Live Football : 13 October 2018

Live football scores


 

21:27 (GMT+1)

16 December 2018

F
T
Barnsley
3 - 2
Luton Town
F
T
AFC Wimbledon
1 - 2
Portsmouth
F
T
Accrington Stanley
3 - 1
Bradford City
F
T
Burton Albion
1 - 0
Bristol Rovers
F
T
Coventry City
1 - 0
Wycombe Wanderers
F
T
Fleetwood Town
2 - 1
Shrewsbury Town
F
T
Gillingham
0 - 2
Southend United
F
T
Oxford United
2 - 0
Plymouth Argyle
F
T
Rochdale
2 - 3
Doncaster Rovers
F
T
Scunthorpe United
0 - 2
Peterborough United
F
T
Northampton Town
2 - 1
Forest Green Rovers
F
T
Cambridge United
0 - 1
Milton Keynes Dons
F
T
Carlisle United
0 - 2
Morecambe
P
o
s
t
Cheltenham Town
v
Yeovil Town
F
T
Colchester United
3 - 1
Crawley Town
F
T
Crewe Alexandra
1 - 1
Bury
F
T
Exeter City
2 - 0
Swindon Town
F
T
Newport County
2 - 1
Stevenage
F
T
Port Vale
2 - 6
Lincoln City
F
T
AFC Fylde
2 - 0
Maidstone
F
T
Boreham Wood
3 - 1
Maidenhead United
F
T
Bromley
2 - 1
Barrow
F
T
Dagenham & Redbridge
1 - 2
Wrexham
F
T
Eastleigh
1 - 2
Aldershot Town
F
T
Harrogate
2 - 2
Dover
F
T
Havant and Waterlooville
0 - 1
Gateshead FC
F
T
Leyton Orient
0 - 0
Hartlepool United
F
T
Salford City
2 - 2
Braintree Town
F
T
Solihull Moors
2 - 1
Ebbsfleet United
F
T
FC Halifax Town
1 - 1
Chesterfield
F
T
Altrincham
3 - 1
Alfreton Town
F
T
Boston United
4 - 0
Blyth Spartans
F
T
Bradford PA
1 - 2
Kidderminster Harriers
F
T
FC United of Manchester
1 - 2
Darlington
F
T
Guiseley
2 - 1
Brackley Town
F
T
Leamington
0 - 1
Curzon
F
T
Southport
1 - 2
York City
F
T
Spennymoor Town FC
5 - 0
Ashton United
F
T
Stockport County
1 - 1
Hereford
F
T
Telford
1 - 1
Chorley
F
T
Billericay
1 - 0
Gloucester City
F
T
Chippenham Town
1 - 2
Dartford
F
T
Eastbourne Borough
2 - 4
Torquay United
F
T
Hungerford Town
1 - 2
Dulwich Hamlet
F
T
Oxford City
2 - 0
Concord Rangers
F
T
St.Albans
0 - 2
Bath City
F
T
Truro City
1 - 2
Hemel Hempstead
F
T
Wealdstone
2 - 1
Hampton & Richmond
F
T
Welling United
2 - 1
Slough Town
F
T
Woking
1 - 1
Chelmsford
F
T
Slovakia
1 - 2
Czech Republic
F
T
Norway
1 - 0
Slovenia
F
T
Bulgaria
2 - 1
Cyprus
F
T
Georgia
3 - 0
Andorra
F
T
Latvia
1 - 1
Kazakhstan
F
T
Armenia
0 - 1
Gibraltar
F
T
FYR Macedonia
4 - 1
Liechtenstein
F
T
Bahamas
0 - 6
Antigua and Barbuda
F
T
Bermuda
12 - 0
Sint Maarten
F
T
Dominican Republic
3 - 0
Cayman Islands
F
T
Grenada
0 - 2
Cuba
F
T
Puerto Rico
0 - 1
Martinique
F
T
Turks and Caicos Islands
0 - 8
Guyana
F
T
Rimini
1 - 1
Teramo
F
T
Paganese
0 - 4
Catanzaro
F
T
Trapani
1 - 0
Bisceglie
F
T
Sicula Leonzio
0 - 1
Rieti
P
o
s
t
Viterbese
v
Monopoli
F
T
Casertana
1 - 1
Catania
F
T
Matera
1 - 2
Virtus Francavilla
F
T
Rende
0 - 2
Potenza
F
T
Vibonese
2 - 0
Cavese
F
T
Osasuna
3 - 1
Cordoba
F
T
Sporting Gijon
1 - 1
Reus
F
T
Almeria
3 - 0
Las Palmas
F
T
Numancia
1 - 0
Real Zaragoza
F
T
RC Deportivo Fabril
2 - 3
AD Union Adarve
F
T
Leonesa
3 - 1
Navalcarnero
F
T
Unionistas de Salamanca
1 - 1
Real Valladolid B
F
T
Real Madrid Castilla
1 - 1
Internacional de Madrid CF
F
T
Real Sociedad B
1 - 0
Athletic Bilbao B
F
T
SD Leioa
1 - 1
CD Vitoria
F
T
Racing Santander
4 - 1
UP Langreo
F
T
Logrones
1 - 0
Tudelano
F
T
Villarreal B
3 - 2
Conquense
F
T
Ontinyent
0 - 3
Barcelona B
F
T
FV Illertissen
0 - 2
1860 Rosenheim
F
T
Ingolstadt II
3 - 1
SV Heimstetten
F
T
Nuernberg II
2 - 0
Burghausen
F
T
SV Schalding-Heining
3 - 4
TSV Buchbach
F
T
SpVgg Bayreuth
3 - 1
Augsburg II
F
T
VfB Eichstaett
1 - 0
Greuther Fuerth II
F
T
VfR Garching
0 - 0
Viktoria Aschaffenburg
F
T
FC Pipinsried
3 - 3
FC Memmingen
F
T
SC Weiche Flensburg
4 - 1
FC Hansa Lueneburg
F
T
SSV Jeddeloh
1 - 1
Hamburger SV II
F
T
Elversberg
2 - 1
Eintracht Stadtallendorf
F
T
FCA Walldorf
3 - 6
Saarbruecken
F
T
Hoffenheim II
3 - 3
SC Hessen Dreieich
F
T
Kickers Offenbach
1 - 1
TSG Balingen
F
T
Ulm
2 - 1
FSV Frankfurt
F
T
Wormatia Worms
2 - 3
Waldhof Mannheim
F
T
Bonner SC
1 - 2
SV Roedinghausen
F
T
FC Kaan-Marienborn 07
5 - 1
SC Wiedenbrueck
F
T
FC Koeln II
0 - 3
Oberhausen
F
T
Lippstadt
2 - 0
Borussia Dortmund II
F
T
RW Essen
0 - 1
Viktoria Koeln 1904
F
T
SV Straelen
1 - 2
Borussia Moenchengladbach II
F
T
TV Herkenrath
2 - 2
Wattenscheid

