Live Football : 16 March 2019

Live football scores


 

09:42 (GMT+2)

24 May 2019

F
T
AFC Bournemouth
2 - 2
Newcastle United
F
T
Burnley
1 - 2
Leicester City
F
T
West Ham United
4 - 3
Huddersfield Town
F
T
Watford
2 - 1
Crystal Palace
F
T
Swansea City
2 - 3
Manchester City
F
T
Wolverhampton Wanderers
2 - 1
Manchester United
F
T
Leeds United
0 - 1
Sheffield United
F
T
Aston Villa
3 - 0
Middlesbrough
F
T
Brentford
0 - 1
West Bromwich Albion
F
T
Hull City
2 - 2
Queens Park Rangers
F
T
Ipswich Town
1 - 1
Nottingham Forest
F
T
Preston North End
1 - 0
Birmingham City
F
T
Rotherham United
1 - 2
Norwich City
F
T
Sheffield Wednesday
4 - 2
Blackburn Rovers
F
T
Stoke City
0 - 0
Reading
F
T
Wigan Athletic
5 - 2
Bolton Wanderers
F
T
Bristol Rovers
0 - 0
Charlton Athletic
F
T
Burton Albion
3 - 0
Blackpool
F
T
Fleetwood Town
2 - 0
Plymouth Argyle
F
T
Luton Town
2 - 2
Gillingham
F
T
Oxford United
1 - 0
Bradford City
F
T
Peterborough United
1 - 2
Coventry City
F
T
Portsmouth
2 - 0
Scunthorpe United
F
T
Shrewsbury Town
2 - 1
Wycombe Wanderers
F
T
Southend United
0 - 1
AFC Wimbledon
F
T
Sunderland
2 - 1
Walsall
F
T
Crewe Alexandra
6 - 1
Crawley Town
F
T
Exeter City
3 - 0
Colchester United
F
T
Forest Green Rovers
1 - 1
Carlisle United
F
T
Grimsby Town
0 - 0
Northampton Town
F
T
Milton Keynes Dons
1 - 1
Stevenage
F
T
Notts County
0 - 0
Morecambe
F
T
Swindon Town
0 - 0
Port Vale
F
T
Yeovil Town
0 - 2
Macclesfield Town
F
T
AFC Fylde
0 - 0
Stockport County
F
T
Leyton Orient
1 - 0
Telford
F
T
Aldershot Town
0 - 1
Salford City
F
T
Barnet
0 - 0
Hartlepool United
F
T
Dover
2 - 1
FC Halifax Town
F
T
Eastleigh
0 - 1
Barrow
F
T
Ebbsfleet United
3 - 2
Boreham Wood
F
T
Harrogate
1 - 0
Maidenhead United
F
T
Havant and Waterlooville
1 - 2
Chesterfield
F
T
Solihull Moors
2 - 1
Braintree Town
F
T
Sutton United
4 - 2
Gateshead FC
F
T
Wrexham
1 - 0
Maidstone
F
T
Boston United
0 - 2
Chorley
F
T
Kidderminster Harriers
2 - 1
Spennymoor Town FC
F
T
Leamington
1 - 0
Southport
F
T
Bath City
1 - 1
Wealdstone
F
T
Chelmsford
2 - 2
Weston Super Mare
F
T
Chippenham Town
0 - 0
St.Albans
F
T
Dulwich Hamlet
3 - 2
