Live Football : 12 May 2019

Live football scores


 

23:07 (GMT+2)

17 July 2019

F
T
Doncaster Rovers
1 - 2
Charlton Athletic
A
E
T
Mansfield Town
350 - 0
Newport County
A
E
T
Costa Rica U17
341 - 1
Canada U17
F
T
USA U17
3 - 0
Panama U17
A
E
T
Haiti U17
431 - 1
Honduras U17
F
T
Mexico U17
5 - 1
El Salvador U17
F
T
Torino
3 - 2
Sassuolo
F
T
Frosinone
1 - 3
Udinese
F
T
Sampdoria
1 - 2
Empoli
F
T
SPAL 2013
1 - 2
SSC Napoli
F
T
Roma
2 - 0
Juventus
F
T
Robur Siena
0 - 1
Novara
F
T
Carrarese
2 - 0
Pro Patria
F
T
Pro Vercelli
3 - 1
Alessandria
F
T
Sudtirol
1 - 0
Sambenedettese
F
T
Ravenna
1 - 1
L.R. Vicenza Virtus
F
T
Monza
2 - 0
Fermana
F
T
Potenza
0 - 0
Rende
F
T
Virtus Francavilla
1 - 0
Casertana
F
T
Reggina
1 - 1
Monopoli
F
T
Burgos CF
2 - 1
Celta Vigo B
F
T
Coruxo F.C.
0 - 0
Unionistas de Salamanca
F
T
Guijuelo
0 - 0
Real Valladolid B
F
T
Las Palmas B
2 - 0
AD Union Adarve
F
T
Ponferradina
1 - 0
Fuenlabrada
F
T
Pontevedra
0 - 2
Atletico Madrid B
F
T
Rapido de Bouzas
0 - 3
Real Madrid Castilla
F
T
Salamanca CF UDS
2 - 1
Internacional de Madrid CF
F
T
San Sebastian de los Reyes
1 - 2
Leonesa
F
T
Athletic Bilbao B
2 - 0
Real Union
F
T
Logrones
2 - 1
Izarra
F
T
Mirandes
1 - 2
CD Vitoria
F
T
RS Gimnastica
1 - 1
Sporting Gijon B
F
T
Real Oviedo B
1 - 1
Racing Santander
F
T
Real Sociedad B
1 - 1
Arenas Getxo
F
T
SD Amorebieta
2 - 0
UP Langreo
F
T
SD Gernika
1 - 0
Cultural De Durango
F
T
SD Leioa
3 - 0
Barakaldo
F
T
Tudelano
0 - 0
CD Calahorra
A
A
W
Ontinyent
0 - 1
Badalona
F
T
Atletico Baleares
2 - 1
Lleida Esportiu
F
T
Barcelona B
0 - 2
Hercules
F
T
CD Teruel
1 - 4
UE Olot
F
T
CF Peralada
2 - 3
Alcoyano
F
T
Conquense
1 - 1
Castellon
F
T
Ebro
0 - 2
UD Cornella
F
T
Espanyol B
2 - 1
Atletico Levante UD
F
T
Sabadell
1 - 0
Ejea
F
T
Villarreal B
0 - 1
Valencia B
C
a
n
c
Lorca FC
v
Atletico Malagueno
F
T
CD Badajoz
2 - 0
Sevilla Atletico
F
T
CD El Ejido 2012
2 - 0
Almeria B
F
T
CF Talavera de la Reina
2 - 2
Cartagena
F
T
Granada B
0 - 2
Recreativo Huelva
F
T
Ibiza-Eivissa
2 - 1
Atletico Malagueno
F
T
Linense
1 - 3
Don Benito
F
T
Marbella FC
2 - 0
UCAM Murcia
F
T
Real Murcia
2 - 0
Melilla
F
T
San Fernando CD
0 - 1
Futbol Club Jumilla
F
T
Villanovense
0 - 1
Atletico Sanluqueno CF
F
T
France U17
6 - 1
Czech Republic U17
F
T
Belgium U17
0 - 3
Netherlands U17
F
T
FK Haugesund
1 - 1
Bodoe/Glimt
F
T
Molde
1 - 0
Mjoendalen
F
T
Ranheim
1 - 5
Vaalerenga
F
T
Sarpsborg 08
0 - 1
Kristiansund BK
F
T
Tromsoe
1 - 2
Odds Ballklubb
F
T
Stabaek
0 - 1
Brann
F
T
Stroemmen
1 - 2
Aalesund
F
T
Jerv
2 - 0
Ull/Kisa
F
T
Kongsvinger
3 - 2
Tromsdalen
F
T
Nest Sotra
0 - 1
Start
F
T
Notodden
1 - 2
Hamarkameratene
