Live Football : 15 March 2019

Live football scores


 

09:48 (GMT+2)

24 May 2019

F
T
Doncaster Rovers
0 - 0
Barnsley
F
T
Newport County
1 - 0
Cheltenham Town
F
T
Cagliari
2 - 1
Fiorentina
F
T
Pescara
1 - 1
Cosenza
F
T
Real Sociedad
1 - 1
Levante
F
T
Borussia Moenchengladbach
1 - 1
Freiburg
F
T
FC Heidenheim
2 - 1
Union Berlin
F
T
Holstein Kiel
5 - 1
Erzgebirge Aue
F
T
KFC Uerdingen
1 - 1
Fortuna Koeln
F
T
SV Drochtersen/Assel
1 - 0
Wolfsburg II
F
T
FC Koeln II
3 - 0
Borussia Moenchengladbach II
F
T
RW Essen
0 - 2
SC Verl
F
T
Nice
1 - 1
Toulouse
F
T
Lille
0 - 1
Monaco
F
T
AS Beziers
1 - 0
Auxerre
F
T
Chateauroux
0 - 1
Paris FC
F
T
Grenoble
1 - 0
Nancy
F
T
Le Havre
3 - 1
AC Ajaccio
F
T
Niort
0 - 3
Metz
F
T
Red Star
0 - 4
Clermont Foot
F
T
Sochaux
0 - 0
Troyes
F
T
Valenciennes
1 - 4
Orleans
F
T
Dunkerque
1 - 4
Bourg en Bresse Peronnas
F
T
Entente SSG
1 - 3
Cholet
F
T
Le Mans
2 - 3
Boulogne
F
T
Marignane/Gignac FC
1 - 2
Lyon la Duchere
F
T
Pau
3 - 0
Quevilly
F
T
Tours
1 - 0
Concarneau
F
T
Villefranche Beaujolais
1 - 1
Rodez
F
T
Fortuna Sittard
3 - 1
FC Emmen
F
T
Almere City FC
1 - 3
Sparta Rotterdam
F
T
Cambuur
3 - 1
Jong PSV
F
T
FC Dordrecht
3 - 2
Roda JC Kerkrade
F
T
FC Twente
5 - 0
FC Volendam
F
T
Helmond Sport
1 - 1
Go Ahead Eagles
F
T
Jong FC Utrecht
1 - 3
FC Eindhoven
F
T
MVV Maastricht
1 - 4
RKC Waalwijk
F
T
NEC Nijmegen
5 - 0
FC Den Bosch
F
T
TOP Oss
2 - 1
Jong Ajax
F
T
Telstar
1 - 0
Jong AZ Alkmaar
F
T
Sporting CP
1 - 0
Santa Clara
F
T
Bodoe/Glimt
2 - 0
Brann
F
T
Vaalerenga
1 - 1
Stroemsgodset
F
T
Odds Ballklubb
4 - 0
FK Haugesund
F
T
Elfsborg
2 - 0
Oerebro
F
T
IFK Norrkoeping
4 - 1
Malmoe FF
F
T
Kjellerup
1 - 7
Skive

Finland – Cup

A
E
T
IF Gnistan
1 - 3
VPS
F
T
VJS
0 - 3
KPV
F
T
Amstetten
2 - 0
BW Linz
F
T
Austria Wien (A)
3 - 1
Wiener Neustadt
F
T
FC Juniors OOe
4 - 2
Austria Lustenau
F
T
FC Liefering
2 - 6
Ried
F
T
FC Wacker Innsbruck (A)
2 - 2
SK Austria Klagenfurt
F
T
SV Horn
2 - 0
SV Lafnitz
F
T
Kriens
2 - 1
FC Vaduz
F
T
Fenerbahce
2 - 1
Sivasspor
F
T
Eskisehirspor
2 - 4
Altinordu
F
T
Cork City
2 - 0
Bohemian FC
F
T
Derry City
0 - 2
Dundalk
F
T
UCD
3 - 0
Finn Harps
F
T
Waterford FC
2 - 0
St. Patrick's Athletic
F
T
Shamrock Rovers
3 - 0
Sligo Rovers
F
T
Bray Wanderers
0 - 1
Athlone Town
F
T
Drogheda United
1 - 4
Cabinteely
F
T
Limerick
3 - 1
Cobh Ramblers
F
T
Shelbourne
3 - 0
Wexford FC
F
T
Connah's Quay
2 - 0
Newtown
F
T
Newry City AFC
1 - 4
Coleraine
F
T
Ermis Aradippou
1 - 2
Enosis Paralimni
F
T
AS Jeunesse Esch
0 - 3
F91 Dudelange
F
T
FC Progres Niedercorn
1 - 0
RM Hamm Benfica
F
T
Racing FC Union Luxembourg
3 - 3
FC Differdange 03
F
T
US Rumelange
0 - 4
US Hostert
F
T
Una Strassen
1 - 0
US Mondorf les Bains
F
T
Union Titus Petange
2 - 1
CS Fola Esch
F
T
Dukla Praha
2 - 1
Karvina
F
T
Teplice
2 - 1
Viktoria Plzen
F
T
Anzhi Makhachkala
0 - 2
Krylya Sovetov Samara
F
T
Urozhay
1 - 0
SKA Rostov
F
T
Wisla Plock
0 - 2
Pogon Szczecin
F
T
Lech Poznan
0 - 3
Gornik Zabrze
F
T
GKS Tychy 71
1 - 1
Stal Mielec
F
T
Inter Zapresic
3 - 1
NK Istra 1961
F
T
Backa Backa Palanka
5 - 1
Dinamo Vranje
F
T
Sepsi OSK
0 - 1
CS Universitatea Craiova
F
T
Botev Plovdiv
1 - 1
Botev Vratsa

