Live Football : 11 August 2018

Live football scores


 

03:18 (GMT+2)

15 August 2018

F
T
Newcastle United
1 - 2
Tottenham Hotspur
F
T
AFC Bournemouth
2 - 0
Cardiff City
F
T
Fulham
0 - 2
Crystal Palace
F
T
Huddersfield Town
0 - 3
Chelsea
F
T
Watford
2 - 0
Brighton & Hove Albion
F
T
Wolverhampton Wanderers
2 - 2
Everton
F
T
Aston Villa
3 - 2
Wigan Athletic
F
T
Blackburn Rovers
0 - 0
Millwall
F
T
Bolton Wanderers
2 - 2
Bristol City
F
T
Middlesbrough
1 - 0
Birmingham City
F
T
Norwich City
3 - 4
West Bromwich Albion
F
T
Nottingham Forest
1 - 0
Reading
F
T
Queens Park Rangers
1 - 2
Sheffield United
F
T
Rotherham United
1 - 0
Ipswich Town
F
T
Sheffield Wednesday
1 - 1
Hull City
F
T
Stoke City
1 - 1
Brentford
F
T
Swansea City
1 - 0
Preston North End
F
T
Derby County
1 - 4
Leeds United
F
T
AFC Wimbledon
0 - 0
Coventry City
F
T
Blackpool
1 - 2
Portsmouth
F
T
Bristol Rovers
1 - 2
Accrington Stanley
F
T
Charlton Athletic
2 - 1
Shrewsbury Town
F
T
Doncaster Rovers
3 - 0
Wycombe Wanderers
F
T
Gillingham
3 - 1
Burton Albion
F
T
Luton Town
1 - 1
Sunderland
F
T
Oxford United
0 - 2
Fleetwood Town
F
T
Plymouth Argyle
1 - 1
Southend United
F
T
Rochdale
1 - 4
Peterborough United
F
T
Scunthorpe United
1 - 1
Walsall
F
T
Bradford City
0 - 2
Barnsley
F
T
Cambridge United
3 - 2
Notts County
F
T
Carlisle United
2 - 2
Northampton Town
F
T
Colchester United
2 - 0
Port Vale
F
T
Crawley Town
1 - 3
Stevenage
F
T
Forest Green Rovers
1 - 1
Oldham Athletic
F
T
Lincoln City
4 - 1
Swindon Town
F
T
Macclesfield Town
0 - 2
Grimsby Town
F
T
Milton Keynes Dons
1 - 0
Bury
F
T
Morecambe
0 - 2
Exeter City
F
T
Newport County
1 - 0
Crewe Alexandra
F
T
Tranmere Rovers
1 - 0
Cheltenham Town
F
T
Yeovil Town
2 - 2
Mansfield Town
F
T
Wrexham
3 - 0
Boreham Wood
F
T
Barnet
1 - 2
Eastleigh
F
T
Bromley
1 - 1
Harrogate
F
T
Chesterfield
1 - 0
Braintree Town
F
T
Dagenham & Redbridge
2 - 2
Maidenhead United
F
T
FC Halifax Town
3 - 0
Maidstone
F
T
Gateshead FC
2 - 1
Dover
F
T
Hartlepool United
0 - 1
Ebbsfleet United
F
T
Havant and Waterlooville
1 - 1
AFC Fylde
F
T
Leyton Orient
2 - 2
Barrow
F
T
Solihull Moors
1 - 0
Aldershot Town
F
T
Sutton United
2 - 1
Salford City
F
T
Blyth Spartans
8 - 1
Chester FC
F
T
Brackley Town
2 - 4
Darlington
F
T
Curzon
0 - 1
Hereford
F
T
FC United of Manchester
0 - 3
Boston United
F
T
Guiseley