F
T
Sandnes
2 - 4
Sandefjord
F
T
Skeid
2 - 3
Raufoss
F
T
Djurgaarden
0 - 2
AIK
F
T
Malmoe FF
4 - 1
Elfsborg
F
T
Oesters IF
0 - 0
Vaesteraas SK
F
T
IK Brage
0 - 0
Norrby
F
T
Syrianska
1 - 2
Mjaellby
F
T
Piteaa IF
2 - 1
Kristianstads DFF
F
T
HIFK
1 - 1
KuPS
F
T
IFK Mariehamn
1 - 2
FC Inter
F
T
RoPS
0 - 1
Ilves
F
T
Kayserispor
2 - 1
Kasimpasa
F
T
Konyaspor
2 - 2
Trabzonspor
F
T
Istanbul Basaksehir
2 - 1
Ankaragucu
F
T
Yeni Malatyaspor
3 - 1
Erzurum BB
F
T
Adana Demirspor
2 - 0
Balikesirspor
F
T
Altinordu
3 - 0
Boluspor
F
T
Denizlispor
6 - 0
Karabukspor
F
T
Gazisehir Gaziantep FK
0 - 2
Genclerbirligi
F
T
Hatayspor
1 - 0
Giresunspor
F
T
Osmanlispor FK
3 - 1
Altay
F
T
Umraniyespor
1 - 3
Istanbulspor
F
T
KR Reykjavik
1 - 1
Fylkir
F
T
Slavia Prague
3 - 1
Viktoria Plzen
F
T
Mlada Boleslav
1 - 1
Teplice
F
T
Sigma Olomouc
3 - 2
FC Fastav Zlin
F
T
Levski Sofia
5 - 1
Cherno More Varna
F
T
Dinamo Minsk
3 - 1
Gomel
F
T
FK Vitebsk
1 - 0
Shakhtyor Soligorsk
F
T
BATE Borisov
1 - 0
FC Torpedo Minsk
F
T
FK Jelgava
0 - 0
RFS
F
T
FK Spartaks
1 - 0
FK Liepaja
F
T
FS Metta/LU
2 - 1
Ventspils
F
T
Atlantas Klaipeda
0 - 0
Stumbras Kaunas
F
T
FK Panevezys
2 - 1
FK Palanga
F
T
Tulevik Viljandi
1 - 3
Flora Tallinn
F
T
Talinna Kalev
0 - 1
Nomme JK Kalju
F
T
FC Sfintul Gheorghe
0 - 0
Speranta
F
T
Zimbru
0 - 4
FC Sheriff
F
T
FK Sileks
1 - 0
FK Vardar Skopje
F
T
Pobeda
1 - 4
KF Shkendija
F
T
Rabotnicki
2 - 0
Makedonija GjP
F
T
Renova
1 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Shkupi
2 - 2
Belasica
F
T
Bnei Sakhnin
0 - 2
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
F
T
FC Ashdod
1 - 0
Hapoel Haifa
F
T
Maccabi Petach Tikva
0 - 2
Hapoel Tel Aviv
F
T
Tre Fiori
0 - 1
Tre Penne Galazzano
F
T
Club Atletico Platense
0 - 1
Central Cordoba de Santiago
F
T
CA San Miguel
0 - 1
San Telmo
F
T
Almirante Brown
2 - 0
Flandria
F
T
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
2 - 3
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
F
T
Sol de Mayo
1 - 1
CA Alvarado
F
T
Deportivo Madryn
3 - 0
Sarmiento de Resistencia
F
T
Desamparados
0 - 3
Deportivo San Jorge Tucuman
Saturday, 11 May 2019
F
T
Tigre
2 - 0
Racing Club
Sunday, 12 May 2019
F
T
Atletico Tucuman
3 - 0
River Plate
F
T
Argentinos Juniors
0 - 0
Gimnasia LP
F
T
Corinthians
0 - 0
Gremio
F
T
Goias
2 - 1
Ceara
F
T
Flamengo
2 - 1
Chapecoense AF
F
T
Atletico MG
0 - 2
Palmeiras
F
T
Internacional
3 - 1
Cruzeiro
F
T
Santos FC
3 - 0
Vasco da Gama
F
T
Brasil de Pelotas
0 - 2
CRB
F
T
Cuiaba
1 - 1
Parana Clube
F
T
Operario Ferroviario
0 - 0
Oeste FC
Saturday, 11 May 2019
F
T
Aurora
1 - 1
Guabira
Sunday, 12 May 2019
F
T
Destroyers
0 - 3
Jorge Wilstermann
