Live Football : 9 February 2019

Live football scores


 

19:53 (GMT+1)

17 February 2019

F
T
Fulham
0 - 3
Manchester United
F
T
Crystal Palace
1 - 1
West Ham United
F
T
Huddersfield Town
1 - 2
Arsenal
F
T
Liverpool
3 - 0
AFC Bournemouth
F
T
Southampton
1 - 2
Cardiff City
F
T
Watford
1 - 0
Everton
F
T
Brighton & Hove Albion
1 - 3
Burnley
F
T
Middlesbrough
1 - 1
Leeds United
F
T
Blackburn Rovers
0 - 1
Bristol City
F
T
Bolton Wanderers
1 - 2
Preston North End
F
T
Derby County
2 - 0
Hull City
F
T
Nottingham Forest
2 - 1
Brentford
F
T
Queens Park Rangers
3 - 4
Birmingham City
F
T
Rotherham United
1 - 1
Wigan Athletic
F
T
Sheffield Wednesday
0 - 0
Reading
F
T
Swansea City
1 - 0
Millwall
F
T
Stoke City
0 - 1
West Bromwich Albion
F
T
AFC Wimbledon
0 - 2
Burton Albion
F
T
Blackpool
2 - 0
Walsall
F
T
Bradford City
0 - 1
Fleetwood Town
F
T
Charlton Athletic
1 - 1
Southend United
F
T
Doncaster Rovers
3 - 1
Peterborough United
F
T
Gillingham
1 - 4
Barnsley
F
T
Luton Town
3 - 0
Wycombe Wanderers
F
T
Oxford United
1 - 1
Sunderland
F
T
Plymouth Argyle
1 - 1
Portsmouth
F
T
Rochdale
0 - 1
Coventry City
F
T
Scunthorpe United
2 - 0
Accrington Stanley
F
T
Bristol Rovers
1 - 1
Shrewsbury Town
F
T
Cambridge United
1 - 0
Port Vale
F
T
Carlisle United
1 - 1
Exeter City
F
T
Colchester United
3 - 0
Cheltenham Town
F
T
Crawley Town
0 - 3
Oldham Athletic
F
T
Forest Green Rovers
1 - 2
Notts County
F
T
Lincoln City
1 - 1
Northampton Town
F
T
Macclesfield Town
3 - 3
Crewe Alexandra
F
T
Morecambe
2 - 3
Bury
F
T
Newport County
1 - 0
Mansfield Town
F
T
Tranmere Rovers
2 - 0
Stevenage
F
T
Yeovil Town
1 - 3
Grimsby Town
F
T
Milton Keynes Dons
2 - 3
Swindon Town
F
T
Aldershot Town
1 - 3
Eastleigh
F
T
Barnet
0 - 1
Sutton United
F
T
Barrow
1 - 1
Bromley
F
T
Braintree Town
1 - 0
Salford City
F
T
Chesterfield
1 - 0
FC Halifax Town
F
T
Dover
2 - 3
Harrogate
F
T
Ebbsfleet United
0 - 1
Solihull Moors
F
T
Gateshead FC
0 - 0
Havant and Waterlooville
F
T
Hartlepool United
1 - 1
Leyton Orient
F
T
Maidenhead United
1 - 0
Boreham Wood
F
T
Maidstone
1 - 1
AFC Fylde
F
T
Wrexham
1 - 0
Dagenham & Redbridge
F
T
Blyth Spartans
0 - 1
Darlington
F
T
Brackley Town
3 - 1
Telford
F
T
Curzon
3 - 2
Alfreton Town
F
T
FC United of Manchester
1 - 2
Altrincham
F
T
Guiseley
1 - 1
Stockport County
F
T
Kidderminster Harriers
4 - 1
Chester FC
F
T
Leamington
2 - 2
Hereford
F
T
Nuneaton Borough FC
1 - 5
Boston United
F
T
Southport
5 - 3
Chorley
F
T
York City
2 - 0
Ashton United
F
T
Billericay
3 - 2
Truro City
F
T
Chippenham Town
1 - 1
Hemel Hempstead
F
T
Dartford
3 - 0
Bath City
F
T
Dulwich Hamlet
2 - 1
Welling United
F
T
Eastbourne Borough
