Live Football : 9 December 2018

Live football scores


 

16:47 (GMT+1)

10 December 2018

F
T
Newcastle United
1 - 2
Wolverhampton Wanderers
F
T
Sassuolo
3 - 3
Fiorentina
F
T
Empoli
2 - 1
Bologna
F
T
Parma Calcio 1913
1 - 1
Chievo Verona
F
T
Udinese
1 - 3
Atalanta
F
T
Genoa
1 - 1
SPAL 2013
F
T
AC Milan
0 - 0
Torino
F
T
Cremonese
0 - 0
Cittadella
F
T
Livorno
3 - 1
Foggia
F
T
Benevento
0 - 1
Hellas Verona
F
T
Carrarese
2 - 1
Pistoiese
F
T
Juventus U23
1 - 3
Pisa
F
T
Novara
2 - 2
Lucchese
A
b
a
n
Olbia
v
Robur Siena
F
T
Piacenza
3 - 1
Arzachena
F
T
S.S. Arezzo
1 - 1
Alessandria
F
T
Pro Patria
1 - 1
ASDC Gozzano
F
T
Albissola
0 - 1
Virtus Entella
F
T
Pontedera
2 - 1
Pro Piacenza
F
T
Sambenedettese
1 - 0
Sudtirol
F
T
Cavese
1 - 1
Potenza
F
T
Bisceglie
1 - 0
Catania
F
T
Casertana
0 - 1
Monopoli
F
T
Matera
3 - 1
Rende
F
T
Vibonese
1 - 1
Siracusa Calcio
F
T
Virtus Francavilla
0 - 1
Catanzaro
F
T
Sicula Leonzio
1 - 2
Reggina
F
T
Eibar
4 - 4
Levante
F
T
SD Huesca
0 - 1
Real Madrid
F
T
Real Sociedad
1 - 2
Real Valladolid
F
T
Real Betis
2 - 0
Rayo Vallecano
F
T
Alcorcon
0 - 1
Reus
F
T
Cadiz
1 - 0
Rayo Majadahonda
F
T
Elche
0 - 0
Sporting Gijon
F
T
Lugo
4 - 2
Las Palmas
F
T
Real Zaragoza
0 - 0
Cordoba
F
T
Real Valladolid B
1 - 0
Burgos CF
F
T
Atletico Madrid B
1 - 1
Coruxo F.C.
F
T
Celta Vigo B
1 - 0
Fuenlabrada
F
T
Internacional de Madrid CF
0 - 2
Ponferradina
F
T
Las Palmas B
2 - 2
Rapido de Bouzas
F
T
Navalcarnero
1 - 1
Salamanca CF UDS
F
T
Leonesa
1 - 0
Guijuelo
F
T
Pontevedra
3 - 1
AD Union Adarve
F
T
Real Sociedad B
4 - 2
CD Vitoria
F
T
Sporting Gijon B
3 - 1
Athletic Bilbao B
F
T
Barakaldo
1 - 0
RS Gimnastica
F
T
Izarra
3 - 2
SD Gernika
F
T
Mirandes
1 - 0
Logrones
F
T
Racing Santander
2 - 0
SD Leioa
F
T
UP Langreo
2 - 0
Tudelano
F
T
Alcoyano
0 - 0
Ejea
F
T
Ebro
0 - 0
UE Olot
F
T
Valencia B
1 - 1
Atletico Baleares
F
T
CD Teruel
0 - 4
Espanyol B
F
T
Badalona
1 - 2
Barcelona B
F
T
Lleida Esportiu
3 - 0
Conquense
F
T
Castellon
0 - 1
Sabadell
F
T
Hercules
1 - 0
CF Peralada
F
T
UD Cornella
2 - 0
Villarreal B
F
T
Almeria B
1 - 3
Real Murcia
F
T
Sevilla Atletico
0 - 0
Atletico Sanluqueno CF
F
T
Atletico Malagueno
2 - 2
CD Badajoz
F
T
Don Benito
0 - 1
Marbella FC
F
T
Futbol Club Jumilla
0 - 0
Ibiza-Eivissa
C
a
n
c
Futbol Club Jumilla
v
Lorca FC
F
T
Granada B
4 - 1
CF Talavera de la Reina
F
T
Melilla
0 - 0
Villanovense
F
T
UCAM Murcia
3 - 0
CD El Ejido 2012
F
T
Linense
2 - 0
Recreativo Huelva
F
T
Cartagena
2 - 0
San Fernando CD
F
T
Mainz 05
1 - 1
Hannover 96
F
T
Borussia Moenchengladbach
3 - 0
VfB Stuttgart
F
T
Arminia Bielefeld
1 - 1
Sandhausen
F
T
Dynamo Dresden
0 - 2
Holstein Kiel
F
T
Magdeburg
1 - 1
Union Berlin
F
T
Sportfreunde Lotte
0 - 0
Unterhaching
F
T
Aalen
3 - 3
Energie Cottbus
F
T
Hamburger SV II
2 - 0
Holstein Kiel II
F
T
Eintracht Norderstedt
1 - 6
Wolfsburg II
P
o
s
t
Oldenburg
v
Hannover 96 II
F
T
Berliner AK 07
4 - 4
FSV Union Fuerstenwalde
F
T
Lokomotive Leipzig
0 - 0
FC Viktoria 1889 Berlin
P
o
s
t
VfB Auerbach
v
RW Erfurt
F
T
Strasbourg
2 - 2
Caen
F
T
Lille
1 - 1
Reims

