
Hertha Berlin
1 - 5
Bayer Leverkusen
F
T
Mainz 05
4 - 2
Hoffenheim
F
T
Schalke 04
0 - 0
VfB Stuttgart
F
T
Werder Bremen
2 - 1
RasenBallsport Leipzig
F
T
Wolfsburg
8 - 1
Augsburg
F
T
Aalen
1 - 1
Hansa Rostock
F
T
Carl Zeiss Jena
4 - 0
1860 Muenchen
F
T
Eintracht Braunschweig
1 - 1
Energie Cottbus
F
T
FSV Zwickau
2 - 0
Preussen Muenster
F
T
Fortuna Koeln
0 - 2
Sonnenhof Grossaspach
F
T
KFC Uerdingen
2 - 3
Wehen
F
T
Kaiserslautern
4 - 2
Meppen
F
T
Karlsruher SC
2 - 3
Hallescher FC
F
T
Osnabrueck
1 - 4
Unterhaching
F
T
Sportfreunde Lotte
1 - 2
Wuerzburger Kickers
F
T
1860 Rosenheim
1 - 0
SpVgg Bayreuth
F
T
Augsburg II
1 - 1
Viktoria Aschaffenburg
F
T
Burghausen
2 - 1
Bayern Munich II
F
T
FC Memmingen
4 - 2
SV Schalding-Heining
F
T
FC Schweinfurt
3 - 1
FC Pipinsried
F
T
Greuther Fuerth II
1 - 0
Ingolstadt II
F
T
Nuernberg II
2 - 2
VfB Eichstaett
F
T
SV Heimstetten
3 - 1
FV Illertissen
F
T
TSV Buchbach
2 - 3
VfR Garching
F
T
Hannover 96 II
1 - 1
Hamburger SV II
F
T
BSV Rehden
1 - 1
Wolfsburg II
F
T
Luebeck
5 - 2
VfL Oldenburg
F
T
Berliner AK 07
2 - 0
FC Viktoria 1889 Berlin
F
T
Budissa Bautzen
1 - 2
ZFC Meuselwitz
F
T
Chemnitzer FC
7 - 0
Bischofswerdaer FV
F
T
Germania Halberstadt
4 - 0
FSV Union Fuerstenwalde
F
T
Lokomotive Leipzig
1 - 2
FC Oberlausitz Neugersdorf
F
T
Optik Rathenow
2 - 2
Hertha Berlin II
F
T
VSG Altglienicke
2 - 4
FSV Wacker Nordhausen
F
T
VfB Auerbach
1 - 0
Babelsberg
F
T
Eintracht Stadtallendorf
4 - 1
Hoffenheim II
F
T
Freiburg II
3 - 1
FSV Frankfurt
F
T
Kickers Offenbach
0 - 0
Homburg
F
T
Pirmasens
1 - 3
Elversberg
F
T
Saarbruecken
3 - 1
SC Hessen Dreieich
F
T
TSG Balingen
3 - 3
FCA Walldorf
F
T
TSV Steinbach
5 - 4
Ulm
F
T
VfB Stuttgart II
3 - 1
Wormatia Worms
F
T
Waldhof Mannheim
1 - 0
Mainz 05 II
F
T
Bonner SC
2 - 3
FC Kaan-Marienborn 07
F
T
Borussia Dortmund II
3 - 1
Alemannia Aachen
F
T
Fortuna Duesseldorf II
1 - 1
RW Essen
F
T
Oberhausen
3 - 3
SC Verl
F
T
SC Wiedenbrueck
5 - 0
Lippstadt
F
T
SV Roedinghausen
4 - 2
TV Herkenrath
F
T
Viktoria Koeln 1904
1 - 0
Borussia Moenchengladbach II
F
T
Wattenscheid
3 - 0
SV Straelen
F
T
Bordeaux
0 - 1
Reims
F
T
Guingamp
2 - 2
Nimes
F
T
Lille
5 - 0
Angers
F
T
Lyon
4 - 0
Caen
F
T
Monaco
2 - 0
Amiens
F
T
Montpellier
1 - 1
Nantes
F
T
Paris Saint-Germain
4 - 0
Dijon
F
T
Saint-Etienne
3 - 0
Nice
F
T
Strasbourg
0 - 2
Rennes
F
T
Toulouse
2 - 5
Marseille
F
T
Heracles
0 - 2
FC Utrecht
F
T
FC Groningen
2 - 1
Vitesse
F
T
KFCO Beerschot-Wilrijk
1 - 2
Oostende
F
T
Sporting Charleroi
2 - 0
Eupen
F
T
St.Truiden
2 - 1
Westerlo
F
T
