Live Football : 17 May 2019

Live football scores


 

03:11 (GMT+2)

21 May 2019

A
E
T
Charlton Athletic
432 - 3
Doncaster Rovers
C
a
n
c
Hellas Verona
v
Spezia
F
T
Spezia
1 - 2
Cittadella
F
T
Real Zaragoza
4 - 2
Sporting Gijon
F
T
Werder Bremen II
3 - 2
Holstein Kiel II
F
T
RW Erfurt
2 - 0
BFC Dynamo
F
T
AS Beziers
3 - 0
Nancy
F
T
Auxerre
1 - 1
Valenciennes
F
T
Chateauroux
2 - 2
Clermont Foot
F
T
Le Havre
2 - 3
Lorient
F
T
Lens
5 - 2
Orleans
F
T
Metz
1 - 0
Brest
F
T
Niort
1 - 0
Red Star
F
T
Paris FC
1 - 0
GFC Ajaccio
F
T
Sochaux
3 - 1
Grenoble
F
T
Troyes
0 - 0
AC Ajaccio
F
T
Boulogne
2 - 1
Drancy
F
T
Concarneau
0 - 0
Bourg en Bresse Peronnas
F
T
Dunkerque
3 - 0
Avranches
F
T
Le Mans
2 - 1
Chambly
F
T
Pau
2 - 1
Marignane/Gignac FC
F
T
Quevilly
4 - 3
Laval
F
T
Rodez
5 - 1
Lyon la Duchere
F
T
Tours
2 - 2
Cholet
F
T
Villefranche Beaujolais
2 - 2
Entente SSG
F
T
Kortrijk
4 - 0
Cercle Brugge
F
T
Royal Excel Mouscron
2 - 4
Waasland-Beveren
F
T
Zulte-Waregem
2 - 1
Union St.-Gilloise
F
T
Braga
2 - 0
Portimonense
F
T
Dundee United
3 - 0
Inverness CT
F
T
USA
5 - 0
New Zealand
F
T
Spain
4 - 0
Cameroon
A
E
T
Broendby IF
341 - 1
FC Midtjylland
F
T
FC Inter
1 - 0
KuPS
F
T
TPV Tampere
0 - 3
AC Oulu
F
T
Austria Lustenau
0 - 0
Ried
F
T
BW Linz
0 - 5
Austria Wien (A)
F
T
FC Juniors OOe
4 - 1
Vorwaerts Steyr
F
T
FC Wacker Innsbruck (A)
1 - 1
SV Horn
F
T
Floridsdorfer AC
3 - 0
FC Liefering
F
T
SK Austria Klagenfurt
2 - 0
SV Lafnitz
F
T
Wiener Neustadt
0 - 0
Kapfenberger SV
F
T
Kasimpasa
1 - 1
Konyaspor
F
T
Afjet Afyonspor
2 - 2
Umraniyespor
F
T
Balikesirspor
0 - 3
Hatayspor
F
T
Boluspor
3 - 2
Eskisehirspor
F
T
Altay
4 - 0
Elazigspor
F
T
Cork City
0 - 2
Dundalk
F
T
St. Patrick's Athletic
1 - 1
Bohemian FC
F
T
UCD
0 - 1
Shamrock Rovers
F
T
Finn Harps
3 - 2
Waterford FC
F
T
Athlone Town
0 - 5
Bray Wanderers
F
T
Galway United FC
2 - 1
Longford Town
F
T
Wexford FC
1 - 2
Shelbourne
F
T
Ermis Aradippou
1 - 2
Pafos FC
F
T
Keflavik
5 - 0
Afturelding
F
T
Leiknir Reykjavik
1 - 2
Njardvik
F
T
Throttur Reykjavik
1 - 2
Vikingur Olafsvik
F
T
FC Fastav Zlin
3 - 1
Mlada Boleslav
F
T
Krylya Sovetov U21
2 - 2
Spartak Moskva U21
F
T
Ufa U21
3 - 3
Orenburg U21
F
T
CSKA Moskva U21
7 - 1
FC Akhmat Grozny U21
F
T
Chojniczanka Chojnice
4 - 1
GKS Tychy 71
F
T
Botosani
1 - 0
Gaz Metan Medias
F
T
Energetik-BGU
3 - 3
FC Minsk
F
T
Neman Grodno
0 - 1
BATE Borisov
F
T
FK Gorodeya
1 - 0
Slavia Mozyr
F
T
RFS
2 - 2
FS Metta/LU
F
T
FK Liepaja
1 - 0
FK Jelgava
F
T
Zalgiris Vilnius
3 - 0
Atlantas Klaipeda
F
T
Nomme JK Kalju
3 - 2
FC Kuressaare
F
T
Tulevik Viljandi
0 - 3
FCI Levadia
F
T
Hapoel Bnei Lod
2 - 2
Hapoel Ironi Akko
F
T
Hapoel Iksal
2 - 5
Hapoel Petah Tikva
F
T
Hapoel Nir Ramat HaSharon
1 - 0
Maccabi Ahi Nazareth
F
T
Hapoel Rishon LeZion
1 - 0
Hapoel Marmorek
F
T
Lions Gibraltar
0 - 1
St Joseph's
F
T
SP Libertas
0 - 4
La Fiorita Montegiardino
F
T
Gimnasia LP
1 - 2
Argentinos Juniors
A
P
Boca Juniors
540 - 0
Velez Sarsfield