1 - 1
Telford
F
T
Kidderminster Harriers
3 - 3
Ashton United
F
T
Leamington
4 - 2
Bradford PA
F
T
Nuneaton Town
0 - 1
Chorley
F
T
Southport
0 - 1
Stockport County
F
T
Spennymoor Town FC
4 - 4
Altrincham
F
T
York City
1 - 2
Alfreton Town
F
T
Billericay
1 - 0
Wealdstone
F
T
Chippenham Town
1 - 4
Welling United
F
T
Dartford
0 - 0
Hemel Hempstead
F
T
Dulwich Hamlet
0 - 1
Concord Rangers
F
T
Eastbourne Borough
2 - 2
Truro City
F
T
Gloucester City
1 - 2
Slough Town
F
T
Hampton & Richmond
0 - 1
Bath City
F
T
Hungerford Town
0 - 6
Chelmsford
F
T
Torquay United
2 - 0
East Thurrock United
F
T
Weston Super Mare
2 - 3
St.Albans
F
T
Woking
3 - 2
Oxford City
A
E
T
Udinese
1 - 2
Benevento
F
T
Genoa
4 - 0
Lecce
F
T
Duisburg
0 - 2
Bochum
F
T
Arminia Bielefeld
2 - 1
Dynamo Dresden
F
T
FSV Zwickau
1 - 0
Fortuna Koeln
F
T
Hallescher FC
2 - 0
Kaiserslautern
F
T
Meppen
1 - 0
Aalen
F
T
Sonnenhof Grossaspach
0 - 0
Osnabrueck
F
T
Wehen
3 - 3
Eintracht Braunschweig
F
T
Unterhaching
2 - 1
Hansa Rostock
F
T
Augsburg II
1 - 1
FC Schweinfurt
F
T
VfR Garching
3 - 1
Burghausen
F
T
SC Weiche Flensburg
1 - 1
Hannover 96 II
F
T
Oldenburg
2 - 0
St.Pauli II
F
T
SSV Jeddeloh
1 - 1
Lupo-Martini Wolfsburg
F
T
BFC Dynamo
0 - 3
Berliner AK 07
F
T
Babelsberg
4 - 0
Budissa Bautzen
F
T
FC Oberlausitz Neugersdorf
3 - 1
VSG Altglienicke
F
T
VfB Auerbach
2 - 0
Germania Halberstadt
F
T
FCA Walldorf
0 - 3
Homburg
F
T
Mainz 05 II
2 - 0
Wormatia Worms
F
T
Saarbruecken
1 - 0
Eintracht Stadtallendorf
F
T
Elversberg
0 - 1
VfB Stuttgart II
F
T
FC Kaan-Marienborn 07
1 - 4
RW Essen
F
T
FC Koeln II
3 - 3
TV Herkenrath
F
T
Fortuna Duesseldorf II
1 - 1
SV Straelen
F
T
Wuppertal
1 - 2
Lippstadt
F
T
Nantes
1 - 3
Monaco
F
T
Angers
3 - 4
Nimes
F
T
Lille
3 - 1
Rennes
F
T
Montpellier
1 - 2
Dijon
F
T
Nice
0 - 1
Reims
F
T
Saint-Etienne
2 - 1
Guingamp
F
T
Clermont Foot
2 - 3
Metz
F
T
Concarneau
2 - 1
Dunkerque
F
T
Ajax
1 - 1
Heracles
F
T
Willem II
0 - 1
VVV-Venlo
F
T
Excelsior
1 - 1
Fortuna Sittard
F
T
PSV Eindhoven
4 - 0
FC Utrecht
F
T
Standard Liege
0 - 0
Cercle Brugge
F
T
St.Truiden
1 - 1
Lokeren
F
T
Zulte-Waregem
4 - 0
Eupen
F
T
Royal Excel Mouscron
0 - 1
Royal Antwerp
F
T
Roeselare
2 - 2
KV Mechelen
F
T
Lommel
2 - 2
Tubize
F
T
Vitoria de Setubal
2 - 0
Aves
F
T
Tondela
0 - 1
Belenenses
F
T
FC Porto
5 - 0
Chaves
F
T
Estoril
4 - 0
FC Porto B