Truro City
F
T
East Thurrock United
0 - 1
Oxford City
F
T
Gloucester City
1 - 1
Hemel Hempstead
F
T
Hampton & Richmond
1 - 4
Concord Rangers
F
T
Hungerford Town
2 - 0
Eastbourne Borough
F
T
Slough Town
2 - 1
Billericay
F
T
Torquay United
2 - 0
Dartford
F
T
Welling United
3 - 3
Woking
F
T
Sassuolo
3 - 5
Sampdoria
F
T
SPAL 2013
2 - 1
Roma
F
T
Torino
2 - 3
Bologna
F
T
Benevento
2 - 3
Spezia
F
T
Calcio Padova
0 - 1
Perugia
F
T
Foggia
1 - 1
Cittadella
F
T
Livorno
1 - 0
Salernitana
F
T
Hellas Verona
1 - 1
Ascoli Calcio 1898 FC
F
T
Alessandria
0 - 0
Virtus Entella
F
T
Carrarese
3 - 0
S.S. Arezzo
F
T
Novara
1 - 3
Cuneo
F
T
Olbia
0 - 1
Pisa
F
T
Pro Vercelli
4 - 0
Arzachena
F
T
Albissola
1 - 1
ASDC Gozzano
A
A
W
Pro Patria
3 - 0
Pro Piacenza
F
T
Robur Siena
1 - 0
Lucchese
F
T
Piacenza
1 - 0
Pistoiese
F
T
Pontedera
1 - 0
Juventus U23
F
T
Renate
0 - 1
AlbinoLeffe
F
T
SD Huesca
1 - 3
Deportivo Alaves
F
T
Real Madrid
2 - 0
Celta Vigo
F
T
Athletic Bilbao
2 - 0
Atletico Madrid
F
T
Leganes
0 - 2
Girona
F
T
Albacete
1 - 0
Extremadura
F
T
Cadiz
1 - 1
Lugo
F
T
Alcorcon
1 - 1
Tenerife
F
T
Real Zaragoza
1 - 0
Elche
F
T
Real Valladolid B
2 - 1
Navalcarnero
F
T
Ponferradina
1 - 0
Atletico Madrid B
F
T
SD Amorebieta
1 - 2
Logrones
F
T
CD Vitoria
2 - 2
SD Gernika
F
T
SD Leioa
2 - 2
Real Oviedo B
F
T
Sporting Gijon B
1 - 2
Cultural De Durango
F
T
Barcelona B
0 - 1
Espanyol B
F
T
Ejea
0 - 1
Atletico Levante UD
F
T
Hercules
0 - 0
Lleida Esportiu
F
T
Atletico Sanluqueno CF
3 - 1
Cartagena
F
T
Augsburg
3 - 1
Hannover 96
F
T
Schalke 04
0 - 1
RasenBallsport Leipzig
F
T
VfB Stuttgart
1 - 1
Hoffenheim
F
T
Wolfsburg
5 - 2
Fortuna Duesseldorf
F
T
Hertha Berlin
2 - 3
Borussia Dortmund
F
T
Dynamo Dresden
1 - 1
Magdeburg
F
T
Hamburger SV
2 - 3
Darmstadt
F
T
Sandhausen
4 - 0
St. Pauli
F
T
Aalen
1 - 1
FSV Zwickau
F
T
Osnabrueck
3 - 1
Carl Zeiss Jena
F
T
Sportfreunde Lotte
0 - 2
Kaiserslautern
F
T
Unterhaching
0 - 0
Sonnenhof Grossaspach
F
T
Wehen
2 - 0
Preussen Muenster
F
T
Wuerzburger Kickers
2 - 1
1860 Muenchen
F
T
FC Pipinsried
3 - 2
SV Schalding-Heining
F
T
Greuther Fuerth II
0 - 3
TSV Buchbach
F
T