F
T
Nacional Potosi
1 - 0
The Strongest
F
T
San Jose
2 - 1
Sport Boys Warnes
Saturday, 11 May 2019
F
T
Colo Colo
2 - 1
Palestino
Sunday, 12 May 2019
F
T
Everton CD
0 - 2
Audax Italiano
F
T
Cobresal
0 - 2
Universidad Catolica
F
T
Union Espanola
1 - 0
Universidad de Concepcion
Saturday, 11 May 2019
F
T
Union Magdalena
1 - 3
Deportivo Pasto
F
T
Aucas
2 - 1
Independiente del Valle
F
T
El Nacional
2 - 1
Guayaquil City
F
T
Mushuc Runa
3 - 4
Tecnico Universitario
F
T
Delfin
2 - 1
LDU de Quito
Saturday, 11 May 2019
F
T
Guarani
3 - 1
Sol de America
Sunday, 12 May 2019
F
T
Cerro Porteno
3 - 2
Deportivo Santani
F
T
Libertad
1 - 0
Luqueno
Saturday, 11 May 2019
F
T
Binacional
3 - 1
Union Comercio
Sunday, 12 May 2019
F
T
Sport Huancayo
2 - 0
Alianza Universidad
F
T
Universidad Cesar Vallejo
2 - 2
Pirata FC
F
T
Deportivo Municipal
1 - 1
Real Garcilaso
F
T
Alianza Lima
3 - 2
FBC Melgar
F
T
Club Atletico Penarol
1 - 1
Nacional
Saturday, 11 May 2019
F
T
Metropolitanos FC
0 - 1
Atletico Venezuela
Sunday, 12 May 2019
F
T
Deportivo La Guaira
1 - 4
Caracas
F
T
Deportivo Lara
2 - 1
Trujillanos FC
F
T
Deportivo Tachira
1 - 2
Aragua FC
F
T
Estudiantes de Caracas
4 - 2
Deportivo Anzoategui
F
T
Lala FC
1 - 1
Estudiantes Merida
F
T
Llaneros de Guanare
0 - 1
Zulia
F
T
Portuguesa FC
3 - 1
Monagas SC
F
T
Zamora FC
2 - 2
Academia Puerto Cabello
F
T
Tigres
1 - 1
Pachuca
F
T
Leon
2 - 1
Tijuana
Saturday, 11 May 2019
F
T
LA Galaxy
0 - 2
New York City FC
Sunday, 12 May 2019
F
T
Columbus Crew
0 - 3
Los Angeles FC
F
T
New England Revolution
3 - 1
San Jose Earthquakes
F
T
Chicago Fire
2 - 0
Minnesota United
F
T
Colorado Rapids
2 - 3
Real Salt Lake
F
T
Seattle Sounders FC
1 - 0
Houston Dynamo
F
T
Atlanta United
1 - 0
Orlando City
F
T
Charlotte Independence
1 - 3
Loudoun United
F
T
Charleston Battery
0 - 0
Saint Louis FC
F
T
Birmingham Legion
0 - 3
Louisville City FC
F
T
Nashville SC
5 - 1
Swope Park Rangers
F
T
San Antonio FC
0 - 0
Orange County SC
F
T
Las Vegas Lights FC
3 - 0
Colorado Springs Switchbacks FC
F
T
Sacramento Republic FC
1 - 4
Reno 1868 FC
F
T
Ottawa Fury
2 - 1
North Carolina FC
F
T
Tacoma Defiance
1 - 4
Portland Timbers II
Saturday, 11 May 2019
F
T
North Texas SC
4 - 1
Orlando City B
Sunday, 12 May 2019
F
T
Chattanooga Red Wolves SC
2 - 2
Forward Madison FC
F
T
Lansing Ignite FC
1 - 1
Greenville Triumph SC
F
T
Richmond Kickers
2 - 0
FC Tucson
F
T
Orlando Pride
1 - 3
Portland Thorns
Saturday, 11 May 2019
F
T
CD Aguila
2 - 1
CD FAS
Sunday, 12 May 2019
F
T
Isidro Metapan
2 - 1
Santa Tecla FC
F
T
Alianza FC
2 - 0
Pasaquina
F
T
Municipal Limeno
0 - 1
CD Chalatenango
F
T
Comunicaciones FC
1 - 1
