Live Football : 12 April 2019

Live football scores


 

23:41 (GMT+2)

18 June 2019

F
T
Sporting Kansas City
2 - 5
Monterrey
F
T
Pescara
1 - 1
Perugia
F
T
Sporting Gijon
1 - 0
Granada
F
T
Nuernberg
1 - 1
Schalke 04
F
T
Erzgebirge Aue
0 - 1
FC Heidenheim
F
T
Union Berlin
2 - 2
Jahn Regensburg
F
T
Meppen
0 - 2
Hallescher FC
F
T
Ingolstadt II
3 - 2
TSV Buchbach
F
T
SV Drochtersen/Assel
1 - 1
FC Hansa Lueneburg
F
T
FSV Wacker Nordhausen
1 - 2
Chemnitzer FC
F
T
Optik Rathenow
0 - 1
Berliner AK 07
F
T
Mainz 05 II
2 - 0
FSV Frankfurt
F
T
SC Verl
1 - 2
Borussia Moenchengladbach II
F
T
Avranches
5 - 1
Entente SSG
F
T
Chambly
2 - 2
Marignane/Gignac FC
F
T
Dunkerque
0 - 0
Cholet
F
T
Le Mans
2 - 1
Lyon la Duchere
F
T
Pau
2 - 1
Laval
F
T
Quevilly
3 - 1
Concarneau
F
T
Tours
1 - 0
Bourg en Bresse Peronnas
F
T
Villefranche Beaujolais
1 - 1
Drancy
A
A
W
Standard Liege
5 - 0
Anderlecht
F
T
Chaves
2 - 2
Belenenses SAD
F
T
Braga B
0 - 1
Cova da Piedade
F
T
Oliveirense
1 - 2
Benfica B
F
T
Dundee United
2 - 1
Ayr United
F
T
Vejle Boldklub
3 - 0
AC Horsens
F
T
Stroemsgodset
2 - 3
Mjoendalen
F
T
AFC Eskilstuna
1 - 1
Oerebro
F
T
Joenkoepings Soedra
1 - 0
Dalkurd FF
F
T
Amstetten
2 - 1
FC Liefering
F
T
FC Juniors OOe
4 - 0
Austria Wien (A)
F
T
Kapfenberger SV
3 - 2
SV Lafnitz
F
T
Ried
3 - 0
Floridsdorfer AC
F
T
SK Austria Klagenfurt
2 - 2
SV Horn
F
T
Wiener Neustadt
0 - 0
Wattens
F
T
Aarau
2 - 2
Winterthur
F
T
Bursaspor
0 - 1
Trabzonspor
F
T
Istanbulspor
1 - 0
Osmanlispor FK
F
T
Cork City
1 - 1
St. Patrick's Athletic
F
T
Sligo Rovers
2 - 1
Dundalk
F
T
UCD
0 - 2
Derry City
F
T
Shamrock Rovers
2 - 1
Waterford FC
F
T
Finn Harps
0 - 1
Bohemian FC
F
T
Cabinteely
3 - 2
Athlone Town
F
T
Drogheda United
0 - 0
Shelbourne
F
T
Galway United FC
1 - 2
Cobh Ramblers
F
T
Limerick
1 - 1
Wexford FC
F
T
Aberystwyth
0 - 0
Cefn Druids AFC
F
T
Bala Town
1 - 4
Connah's Quay
F
T
Caernarfon
4 - 1
Newtown
F
T
Teplice
1 - 2
Bohemians 1905
F
T
Vitkovice
1 - 2
SK Dynamo Ceske Budejovice
F
T
Hradec Kralove
0 - 1
Vysocina Jihlava
F
T
Usti nad Labem
2 - 1
SK Prostejov
F
T
Znojmo
1 - 1
FC Vlasim
A
A
W
Dnepr Smolensk
0 - 3
Chertanovo Moscow 2
F
T
Krasnodar 3
2 - 2
Biolog Novokubansk
F
T
Legion Dinamo
2 - 0
Dinamo Stavropol
F
T
Spartak Vladikavkaz
2 - 1
Mashuk-KMV
A
A
W
Akademia Rostov
0 - 3
Druzhba
F
T
Spartak Nalchik
1 - 1
SKA Rostov
F
T
FC Volgar
2 - 1
Chernomorets Novorossiysk
F
T
Urozhay
1 - 0
Angusht Nazran
F
T
GKS Jastrzebie
1 - 0
Stal Mielec
F
T
Znicz Pruszkow
2 - 1
Olimpia Grudziadz
F
T
FK Spartak Subotica
2 - 0
Rad Beograd
F
T
Ferencvaros U19
2 - 1
Debrecen U19
F
T
Concordia Chiajna
3 - 0
FC Dunarea Calarasi
F
T
CSM Politehnica Iasi
0 - 1
Dinamo Bucuresti
F
T
Slavia Sofia
3 - 5
Dunav Ruse
F
T
Septemvri Sofia
1 - 0
Lokomotiv Plovdiv
F
T
Dnyapro Mogilev
1 - 2
Slavia Mozyr
F
T
FC Sfintul Gheorghe
0 - 3
FC Sheriff
F
T
FC Milsami Orhei
3 - 0
Zimbru
F
T
Hapoel Ashkelon
2 - 0
Hapoel Afula
F
T
Hapoel Bnei Lod
4 - 1
Hapoel Rishon LeZion
F
T
Hapoel Marmorek
2 - 0
Hapoel Iksal
F
T
Hapoel Nir Ramat HaSharon
0 - 0
Hapoel Petah Tikva
F
T
Maccabi Ahi Nazareth
1 - 0
Hapoel Ironi Akko
F
T
River Plate
3 - 0
Alianza Lima
F
T
Uruguay U17
2 - 4
Chile U17
F
T
Peru U17
1 - 1
Ecuador U17