F
T
Farense
1 - 0
Famalicao
F
T
Benfica B
2 - 1
Leixoes
F
T
Oliveirense
1 - 1
Academica
F
T
Hearts
1 - 0
Celtic
F
T
Dundee FC
0 - 1
Aberdeen
F
T
Livingston
0 - 0
Kilmarnock
F
T
Motherwell
0 - 1
Hamilton Academical
F
T
Alloa Athletic
0 - 2
Greenock Morton
F
T
Dunfermline Athletic
1 - 3
Ross County
F
T
Inverness CT
0 - 0
Ayr United
F
T
Partick Thistle
2 - 1
Falkirk
F
T
Queen of South
1 - 2
Dundee United
F
T
Airdrieonians
0 - 1
Montrose
F
T
Arbroath
3 - 1
Stranraer
F
T
Brechin City
1 - 0
East Fife
F
T
Dumbarton
0 - 2
Forfar Athletic
F
T
Raith Rovers
2 - 0
Stenhousemuir
F
T
Albion Rovers
0 - 4
Peterhead
F
T
Cowdenbeath
1 - 2
Annan Athletic
F
T
Elgin City
1 - 0
Edinburgh City
F
T
Stirling Albion
0 - 3
Clyde
F
T
Queen's Park
1 - 0
Berwick Rangers
F
T
Atletico Madrid
0 - 1
Inter
C
a
n
c
Albacete
v
Getafe
F
T
Werder Bremen
2 - 3
Villarreal
F
T
Hannover 96
2 - 0
Athletic Bilbao
F
T
Hoffenheim
1 - 1
Eibar
F
T
Borussia Moenchengladbach
1 - 3
Espanyol
F
T
Nuernberg
1 - 0
Real Valladolid
F
T
Schalke 04
3 - 0
Fiorentina
F
T
VfB Stuttgart
1 - 0
Real Sociedad
P
o
s
t
Levski Sofia
v
AC Milan
F
T
SD Huesca
2 - 1
Deportivo Alaves
F
T
Celta Vigo
1 - 2
Mainz 05
F
T
Wolfsburg
3 - 1
SSC Napoli
F
T
Getafe
3 - 3
Girona
F
T
Leganes
2 - 0
Rayo Vallecano
F
T
Real Madrid
3 - 1
AC Milan
A
P
Real Zaragoza
241 - 1
Levante
F
T
Valencia
3 - 0
Bayer Leverkusen
F
T
Real Betis
4 - 0
Las Palmas
F
T
Hobro
3 - 2
OB
F
T
Tarup-Paarup
0 - 1
Skive
F
T
Dalum
2 - 0
Ringkoebing
F
T
Jammerbugt FC
1 - 1
Aarhus Fremad
F
T
Odder IGF
3 - 1
Kjellerup
F
T
Kolding IF
3 - 0
Vejgaard
F
T
FC Sydvest 05
0 - 1
Brabrand
F
T
Skovshoved
1 - 2
B 93
F
T
Vanloese
3 - 0
Hilleroed
F
T
Middelfart G og BK
1 - 2
HIK
F
T
Broenshoej
4 - 3
Avarta
F
T
Oerebro
0 - 1
Brommapojkarna
F
T
Halmstads BK
1 - 2
Gefle
F
T
IK Brage
0 - 4
Oesters IF
F
T
Varbergs BoIS FC
1 - 1
AFC Eskilstuna
F
T
Honka
3 - 0
TPS
F
T
VPS
0 - 2
SJK
F
T
AC Kajaani
0 - 1
JJK
F
T
FF Jaro
0 - 1
FC KTP
F
T
KPV
2 - 2
HIFK
F
T
Altach
1 - 2
FC Wacker Innsbruck
F
T
Hartberg
4 - 2
Mattersburg
F
T
Salzburg
2 - 0
Austria Wien
F
T
Kapfenberger SV
1 - 2
Ried
F
T
FC Wacker Innsbruck (A)
1 - 3
BW Linz
F
T
Wattens
1 - 1
SK Austria Klagenfurt
F
T
Lugano
2 - 2
Grasshopper
F
T
Xamax
1 - 5
Thun
F
T
Wil
2 - 0
Aarau
F
T
Winterthur
1 - 1
Kriens
F
T
Lausanne
1 - 0
FC Rapperswil-Jona
F
T
Sivasspor