France – Cup

F
T
ASP Neslois
0 - 1
Gravelines
F
T
Annecy le Vieux
1 - 3
Andrezieux
F
T
CMS Oissel
0 - 1
Metz
P
o
s
t
Charitoise US
v
Bourges Foot
F
T
ES Cheminots Longueau
2 - 1
Lannion
F
T
La Chapelle Saint Luc
0 - 1
Aurillac Arpajon
F
T
Noisy Le Grand
2 - 1
Lege Cap Ferret
A
E
T
Prix-les-Mezieres
233 - 3
Saint-Quentin
F
T
Strasbourg Olympique
1 - 0
Epinal
F
T
Vannes
2 - 3
Brest
A
E
T
Creteil
891 - 1
FC de Limonest
F
T
Challans
0 - 1
Niort
F
T
Sete
2 - 0
Rodez
A
E
T
Thaon
3 - 6
Valenciennes
P
o
s
t
SC Bastia
v
St. Omer
F
T
FC Utrecht
3 - 1
Heracles
F
T
FC Emmen
1 - 4
Feyenoord
F
T
VVV-Venlo
0 - 0
FC Groningen
F
T
NAC Breda
2 - 1
Vitesse
F
T
Cercle Brugge
0 - 3
Royal Antwerp
F
T
Anderlecht
1 - 1
Sporting Charleroi
F
T
Gent
2 - 0
Eupen
F
T
Lommel
0 - 2
Union St.-Gilloise
F
T
Moreirense
0 - 1
Santa Clara
F
T
Nacional
0 - 0
Boavista
F
T
Vitoria de Guimaraes
3 - 2
Rio Ave
F
T
Sporting CP
4 - 1
Aves
F
T
Penafiel
3 - 2
Vitoria de Guimaraes B
F
T
Arouca
0 - 1
Varzim
F
T
Braga B
6 - 1
Mafra
F
T
Oliveirense
1 - 2
Pacos de Ferreira
F
T
Dundee FC
1 - 1
Rangers
C
a
n
c
Yemen
v
Tajikistan
F
T
Vendsyssel FF
0 - 1
Randers FC
F
T
AaB
2 - 4
AC Horsens
F
T
FC Koebenhavn
3 - 0
Esbjerg fB
F
T
Vejle Boldklub
1 - 2
Broendby IF
F
T
Hartberg
2 - 2
FC Wacker Innsbruck
F
T
Mattersburg
2 - 1
Austria Wien
F
T
Rapid Wien
0 - 0
Sturm Graz
F
T
Basel
2 - 0
FC Zuerich
F
T
Grasshopper
2 - 3
Luzern
F
T
Lugano
2 - 2
Sion
F
T
Winterthur
0 - 0
Wil
F
T
Xanthi
1 - 1
Olympiacos
F
T
OFI Crete
3 - 1
Panathinaikos
F
T
Atromitos
4 - 2
Aris Thessaloniki FC
F
T
PAOK Thessaloniki FC
2 - 1
AE Larissa
F
T
NFC Volos
3 - 1
Platanias
F
T
Kissamikos FC
2 - 3
Aiginiakos FC
F
T
Aittitos Spaton
0 - 0
AE Sparti
F
T
Apollon Larissa
0 - 0
Doxa Dramas
F
T
Iraklis
0 - 1
AE Karaiskakis
F
T
Panachaiki
1 - 1
Apollon Pontou
F
T
Trikala
2 - 0
PAS Irodotos
F
T
Erzurum BB
1 - 3
Yeni Malatyaspor
F
T
Bursaspor
0 - 2
Antalyaspor
F
T
Akhisarspor
3 - 0
Fenerbahce
F
T
Hatayspor
2 - 0
Boluspor
F
T
Umraniyespor
2 - 1
Elazigspor
F
T
Denizlispor
0 - 0
Genclerbirligi
F
T
Eskisehirspor
1 - 0
Altay
F
T
Anorthosis
3 - 1
Doxa Katokopia
F
T
APOEL Nicosia
4 - 0
Nea Salamis
F
T
Sparta Prague
0 - 1
Teplice
F
T
Dinamo Moscow
4 - 0
Ural
F
T
FC Krasnodar
1 - 1
FC Ufa
F
T
Zenit St. Petersburg
1 - 2
Rubin Kazan
F
T
Olimpik Donetsk
1 - 1
Desna
F
T
FC Olexandria
1 - 2
FC Lviv
F
T
Gornik Zabrze
1 - 3
Miedz Legnica
F
T
Lechia Gdansk
0 - 0
Legia Warszawa
P
o
s
t
Wigry Suwalki
v
Odra Opole
F
T
Inter Zapresic
0 - 2
Dinamo Zagreb
F
T
HNK Gorica
1 - 2
Osijek
F
T
Dinamo Vranje
1 - 2
Vozdovac
F
T
FK Zemun
0 - 3
Mladost Lucani
F
T
Macva Sabac
1 - 2
FK Radnik Surdulica
F
T
Radnicki Nis
3 - 0
FK Spartak Subotica
F
T
Backa Backa Palanka
0 - 0
Vojvodina
F
T
Proleter
0 - 0
Cukaricki
F
T
Rad Beograd
0 - 3
Partizan Beograd
F
T
Mura
0 - 0
ND Triglav
F
T
Aluminij
4 - 1
NK Celje
F
T
CSM Politehnica Iasi
1 - 0
FC Dunarea Calarasi
F
T
Astra Giurgiu
3 - 1
Concordia Chiajna
F
T
Septemvri Sofia
2 - 1
Dunav Ruse
F
T
Vereya
0 - 1
PFC CSKA-Sofia
F
T
Ludogorets Razgrad
2 - 0
Slavia Sofia
F
T
FK Iskra
0 - 0
Buducnost Podgorica
F
T
Hapoel Raanana
0 - 3
Hapoel Haifa
F
T
Maccabi Netanya
1 - 0
Hapoel Hadera
A
E
T
River Plate
3 - 1
Boca Juniors
Saturday, 8 December 2018
F
T
Defensa y Justicia
3 - 0
Colon
F
T
Lanus
2 - 1
Talleres
Sunday, 9 December 2018
F
T
Godoy Cruz
1 - 1
Independiente
F
T
Argentinos Juniors
1 - 2
Aldosivi
P
o
s
t
Boca Juniors
v
Atletico Tucuman
F
T
Gimnasia LP
2 - 2
Huracan
F
T
Agropecuario
0 - 0
Guillermo Brown
F
T
Gimnasia Jujuy
2 - 0
Brown de Adrogue
F
T
Gimnasia Mendoza
2 - 1
Atletico Rafaela
F
T
CASD Camioneros
0 - 0
Douglas Haig
F
T
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
2 - 1
Union de Sunchales
F
T
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
5 - 1
Atletico Parana
F
T
Sportivo Las Parejas
1 - 0
Juventud Unida Gualeguaychu
F
T
Crucero del Norte
2 - 2
San Martin de Formosa
F
T
Deportivo San Jorge Tucuman
4 - 0
Altos Hornos Zapla
Saturday, 8 December 2018
F
T
Jorge Wilstermann
2 - 0
Universitario
Sunday, 9 December 2018
F
T
Real Potosi
1 - 2
Royal Pari
F
T
San Jose
5 - 0
Oriente Petrolero
F
T
Atletico Junior
4 - 1
Independiente Medellin
F
T
Cruz Azul
1 - 0
Monterrey
F
T
Atlanta United
2 - 0
Portland Timbers
A
E
T
LD Alajuelense
242 - 1
Club Sport Herediano
F
T
Alianza FC
2 - 2
CD FAS
F
T
Santa Tecla FC
2 - 0
CD Aguila
F
T
Montego Bay United FC
0 - 0
Tivoli Gardens
F
T
Mount Pleasant
2 - 0
UWI FC
F
T
Portmore United
1 - 1
Harbour View
F
T
Cavalier SC
0 - 0
Reno FC