Belarus – Cup

F
T
Slutsk
1 - 0
Dinamo Minsk
F
T
Belshina
0 - 1
Shakhter Soligorsk
F
T
FS Metta/LU
1 - 2
Riga FC
F
T
Zalgiris Vilnius
1 - 1
Riteriais
F
T
Hapoel Afula
2 - 1
Hapoel Rishon LeZion
F
T
Hapoel Katamon Jerusalem
2 - 0
Hapoel Ashkelon
F
T
Hapoel Marmorek
3 - 1
Beitar Tel Aviv Ramla
F
T
Hapoel Ramat Gan
2 - 2
Hapoel Iksal
F
T
Maccabi Ahi Nazareth
3 - 1
Hapoel Nir Ramat HaSharon
F
T
Emelec
0 - 0
Huracan
Thursday, 14 March 2019
F
T
Club Atletico Penarol
4 - 0
San Jose
F
T
Athletico Paranaense
4 - 0
Jorge Wilstermann
F
T
Gimnasia LP
1 - 0
Newells Old Boys
F
T
Gimnasia Mendoza
1 - 0
Agropecuario
F
T
Atlanta
1 - 1
Barracas Central
F
T
Atletico Parana
1 - 2
Douglas Haig
F
T
Juventud Unida Gualeguaychu
1 - 4
Defensores de Pronunciamiento
F
T
Bragantino
0 - 3
Ituano FC
F
T
Red Bull Brasil
3 - 2
Sao Bento

Brazil – Cup

F
T
Vasco da Gama
3 - 2
Avai FC
Thursday, 14 March 2019
F
T
Sport Boys Warnes
1 - 5
Blooming
Friday, 15 March 2019
F
T
Guabira
3 - 1
Royal Pari
F
T
Curico Unido
3 - 1
Cobresal
F
T
Bogota FC
2 - 2
Santa Fe
F
T
Cucuta
2 - 1
Alianza Petrolera
F
T
Mushuc Runa
0 - 2
Independiente del Valle
F
T
Binacional
4 - 1
CD UT Cajamarca
F
T
Sporting Kansas City
3 - 0
Independiente de La Chorrera
A
P
FC Juarez
312 - 2
Veracruz
F
T
CD Olimpia
3 - 0
CD Marathon
F
T
Albirex Niigata FC
0 - 0
Brunei DPMM
F
T
Prachuap FC
3 - 1
Chainat FC
F
T
Sabah FK
1 - 1
Sumqayit
F
T
Zira
2 - 0
Keshla
F
T
Sabail
1 - 2
Qarabag FK
F
T
FK Neftchi
1 - 1
FK Qabala
F
T
Saburtalo
3 - 0
Torpedo Kutaisi
F
T
Foolad Khuzestan
1 - 1
Sepahan
F
T
Pars Jonoubi Jam Bushehr
0 - 1
Machine Sazi FC
F
T
Atyrau
1 - 3
Irtysh Pavlodar
F
T
Ordabasy Shymkent
1 - 0
Aktobe
F
T
Kaisar Kyzylorda
0 - 1
Zhetysu Taldykorgan
F
T
Tobol Kostanay
4 - 1
Taraz
F
T
Kairat Almaty
2 - 1
Shakhter Karagandy
F
T
FC Astana
2 - 1
Okzhetpes Kokshetau
F
T
Al-Raed
1 - 0
Al Batin
F
T
Al-Ettifaq
1 - 1
Al Shabab
F
T
Al Wahda
4 - 1
Bani Yas
F
T
Adelaide United
0 - 2
Perth Glory
F
T
El Entag El Harby
1 - 1
Nogoom FC
F
T
Bloemfontein Celtic
2 - 4
Bidvest Wits
F
T
Cape Town City FC
0 - 0
Polokwane City
F
T
SuperSport United
1 - 1
Kaizer Chiefs