1 - 0
Alanyaspor
F
T
Rizespor
2 - 3
Kasimpasa
F
T
Fenerbahce
2 - 1
Bursaspor
F
T
Boluspor
1 - 0
Osmanlispor FK
F
T
Adanaspor
1 - 1
Elazigspor
F
T
Altay
1 - 0
Umraniyespor
F
T
Dublin Bus
0 - 1
CIE Ranch
F
T
Skerries Town
1 - 4
Waterford FC
F
T
Blarney United
2 - 12
Derry City
F
T
Maynooth University Town
2 - 0
Leeds
F
T
Newmarket Celtic
1 - 2
Cabinteely
F
T
North End United
0 - 4
Galway United FC
F
T
Sligo Rovers
0 - 1
Longford Town
F
T
Ards
0 - 2
Glentoran
F
T
Cliftonville
1 - 2
Coleraine
F
T
Crusaders
2 - 2
Ballymena United
F
T
Warrenpoint Town
2 - 4
Glenavon
F
T
Union Titus Petange
2 - 1
US Hostert
F
T
Jablonec
4 - 1
Karvina
F
T
Opava
1 - 1
Slovan Liberec
F
T
Pribram
4 - 0
Dukla Praha
F
T
Viktoria Plzen
1 - 0
Zlin
F
T
MFK Chrudim
4 - 1
Znojmo
F
T
Trinec
1 - 2
Pardubice
F
T
DAC 1904 Dunajska Streda
2 - 2
Ruzomberok
F
T
FK Senica
1 - 1
Zeleziarne Podbrezova
F
T
SKF Sered
2 - 0
Zlate Moravce
F
T
Spartak Trnava
3 - 0
Zemplin Michalovce
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
1 - 1
CSKA Moscow
F
T
Spartak Moscow
1 - 0
Anzhi Makhachkala
F
T
FC Rostov
0 - 1
Krylya Sovetov Samara
F
T
Torpedo Moscow
1 - 0
FC Ryazan
F
T
FC Rotor Volgograd II
1 - 0
Kaluga
F
T
FC Ufa II
0 - 1
Lada Togliati
F
T
KamAZ
2 - 1
Volga Ulyanovsk
F
T
Neftekhimik
2 - 1
NoSta
F
T
Zvezda Perm
0 - 0
Syzran-2003
F
T
Spartak Vladikavkaz
0 - 0
Angusht Nazran
F
T
Legion Dinamo
0 - 1
Chernomorets Novorossiysk
F
T
Dinamo Stavropol
1 - 4
Chayka
F
T
Krasnodar 3
1 - 1
Urojai
F
T
Mashuk-KMV
0 - 1
Biolog Novokubansk
F
T
Druzhba
2 - 1
SKA Rostov

Russia – Cup

F
T
FK Blagoveshchensk
0 - 3
Sakhalin
C
a
n
c
Poltava
v
Desna
F
T
Shakhtar Donetsk
4 - 1
Vorskla
F
T
Pogon Szczecin
1 - 1
Cracovia
F
T
Arka Gdynia
1 - 1
Gornik Zabrze
F
T
Bytovia Bytow
1 - 2
Stal Mielec
F
T
Lodzki KS
1 - 0
Stomil Olsztyn
F
T
Wigry Suwalki
0 - 1
Chrobry Glogow
F
T
GKS Jastrzebie
0 - 0
Chojniczanka Chojnice
F
T
Podbeskidzie Bielsko-Biala
0 - 0
Garbarnia
F
T
GKS Tychy 71
2 - 1
Termalica Nieciecza
F
T
Puszcza Niepolomice
0 - 1
Warta Poznan
F
T
Sandecja Nowy Sacz
1 - 0
GKS Katowice
F
T
ROW Rybnik 1964
2 - 1
Resovia
F
T
Rozwoj Katowice
2 - 2
Pogon Siedlce
F
T
Stal Stalowa Wola
3 - 0
Widzew Lodz
F
T
Olimpia Grudziadz
1 - 0
Radomiak Radom
F
T
Znicz Pruszkow
1 - 2
Blekitni Stargard
F
T
GKS Belchatow
3 - 0
SKRA Czestochowa
F
T
Gornik Leczna