2 - 2
Oxford City
F
T
Hampton & Richmond
1 - 1
Slough Town
F
T
Hungerford Town
5 - 0
St.Albans
F
T
Woking
3 - 0
East Thurrock United
F
T
Fiorentina
0 - 0
SSC Napoli
F
T
Parma Calcio 1913
0 - 1
Inter
F
T
Cittadella
0 - 1
Spezia
F
T
Cremonese
0 - 0
Calcio Padova
F
T
Perugia
1 - 2
Palermo
F
T
Brescia
3 - 1
Carpi
F
T
Pontedera
1 - 1
S.S. Arezzo
F
T
Giana Erminio
1 - 0
Alma Juventus Fano
F
T
Gubbio
2 - 3
Imolese Calcio
F
T
Sudtirol
2 - 0
Fermana
F
T
Ternana
2 - 2
Virtus Verona
F
T
Vis Pesaro
0 - 1
Renate
F
T
FeralpiSalo
1 - 0
AlbinoLeffe
F
T
L.R. Vicenza Virtus
1 - 1
Pordenone Calcio
F
T
Sambenedettese
0 - 1
Ravenna
F
T
Triestina
3 - 1
Monza
F
T
Teramo
1 - 0
Rimini
F
T
Getafe
3 - 1
Celta Vigo
F
T
Atletico Madrid
1 - 3
Real Madrid
F
T
Espanyol
2 - 1
Rayo Vallecano
F
T
Girona
0 - 2
SD Huesca
A
A
W
Gimnastic
1 - 0
Reus
F
T
Elche
1 - 2
Real Oviedo
F
T
Extremadura
1 - 1
Rayo Majadahonda
F
T
Tenerife
0 - 2
Cordoba
F
T
Lugo
1 - 2
Real Zaragoza
F
T
Unionistas de Salamanca
0 - 1
AD Union Adarve
F
T
Arenas Getxo
2 - 1
Barakaldo
F
T
SD Amorebieta
1 - 1
RS Gimnastica
F
T
SD Leioa
1 - 2
Tudelano
F
T
Real Sociedad B
3 - 1
Sporting Gijon B
F
T
SD Gernika
2 - 1
Athletic Bilbao B
F
T
Villarreal B
0 - 0
Ejea
F
T
Barcelona B
1 - 2
Conquense
F
T
Borussia Dortmund
3 - 3
Hoffenheim
F
T
Borussia Moenchengladbach
0 - 3
Hertha Berlin
F
T
Freiburg
3 - 3
Wolfsburg
F
T
Hannover 96
2 - 0
Nuernberg
F
T
RasenBallsport Leipzig
0 - 0
Eintracht Frankfurt
F
T
Bayern Munich
3 - 1
Schalke 04
F
T
Bochum
1 - 2
Paderborn
F
T
Greuther Fuerth
1 - 0
Duisburg
F
T
Union Berlin
2 - 0
Sandhausen
F
T
Carl Zeiss Jena
1 - 1
Karlsruher SC
F
T
Energie Cottbus
1 - 2
Wuerzburger Kickers
F
T
Fortuna Koeln
1 - 0
FSV Zwickau
F
T
Hansa Rostock
2 - 0
Unterhaching
F
T
KFC Uerdingen
1 - 1
1860 Muenchen
F
T
Kaiserslautern
0 - 0
Hallescher FC
P
o
s
t
Babelsberg
v
Berliner AK 07
P
o
s
t
FC Oberlausitz Neugersdorf
v
Hertha Berlin II
F
T
Paris Saint-Germain
1 - 0
Bordeaux
F
T
Amiens
1 - 0
Caen
F
T
Strasbourg
1 - 2
Angers
F
T
Lens
0 - 0
Metz
F
T
Drancy
2 - 0
Lyon la Duchere
F
T
Villefranche Beaujolais
0 - 1
Dunkerque
F
T
Heracles
1 - 0
Ajax
F
T
SC Heerenveen
1 - 1
PEC Zwolle
F
T
Feyenoord
4 - 0
De Graafschap
F
T
VVV-Venlo
2 - 1
Willem II
F
T
Sporting Charleroi
1 - 1
Oostende
F
T
Eupen
0 - 1
Kortrijk
F
T
St.Truiden
2 - 1
Waasland-Beveren
F
T
Lokeren
2 - 1
Royal Antwerp
F
T
Roeselare
4 - 2
Lommel
F
T
KV Mechelen
2 - 1
Oud-Heverlee
F
T
Maritimo
0 - 1
Aves
F
T
Portimonense
0 - 1
Rio Ave
F
T
Tondela
1 - 0
Vitoria de Guimaraes
F
T
Academico Viseu
3 - 3
FC Porto B
F
T
Farense
1 - 1
Leixoes
F
T
Benfica B
0 - 1
Academica
F
T
Penafiel
3 - 0
