Live Football : 16 May 2018

Live football scores


 

04:32 (GMT+2)

26 May 2018

F
T
Marseille
0 - 3
Atletico Madrid
F
T
Rotherham United
2 - 0
Scunthorpe United
F
T
Altonaer FC 93
4 - 3
Eutin 08
F
T
BSV Rehden
2 - 2
Eintracht Norderstedt
F
T
FC Hansa Lueneburg
3 - 0
VfV Hildesheim
F
T
Luebeck
3 - 2
Wolfsburg II
F
T
St.Pauli II
3 - 2
SSV Jeddeloh
F
T
TSV Havelse
1 - 1
SC Weiche Flensburg
F
T
Mamelodi Sundowns FC
1 - 3
Barcelona
F
T
FSV Zwickau
1 - 4
VfB Stuttgart
F
T
Bad Gleichenberg
0 - 5
Sturm Graz
F
T
Hessen Kassel
1 - 2
Hannover 96
F
T
VV Hillergersberg
0 - 9
Excelsior
F
T
Brabrand
2 - 1
FC Roskilde
F
T
Fremad Amager
0 - 0
Thisted
F
T
HB Koege
1 - 1
Viborg
F
T
Skive
0 - 1
Esbjerg fB
F
T
Vejle Boldklub
1 - 0
Fredericia
F
T
Vendsyssel FF
1 - 1
Nykoebing FC
F
T
Skovshoved
2 - 1
Avarta
F
T
Hvidovre
3 - 1
Middelfart G og BK
F
T
Naestved
1 - 1
Kjellerup
F
T
FC Sydvest 05
0 - 2
Frem
F
T
Jammerbugt FC
3 - 0
Kolding IF
F
T
Marienlyst
1 - 3
Ringkoebing
F
T
Bodoe/Glimt
0 - 1
Tromsoe
F
T
Brann
1 - 1
FK Haugesund
F
T
Kristiansund BK
1 - 3
Ranheim
F
T
Molde
2 - 0
Stroemsgodset
F
T
Odds Ballklubb
5 - 0
Sandefjord
F
T
Rosenborg
3 - 0
Lillestroem
F
T
Sarpsborg 08
4 - 0
Start
F
T
Vaalerenga
1 - 0
Stabaek
F
T
Tromsdalen
1 - 2
Levanger
F
T
Aalesund
2 - 2
Stroemmen
F
T
Floroe
0 - 2
Nest Sotra
F
T
Jerv
1 - 0
Notodden
F
T
Kongsvinger
2 - 1
Hamarkameratene
F
T
Mjoendalen
0 - 2
Ull/Kisa
F
T
Sogndal
1 - 4
Aasane
F
T
Viking
5 - 2
Sandnes
F
T
Hammarby
3 - 2
Malmoe FF
F
T
Karlbergs BK
3 - 2
Vasalunds IF
F
T
Haka
2 - 0
AC Oulu
F
T
AE Sparti
0 - 3
Aris Thessaloniki FC
F
T
Aiginiakos FC
2 - 0
Kallithea
F
T
Anagennisi Karditsas
2 - 1
Ergotelis
F
T
Apollon Pontou
1 - 0
Apollon Larissa
F
T
Panegialios
0 - 0
AE Karaiskakis
F
T
Panserraikos FC
1 - 1
Panachaiki
F
T
Trikala
2 - 1
Kissamikos FC
A
A
W
Doxa Dramas
3 - 0
Veria FC
A
A
W
OFI Crete
3 - 0
Acharnaikos FC