Nuernberg II
4 - 2
FV Illertissen
F
T
SV Heimstetten
1 - 2
FC Memmingen
F
T
VfB Eichstaett
5 - 0
Viktoria Aschaffenburg
F
T
FC Schweinfurt
1 - 0
1860 Rosenheim
F
T
SC Weiche Flensburg
2 - 1
Holstein Kiel II
F
T
Optik Rathenow
2 - 1
RW Erfurt
F
T
VSG Altglienicke
0 - 0
FC Viktoria 1889 Berlin
F
T
Elversberg
1 - 0
Hoffenheim II
F
T
FCA Walldorf
2 - 1
Ulm
F
T
Homburg
1 - 0
SC Hessen Dreieich
F
T
TSG Balingen
3 - 1
Eintracht Stadtallendorf
F
T
Wormatia Worms
1 - 2
FSV Frankfurt
F
T
Fortuna Duesseldorf II
2 - 2
Wattenscheid
F
T
SC Wiedenbrueck
0 - 1
Oberhausen
F
T
SV Roedinghausen
2 - 0
Viktoria Koeln 1904
F
T
Angers
0 - 0
Amiens
F
T
Caen
0 - 5
Saint-Etienne
F
T
Guingamp
1 - 0
Dijon
F
T
Nimes
2 - 2
Strasbourg
F
T
Lorient
1 - 1
Brest
F
T
SC Heerenveen
0 - 3
De Graafschap
F
T
Feyenoord
2 - 3
Willem II
F
T
NAC Breda
0 - 4
FC Utrecht
F
T
Heracles
3 - 2
Vitesse
F
T
KV Mechelen
2 - 1
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Belenenses SAD
2 - 2
Portimonense
F
T
Vitoria de Setubal
0 - 1
Braga
F
T
Vitoria de Guimaraes
3 - 1
Boavista
F
T
FC Porto
3 - 0
Maritimo
F
T
Academica
1 - 0
Braga B
F
T
Benfica B
2 - 1
Penafiel
F
T
Leixoes
1 - 0
Arouca
F
T
Mafra
2 - 2
Academico Viseu
F
T
Aberdeen
1 - 1
Livingston
F
T
Hamilton Academical
1 - 0
Hearts
F
T
Hibernian
2 - 0
Motherwell
F
T
Rangers
1 - 1
Kilmarnock
F
T
Falkirk
1 - 1
Partick Thistle
F
T
Arbroath
2 - 1
East Fife
F
T
Forfar Athletic
2 - 1
Raith Rovers
F
T
Stenhousemuir
0 - 1
Stranraer
F
T
Annan Athletic
3 - 1
Edinburgh City
F
T
Clyde
3 - 1
Stirling Albion
F
T
Queen's Park
4 - 1
Elgin City
F
T
Bahamas
6 - 1
Turks and Caicos Islands
F
T
Ull/Kisa
2 - 2
Stabaek
F
T
Mjoendalen
5 - 1
Tromsoe
F
T
Brommapojkarna
0 - 0
Sirius
F
T
Halmstads BK
0 - 0
Falkenbergs FF
F
T
Lillestroem
2 - 0
Hamarkameratene
F
T
Kalmar FF
2 - 0
GIF Sundsvall
F
T
Dinamo Brest
0 - 0
Kristiansund BK
F
T
Tarup-Paarup
0 - 2
Kolding IF
F
T
Vejgaard
4 - 1
Aarhus Fremad
F
T
Dalum
0 - 3
FC Sydvest 05
F
T
Jammerbugt FC
1 - 1
Odder IGF
F
T
Skovshoved
1 - 1
Middelfart
F
T
Frem
3 - 1
Marienlyst
F
T
Hilleroed
1 - 4
HIK
F
T
Broenshoej
2 - 1
Vanloese
F
T
Slagelse
2 - 1
B 93