Braga B
F
T
East Fife
0 - 1
Partick Thistle
F
T
Hibernian
3 - 1
Raith Rovers
F
T
St. Mirren
1 - 2
Dundee United
F
T
Kilmarnock
0 - 0
Rangers
F
T
Alloa Athletic
1 - 2
Falkirk
A
b
a
n
Arbroath
v
Stranraer
F
T
Forfar Athletic
2 - 0
Airdrieonians
F
T
Stenhousemuir
1 - 0
Montrose
F
T
Albion Rovers
0 - 3
Elgin City
F
T
Annan Athletic
1 - 1
Clyde
F
T
Berwick Rangers
1 - 2
Stirling Albion
F
T
Peterhead
0 - 0
Edinburgh City
F
T
Queen's Park
1 - 1
Cowdenbeath
F
T
Austria Wien
9 - 0
FCM Arkadia Traiskirchen
F
T
LASK
5 - 0
Amstetten
F
T
Falkenbergs FF
0 - 1
IFK Vaernamo
F
T
Vaalerenga
1 - 2
Dynamo Kyiv
F
T
Anzhi Makhachkala
2 - 2
Spartak Vladikavkaz
F
T
DAC 1904 Dunajska Streda
3 - 0
Mattersburg
F
T
Helsingborg
2 - 0
Oesters IF
F
T
Oerebro
1 - 0
Degerfors
F
T
Altach
2 - 2
FC Wacker Innsbruck (A)
F
T
Djurgaarden
1 - 1
Lillestroem
F
T
FK Akhmat
1 - 2
Suwon Bluewings
C
a
n
c
Mjoendalen
v
Dynamo Kyiv
F
T
Spartak Moscow
1 - 3
Slovan Bratislava
F
T
Mjoendalen
3 - 3
Norrby
F
T
Vejle Boldklub
2 - 0
SoenderjyskE
F
T
FC Inter
1 - 0
HJK
F
T
HIFK
1 - 2
Honka
F
T
KuPS
2 - 2
SJK
F
T
VPS
2 - 1
RoPS
F
T
FF Jaro
1 - 3
AC Oulu
C
a
n
c
PS Kemi
v
Musan Salama
F
T
FC KTP
3 - 2
TPS
F
T
EIF
3 - 5
TPV Tampere
F
T
Basel
1 - 1
St. Gallen
F
T
FC Zuerich
3 - 1
Grasshopper
F
T
FC Rapperswil-Jona
1 - 2
Aarau
F
T
Kriens
2 - 0
Winterthur
F
T
Panionios
0 - 1
Apollon Smirnis
F
T
Xanthi
0 - 0
Lamia
F
T
PAS Giannina
1 - 0
Panathinaikos
F
T
Doxa Dramas
1 - 2
Trikala
F
T
Istanbul Basaksehir
1 - 1
Erzurum BB
F
T
Rizespor
1 - 1
Antalyaspor
F
T
Besiktas
2 - 0
Bursaspor
F
T
Karabukspor
0 - 4
Eskisehirspor
F
T
Genclerbirligi
0 - 2
Osmanlispor FK
F
T
Cork City
1 - 2
Dundalk
F
T
Llandudno FC
3 - 1
Carmarthen
A
b
a
n
Barry Town
0 - 1
Bala Town
F
T
Cliftonville
1 - 0
Newry City AFC
F
T
Dungannon Swifts
1 - 0
Crusaders
F
T
Glenavon
2 - 0
Ards
F
T
Institute
1 - 2
Ballymena United
F
T
Linfield
3 - 2
Coleraine
F
T
Warrenpoint Town
0 - 5
Glentoran
F
T
Apollon Limassol
0 - 0
AEL Limassol
F
T
Nea Salamis
0 - 2
Anorthosis
F
T
FC Fastav Zlin
0 - 1
Slovacko
F
T
Karvina
1 - 1
Opava
F
T
Mlada Boleslav
1 - 1
Viktoria Plzen
F
T
Slovan Liberec
4 - 0
Pribram
F
T
Slavia Prague
2 - 0
Teplice
F
T
Slask Wroclaw
2 - 0
Zaglebie Sosnowiec
F
T
Cracovia
2 - 1
Piast Gliwice
F
T
Lechia Gdansk
2 - 1
Pogon Szczecin
F
T
Slaven
2 - 0
HNK Gorica
F
T
Dinamo Zagreb
1 - 0
NK Istra 1961
F
T
Mezokovesd SE
2 - 3
MTK Budapest
F
T
Paksi SE
1 - 1
Haladas
F
T
Varda SE
3 - 0
Debrecen
F
T
Vidi FC
1 - 2
Diosgyori VTK
F
T
Budapest Honved
2 - 1
Puskas FC Academy
F
T
Ujpest
1 - 1
Ferencvaros
F
T
Sepsi OSK
0 - 1
Dinamo Bucuresti
F
T
Hapoel Haifa
0 - 1
FC Ashdod