Guastatoya
F
T
CSD Municipal
3 - 3
Deportivo Malacateco
Saturday, 11 May 2019
F
T
Lobos UPNFM
1 - 3
CD Olimpia
F
T
Real de Minas
4 - 2
Juticalpa
F
T
Forge FC
1 - 2
Cavalry FC
F
T
FC Edmonton
0 - 0
Pacific FC
F
T
Matsumoto Yamaga
0 - 0
Consadole Sapporo
F
T
Vegalta Sendai
2 - 1
Sanfrecce Hiroshima
F
T
FC Tokyo
1 - 0
Jubilo Iwata
F
T
Shimizu S-Pulse
0 - 4
Kawasaki Frontale
F
T
Vissel Kobe
0 - 1
Kashima Antlers
F
T
Nagoya Grampus Eight
2 - 0
Urawa Red Diamonds
F
T
Shonan Bellmare
0 - 1
Oita Trinita
F
T
Kyoto Sanga FC
2 - 1
Fagiano Okayama FC
F
T
Montedio Yamagata
3 - 1
JEF United Chiba
F
T
Yokohama FC
1 - 1
Machida Zelvia
F
T
Kashiwa Reysol
1 - 0
Tokushima Vortis
F
T
Tochigi SC
1 - 0
Ventforet Kofu
F
T
Ehime FC
0 - 3
Kagoshima United
F
T
FC Gifu
2 - 3
Zweigen Kanazawa
F
T
Hougang United FC
1 - 0
Balestier Khalsa FC
F
T
Tianjin Tianhai
1 - 2
Guangzhou R&F F.C.
F
T
Beijing Guoan
3 - 0
Shenzhen FC
F
T
Guangzhou Evergrande
2 - 2
Jiangsu Suning FC
F
T
Shanghai SIPG FC
2 - 1
Shandong Luneng
F
T
Changchun Yatai
3 - 2
Shijiazhuang Ever Bright
F
T
Jeju United
1 - 3
Suwon Bluewings
F
T
Gyeongnam FC
0 - 2
Gangwon FC
F
T
Ulsan Hyundai
2 - 1
Jeonbuk FC
F
T
Busan I'Park
1 - 1
Gwangju FC
F
T
FC Anyang
0 - 0
Ansan Greeners
F
T
Bucheon FC 1995
0 - 0
Asan Mugunghwa
F
T
Chainat FC
0 - 3
Port FC
F
T
Chiangmai FC
1 - 1
Bangkok United
F
T
Prachuap FC
2 - 1
Suphanburi FC
F
T
Ratchaburi FC
2 - 2
Sukhothai FC
F
T
Da Nang
2 - 1
Khanh Hoa Nha Trang
F
T
Hai Phong
0 - 0
Song Lam Nghe An
F
T
Viettel
0 - 3
Hoang Anh Gia Lai
F
T
Shakhter Karagandy
2 - 0
Zhetysu Taldykorgan
F
T
Kaisar Kyzylorda
5 - 1
Tobol Kostanay
F
T
Aktobe
0 - 2
Okzhetpes Kokshetau
F
T
Atyrau
2 - 1
Kairat Almaty
F
T
Sydney FC
6 - 1
Melbourne Victory
Saturday, 11 May 2019
F
T
CA Bordj Bou Arreridj
0 - 0
CR Belouizdad
F
T
CS Constantine
2 - 0
JS Kabylie
F
T
DRB Tadjenanet
0 - 0
MC Oran
F
T
JS Saoura
4 - 3
MC Alger
F
T
MO Bejaia
1 - 0
Paradou AC
F
T
USM Alger
3 - 1
Olympique de Medea
F
T
USM Bel Abbes
1 - 0
AS Ain M'lila
Saturday, 11 May 2019
F
T
Al Ahly
1 - 0
Smouha SC
Sunday, 12 May 2019
F
T
El Dakhleya
1 - 2
El Zamalek
F
T
Raja Casablanca
2 - 1
MCO Oujda
F
T
CS Sfaxien
3 - 1
Stade Tunisien
F
T
Etoile du Sahel
3 - 1
US Tataouine
F
T
Bendel Insurance
2 - 1
Katsina United
F
T
Enyimba
1 - 1
Wikki Tourist
F
T
Kwara United
0 - 0
Rivers United FC
F
T
Lobi Stars
1 - 0
Enugu Rangers
F
T
MFM FC
1 - 1
Remo Stars
F
T
Sunshine Stars
1 - 0
Niger Tornadoes
F
T
Akwa United
1 - 0
Yobe Desert Stars
F
T
El Kanemi Warriors
0 - 2
Delta Force FC
F
T
Heartland Owerri
2 - 4
Abia Warriors
F
T
Kano Pillars
2 - 0
Go Round
F
T
Plateau United
2 - 1
Nasarawa United