Sweden – Cup

A
E
T
Djurgaarden
2 - 3
Haecken

Finland – Cup

F
T
Haka
0 - 1
RoPS
F
T
FC KTP
0 - 2
Ilves
F
T
AC Oulu
0 - 1
Honka
F
T
FC Kiisto
0 - 5
FC Lahti
F
T
TPV Tampere
0 - 2
IFK Mariehamn
A
A
W
Sion
3 - 0
Grasshopper
F
T
St. Gallen
0 - 2
Lugano
F
T
FC Rapperswil-Jona
1 - 2
Servette
F
T
Schaffhausen
0 - 2
Lausanne
F
T
Asteras Tripolis
0 - 0
Lamia
F
T
Panetolikos
1 - 2
PAOK Thessaloniki FC
F
T
PAS Giannina
0 - 0
AE Larissa
F
T
Kissamikos FC
1 - 0
AOK Kerkyra
F
T
Trikala
1 - 0
Platanias
F
T
Konyaspor
0 - 2
Rizespor
F
T
Akhisarspor
2 - 3
Kasimpasa
F
T
Erzurum BB
0 - 1
Trabzonspor
F
T
Antalyaspor
3 - 0
Alanyaspor
F
T
Besiktas
1 - 0
Goztepe
F
T
Elazigspor
0 - 2
Adana Demirspor
F
T
Umraniyespor
1 - 2
Gazisehir Gaziantep FK
F
T
Giresunspor
0 - 0
Istanbulspor
F
T
Osmanlispor FK
1 - 3
Hatayspor
F
T
Barry Town
0 - 2
Bala Town
F
T
Ards
0 - 1
Warrenpoint Town
F
T
Ballymena United
0 - 2
Glentoran
F
T
Crusaders
2 - 0
Cliftonville
F
T
Glenavon
1 - 0
Dungannon Swifts
F
T
Linfield
2 - 0
Institute
F
T
Nea Salamis
1 - 0
AEK Larnaca
F
T
Omonia Nicosia
3 - 1
AEL Limassol
F
T
Banik Ostrava
1 - 1
Mlada Boleslav
F
T
Slovacko
0 - 0
Jablonec
F
T
Slovan Liberec
1 - 0
FC Fastav Zlin
F
T
Sparta Prague
2 - 1
Sigma Olomouc
F
T
MFK Chrudim
1 - 1
Pardubice
F
T
Trinec
1 - 1
Znojmo
F
T
Vysocina Jihlava
1 - 0
Sokolov
F
T
SKF Sered
1 - 4
Slovan Bratislava
F
T
Zilina
4 - 0
Zemplin Michalovce
F
T
Trencin
0 - 1
Spartak Trnava
F
T
Zeleziarne Podbrezova
1 - 1
Nitra
F
T
Zlate Moravce
3 - 2
FK Senica
F
T
FC Orenburg
1 - 0
Dinamo Moscow
F
T
Ural
0 - 1
CSKA Moscow
F
T
Rubin Kazan
0 - 2
FC Rostov
F
T
Arsenal Tula
2 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
Tyumen
1 - 1
Chertanovo Moscow
F
T
FC Krasnodar II
0 - 2
PFC Sochi
F
T
Baltika
2 - 0
Spartak Moscow II
A
A
W
Akademia Rostov
0 - 3
Chernomorets Novorossiysk
F
T
Dinamo Stavropol
2 - 0
Druzhba
F
T
Mashuk-KMV
1 - 1
Chayka
F
T
Legion Dinamo
1 - 0
Angusht Nazran
F
T
Spartak Vladikavkaz
3 - 1
Biolog Novokubansk
F
T
Chornomorets Odesa
0 - 3
FC Olexandria
F
T
Zorya
0 - 1
Shakhtar Donetsk
C
a
n
c
Poltava
v
FC Olexandria
F
T
Jagiellonia Bialystok
1 - 3
Korona Kielce
F
T
Zaglebie Sosnowiec
0 - 1
Lechia Gdansk
F
T
Legia Warszawa
1 - 0
Slask Wroclaw
F
T
Stomil Olsztyn
2 - 1
Wigry Suwalki
F
T
Chojniczanka Chojnice
1 - 2
Chrobry Glogow
F
T
GKS Jastrzebie
1 - 2
GKS Katowice
F
T
LKS Lodz
3 - 0
Warta Poznan
F
T
Sandecja Nowy Sacz
0 - 1
Garbarnia
F
T
Podbeskidzie Bielsko-Biala
3 - 1
Bytovia Bytow
F
T
ROW Rybnik 1964
1 - 0
Blekitni Stargard
F
T
Resovia
1 - 1
Widzew Lodz
F
T
Rozwoj Katowice
1 - 1
SKRA Czestochowa
F
T
Stal Stalowa Wola
1 - 0
Siarka Tarnobrzeg
F
T
Olimpia Elblag
0 - 0
Ruch Chorzow
F
T
NK Lokomotiva
3 - 1
Slaven
F
T
Hajduk Split
3 - 0
Rudes
F
T
FK Zemun
0 - 1
Radnicki Nis
F
T
Partizan Beograd
1 - 3
FK Spartak Subotica
F
T
FK Radnik Surdulica
1 - 0
Napredak
F
T
Macva Sabac
2 - 1
Proleter
F
T
NK Celje
4 - 0
ND Triglav
F
T
Mura
5 - 0
NK Krsko
F
T
Olimpija Ljubljana
0 - 0
Maribor
F
T
Budapest Honved
3 - 0
Paksi SE
F
T
Ferencvaros
2 - 0
Haladas
F
T
Puskas FC Academy
3 - 2
MTK Budapest
F
T
Ujpest
1 - 0
Varda SE
F
T
Vidi FC
1 - 0
Mezokovesd SE
F
T
Debrecen
1 - 0
Diosgyori VTK
F
T
Gyori U19
1 - 3
Illes Akademia U19
F
T
Honved U19
2 - 1
Debrecen U19
F
T
FC Viitorul Constanta
0 - 1
CFR Cluj
F
T
FC Dunarea Calarasi
1 - 2
CSM Politehnica Iasi
F
T
Vereya
3 - 4
Levski Sofia
F
T
Ludogorets Razgrad
6 - 0
Septemvri Sofia
F
T
PFC CSKA-Sofia
2 - 0
Beroe

