Live Football : 19 May 2018

Live football scores


 

04:33 (GMT+2)

26 May 2018

F
T
Chelsea
1 - 0
Manchester United
F
T
Juventus
2 - 1
Hellas Verona
F
T
Livorno
3 - 1
Lecce
F
T
Cuneo
1 - 0
US Gavorrano
C
a
n
c
Teramo
v
Vicenza
F
T
Vicenza
2 - 1
Santarcangelo
F
T
Racing Fondi
2 - 2
Paganese
F
T
Celta Vigo
4 - 2
Levante
F
T
Leganes
3 - 2
Real Betis
F
T
Las Palmas
1 - 2
Girona
F
T
Malaga
0 - 1
Getafe
F
T
Sevilla
1 - 0
Alaves
F
T
Villarreal
2 - 2
Real Madrid
F
T
Gimnastic
5 - 3
Leonesa
F
T
Real Oviedo
2 - 1
Sevilla Atletico
F
T
Granada
1 - 0
Reus
F
T
Lorca FC
1 - 5
Valladolid
F
T
Cartagena
2 - 1
Rayo Majadahonda
F
T
Bayern Munich
1 - 3
Eintracht Frankfurt
F
T
Caen
0 - 0
Paris Saint Germain
F
T
Dijon
2 - 1
Angers
F
T
Lyon
3 - 2
Nice
F
T
Marseille
2 - 1
Amiens
F
T
Metz
0 - 4
Bordeaux
F
T
Nantes
1 - 0
Strasbourg
F
T
Rennes
1 - 1
Montpellier
F
T
Saint-Etienne
5 - 0
Lille
F
T
Toulouse
2 - 1
Guingamp
F
T
Troyes
0 - 3
Monaco
F
T
KFCO Beerschot-Wilrijk
3 - 1
Eupen
F
T
Oostende
3 - 1
Royal Antwerp
F
T
St.Truiden
1 - 1
Lokeren
F
T
Celtic
2 - 0
Motherwell
F
T
Iran
1 - 0
Uzbekistan
F
T
Kolding IF
0 - 0
Hvidovre
F
T
FC Sydvest 05
1 - 3
Naestved
F
T
Frem
1 - 1
Marienlyst
F
T
Skovshoved
3 - 1
Ringkoebing
F
T
B 93
3 - 1
Dalum
F
T
Greve
5 - 4
VSK Aarhus
F
T
IF Lyseng
0 - 3
Hilleroed
F
T
Naesby
4 - 1
Aarhus Fremad
F
T
Broenshoej
6 - 1
HIK
F
T
Odder IGF
1 - 1
AB
F
T
GIF Sundsvall
2 - 3
Oestersunds FK
F
T
Sirius
1 - 1
Trelleborgs FF
F
T
IFK Norrkoeping
4 - 2
Dalkurd FF
F
T
Degerfors
2 - 2
IK Brage
F
T
Falkenbergs FF
0 - 0
Norrby
F
T
IK Frej Taeby
2 - 1
Landskrona BoIS
F
T
Varbergs BoIS FC
1 - 2
Oesters IF
F
T
Basel
2 - 2
Luzern
F
T
Grasshopper
1 - 2
Young Boys
F
T
Lugano
1 - 1
FC Zuerich
F
T
St. Gallen
0 - 3
Lausanne
F
T
Thun
1 - 4
Sion
F
T
Besiktas
5 - 1
Sivasspor
F
T
Fenerbahce
3 - 2
Konyaspor
F
T
Goztepe
0 - 1
Galatasaray
F
T
Istanbul Basaksehir
3 - 2
Kasimpasa
A
E
T
Gazisehir Gaziantep FK
450 - 0
Erzurum BB
F
T
Sligo Rovers
0 - 0
Shamrock Rovers
F
T
Longford Town
1 - 1
Shelbourne
F
T
AS Jeunesse Esch
2 - 1
Union Esch FC
F
T
F91 Dudelange
3 - 2
US Hostert
F
T