Brazil – Cup

F
T
Fortaleza
0 - 0
Athletico Paranaense
F
T
Oriente Petrolero
1 - 2
Bolivar
F
T
Palestino
3 - 0
Cobresal
F
T
Deportivo Cali
1 - 2
Atletico Junior
F
T
Atletico Nacional
1 - 2
Tolima
Thursday, 16 May 2019
F
T
Luqueno
2 - 1
Cerro Porteno
F
T
Binacional
1 - 3
Sport Huancayo
F
T
AS Capoise
3 - 2
Real Hope FA
F
T
Portmore United
1 - 1
Waterhouse FC
A
E
T
Mexico U17
2 - 1
USA U17
F
T
Los Angeles FC
2 - 0
FC Dallas
F
T
Valour FC
0 - 2
Forge FC
F
T
Kawasaki Frontale
1 - 1
Nagoya Grampus Eight
F
T
Sanfrecce Hiroshima
0 - 1
Sagan Tosu
F
T
Urawa Red Diamonds
2 - 3
Shonan Bellmare
F
T
Warriors FC
2 - 0
Young Lions
F
T
Henan Jianye
0 - 1
Shanghai SIPG FC
F
T
Beijing Guoan
2 - 1
Tianjin Tianhai
F
T
Wuhan Zall
2 - 3
Guangzhou Evergrande
F
T
Shanghai Shenhua
1 - 3
Shandong Luneng
F
T
Than Quang Ninh
1 - 2
Ho Chi Minh City FC
F
T
An Giang
1 - 1
Dak Lak
F
T
Phu Dong
1 - 3
Pho Hien
F
T
FC Gagra
1 - 2
FC Shukura Kobuleti
F
T
Kolkheti-1913 Poti
2 - 0
FC Zugdidi
F
T
Persela Lamongan
1 - 5
Madura United
F
T
Erbil
2 - 0
Al Hussein
F
T
Al Bahri
2 - 2
Al Naft
F
T
Al Quwa Al Jawiya
2 - 1
Al Hedood
F
T
Petaling Jaya City FC
1 - 0
Kuala Lumpur FA
F
T
Selangor Pkns FC
1 - 2
Johor Darul Ta'zim FC
F
T
Melbourne Knights
3 - 3
Dandenong Thunder SC
F
T
Pascoe Vale SC
5 - 2
Altona Magic
F
T
Dandenong City
1 - 1
Port Melbourne Sharks SC
Thursday, 16 May 2019
F
T
CR Belouizdad
1 - 1
JS Saoura
F
T
ES Setif
1 - 0
CA Bordj Bou Arreridj
F
T
JS Kabylie
2 - 1
USM Alger
F
T
MC Alger
0 - 0
MO Bejaia
F
T
MC Oran
1 - 0
CS Constantine
F
T
Paradou AC
1 - 2
USM Bel Abbes
F
T
Ismaily SC
2 - 0
El Dakhleya
A
P
Netherlands U17
231 - 1
Germany U17