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0 - 2
Maccabi Petach Tikva
F
T
Maccabi Netanya
1 - 0
Hapoel Raanana
F
T
Hapoel Tel Aviv
1 - 0
Hapoel Beer Sheva
Friday, 8 February 2019
F
T
Tigre
4 - 4
Banfield
Saturday, 9 February 2019
F
T
Huracan
1 - 1
Velez Sarsfield
F
T
Lanus
2 - 0
Gimnasia LP
F
T
Estudiantes
1 - 0
Patronato de Parana
F
T
Atletico Tucuman
0 - 0
Talleres
F
T
Independiente
2 - 1
Union
F
T
Santamarina
3 - 1
Ferro Carril Oeste
F
T
CA Defensores de Belgrano
1 - 0
Guillermo Brown
F
T
Villa Dalmine
1 - 0
Los Andes
F
T
Gimnasia Mendoza
2 - 0
Central Cordoba de Santiago
F
T
Chacarita Juniors
0 - 2
Independiente Rivadavia
F
T
All Boys
3 - 1
Almirante Brown
F
T
Barracas Central
4 - 1
Justo Jose de Urquiza
F
T
Deportivo Madryn
2 - 1
Independiente de Neuquen
F
T
Sportivo Las Parejas
1 - 0
Defensores de Pronunciamiento
F
T
Juventud Unida Gualeguaychu
1 - 1
Douglas Haig
F
T
Sportivo Estudiantes
1 - 1
Sportivo Belgrano
F
T
Altos Hornos Zapla
1 - 1
San Martin de Formosa
F
T
Juventud Antoniana
1 - 0
Crucero del Norte
F
T
Sao Bento
0 - 0
Ferroviaria
F
T
Santos FC
1 - 0
Mirassol
F
T
Ponte Preta
1 - 0
Sao Paulo
F
T
Sao Caetano
1 - 3
Oeste FC
F
T
Guabira
0 - 1
Bolivar
F
T
Royal Pari
0 - 1
San Jose
F
T
Bucaramanga
1 - 0
Deportivo Pasto
F
T
CD Jaguares
1 - 2
Millonarios
F
T
Guayaquil City
1 - 1
CSD Macara
F
T
Fuerza Amarilla SC
0 - 2
Delfin
F
T
LDU de Quito
3 - 2
Olmedo
F
T
Lala FC
2 - 3
Atletico Venezuela
F
T
Metropolitanos FC
2 - 1
Carabobo FC
F
T
Aragua FC
0 - 0
Zulia
F
T
Deportivo Lara
2 - 0
Monagas SC
F
T
Portuguesa FC
1 - 2
Estudiantes de Caracas
F
T
Zamora FC
1 - 0
Estudiantes Merida
F
T
Veracruz
0 - 2
Tigres
F
T
Atlas
1 - 2
Puebla
F
T
Jocoro FC
0 - 1
Isidro Metapan
F
T
Deportivo Petapa
1 - 0
Club Xelaju
F
T
Siquinala
2 - 1
Deportivo Malacateco
F
T
CSD Municipal
3 - 0
Iztapa
F
T
Chennaiyin FC
2 - 1
Bengaluru FC
F
T
Churchill Brothers
1 - 1
Mohun Bagan
F
T
Sabah FK
0 - 1
FK Qabala
F
T
Sumqayit
0 - 2
Qarabag FK
F
T
Al-Raed
1 - 3
Al-Wehda
F
T
Al Fateh FC
1 - 0
Al Shabab
F
T
Al Ittihad
0 - 0
Al-Taawon
F
T
Western Sydney Wanderers FC
2 - 0
Central Coast Mariners
F
T
Melbourne City FC
1 - 1
Adelaide United
F
T
Olympique de Medea
0 - 1
CR Belouizdad
F
T
DRB Tadjenanet
2 - 0
ES Setif
F
T
JS Kabylie
1 - 1
MC Alger
F
T
USM Alger
1 - 0
USM Bel Abbes
F
T
Nogoom FC
0 - 1
El Zamalek
F
T
Gor Mahia
2 - 0
AFC Leopards
F
T
KACM
2 - 0
Rapide Club Oued Zem
F
T
OCK Khouribga
2 - 1
Difaa El Jadida
F
T
FAR Rabat
3 - 0
Chabab Rif Al Hoceima
F
T
Highlands Park
2 - 1
Bidvest Wits
F
T
Kaizer Chiefs
1 - 1
Orlando Pirates
F
T
Free State Stars
0 - 2
Chippa United
F
T
AmaZulu FC
1 - 0
Cape Town City FC