FC Progres Niedercorn
4 - 2
Racing FC Union Luxembourg
F
T
FC Rodange 91
2 - 3
Una Strassen
F
T
FC Victoria Rosport
2 - 1
CS Fola Esch
F
T
RM Hamm Benfica
2 - 0
Union Titus Petange
F
T
US Mondorf les Bains
2 - 0
FC Differdange 03
F
T
FC Zbrojovka Brno
0 - 0
Vysocina Jihlava
F
T
Karvina
0 - 0
Banik Ostrava
F
T
Mlada Boleslav
1 - 0
Dukla Praha
F
T
Slavia Prague
1 - 3
Jablonec
F
T
Slovacko
1 - 1
Zlin
F
T
Slovan Liberec
1 - 0
Bohemians 1905
F
T
Sparta Prague
1 - 0
Sigma Olomouc
F
T
Viktoria Plzen
2 - 1
Teplice
F
T
Nitra
5 - 2
FK Senica
F
T
Ruzomberok
0 - 4
DAC 1904 Dunajska Streda
F
T
Slovan Bratislava
3 - 2
Zilina
F
T
Spartak Trnava
0 - 2
Trencin
F
T
Tatran Presov
2 - 1
Zemplin Michalovce
F
T
Zeleziarne Podbrezova
1 - 0
Zlate Moravce
F
T
Smena Komsomolsk
2 - 0
Irtysh
F
T
Dynamo Kyiv
2 - 1
Shakhtar Donetsk
F
T
Chornomorets Odesa
1 - 0
Zirka
F
T
FC Olexandria
2 - 0
Olimpik Donetsk
F
T
Karpaty
3 - 0
Stal Kamianske
F
T
Arka Gdynia
0 - 1
Slask Wroclaw
F
T
Cracovia
1 - 4
Pogon Szczecin
F
T
Lechia Gdansk
1 - 1
Sandecja Nowy Sacz
F
T
Piast Gliwice
4 - 0
Termalica Nieciecza
F
T
GKS Katowice
1 - 2
GKS Tychy 71
F
T
Wigry Suwalki
1 - 2
Stomil Olsztyn
F
T
Chojniczanka Chojnice
3 - 0
Chrobry Glogow
F
T
Zaglebie Sosnowiec
2 - 0
Podbeskidzie Bielsko-Biala
F
T
Rakow Czestochowa
0 - 0
Olimpia Grudziadz
F
T
Miedz Legnica
2 - 0
Pogon Siedlce
F
T
Stal Mielec
2 - 2
Bytovia Bytow
F
T
GKS Belchatow
3 - 0
Wisla Pulawy
F
T
Stal Stalowa Wola
4 - 0
ROW Rybnik 1964
F
T
Warta Poznan
1 - 0
Radomiak Radom
F
T
GKS Jastrzebie
3 - 1
KS Legionovia Legionowo
F
T
Lodzki KS
4 - 2
Siarka Tarnobrzeg
F
T
Znicz Pruszkow
3 - 3
Rozwoj Katowice
F
T
Rijeka
3 - 1
Hajduk Split
F
T
Dinamo Zagreb
3 - 1
Inter Zapresic
F
T
FK Crvena Zvezda
5 - 1
Vozdovac
F
T
ND Triglav
0 - 2
Aluminij
F
T
Maribor
2 - 3
Olimpija Ljubljana
F
T
Balmazujvaros
4 - 0
Debrecen
F
T
Diosgyori VTK
1 - 0
Paksi SE
F
T
Haladas
1 - 1
Ujpest
F
T
Puskas FC Academy
1 - 2
Mezokovesd SE
F
T
Vasas Budapest
0 - 3
Videoton FC
F
T
Budapest Honved
1 - 1
Ferencvaros
F
T
Concordia Chiajna
0 - 4
Dinamo Bucuresti
A
E
T
Lokomotiv Plovdiv
2 - 2
Cherno More Varna

