Live Football : 8 December 2018

Live football scores


 

17:09 (GMT+1)

10 December 2018

F
T
AFC Bournemouth
0 - 4
Liverpool
F
T
Arsenal
1 - 0
Huddersfield Town
F
T
Burnley
1 - 0
Brighton & Hove Albion
F
T
Cardiff City
1 - 0
Southampton
F
T
Manchester United
4 - 1
Fulham
F
T
West Ham United
3 - 2
Crystal Palace
F
T
Chelsea
2 - 0
Manchester City
F
T
Leicester City
0 - 2
Tottenham Hotspur
F
T
Birmingham City
0 - 1
Bristol City
F
T
Brentford
2 - 3
Swansea City
F
T
Leeds United
2 - 1
Queens Park Rangers
F
T
Middlesbrough
1 - 1
Blackburn Rovers
F
T
Millwall
2 - 2
Hull City
F
T
Norwich City
3 - 2
Bolton Wanderers
F
T
Nottingham Forest
0 - 1
Preston North End
F
T
Sheffield Wednesday
2 - 2
Rotherham United
F
T
Stoke City
2 - 0
Ipswich Town
F
T
Wigan Athletic
0 - 1
Derby County
F
T
Reading
0 - 2
Sheffield United
F
T
AFC Wimbledon
1 - 1
Rochdale
A
b
a
n
Accrington Stanley
1 - 1
Sunderland
F
T
Blackpool
2 - 1
Charlton Athletic
F
T
Bristol Rovers
0 - 4
Doncaster Rovers
F
T
Burton Albion
2 - 1
Shrewsbury Town
F
T
Luton Town
2 - 0
Fleetwood Town
F
T
Peterborough United
2 - 2
Oxford United
F
T
Plymouth Argyle
3 - 3
Bradford City
F
T
Portsmouth
2 - 0
Southend United
F
T
Scunthorpe United
0 - 2
Gillingham
F
T
Walsall
2 - 1
Coventry City
F
T
Wycombe Wanderers
1 - 0
Barnsley
F
T
Mansfield Town
2 - 0
Notts County
F
T
Bury
2 - 0
Exeter City
F
T
Cheltenham Town
2 - 1
Grimsby Town
F
T
Colchester United
1 - 0
Macclesfield Town
F
T
Crawley Town
0 - 1
Northampton Town
F
T
Crewe Alexandra
0 - 2
Oldham Athletic
F
T
Milton Keynes Dons
2 - 0
Carlisle United
F
T
Morecambe
2 - 2
Port Vale
F
T
Stevenage
0 - 1
Lincoln City
F
T
Swindon Town
2 - 1
Newport County
F
T
Tranmere Rovers
1 - 0
Cambridge United
F
T
Yeovil Town
1 - 2
Forest Green Rovers
F
T
Boreham Wood
1 - 0
Leyton Orient
F
T
Barrow
1 - 0
Maidstone
F
T
Chesterfield
2 - 0
Salford City
F
T
Dagenham & Redbridge
1 - 1
FC Halifax Town
F
T
Dover
2 - 1
AFC Fylde
F
T
Ebbsfleet United
1 - 0
Barnet
F
T
Gateshead FC
2 - 0
Bromley
F
T
Harrogate
4 - 1
Aldershot Town
F
T
Havant and Waterlooville
2 - 1
Braintree Town
F
T
Maidenhead United
0 - 1
Hartlepool United
F
T
Sutton United
2 - 2
Solihull Moors
F
T
Wrexham
2 - 0
Eastleigh
F
T
Alfreton Town
1 - 7
Spennymoor Town FC
F
T
Altrincham
3 - 1
Telford
F
T
Blyth Spartans
2 - 0
Ashton United
F
T
Boston United
2 - 0
York City
F
T
Bradford PA
2 - 2
Southport
F
T
Darlington
1 - 2
Nuneaton Borough FC
F
T
FC United of Manchester
2 - 0
Curzon
P
o
s
t
Guiseley
v
Hereford
F
T
Kidderminster Harriers