5 - 1
Ruch Chorzow
F
T
HNK Gorica
2 - 3
Inter Zapresic
F
T
NK Lokomotiva
1 - 0
Rudes
F
T
Proleter
1 - 1
Napredak
F
T
Backa Backa Palanka
1 - 1
Cukaricki
F
T
Dinamo Vranje
1 - 3
Mladost Lucani
F
T
Macva Sabac
0 - 0
Vojvodina
F
T
Rad Beograd
3 - 1
FK Radnik Surdulica
F
T
NK Krsko
1 - 1
NK Celje
F
T
MTK Budapest
1 - 0
Diosgyori VTK
F
T
Varda SE
0 - 2
Ferencvaros
F
T
Haladas
2 - 1
Puskas FC Academy
F
T
Concordia Chiajna
2 - 0
Hermannstadt
F
T
Sepsi OSK
3 - 0
CSMS Iasi
F
T
Beroe
2 - 1
Botev Plovdiv
F
T
Dunav Ruse
1 - 2
Levski Sofia

Belarus – Cup

F
T
Gomelzheldortrans
3 - 0
FK Smolevichy STI
A
E
T
Vitebsk
540 - 0
Torpedo Zhodino
F
T
FK Kauno Zalgiris
0 - 2
Stumbras Kaunas
F
T
FK Palanga
2 - 0
Atlantas Klaipeda
P
o
s
t
Trakai FK
v
Suduva
P
o
s
t
Zalgiris Vilnius
v
Lietava Jonava
F
T
FCI Levadia
6 - 1
Trans Narva
F
T
Tammeka
1 - 0
Tulevik Viljandi
F
T
Dinamo-Auto
0 - 1
FC Zaria
F
T
CS Petrocub
1 - 1
FC Milsami Orhei
F
T
Zimbru
2 - 1
FC Sfintul Gheorghe
F
T
FK Krupa
2 - 2
FK Mladost Doboj Kakanj
F
T
FK Sarajevo
1 - 1
GOSK Gabela
F
T
FK Tuzla City
0 - 1
Sloboda Tuzla
F
T
KF Shkendija
2 - 2
FK Vardar Skopje
F
T
Rabotnicki
3 - 4
Renova
F
T
Rudar Pljevlja
0 - 0
Zeta
F
T
FK Iskra
0 - 1
OFK Titograd
F
T
FK Lovcen
1 - 1
Sutjeska
F
T
Petrovac
0 - 1
Grbalj Radanovici
F
T
Velez Sarsfield
2 - 0
Newells Old Boys
F
T
Tigre
2 - 2
San Lorenzo
F
T
Gimnasia LP
1 - 0
Argentinos Juniors
F
T
Union
1 - 0
Aldosivi
F
T
Patronato de Parana
0 - 0
Colon
F
T
Ceara
0 - 0
Atletico PR
F
T
Goias
3 - 0
CS Alagoano
F
T
Boa Esporte Clube
1 - 0
Londrina EC
F
T
Coritiba
0 - 0
Sampaio Correa
F
T
CRB
0 - 1
Oeste FC
F
T
Criciuma
1 - 1
Atletico GO
F
T
Guarani
2 - 3
Fortaleza
F
T
Sao Bento
1 - 1
Brasil de Pelotas
F
T
Everton CD
1 - 0
Universidad de Concepcion
F
T
Palestino
1 - 1
Deportes Temuco
F
T
Union La Calera
2 - 2
Universidad Catolica
F
T
Union Espanola
1 - 4
Universidad de Chile
F
T
Tolima
2 - 2
CD Jaguares
F
T
Leones
0 - 1
Bucaramanga
F
T
Rionegro Aguilas
1 - 0
Chico FC
F
T
Tecnico Universitario
1 - 3
El Nacional
F
T
Universidad Catolica
0 - 1
CSD Macara
Friday, 10 August 2018
F
T
General Diaz
2 - 2
Luqueno
Saturday, 11 August 2018
F
T
Nacional
3 - 1
Deportivo Santani
F
T
Binacional
3 - 1
Sport Rosario
F
T
CD UT Cajamarca
2 - 1
Comerciantes Unidos
F
T
Ayacucho FC
0 - 1
Sporting Cristal
F
T
Cerro
1 - 2