Japan – Cup

F
T
Urawa Red Diamonds
1 - 0
Vegalta Sendai
F
T
Bengaluru FC
1 - 1
Mumbai City FC
F
T
Churchill Brothers
4 - 1
Aizawl
F
T
Sabah FK
1 - 2
Keshla
F
T
Zira
0 - 6
Qarabag FK
F
T
Sabail
0 - 0
FK Qabala
F
T
FK Neftchi
0 - 0
Sumqayit
F
T
Arema
2 - 1
Sriwijaya FC
F
T
PSM Makassar
5 - 1
PSMS
F
T
Persija Jakarta
2 - 1
Mitra Kukar
F
T
Persipura Jayapura
0 - 2
Perseru Serui
F
T
Pusamania Borneo
1 - 3
PS TIRA
F
T
Sepahan
1 - 1
Persepolis
F
T
Newcastle Jets
2 - 0
Brisbane Roar FC
F
T
Newcastle Jets
1 - 3
Melbourne City FC
F
T
Sydney FC
5 - 1
Brisbane Roar FC
F
T
Hawke's Bay United
3 - 2
Southern United
F
T
Canterbury United
2 - 1
Waitakere United
F
T
Hamilton Wanderers
3 - 1
Wellington Phoenix B
F
T
Eastern Suburbs
0 - 0
Tasman United
F
T
Al Ahly
2 - 0
El Geish
F
T
Youssoufia Berrechid
1 - 2
Ittihad Tanger
F
T
Rapide Club Oued Zem
0 - 1
Hassania Agadir
F
T
Wydad Casablanca
1 - 0
FAR Rabat
F
T
AS Gabes
3 - 1
Etoile du Sahel
P
o
s
t
Esperance
v
Club Africain
F
T
US Tataouine
2 - 1
Stade Gabesien