Feirense
2 - 1
Aves
F
T
Maritimo
0 - 1
Boavista
F
T
Vitoria de Setubal
1 - 3
Rio Ave
F
T
Benfica
4 - 1
Santa Clara
F
T
FC Porto
2 - 1
Sporting CP
F
T
Braga B
5 - 1
Benfica B
F
T
Vitoria de Guimaraes B
2 - 2
FC Porto B
F
T
Dundee FC
2 - 3
St. Mirren
F
T
Hamilton Academical
2 - 0
St.Johnstone
F
T
Motherwell
3 - 2
Livingston
F
T
Queen of South
0 - 0
Raith Rovers
F
T
Clyde
2 - 0
Annan Athletic
F
T
Berwick Rangers
0 - 3
Cove Rangers
F
T
Olympique Lyonnais
4 - 1
Barcelona
F
T
Aarhus Fremad
0 - 2
Kolding IF
F
T
Vanloese
1 - 1
HIK
F
T
Broenshoej
2 - 1
Middelfart
F
T
Skive
0 - 1
Ringkoebing
F
T
B 93
1 - 2
Jammerbugt FC
F
T
Tarup-Paarup
2 - 0
Kjellerup
F
T
Vejgaard
2 - 2
Hilleroed
F
T
Dalum
3 - 1
Frem
F
T
Skovshoved
1 - 1
Odder IGF
F
T
Sotra Sportsklubb
1 - 0
Asker
F
T
AFC Eskilstuna
1 - 1
Helsingborg
F
T
Varbergs BoIS FC
1 - 0
Halmstads BK
F
T
SJK
1 - 2
Honka
F
T
EIF
7 - 2
MYPA
F
T
FCV
1 - 0
PK-37
F
T
JS Hercules
2 - 2
RoPS II
F
T
Kajha
2 - 2
JBK
F
T
VIFK
0 - 0
OLS
F
T
Admira Moedling
3 - 2
FC Wacker Innsbruck
F
T
Altach
3 - 1
Hartberg
F
T
Mattersburg
1 - 0
Rapid Wien
F
T
Antalyaspor
3 - 0
Yeni Malatyaspor
F
T
Trabzonspor
2 - 1
Besiktas
F
T
Adanaspor
1 - 4
Osmanlispor FK
F
T
Genclerbirligi
1 - 2
Adana Demirspor
F
T
Giresunspor
3 - 1
Altinordu
F
T
Istanbulspor
2 - 5
Denizlispor
F
T
Karabukspor
1 - 6
Gazisehir Gaziantep FK
F
T
Sligo Rovers
0 - 0
Derry City
F
T
Cabinteely
0 - 5
Drogheda United
F
T
Cobh Ramblers
2 - 3
Limerick
F
T
APOEL Nicosia
4 - 0
AEL Limassol
F
T
Anorthosis
0 - 3
Doxa Katokopia
F
T
Enosis Paralimni
3 - 2
Alki Oroklinis
F
T
Fjoelnir
4 - 1
Magni
F
T
Thor Akureyri
2 - 3
Grotta
F
T
Dukla Praha
0 - 0
Slovacko
F
T
Karvina
0 - 1
Bohemians 1905
F
T
Opava
2 - 1
Pribram
F
T
FC Zbrojovka Brno
5 - 0
Trinec
F
T
FK MAS Taborsko
0 - 1
Sokolov
F
T
Pardubice
0 - 0
Hradec Kralove
F
T
SK Dynamo Ceske Budejovice
3 - 0
FK Varnsdorf
F
T
SK Prostejov
0 - 0
MFK Chrudim
F
T
Usti nad Labem
2 - 3
Vysocina Jihlava
F
T
Zizkov
2 - 0
FC Vlasim
F
T
Znojmo
0 - 3
Vitkovice
F
T
Ruzomberok
1 - 0
DAC 1904 Dunajska Streda
F
T
SKF Sered
2 - 3
Zilina
F
T
Zemplin Michalovce
3 - 3
Slovan Bratislava
F
T
FK Senica
3 - 1
Zlate Moravce
F
T
Nitra
0 - 1
Spartak Trnava
F
T
Trencin
4 - 0
Zeleziarne Podbrezova
F
T
FC Ufa
0 - 2
FC Orenburg
F
T
CSKA Moscow
1 - 0
FK Akhmat
F
T
Krylya Sovetov Samara
1 - 2
Spartak Moscow
F
T
Kaluga
1 - 0
Kvant Obninsk
F
T
Saturn Ramenskoye
3 - 3
Khimki 2
F
T
Zenit Irkutsk
1 - 0
FC Chita
F
T
Irtysh
1 - 2
Sakhalin
F
T
Dinamo Barnaul
3 - 1
Sibir Novosibirsk II
F
T
Spartak Nalchik
0 - 0
Dinamo Stavropol