2 - 0
Brackley Town
F
T
Leamington
1 - 1
Chorley
F
T
Stockport County
1 - 1
Chester FC
F
T
Bath City
1 - 1
Concord Rangers
F
T
Dartford
1 - 1
Slough Town
F
T
East Thurrock United
2 - 0
Chelmsford
F
T
Eastbourne Borough
0 - 2
Billericay
F
T
Gloucester City
0 - 0
Hampton & Richmond
F
T
Hemel Hempstead
1 - 0
Dulwich Hamlet
F
T
Hungerford Town
2 - 1
Chippenham Town
F
T
Oxford City
4 - 0
Truro City
F
T
St.Albans
0 - 0
Wealdstone
F
T
Torquay United
3 - 1
Welling United
F
T
Weston Super Mare
2 - 4
Woking
F
T
SSC Napoli
4 - 0
Frosinone
F
T
Cagliari
2 - 2
Roma
F
T
Lazio
2 - 2
Sampdoria
F
T
Calcio Padova
1 - 3
Palermo
F
T
Lecce
0 - 0
Perugia
F
T
Spezia
4 - 0
Cosenza
F
T
Venezia
1 - 0
Ascoli Calcio 1898 FC
F
T
L.R. Vicenza Virtus
1 - 1
Teramo
F
T
Pordenone Calcio
2 - 1
Ravenna
F
T
Renate
0 - 1
Alma Juventus Fano
F
T
Rimini
3 - 2
AlbinoLeffe
F
T
Triestina
2 - 2
Gubbio
F
T
Vis Pesaro
1 - 0
FeralpiSalo
F
T
Imolese Calcio
3 - 1
Virtus Verona
F
T
Monza
3 - 0
Giana Erminio
F
T
Ternana
2 - 0
Fermana
F
T
Rieti
4 - 1
Paganese
F
T
Trapani
1 - 2
Juve Stabia
F
T
Atletico Madrid
3 - 0
Deportivo Alaves
F
T
Valencia
1 - 1
Sevilla
F
T
Villarreal
2 - 3
Celta Vigo
F
T
Espanyol
0 - 4
Barcelona
F
T
Deportivo La Coruna
2 - 2
Numancia
F
T
Gimnastic
0 - 1
Granada
F
T
Albacete
2 - 2
Osasuna
F
T
Mallorca
1 - 2
Malaga
F
T
Real Oviedo
1 - 2
Almeria
F
T
Unionistas de Salamanca
0 - 0
RC Deportivo Fabril
F
T
Real Madrid Castilla
3 - 2
San Sebastian de los Reyes
F
T
Arenas Getxo
0 - 3
Real Oviedo B
F
T
CD Calahorra
1 - 1
Real Union
F
T
Cultural De Durango
0 - 2
SD Amorebieta
F
T
Atletico Levante UD
1 - 0
Ontinyent
F
T
Bayer Leverkusen
1 - 0
Augsburg
F
T
Bayern Munich
3 - 0
Nuernberg
F
T
Freiburg
3 - 0
RasenBallsport Leipzig
F
T
Schalke 04
1 - 2
Borussia Dortmund
F
T
Wolfsburg
2 - 2
Hoffenheim
F
T
Hertha Berlin
1 - 0
Eintracht Frankfurt
F
T
Darmstadt
1 - 1
Ingolstadt
F
T
FC Heidenheim
4 - 1
Duisburg
F
T
Greuther Fuerth
0 - 5
Erzgebirge Aue
F
T
Eintracht Braunschweig
0 - 1
Hallescher FC
F
T
Fortuna Koeln
0 - 0
1860 Muenchen
F
T
KFC Uerdingen
2 - 1
Hansa Rostock
F
T
Kaiserslautern
0 - 0
Wuerzburger Kickers
F
T
Karlsruher SC
5 - 0
Preussen Muenster
F
T
Osnabrueck
2 - 1
Wehen
F
T
Lupo-Martini Wolfsburg
0 - 3
Luebeck
F
T
SC Weiche Flensburg
4 - 0
FC Germania Egestorf-Langreder
P
o
s
t
TSV Havelse
v
VfL Oldenburg
F
T
Werder Bremen II
4 - 1
FC Hansa Lueneburg
F
T
SSV Jeddeloh
2 - 1
St.Pauli II
F
T
Chemnitzer FC
2 - 0
Babelsberg
F
T
Germania Halberstadt
2 - 0
BFC Dynamo
F
T
Optik Rathenow