France – Cup

F
T
Diables Noirs de Combani
0 - 2
FC Mtsapere
F
T
Partick Thistle
1 - 2
Dundee United
F
T
Elgin City
3 - 1
Cowdenbeath
A
P
Bohemian FC
430 - 0
Sutton United
A
P
Dunfermline Athletic
452 - 2
Alloa Athletic
F
T
East Fife
2 - 0
Queen of South
F
T
Motherwell U21
2 - 0
Sligo Rovers
F
T
Ross County
3 - 1
Montrose
F
T
St. Mirren U21
2 - 4
Queen's Park
F
T
Connah's Quay
2 - 0
Coleraine
F
T
Equatorial Guinea
0 - 1
Madagascar
F
T
Senegal
3 - 0
Sudan
F
T
South Africa
6 - 0
Seychelles
F
T
Nigeria
4 - 0
Libya
F
T
Peru
3 - 0
Chile
F
T
Myanmar
0 - 3
Bolivia
F
T
China
0 - 0
India
F
T
Uzbekistan
2 - 0
North Korea
F
T
Oman
1 - 1
Philippines
F
T
DJK Vilzing
0 - 5
Nuernberg
F
T
Denmark U19
3 - 0
Estonia U19
F
T
Italy U19
3 - 0
Finland U19
F
T
Austria U19
2 - 2
Slovenia U19
F
T
Hungary U19
0 - 0
Kosovo U19
F
T
Slovakia U19
3 - 0
Albania U19
F
T
Ukraine U19
1 - 2
Norway U19
F
T
Ireland U19
3 - 0
Faroe Islands U19
F
T
Netherlands U19
6 - 0
Bosnia and Herzegovina U19
F
T
Spain U19
3 - 0
Belarus U19
F
T
Switzerland U19
2 - 0
Andorra U19
F
T
Bosnia and Herzegovina U17
1 - 1
Iceland U17
F
T
Ukraine U17
11 - 0
Gibraltar U17
F
T
Wales U17
0 - 1
Kazakhstan U17
F
T
Portugal U17
3 - 0
Belarus U17
F
T
Brabrand
2 - 0
Kjellerup
F
T
Dalum
0 - 1
Aarhus Fremad
F
T
Jammerbugt FC
2 - 1
Ringkoebing
F
T
Odder IGF
1 - 3
Vejgaard
F
T
FC Sydvest 05
0 - 1
Kolding IF
F
T
Skovshoved
1 - 0
HIK
F
T
Frem
2 - 0
AB
F
T
Middelfart G og BK
2 - 1
Marienlyst
F
T
Vanloese
0 - 3
B 93
F
T
Barry Town
1 - 0
Carmarthen
F
T
Crusaders
3 - 0
Glentoran
F
T
Institute
1 - 2
Ballymena United
F
T
Linfield
3 - 1
Newry City AFC
F
T
Warrenpoint Town
1 - 0
Ards
F
T
Pardubice
1 - 2
Jablonec
F
T
SKA-Khabarovsk
0 - 1
FC Rotor Volgograd
F
T
Luch Energiya Vladivostok
1 - 0
Avangard Kursk
F
T
Sibir Novosibirsk
0 - 0
Nizhny Novgorod
F
T
Tom Tomsk
1 - 0
PFC Sochi
F
T
FC Tambov
2 - 0
Spartak Moscow II
C
a
n
c
Anzhi Makhachkala
v
Zenit St. Petersburg II
F
T
Chertanovo Moscow
0 - 1
Shinnik Yaroslavl
F
T
FC Krasnodar II
2 - 1
Zenit St. Petersburg II
F
T
Armavir FC
2 - 2
Baltika
F
T
Mordovya
1 - 1
Khimki
F
T
Veles Moscow
3 - 0
Pskov 747
F
T
Tekstilshchik
3 - 0
Kolomna
F
T
FC Dolgoprudny
2 - 1
Znamya
F
T
Lokomotiv-Kazanka Moscow
4 - 1
Dnepr Smolensk
F
T
Zorky Krasnogorsk
4 - 0
Strogino
F
T
Dinamo Briansk
4 - 3
FC Ryazan
F
T
FC Rotor Volgograd II
0 - 0
Salyut Belgorod
F
T
Khimik Novomoskovsk
3 - 1
Kvant Obninsk
F
T
Khimki 2
1 - 1
Kaluga
F
T
Metalurg Lypetsk
1 - 1
Sokol Saratov
F
T
Saturn Ramenskoye
0 - 2
Torpedo Moscow
F
T
Dinamo Barnaul
0 - 0
Zenit Irkutsk
F
T
Wigry Suwalki
2 - 2
GKS Tychy 71
F
T
Chojniczanka Chojnice
1 - 1
Bytovia Bytow
F
T
Chrobry Glogow
0 - 0
Stal Mielec
F
T
Pogon Siedlce
2 - 1
Siarka Tarnobrzeg
F
T
ROW Rybnik 1964
1 - 1
Olimpia Grudziadz
F
T
Resovia
0 - 0
GKS Belchatow
F
T
Stal Stalowa Wola
4 - 0
Rozwoj Katowice
F
T
Gornik Leczna
2 - 2
Znicz Pruszkow
F
T
Widzew Lodz
2 - 0
SKRA Czestochowa
F
T
Arsenal Sarandi
3 - 0
Club Atletico Mitre
F
T
Villa Dalmine
1 - 1
Deportivo Moron
F
T
Gimnasia Jujuy
1 - 0
Instituto
A
P
Central Cordoba de Santiago
341 - 1
Gimnasia LP
F
T
Flamengo
3 - 0
Fluminense
F
T
Juventude
3 - 5
Goias
F
T
Atletico GO
1 - 2
Sampaio Correa
F
T
CS Alagoano
1 - 2
Ponte Preta
F
T
Guarani
1 - 2
Avai FC
F
T
Oeste FC
0 - 0
Fortaleza
F
T
Vila Nova
2 - 0
Boa Esporte Clube