Belarus – Cup

F
T
Gomelzheldortrans
1 - 2
Vitebsk
F
T
FK Spartaks
2 - 3
RFS
F
T
FK Jelgava
2 - 1
Ventspils
F
T
Stumbras Kaunas
2 - 0
Atlantas Klaipeda
F
T
Suduva
1 - 0
FK Kauno Zalgiris
F
T
FC Kuressaare
0 - 1
FCI Levadia
F
T
Tulevik Viljandi
0 - 4
Tammeka
F
T
Talinna Kalev
0 - 4
Narva Trans
F
T
Zimbru
0 - 1
CS Petrocub
F
T
FC Sheriff
1 - 0
Speranta
F
T
FK Mladost Doboj Kakanj
0 - 3
Radnik Bijeljina
F
T
Sloboda Tuzla
0 - 1
Celik Zenica
F
T
FC Academy Pandev
2 - 0
FK Sileks
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 0
Shkupi
F
T
KF Shkendija
1 - 0
Rabotnicki
F
T
Makedonija GjP
2 - 1
Belasica
F
T
Pobeda
2 - 3
Renova
F
T
Maccabi Tel Aviv
2 - 0
Hapoel Hadera
F
T
Maccabi Haifa
0 - 2
Bnei Yehuda Tel Aviv
F
T
Hapoel Raanana
2 - 2
Bnei Sakhnin
F
T
Hapoel Tel Aviv
5 - 1
FC Ashdod
Friday, 15 March 2019
F
T
Gimnasia LP
1 - 0
Newells Old Boys
Saturday, 16 March 2019
F
T
Aldosivi
3 - 0
Colon
F
T
Velez Sarsfield
2 - 0
Atletico Tucuman
F
T
Union
3 - 0
Lanus
F
T
San Martin San Juan
2 - 3
Argentinos Juniors
F
T
Club Atletico Platense
3 - 0
Arsenal Sarandi
F
T
CA Defensores Unidos
1 - 1
Justo Jose de Urquiza
F
T
Ferro Carril Oeste General Pico
3 - 0
Independiente de Neuquen
Friday, 15 March 2019
F
T
Red Bull Brasil
3 - 2
Sao Bento
Saturday, 16 March 2019
F
T
Santos FC
0 - 1
Novorizontino
F
T
Ferroviaria
2 - 0
Sao Caetano
F
T
Sao Paulo
0 - 1
Palmeiras
F
T
Ponte Preta
3 - 0
Guarani
F
T
Nacional Potosi
7 - 2
Destroyers
F
T
Always Ready
1 - 2
The Strongest
F
T
Union Espanola
2 - 1
Huachipato
F
T
Universidad de Concepcion
2 - 1
Universidad de Chile
F
T
Independiente Medellin
2 - 2
Atletico Nacional
F
T
Deportivo Cali
0 - 1
America de Cali
F
T
La Equidad
2 - 2
Patriotas
F
T
Olmedo
1 - 1
Guayaquil City
F
T
Universidad Catolica
2 - 1
Delfin
F
T
Deportivo Capiata
1 - 3
Luqueno
F
T
Club River Plate
1 - 1
Nacional
F
T
Sport Boys
0 - 0
Academia Cantolao
F
T
Union Comercio
0 - 0
Universidad San Martin
F
T
Sport Huancayo
2 - 2
Ayacucho FC
F
T
Boston River
1 - 3
Fenix
F
T
Danubio
2 - 0
Nacional
F
T
Liverpool FC
6 - 2
Defensor Sporting
F
T
Cerro Largo
4 - 1
Cerro
F
T
US Virgin Islands U17
0 - 1
St. Vincent and Grenadines U17
F
T
Cayman Islands U17
2 - 0
Grenada U17
F
T
Monarcas Morelia
1 - 1
Lobos de la BUAP