2 - 3
ZFC Meuselwitz
F
T
VSG Altglienicke
1 - 1
Hertha Berlin II
F
T
FCA Walldorf
3 - 2
Wormatia Worms
F
T
FSV Frankfurt
1 - 4
TSV Steinbach
F
T
Freiburg II
3 - 2
Eintracht Stadtallendorf
F
T
Hoffenheim II
3 - 0
TSG Balingen
F
T
Mainz 05 II
1 - 3
Kickers Offenbach
F
T
SC Hessen Dreieich
0 - 3
Waldhof Mannheim
F
T
Saarbruecken
3 - 1
VfB Stuttgart II
F
T
Ulm
2 - 1
Pirmasens
F
T
Alemannia Aachen
2 - 2
Oberhausen
F
T
Borussia Dortmund II
3 - 1
Wattenscheid
P
o
s
t
Lippstadt
v
Wuppertal
F
T
RW Essen
1 - 0
FC Kaan-Marienborn 07
F
T
SV Straelen
2 - 0
Fortuna Duesseldorf II
F
T
TV Herkenrath
1 - 2
FC Koeln II
F
T
Guingamp
1 - 2
Amiens
F
T
Rennes
2 - 0
Dijon

France – Cup

F
T
Versailles
2 - 4
Lens
F
T
Cote Bleue
1 - 2
Lyon la Duchere
A
E
T
Boulogne
232 - 2
Croix
A
E
T
Raon L Etape
322 - 2
St Maur Lusitanos
A
E
T
Stade Beaucairois 30
0 - 2
GFC Ajaccio
A
E
T
Chamalieres
030 - 0
Villefranche Beaujolais
F
T
AS Villers Houlgate Cote Fleurie
1 - 5
Le Havre
F
T
Bobigny
1 - 2
Clermont Foot
F
T
Entente SSG
1 - 0
Sedan
F
T
FA Illkirch Graffenstaden
0 - 1
Sochaux
F
T
Saint Louis Neuweg
0 - 2
Nancy
F
T
Schiltigheim
2 - 1
ASC Biesheim
A
E
T
Viry Chatillon
4 - 2
Angouleme
F
T
Avion
0 - 1
Red Star
F
T
Besancon FC
1 - 2
Tours
F
T
Canet Roussillon
4 - 2
Etoile Frejus Saint-Raphael
F
T
Chateauroux
4 - 0
Pau
F
T
Grand-Quevilly FC
1 - 2
Garde Saint-Ivy Pontivy
A
E
T
Hyeres
131 - 1
Grenoble
F
T
Le Poire Sur Vie
1 - 6
Les Herbiers
F
T
Paray Le Monial
0 - 4
Orleans
F
T
St Pontivyen
1 - 0
Avranches
F
T
St-Pryve St-Hilaire
3 - 2
Troyes
F
T
Vertou
1 - 3
Bergerac Perigord
F
T
Vitre
2 - 0
US Montagnarde
F
T
Concarneau
2 - 0
St. Malo
F
T
Olympique Ales
0 - 2
Marignane/Gignac FC
F
T
Aiglon
3 - 2
Sainte Genevieve
F
T
Willem II
1 - 5
SC Heerenveen
F
T
PEC Zwolle
1 - 4
Ajax
F
T
ADO Den Haag
0 - 0
De Graafschap
F
T
Genk
1 - 1
Kortrijk
F
T
Oostende
1 - 0
Lokeren
F
T
Royal Excel Mouscron
0 - 0
Zulte-Waregem
F
T
St.Truiden
1 - 1
Standard Liege
F
T
KFCO Beerschot-Wilrijk
5 - 2
Tubize
F
T
Westerlo
1 - 3
KV Mechelen
F
T
Belenenses SAD
1 - 0
Chaves
F
T
Tondela
0 - 1
Braga
F
T
Vitoria de Setubal
0 - 1
Benfica
F
T
Estoril
1 - 0
Sporting Covilha
F
T
Academico Viseu
0 - 0
Cova da Piedade
F
T
FC Porto B
3 - 0
Academica
F
T
Famalicao
1 - 0
Leixoes
F
T
Aberdeen
0 - 2
St.Johnstone
F
T
Celtic
5 - 1
Kilmarnock
F
T
Hamilton Academical
0 - 1
Hibernian
F
T
Hearts
1 - 0
Motherwell
F
T
Livingston
3 - 1
St. Mirren
F
T
Falkirk
2 - 2
Alloa Athletic
F
T
Greenock Morton
1 - 1
Dundee United
F
T
Partick Thistle