Nacional
F
T
Montevideo Wanderers
2 - 2
Atenas
F
T
Racing
0 - 1
Club Atletico Torque
F
T
Estudiantes de Caracas
1 - 1
Atletico Venezuela
F
T
Portuguesa FC
1 - 1
Deportivo Anzoategui
F
T
Carabobo FC
0 - 2
Zamora FC
F
T
Puebla
1 - 2
Veracruz
F
T
Monarcas Morelia
2 - 1
Necaxa
F
T
New York Red Bulls II
4 - 6
Louisville City FC
F
T
Nashville SC
2 - 0
Ottawa Fury
F
T
Chicago Red Stars
1 - 1
North Carolina Courage
F
T
Utah Royals
0 - 1
Seattle Reign FC
F
T
CD Aguila
1 - 1
Municipal Limeno
F
T
Siquinala
2 - 2
Deportivo Petapa
F
T
CD Marathon
1 - 1
CD Olimpia
F
T
Consadole Sapporo
1 - 1
Cerezo Osaka
F
T
Nagoya Grampus Eight
4 - 2
Kashima Antlers
F
T
Shimizu S-Pulse
1 - 2
Kawasaki Frontale
F
T
Kashiwa Reysol
0 - 2
Vegalta Sendai
F
T
Sagan Tosu
1 - 0
Urawa Red Diamonds
F
T
Shonan Bellmare
0 - 1
Yokohama F.Marinos
F
T
Vissel Kobe
2 - 1
Jubilo Iwata
F
T
Sanfrecce Hiroshima
2 - 0
V-Varen Nagasaki
F
T
Avispa Fukuoka
2 - 0
Mito Hollyhock
F
T
Kamatamare Sanuki
0 - 1
Matsumoto Yamaga
F
T
Montedio Yamagata
2 - 1
Tokyo Verdy
F
T
FC Gifu
2 - 3
Kyoto Sanga FC
F
T
Albirex Niigata
0 - 3
Tochigi SC
F
T
Oita Trinita
4 - 1
Fagiano Okayama FC
F
T
Roasso Kumamoto
3 - 5
Yokohama FC
F
T
Zweigen Kanazawa
1 - 2
Ventforet Kofu
F
T
Brunei DPMM
2 - 2
Geylang International FC
F
T
Changchun Yatai
3 - 2
Guangzhou Evergrande
F
T
Chongqing Lifan
0 - 2
Shandong Luneng
F
T
Hebei CFFC
1 - 0
Guizhou Hengfeng
F
T
Shanghai SIPG FC
2 - 0
Shanghai Shenhua
F
T
Daegu FC
2 - 1
Incheon United
F
T
Jeju United
0 - 0
Pohang Steelers
F
T
Jeonbuk FC
3 - 1
Gangwon FC
F
T
FC Anyang
0 - 1
Daejeon Citizen
F
T
Seoul E-Land FC
0 - 5
Busan I'Park
F
T
Sumqayit
0 - 2
FK Neftchi
F
T
Kolkheti-1913 Poti
1 - 3
Saburtalo
F
T
Sriwijaya FC
1 - 2
Madura United
F
T
Arema
2 - 2
Pusamania Borneo
F
T
PS TIRA
1 - 0
Persipura Jayapura
F
T
Tobol Kostanay
1 - 0
Zhetysu Taldykorgan
F
T
Aktobe
3 - 1
Kaisar Kyzylorda
Friday, 10 August 2018
F
T
CS Constantine
1 - 1
NA Hussein Dey
Saturday, 11 August 2018
A
A
W
CR Belouizdad
0 - 3
AS Ain M'lila
F
T
Olympique de Medea
2 - 4
MO Bejaia
F
T
JS Kabylie
0 - 0
JS Saoura
F
T
ES Setif
3 - 0
USM Bel Abbes
F
T
MC Oran
1 - 1
CA Bordj Bou Arreridj
F
T
Zoo FC
3 - 1
Nzoia Sugar FC
F
T
Mamelodi Sundowns FC
2 - 0
Lamontville Golden Arrows
F
T
Kaizer Chiefs
3 - 0
Free State Stars
A
E
T
Orlando Pirates
342 - 2
SuperSport United