F
T
Angusht Nazran
0 - 5
Chayka
F
T
Biolog Novokubansk
2 - 1
SKA Rostov
F
T
Chernomorets Novorossiysk
2 - 0
Druzhba
F
T
FC Volgar
3 - 0
Mashuk-KMV
F
T
Krasnodar 3
1 - 2
Legion Dinamo
F
T
Urozhay
5 - 2
Spartak Vladikavkaz
F
T
Ural U21
3 - 1
Lokomotiv Moskva U21
F
T
Yenisey Krasnoyarsk U21
1 - 1
Dinamo Moskva U21
F
T
Rostov U21
1 - 4
Zenit U21
F
T
Dynamo Kyiv
2 - 1
Mariupol
F
T
Vorskla
2 - 0
Arsenal Kyiv
F
T
Karpaty
2 - 0
Desna
F
T
Olimpik Donetsk
2 - 1
Chornomorets Odesa
F
T
Korona Kielce
0 - 3
Gornik Zabrze
F
T
Slask Wroclaw
4 - 0
Arka Gdynia
F
T
Wisla Krakow
4 - 5
Miedz Legnica
F
T
Wisla Plock
0 - 0
Zaglebie Sosnowiec
F
T
Chrobry Glogow
1 - 1
Podbeskidzie Bielsko-Biala
F
T
GKS Jastrzebie
5 - 0
Sandecja Nowy Sacz
F
T
GKS Katowice
1 - 2
Bytovia Bytow
F
T
Odra Opole
3 - 3
LKS Lodz
F
T
Puszcza Niepolomice
3 - 2
Garbarnia
F
T
Rakow Czestochowa
1 - 2
Wigry Suwalki
F
T
Stomil Olsztyn
2 - 5
Stal Mielec
F
T
Termalica Nieciecza
1 - 0
Warta Poznan
F
T
Gornik Leczna
5 - 2
Radomiak Radom
F
T
Inter Zapresic
2 - 3
Dinamo Zagreb
F
T
Rijeka
1 - 0
NK Lokomotiva
F
T
NK Dugopolje
2 - 0
Lucko
F
T
NK Kustosija
2 - 0
NK Sesvete
F
T
NK Zadar
5 - 1
Solin
F
T
Osijek B
2 - 1
Medimurje
F
T
NK Varazdin
3 - 1
Sibenik
F
T
Rudar Velenje
1 - 2
Olimpija Ljubljana
F
T
Maribor
3 - 3
ND Triglav
F
T
Mura
3 - 0
Gorica
F
T
Domzale
1 - 1
NK Celje
F
T
Puskas Akademia U19
0 - 1
Honved U19
F
T
Diosgyor U19
0 - 3
Ferencvaros U19
F
T
Illes Akademia U19
0 - 5
MTK Budapest U19
F
T
Gyori U19
0 - 2
Debrecen U19
F
T
CS Universitatea Craiova
1 - 2
FC Viitorul Constanta
F
T
CSM Politehnica Iasi
1 - 1
Hermannstadt
F
T
Concordia Chiajna
0 - 2
Dinamo Bucuresti
F
T
ASU Politehnica Timisoara
4 - 3
CS Balotesti
F
T
FC Arges Pitesti
2 - 1
UTA Arad
F
T
Luceafarul Oradea
5 - 0
Farul Constanta
F
T
Daco-Getica Bucuresti
5 - 2
Dacia Unirea Braila
F
T
Cherno More Varna
1 - 0
Botev Plovdiv
F
T
Ludogorets Razgrad
1 - 1
Levski Sofia
F
T
Beroe
0 - 1
PFC CSKA-Sofia
F
T
Isloch
3 - 0
FK Vitebsk
F
T
Gomel
2 - 3
Torpedo Zhodino
F
T
Shakhtyor Soligorsk
3 - 0
Dinamo Minsk
F
T
Ventspils
2 - 2
Valmieras FK
F
T
BFC Daugavpils
0 - 3
Riga FC
F
T
FK Panevezys
1 - 1
FK Kauno Zalgiris
F
T
FK Palanga
1 - 3
Riteriais
F
T
Suduva
2 - 0
Stumbras Kaunas
F
T
Siauliai
2 - 3
FC Kupiskis
F
T
Flora Tallinn
2 - 2
Narva Trans
F
T
Paide Linnameeskond
2 - 1
Tammeka
F
T
Codru
1 - 2
FC Sfintul Gheorghe
F
T
FC Sheriff
3 - 0
Dinamo-Auto
F
T
FK Krupa
4 - 0
GOSK Gabela
F
T
FK Sarajevo
4 - 0
FK Zvijezda 09
F
T
Siroki Brijeg
2 - 1
Radnik Bijeljina
F
T
Sloboda Tuzla
0 - 1