2 - 0
Dunfermline Athletic
F
T
Ross County
1 - 1
Queen of South
F
T
Brechin City
1 - 2
Stenhousemuir
F
T
Dumbarton
1 - 1
Airdrieonians
F
T
East Fife
3 - 3
Stranraer
F
T
Forfar Athletic
2 - 3
Arbroath
F
T
Montrose
3 - 2
Raith Rovers
F
T
Annan Athletic
1 - 2
Edinburgh City
F
T
Berwick Rangers
0 - 5
Peterhead
F
T
Cowdenbeath
1 - 1
Clyde
F
T
Elgin City
4 - 2
Albion Rovers
F
T
Queen's Park
1 - 1
Stirling Albion
F
T
Hobro
0 - 0
SoenderjyskE
F
T
Admira Moedling
2 - 2
Salzburg
F
T
SKN St. Poelten
2 - 1
Altach
F
T
Wolfsberger AC
1 - 1
LASK
F
T
St. Gallen
3 - 2
Xamax
F
T
Young Boys
3 - 2
Thun
F
T
Lausanne
1 - 1
Servette
F
T
Schaffhausen
3 - 2
Kriens
F
T
FC Rapperswil-Jona
0 - 2
Chiasso
F
T
Asteras Tripolis
1 - 0
PAS Giannina
F
T
AEK Athens
2 - 0
Lamia
F
T
Ergotelis
1 - 2
AOK Kerkyra
F
T
Sivasspor
2 - 0
Goztepe
F
T
Trabzonspor
3 - 0
Konyaspor
F
T
Galatasaray
2 - 2
Rizespor
F
T
Karabukspor
1 - 1
Istanbulspor
F
T
Osmanlispor FK
3 - 2
Afjet Afyonspor
F
T
Altinordu
2 - 0
Adanaspor
F
T
Cliftonville
4 - 2
Glenavon
F
T
Coleraine
1 - 0
Ards
F
T
Dungannon Swifts
1 - 1
Newry City AFC
F
T
Institute
3 - 3
Glentoran
F
T
Linfield
4 - 1
Crusaders
F
T
Warrenpoint Town
2 - 4
Ballymena United
F
T
Pafos FC
1 - 0
AEK Larnaca
F
T
Alki Oroklinis
0 - 2
Omonia Nicosia
F
T
Enosis Paralimni
0 - 2
Apollon Limassol
F
T
Banik Ostrava
2 - 0
Bohemians 1905
F
T
Karvina
2 - 1
Jablonec
F
T
Sigma Olomouc
1 - 0
Slovacko
F
T
Slavia Prague
3 - 2
Mlada Boleslav
F
T
Slovan Bratislava
5 - 2
Zilina
F
T
FK Senica
1 - 1
Ruzomberok
F
T
SKF Sered
0 - 1
DAC 1904 Dunajska Streda
F
T
Zeleziarne Podbrezova
0 - 1
Zemplin Michalovce
F
T
Zlate Moravce
0 - 3
Nitra
F
T
Spartak Trnava
3 - 1
Trencin
F
T
Krylya Sovetov Samara
1 - 0
FC Rostov
F
T
CSKA Moscow
2 - 1
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
Lokomotiv Moscow
2 - 1
FC Orenburg
F
T
Anzhi Makhachkala
0 - 3
Spartak Moscow
F
T
Karpaty
0 - 4
Dynamo Kyiv
F
T
Zorya
3 - 0
Arsenal Kyiv
F
T
Chornomorets Odesa
0 - 1
Vorskla
C
a
n
c
Poltava
v
Vorskla
F
T
Pogon Szczecin
1 - 0
Zaglebie Sosnowiec
F
T
Korona Kielce
2 - 2
Wisla Plock
F
T
Wisla Krakow
2 - 2
Jagiellonia Bialystok
F
T
Rijeka
3 - 0
NK Lokomotiva
F
T
Hajduk Split
3 - 1
NK Istra 1961
F
T
FK Crvena Zvezda
3 - 0
Napredak
F
T
Gorica
1 - 3
Olimpija Ljubljana
F
T
Domzale
2 - 1
NK Krsko
F
T
Debrecen
2 - 0
Budapest Honved
F
T
Diosgyori VTK
1 - 1
Varda SE
F
T
Ferencvaros
3 - 2
Mezokovesd SE
F
T
MTK Budapest
4 - 0
Haladas
F
T
Puskas FC Academy
1 - 1
Paksi SE
F
T
Ujpest
2 - 0
Vidi FC
F
T
Hermannstadt