Chile – Cup

F
T
Barnechea
0 - 1
Audax Italiano
F
T
Palestino
2 - 0
Universidad de Chile
Friday, 12 October 2018
F
T
Patriotas
0 - 1
Rionegro Aguilas
Saturday, 13 October 2018
F
T
CD Jaguares
0 - 0
Atletico Huila
F
T
Millonarios
1 - 1
Once Caldas
F
T
CSD Macara
1 - 1
Delfin
F
T
Aucas
3 - 2
El Nacional
Friday, 12 October 2018
F
T
Luqueno
1 - 1
3 de Febrero
Saturday, 13 October 2018
F
T
Independiente CG
1 - 0
Guarani
F
T
Atenas
2 - 2
Rampla Juniors
F
T
Club Atletico Penarol
2 - 0
Fenix
F
T
Los Angeles FC
4 - 2
Houston Dynamo
F
T
Minnesota United
0 - 2
Colorado Rapids
F
T
DC United
1 - 0
FC Dallas
F
T
Ottawa Fury
0 - 2
Charleston Battery
F
T
Santos de Guapiles
0 - 2
Guadalupe FC
F
T
Deportivo Petapa
1 - 3
Siquinala
F
T
Iztapa
0 - 2
Deportivo Malacateco
F
T
Ehime FC
0 - 2
Yokohama FC
F
T
FC Gifu
2 - 1
Fagiano Okayama FC
F
T
Renofa Yamaguchi
0 - 1
Avispa Fukuoka
F
T
Omiya Ardija
1 - 0
Tochigi SC
F
T
Ventforet Kofu
0 - 0
Albirex Niigata
F
T
Kyoto Sanga FC
1 - 0
Tokushima Vortis
F
T
Seongnam FC
2 - 2
Gwangju FC
F
T
Suwon City
3 - 2
Daejeon Citizen
F
T
Bucheon FC 1995
0 - 1
FC Anyang
A
P
Nam Dinh
530 - 0
Ha Noi II
F
T
Perseru Serui
2 - 0
Persela Lamongan
F
T
PSIS
1 - 0
Barito Putera
F
T
Persebaya Surabaya
0 - 1
Pusamania Borneo
F
T
Sweden U20
3 - 1
Denmark U20
F
T
Chile U20
1 - 1
Brazil U20
F
T
Armenia U19
0 - 4
France U19
F
T
Serbia U19
0 - 3
Russia U19