Brazil – Cup

F
T
Juventude
2 - 1
Botafogo RJ
F
T
Santos FC
3 - 0
Atletico GO
F
T
Millonarios
1 - 1
Llaneros FC
F
T
Atletico FC
0 - 1
America de Cali
F
T
Binacional
6 - 0
Universidad San Martin
F
T
Hougang United FC
1 - 0
Home United FC
F
T
Guangzhou R&F F.C.
2 - 1
Shanghai Shenhua
F
T
Chiangmai FC
0 - 1
Chiangrai United
F
T
Binh Duong
2 - 3
Ho Chi Minh City FC
F
T
Khanh Hoa Nha Trang
0 - 0
Ha Noi TT
F
T
Dinamo Tbilisi
1 - 0
Dila Gori
F
T
Lokomotivi Tbilisi
1 - 2
Sioni Bolnisi
F
T
Sepidrood Rasht
3 - 1
Tractor Sazi Tabriz
F
T
Padideh FC
3 - 0
Naft Masjed Soleyman FC
F
T
Sepahan
0 - 1
Esteghlal
F
T
Sanat Naft Abadan
1 - 0
Pars Jonoubi Jam Bushehr
F
T
Kedah
3 - 0
Terengganu
F
T
Selangor
1 - 1
Perak
F
T
Al-Taawon
2 - 0
Al Qadasiya
F
T
Ohod
1 - 3
Al Feiha
F
T
Al Ahli
0 - 1
Al Hilal
F
T
Al-Wehda
1 - 2
Al-Faisaly
F
T
Dibba Al Fujairah
2 - 1
Al Fujairah
F
T
Baniyas
1 - 2
Sharjah Cultural Club
F
T
Al-Wasl
2 - 4
Shabab Al-Ahli Dubai FC
F
T
Emirates Club
3 - 2
Al-Dhafra
F
T
Brisbane Roar FC
2 - 1
Wellington Phoenix
F
T
Smouha SC
2 - 0
El Entag El Harby
F
T
Chippa United
0 - 1
Bidvest Wits