FK Mladost Doboj Kakanj
F
T
Zeljeznicar
1 - 2
Celik Zenica
F
T
Zrinjski Mostar
5 - 1
FK Tuzla City
F
T
Mons Calpe SC
2 - 0
Lincoln Red Imps FC
F
T
Europa FC
13 - 1
FC Boca Juniors

Malta – Cup

A
E
T
Balzan FC
544 - 4
Valletta FC
F
T
Tre Penne Galazzano
2 - 1
Tre Fiori
F
T
Club Atletico Estudiantes
4 - 2
Sacachispas FC
F
T
Deportivo Espanol
2 - 1
Comunicaciones
F
T
Flandria
3 - 1
CA Defensores Unidos
F
T
Tristan Suarez
0 - 0
CA San Miguel
F
T
Barracas Central
2 - 0
CA Fenix
F
T
Central Cordoba de Rosario
0 - 1
Dock Sud
F
T
Excursionistas
0 - 0
Laferrere
F
T
Victoriano Arenas
0 - 2
Deportivo Armenio
F
T
Tigre
5 - 0
Atletico Tucuman
F
T
Fluminense
4 - 1
Cruzeiro
F
T
Atletico GO
3 - 1
Criciuma
F
T
Ponte Preta
1 - 0
Operario Ferroviario
F
T
Londrina EC
1 - 0
Bragantino
F
T
Parana Clube
0 - 0
Guarani
F
T
Vitoria
1 - 3
Sao Bento
F
T
Santa Cruz
3 - 3
Sampaio Correa
F
T
Tombense FC
1 - 1
Luverdense
F
T
Aparecidense
2 - 1
Juazeirense
F
T
Anapolina
0 - 1
Operario MS
F
T
Ituano FC
1 - 1
Brasiliense
F
T
Union La Calera
1 - 2
Union Espanola
F
T
Universidad Catolica
5 - 1
Antofagasta
F
T
Universidad de Chile
1 - 1
Colo Colo
F
T
Deportivo Pasto
1 - 1
Millonarios
F
T
Union Magdalena
0 - 2
America de Cali
F
T
Independiente del Valle
1 - 0
El Nacional
F
T
CSD Macara
5 - 1
Fuerza Amarilla SC
F
T
Emelec
1 - 0
Universidad Catolica
F
T
Deportivo Santani
0 - 3
Libertad
F
T
Olimpia
2 - 0
Guarani
Friday, 17 May 2019
F
T
Binacional
1 - 3
Sport Huancayo
Saturday, 18 May 2019
F
T
FBC Melgar
1 - 1
Sport Boys
F
T
Union Comercio
4 - 0
CD UT Cajamarca
F
T
Real Garcilaso
3 - 0
Ayacucho FC
F
T
Cerro
1 - 0
Juventud de las Piedras
F
T
Danubio
0 - 2
Montevideo Wanderers
F
T
Fenix
1 - 2
Club Atletico Penarol
F
T
Plaza Colonia
1 - 2
Liverpool FC
F
T
River Plate
2 - 1
Rampla Juniors
F
T
Caracas
5 - 0
Llaneros de Guanare
F
T
Deportivo Anzoategui
0 - 1
Carabobo FC
F
T
Montreal Impact
0 - 0
New England Rev.
F
T
Real Salt Lake
3 - 0
Toronto FC
F
T
San Jose Earthquakes
4 - 1
Chicago Fire
F
T
Orlando City B
2 - 0
Toronto FC II
F
T
Reign FC
2 - 1
Sky Blue FC
F
T
Antigua Guatemala
2 - 0
Guastatoya
F
T
Pacific FC
2 - 2
York 9 FC
F
T
Jubilo Iwata
2 - 0
Vegalta Sendai
F
T
Yokohama F.Marinos
4 - 1
Vissel Kobe
F
T
FC Tokyo
2 - 0
Consadole Sapporo
F
T
Kashima Antlers
5 - 0
Matsumoto Yamaga
F
T
Oita Trinita
1 - 1
Shimizu S-Pulse
F
T
Gamba Osaka
1 - 0
Cerezo Osaka
F
T
Albirex Niigata
2 - 3
Ehime FC
F
T
Avispa Fukuoka
0 - 3
Ventforet Kofu
F
T
Omiya Ardija
0 - 0
Tochigi SC
F
T
Kagoshima United
1 - 2
Yokohama FC
F
T
Guangzhou R&F F.C.