1 - 1
Dinamo Bucuresti
F
T
CFR Cluj
2 - 2
Gaz Metan Medias
F
T
Cherno More Varna
2 - 0
Lokomotiv Plovdiv
F
T
Botev Vratsa
0 - 1
Beroe
F
T
Levski Sofia
2 - 1
Etar
F
T
Grbalj Radanovici
3 - 2
FK Lovcen
F
T
OFK Titograd
1 - 0
Rudar Pljevlja
F
T
Sutjeska
2 - 1
Mornar
F
T
Zeta
0 - 0
Petrovac
F
T
Maccabi Haifa
2 - 2
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
F
T
FC Ashdod
1 - 1
Maccabi Petach Tikva
F
T
Hapoel Beer Sheva
1 - 1
Bnei Sakhnin
F
T
Bnei Yehuda Tel Aviv
1 - 3
Maccabi Tel Aviv
F
T
San Martin de Tucuman
0 - 3
Newells Old Boys
F
T
San Lorenzo
1 - 1
Estudiantes
F
T
Union
0 - 1
Banfield
F
T
Defensa y Justicia
3 - 0
Colon
F
T
Lanus
2 - 1
Talleres
Friday, 7 December 2018
F
T
Temperley
2 - 0
Independiente Rivadavia
Saturday, 8 December 2018
F
T
CA Defensores de Belgrano
2 - 0
Ferro Carril Oeste
F
T
Villa Dalmine
1 - 0
Olimpo
F
T
Club Atletico Platense
0 - 1
Los Andes
F
T
All Boys
1 - 2
San Telmo
F
T
Deportivo Maipu
1 - 1
Juventud Unida Universitario
F
T
Sportivo Estudiantes
3 - 0
Huracan Las Heras
F
T
CA Chaco For Ever
3 - 0
Gimnasia y Tiro
F
T
Juventud Antoniana
1 - 1
Sarmiento de Resistencia
F
T
The Strongest
6 - 0
Sport Boys Warnes
F
T
Jorge Wilstermann
2 - 0
Universitario
F
T
Deportivo Cuenca
0 - 1
Aucas
F
T
El Nacional
0 - 0
Barcelona SC
F
T
Guayaquil City
2 - 1
Universidad Catolica
F
T
Independiente del Valle
0 - 1
CSD Macara
F
T
LDU de Quito
0 - 0
Delfin
F
T
Tecnico Universitario
1 - 2
Emelec
F
T
Guarani
3 - 0
Luqueno
F
T
Independiente CG
2 - 0
Deportivo Capiata
F
T
Sol de America
1 - 0
General Diaz
F
T
Guastatoya
0 - 0
Coban Imperial
F
T
Jubilo Iwata
2 - 0
Tokyo Verdy
F
T
Northeast United FC
0 - 0
ATK
F
T
East Bengal Club
3 - 1
Gokulam FC
F
T
Daegu FC
3 - 0
Ulsan Hyundai
F
T
Chikhura
2 - 1
Sioni Bolnisi
F
T
Dinamo Tbilisi
1 - 2
Dila Gori
F
T
Samtredia
1 - 4
Saburtalo
F
T
Lokomotivi Tbilisi
1 - 0
FC Rustavi
F
T
Torpedo Kutaisi
4 - 0
Kolkheti-1913 Poti
F
T
Persebaya Surabaya
1 - 0
PSIS
F
T
Bhayangkara FC
2 - 0
Bali United Pusam
F
T
Madura United
2 - 1
Persela Lamongan
F
T
Persib Bandung
3 - 3
Barito Putera
F
T
Al Hilal
2 - 2
Al Nassr FC
F
T
Al Fateh FC
3 - 2
Al Hazm
F
T
Al-Raed
0 - 0
Al Ahli
F
T
Sydney FC
1 - 3
Wellington Phoenix
F
T
Melbourne Victory
2 - 0
Adelaide United
F
T
Perth Glory
1 - 0
Melbourne City FC
F
T
KACM
0 - 0
RSB Berkane
F
T
Olympic Club de Safi
1 - 1
OCK Khouribga
F
T
Ben Guerdane
1 - 0
CS Hammam-Lif
F
T
CA Bizertin
3 - 1
US Monastir
F
T
CS Sfaxien
1 - 0
JS Kairouanaise
F
T
Etoile Metlaoui
1 - 2
Stade Tunisien