Belarus – Cup

F
T
BATE Borisov
2 - 3
Dinamo Brest
F
T
Zalgiris Vilnius
3 - 1
Atlantas Klaipeda

Estonia – Cup

F
T
FCI Levadia
1 - 0
Flora Tallinn
F
T
CS Petrocub
1 - 0
FC Sheriff
F
T
Borac Banja Luka
2 - 0
Sloboda Tuzla
F
T
FK Mladost Doboj Kakanj
0 - 3
Celik Zenica
F
T
Vitez
1 - 2
GOSK Gabela
F
T
FK Podrinje
0 - 0
Drina Zvornik
F
T
Slavija Sarajevo
0 - 3
FK Zvijezda 09
F
T
Tekstilac Derventa
1 - 2
Rudar Prijedor
F
T
Kozara
1 - 1
FK Napredak Donji Sepak
F
T
Sloboda Mrkonjic Grad
1 - 1
Sloga Doboj
F
T
FK Iskra
0 - 0
Rudar Pljevlja
F
T
Kom
2 - 3
Buducnost Podgorica
F
T
Mladost Podgorica
1 - 1
Petrovac
F
T
Zeta
1 - 2
Grbalj Radanovici
F
T
Sutjeska
2 - 0
Decic Tuzi
F
T
CD UAI Urquiza
0 - 0
CA Defensores de Belgrano
F
T
Newells Old Boys
2 - 0
Deportivo Rincon
F
T
Atletico MG
1 - 0
Cruzeiro
F
T
Goias
1 - 1
Guarani
F
T
Figueirense
1 - 3
Fortaleza
F
T
Londrina EC
1 - 2
CS Alagoano
F
T
Oeste FC
2 - 0
Vila Nova
F
T
Paysandu
1 - 1
Sao Bento
F
T
Ponte Preta
1 - 3
Atletico GO
F
T
Universidad de Chile
1 - 2
Palestino
F
T
Deportes Iquique
1 - 1
Audax Italiano
F
T
Union La Calera
4 - 0
O'Higgins
F
T
Union Espanola
3 - 2
Colo Colo
F
T
Barcelona SC
0 - 2
Guayaquil City
F
T
CSD Macara
1 - 1
Deportivo Cuenca
F
T
Independiente del Valle
0 - 2
Emelec
F
T
General Diaz
1 - 0
Deportivo Santani
F
T
Luqueno
0 - 1
Guarani
F
T
Sport Huancayo
1 - 1
Real Garcilaso
F
T
Binacional
0 - 0
Deportivo Municipal
F
T
Union Comercio
2 - 0
Academia Cantolao
F
T
Club Atletico Torque
0 - 1
Boston River
F
T
Defensor Sporting
1 - 0
Club Atletico Progreso
F
T
Rampla Juniors
2 - 3
Montevideo Wanderers
F
T
Nacional
1 - 1
Liverpool FC
F
T
Metropolitanos FC
0 - 2
Deportivo Lara
F
T
Toronto FC
2 - 1
Orlando City
F
T
New York City FC
4 - 0
Colorado Rapids
F
T
Portland Timbers
2 - 1
Los Angeles FC
F
T
FC Dallas
2 - 2
Vancouver Whitecaps
F
T
Utah Royals
1 - 0
Houston Dash
A
E
T
CD Marathon
540 - 0
CD Motagua
F
T
Gamba Osaka
0 - 0
Urawa Red Diamonds
F
T
Yokohama F.Marinos
5 - 2
V-Varen Nagasaki
F
T
Shonan Bellmare
1 - 0
Jubilo Iwata
F
T
Omiya Ardija
0 - 2
FC Gifu
F
T
Balestier Khalsa FC
2 - 1
Home United FC
F
T
Hougang United FC
1 - 2
Young Lions
F
T
Changchun Yatai
0 - 2
Beijing Guoan
F
T
Guangzhou R&F F.C.
1 - 1
Henan Jianye
F
T
Hebei CFFC
2 - 1
Chongqing Lifan
F
T
Gyeongnam FC
0 - 1
Gangwon FC
F
T
Jeonnam Dragons
1 - 1
Daegu FC
F
T
Asan Mugunghwa
0 - 1
Daejeon Citizen
F
T
Bucheon FC 1995
0 - 3
Seoul E-Land FC
F
T
Nakhon Ratchasima FC
0 - 1
Chonburi
F
T
Air Force Central FC
0 - 1
Bangkok United
F
T
Ratchaburi FC
3 - 2
Police Tero FC
F
T
Binh Duong
2 - 1
Hai Phong
F
T
Can Tho
2 - 2
Hoang Anh Gia Lai
F
T
Da Nang
3 - 0
CLB TP Ho Chi Minh
F
T
Samtredia
1 - 2
Dinamo Tbilisi
F
T
Kolkheti-1913 Poti
2 - 0
Sioni Bolnisi
F
T
Persipura Jayapura
6 - 0
Madura United
F
T
PSM Makassar
1 - 0
Pusamania Borneo
P
o
s
t
Persebaya Surabaya
v
Persib Bandung
F
T
Irtysh Pavlodar
5 - 0
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
F
T
FC Astana
3 - 1
Aktobe
F
T
Kaisar Kyzylorda
0 - 0
Atyrau
F
T
Akzhaiyk Uralsk
2 - 0
Zhetysu Taldykorgan
F
T
Kairat Almaty
2 - 0
Shakhter Karagandy
F
T
Ordabasy Shymkent
0 - 1
Tobol Kostanay
Friday, 18 May 2018
F
T
CS Constantine
0 - 0
Paradou AC
Saturday, 19 May 2018
F
T
CR Belouizdad
1 - 2
DRB Tadjenanet
F
T
ES Setif
0 - 0
USM Bel Abbes
F
T
MC Alger
1 - 4
JS Saoura
F
T
Olympique de Medea
3 - 1
NA Hussein Dey
F
T
US Biskra
2 - 0
USM El Harrach
F
T
USM Alger
1 - 2
USM Blida
F
T
MC Oran
2 - 1
JS Kabylie
F
T
Bandari
0 - 0
Posta Rangers
F
T
Kakamega Homeboyz
0 - 0
Mathare United
F
T
Nzoia Sugar FC
0 - 0
Chemelil Sugar
F
T
SoNy Sugar
0 - 2
Vihiga United
F
T
Wazito FC
0 - 2
Ulinzi Stars
F
T
Zoo FC
1 - 1
Kariobangi Sharks
F
T
FAR Rabat
1 - 0
OCK Khouribga
F
T
Maritzburg United
0 - 1
Free State Stars
Friday, 18 May 2018
A
A
W
Ben Guerdane
2 - 0
Gafsa