3 - 1
Beijing Renhe
F
T
Jiangsu Suning FC
3 - 1
Chongqing Lifan
F
T
Changchun Yatai
1 - 1
Liaoning Hongyun
F
T
Shaanxi Changan
1 - 3
Guangdong Huanan
F
T
Sichuan Longfa
1 - 2
Guizhou Hengfeng
F
T
Beijing BG
5 - 1
Shanghai Shenxin
F
T
Meizhou Hakka
2 - 2
Qingdao Huanghai
F
T
Shijiazhuang Ever Bright
2 - 0
Heilongjiang Lava Spring FC
F
T
Zhejiang Greentown
1 - 0
Xinjiang Tianshan
F
T
Nantong Zhiyun FC
1 - 0
Nei Mongol Zhongyou FC
F
T
Suwon Bluewings
1 - 3
Ulsan Hyundai
F
T
Jeonbuk FC
3 - 1
Jeju United
F
T
Daejeon Citizen
1 - 2
Jeonnam Dragons
F
T
Ansan Greeners
2 - 3
Suwon City
F
T
Samut Prakan City
1 - 1
Prachuap FC
F
T
Port FC
1 - 1
Bangkok United
F
T
PTT Rayong FC
2 - 3
Trat FC
F
T
Hai Phong
2 - 2
FLC Thanh Hoa
F
T
Song Lam Nghe An
0 - 0
Khanh Hoa Nha Trang
F
T
Saigon FC
3 - 0
Viettel
F
T
Bong da Hue
2 - 0
Binh Dinh
F
T
Can Tho
2 - 1
Tay Ninh
F
T
FC Banants
0 - 5
Gandzasar
F
T
Persib Bandung
3 - 0
Persipura Jayapura
F
T
TIRA-Persikabo
3 - 0
Perseru Badak Lampung
F
T
Okzhetpes Kokshetau
1 - 2
Kaisar Kyzylorda
F
T
Tobol Kostanay
3 - 0
Atyrau
F
T
Zhetysu Taldykorgan
1 - 1
Aktobe
F
T
Ordabasy Shymkent
3 - 0
Taraz
F
T
Felda United FC
1 - 1
Terengganu
F
T
Kedah
2 - 1
Melaka United
F
T
PKNP FC
1 - 1
Selangor
F
T
Green Gully Cavaliers
1 - 1
Oakleigh Cannons
F
T
Avondale FC
1 - 2
Bentleigh Greens
F
T
Heidelberg United
1 - 3
South Melbourne
F
T
Sorrento FC
2 - 1
Gwelup Croatia
F
T
Bayswater City
3 - 2
Cockburn City
F
T
UWA Nedlands
1 - 1
Stirling Lions
F
T
MT Kenya United
1 - 3
SoNy Sugar
F
T
Kariobangi Sharks
2 - 3
KCB
F
T
Nzoia Sugar FC
1 - 1
Sofapaka
F
T
Posta Rangers
0 - 0
Kakamega Homeboyz
F
T
Wydad Casablanca
2 - 2
Ittihad Tanger
F
T
Kaizer Chiefs
0 - 1
TS Galaxy
P
o
s
t
Ben Guerdane
v
Esperance
P
o
s
t
CA Bizertin
v
Etoile Metlaoui
P
o
s
t
CS Sfaxien
v
AS Gabes
P
o
s
t
Club Africain
v
JS Kairouanaise
P
o
s
t
Stade Gabesien
v
CS Hammam-Lif
P
o
s
t
Stade Tunisien
v
Etoile du Sahel
P
o
s
t
US Tataouine
v
US Monastir
F
T
CS Hammam-Lif
0 - 0
CS Sfaxien
F
T
Club Africain
2 - 0
US Tataouine
F
T
Etoile du Sahel
0 - 0
Esperance
F
T
JS Kairouanaise
0 - 0
Etoile Metlaoui
A
b
a
n
Stade Gabesien
1 - 0
Ben Guerdane
F
T
Stade Tunisien
3 - 0
CA Bizertin
F
T
US Monastir
3 - 1
AS Gabes
F
T
TP Mazembe
3 - 0
Renaissance
F
T
African Lyon
2 - 2
Mbeya City