F
T
Puebla
1 - 0
Pumas
F
T
Chicago Fire
2 - 4
Seattle Sounders FC
F
T
Columbus Crew
1 - 0
FC Dallas
F
T
Houston Dynamo
3 - 2
Vancouver Whitecaps
F
T
New York Red Bulls
4 - 1
San Jose Earthquakes
F
T
Orlando City
1 - 3
Montreal Impact
F
T
Charlotte Independence
2 - 3
Indy Eleven
F
T
Atlanta United II
0 - 1
Louisville City FC
F
T
Real Monarchs SLC
0 - 0
El Paso Locomotive
F
T
Reno 1868 FC
2 - 1
Austin Bold
F
T
Universidad de Costa Rica
2 - 1
Grecia
F
T
Deportivo Petapa
0 - 3
Antigua Guatemala
F
T
Iztapa
1 - 0
Siquinala
F
T
CSD Municipal
1 - 1
Coban Imperial
F
T
Tokyo Verdy
2 - 3
Tochigi SC
F
T
Yokohama FC
1 - 2
Albirex Niigata
F
T
FC Ryukyu
2 - 1
Tokushima Vortis
F
T
Geylang International FC
0 - 1
Tampines Rovers FC
F
T
Hougang United FC
5 - 1
Warriors FC
F
T
Guizhou Hengfeng
2 - 1
Changchun Yatai
F
T
Meizhou Hakka
4 - 0
Xinjiang Tianshan
F
T
Shaanxi Changan
3 - 0
Qingdao Huanghai
F
T
Shijiazhuang Ever Bright
3 - 0
Nei Mongol Zhongyou FC
F
T
Nantong Zhiyun FC
1 - 2
Liaoning Hongyun
F
T
Sangju Sangmu
2 - 0
Incheon United
F
T
FC Seoul
0 - 0
Jeju United
F
T
Seongnam FC
2 - 1
Suwon Bluewings
F
T
Asan Mugunghwa
3 - 2
Bucheon FC 1995
F
T
Suwon City
2 - 1
Ansan Greeners
F
T
Chiangmai FC
2 - 1
Ratchaburi FC
F
T
Suphanburi FC
3 - 0
Chonburi
F
T
Chiangrai United
2 - 3
Muang Thong United
F
T
Nakhon Ratchasima FC
0 - 0
Trat FC
F
T
FC Rustavi
1 - 1
Chikhura
F
T
Dinamo Batumi
1 - 0
Dila Gori
F
T
Sepidrood Rasht
1 - 3
Persepolis
F
T
Esteghlal
1 - 0
Nassaji Mazandaran FC
F
T
Al Hazm
0 - 3
Al Ittihad
F
T
Al-Wehda
0 - 4
Al Nassr FC
F
T
Newcastle Jets
2 - 3
Central Coast Mariners
F
T
Melbourne Victory
2 - 1
Brisbane Roar FC
F
T
Eastern Suburbs
3 - 0
Southern United
F
T
Lobi Stars
2 - 0
ASEC Mimosas
F
T
Wydad Casablanca
1 - 0
Mamelodi Sundowns FC
F
T
FC Platinum
1 - 2
Esperance
F
T
Horoya AC
2 - 1
Orlando Pirates
F
T
Club Africain
1 - 0
Ismaily SC
F
T
TP Mazembe
2 - 0
CS Constantine
F
T
Al Ahly
3 - 0
JS Saoura
F
T
Simba SC
2 - 1
AS Vita Club
F
T
Al Masry
4 - 2
Smouha SC
F
T
MT Kenya United
2 - 3
Vihiga United
F
T
Chabab Rif Al Hoceima
1 - 1
Olympic Club de Safi
F
T
MAT Tetouan
0 - 0
FUS Rabat
F
T
Free State Stars
4 - 1
AmaZulu FC
F
T
Netherlands U17
0 - 0
Serbia U17
F
T
Switzerland U17
4 - 2
Russia U17