Cyprus – Cup

F
T
AEK Larnaca
2 - 1
Apollon Limassol
F
T
FK MAS Taborsko
2 - 0
Zizkov
F
T
Opava
1 - 1
Pribram
F
T
Pardubice
4 - 3
SK Dynamo Ceske Budejovice
F
T
Sokolov
2 - 0
Frydek-Mistek
F
T
Trinec
0 - 1
FC Vlasim
F
T
Vitkovice
1 - 1
Hradec Kralove
F
T
Znojmo
0 - 2
FK Varnsdorf
F
T
Usti nad Labem
2 - 0
Olympia Prague
F
T
Sigma Olomouc U21
3 - 2
Dukla Praha U21
F
T
Dinamo St Petersburg II
4 - 0
Znamya
F
T
CRFSO Smolensk
0 - 1
Luki-Energiya
F
T
FC Dolgoprudny
2 - 3
Veles Moscow
F
T
Murom
1 - 2
Kolomna
F
T
Pskov 747
0 - 5
Chertanovo Moscow
F
T
Tekstilshchik
4 - 1
Torpedo Vladimir
F
T
Lokomotiv-Kazanka Moscow
0 - 0
Spartak Kostroma
C
a
n
c
Yunost Moscow
v
Strogino
A
A
W
Zenit Penza
0 - 3
Energomash Belgorod
F
T
FC Rotor Volgograd II
0 - 4
Strogino
F
T
Khimik Novomoskovsk
3 - 1
Metalurg Lypetsk
F
T
Dinamo Briansk
0 - 0
Ararat Moscow
F
T
FC Ryazan
3 - 3
Saturn Ramenskoye
F
T
Kaluga
1 - 3
Sokol Saratov
F
T
Torpedo Moscow
1 - 0
Zorky Krasnogorsk
F
T
Ural II
1 - 0
FC Orenburg II
A
A
W
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 3
Neftekhimik
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Akademiya Togliati
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
Krylya Sovetov Samara II
F
T
FC Chelyabinsk
1 - 0
KamAZ
F
T
Lada Togliati
2 - 1
NoSta
F
T
Volga Ulyanovsk
3 - 0
Zenit Izhevsk
F
T
Mordovya
1 - 0
Syzran-2003
C
a
n
c
SKA Rostov
v
FC Rotor Volgograd II
F
T
Legion Dynamo
2 - 2
Dinamo Stavropol
F
T
Mashuk-KMV
0 - 2
Chernomorets Novorossiysk
F
T
Angusht Nazran
0 - 1
Akademia Rostov
F
T
Biolog Novokubansk
0 - 2
Chayka
F
T
Spartak Vladikavkaz
0 - 0
Kuban Krasnodar II
F
T
FC Krasnodar II
1 - 0
Afips Afipsky
F
T
Spartak Nalchik
0 - 2
Armavir FC
F
T
Druzhba
1 - 1
Anzhi Makhachkala II
F
T
Blekitni Stargard
1 - 2
Lodzki KS
F
T
Olimpia Elblag
1 - 2
MKS Kluczbork
F
T
Rozwoj Katowice
3 - 1
Siarka Tarnobrzeg
F
T
KS Legionovia Legionowo
2 - 2
Garbarnia
F
T
GKS Belchatow
2 - 1
GKS Jastrzebie
F
T
Botosani
0 - 1
Concordia Chiajna
F
T
Cherno More Varna
2 - 1
Lokomotiv Plovdiv
F
T
FK Spartaks
1 - 0
FK Jelgava
F
T
Riga FC
2 - 2
FK Liepaja
F
T
Valmieras FK
1 - 3
Ventspils
F
T
FS Metta/LU
0 - 1
RFS
F
T
FK Palanga
0 - 2
Stumbras Kaunas
F
T
Lietava Jonava
0 - 0
Trakai FK
F
T
Flora Tallinn
2 - 1
FC Kuressaare
F
T
FK Sileks
0 - 0
Rabotnicki
F
T
FK Skopje
1 - 0
Pobeda
F
T
FK Vardar Skopje
3 - 2
FC Academy Pandev
F
T
Pelister
0 - 2
Shkupi
F
T
Renova
0 - 3
KF Shkendija
F
T
Decic Tuzi
1 - 3
Kom
F
T
Grbalj Radanovici
0 - 2
FK Iskra
F
T
Mladost Podgorica
2 - 3
Zeta
F
T
Petrovac
2 - 1
Buducnost Podgorica
F
T
Rudar Pljevlja
2 - 1
Sutjeska
F
T
Maccabi Netanya
0 - 5
Bnei Yehuda Tel Aviv
F
T
Defensor Sporting
0 - 1
Cerro Porteno
F
T
Monagas SC
1 - 2
Gremio
F
T
Delfin
1 - 0
Atletico Nacional
F
T
Colo Colo
2 - 0
Bolivar
F
T
CA Defensores de Belgrano
1 - 0
Tristan Suarez
F
T
Club Atletico Estudiantes
2 - 1
CD UAI Urquiza
Tuesday, 15 May 2018
F
T
Chacarita Juniors
0 - 3
Deportivo Maipu
Wednesday, 16 May 2018
P
o
s
t
Tigre
v
Guillermo Brown
P
o
s
t
Huracan
v
Victoriano Arenas
F
T
CRB
0 - 4
Avai FC
F
T
Criciuma
0 - 0
Juventude
F
T
Danubio
0 - 2
Montevideo Wanderers
F
T
Bethlehem Steel FC
3 - 0
New York Red Bulls II
F
T
Club Sport Herediano
1 - 1
Deportivo Saprissa
F
T
Suwon Bluewings
3 - 0
Ulsan Hyundai
F
T
Shanghai SIPG FC
2 - 1
Kashima Antlers
F
T
Yangon United
3 - 2
Ceres-Negros FC
F
T
FC Alay Osh
2 - 3
Ahal
F
T
FC Istiklol
2 - 3
Altyn Asyr
F
T
Abahani Limited
0 - 4
Bengaluru FC
F
T
Aizawl
2 - 1
New Radiant SC
F
T
April 25 SC
5 - 1
HangYuen/Fujen
F
T
Benfica Macau
3 - 0
Hwaebul SC
F
T
FC Tokyo
0 - 1
Vegalta Sendai
F
T
Yokohama F.Marinos
2 - 1
Albirex Niigata
F
T
Consadole Sapporo
0 - 3
Shimizu S-Pulse
F
T
Ventforet Kofu
0 - 1
Jubilo Iwata
F
T
Gamba Osaka
1 - 4
Nagoya Grampus Eight
F
T
Urawa Red Diamonds
1 - 0
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Shonan Bellmare
2 - 0
V-Varen Nagasaki
F
T
Vissel Kobe
1 - 1
Sagan Tosu
F
T
Young Lions
1 - 3
Albirex Niigata FC
F
T
Etoile du Sahel
2 - 1
Zesco United
F
T
AS Vita Club
3 - 1
ASEC Mimosas
F
T
Aduana Stars
3 - 3
Raja Casablanca
F
T
HCB Songo
0 - 2
RSB Berkane
F
T
Al Hilal Omdurman
1 - 1
Al Masry
F
T
CARA
3 - 0
Enyimba
F
T
Djoliba AC
1 - 1
Williamsville Athletic Club
F
T
Gor Mahia
0 - 0
USM Alger
F
T
Young Africans
0 - 0
Rayon Sport
F
T
Black Leopards
1 - 0
Platinum Stars
F
T
Plateau United
2 - 1
Lobi Stars