Live Football : 13 May 2018

Live football scores


 

04:33 (GMT+2)

26 May 2018

F
T
Burnley
1 - 2
AFC Bournemouth
F
T
Crystal Palace
2 - 0
West Bromwich Albion
F
T
Huddersfield Town
0 - 1
Arsenal
F
T
Liverpool
4 - 0
Brighton & Hove Albion
F
T
Manchester United
1 - 0
Watford
F
T
Newcastle United
3 - 0
Chelsea
F
T
Southampton
0 - 1
Manchester City
F
T
Swansea City
1 - 2
Stoke City
F
T
Tottenham Hotspur
5 - 4
Leicester City
F
T
West Ham United
3 - 1
Everton
F
T
Shrewsbury Town
1 - 0
Charlton Athletic
F
T
Harrogate
3 - 0
Brackley Town
A
E
T
Hampton & Richmond
341 - 1
Braintree Town
F
T
Bologna
1 - 2
ChievoVerona
F
T
Crotone
2 - 2
Lazio
F
T
Fiorentina
0 - 1
Cagliari
F
T
Hellas Verona
0 - 1
Udinese
F
T
Torino
2 - 1
SPAL 2013
F
T
Atalanta
1 - 1
AC Milan
F
T
Roma
0 - 0
Juventus
F
T
Sampdoria
0 - 2
SSC Napoli
F
T
Espanyol
4 - 1
Malaga
F
T
Levante
5 - 4
Barcelona
F
T
Leonesa
1 - 1
Lugo
F
T
Huesca
1 - 1
Alcorcon
F
T
Rayo Vallecano
1 - 2
Cordoba
F
T
Sevilla Atletico
1 - 0
Gimnastic
F
T
Almeria
2 - 0
Granada
F
T
AD Union Adarve
3 - 1
Gimnastica Segoviana
F
T
Atletico Madrid B
0 - 2
Pontevedra
F
T
Celta Vigo B
4 - 1
Guijuelo
F
T
Cerceda
0 - 2
CF Talavera de la Reina
F
T
Fuenlabrada
0 - 3
Ponferradina
F
T
Racing de Ferrol
3 - 3
Rayo Majadahonda
F
T
Rapido de Bouzas
0 - 0
Navalcarnero
F
T
San Sebastian de los Reyes
2 - 4
Coruxo F.C.
F
T
Toledo
0 - 0
RC Deportivo Fabril
F
T
Valladolid B
1 - 2
Real Madrid Castilla
F
T
Athletic Bilbao B
2 - 0
Tudelano
F
T
Barakaldo
4 - 0
CD Lealtad
F
T
CD Vitoria
4 - 0
Osasuna B
F
T
Izarra
0 - 2
Logrones
F
T
Mirandes
1 - 0
SD Gernika
F
T
Pena Sport
1 - 3
Real Sociedad B
F
T
Racing Santander
0 - 2
Real Union
F
T
SD Leioa
1 - 0
Burgos CF
F
T
Sporting Gijon B
3 - 2
Arenas Getxo
F
T
Atletico Baleares
3 - 1
Ebro
F
T
Atletico Saguntino
0 - 1
UD Cornella
F
T
Badalona
2 - 0
Valencia B
F
T
CF Peralada
3 - 0
SD Formentera
F
T
Hercules
2 - 2
Llagostera
F
T
Ontinyent
0 - 0
Alcoyano
F
T
Pena Dep. Santa Eulalia
0 - 1
Villarreal B
F
T
Sabadell
0 - 0
Lleida Esportiu
F
T
UE Olot
2 - 2
Elche
F
T
CD Badajoz
1 - 0
Lorca Deportiva
F
T
Cartagena
0 - 0
Ecija
F
T
Cordoba B
1 - 2
Merida
F
T
Extremadura
5 - 0
Betis Deportivo Balompie
F
T
Futbol Club Jumilla
1 - 0
Recreativo Huelva
F
T
Granada B
0 - 2
Melilla
F
T
Las Palmas B
1 - 1
CD El Ejido 2012
F
T
Marbella FC
1 - 0
Villanovense
F
T
Real Murcia
0 - 2
Linense
F
T
San Fernando CD
1 - 1
UCAM Murcia
F
T
Arminia Bielefeld
0 - 0
Sandhausen
F
T
Bochum
1 - 1
Jahn Regensburg
F
T
Darmstadt
1 - 0
Erzgebirge Aue
F
T
Duisburg
2 - 0
St. Pauli
F
T
Dynamo Dresden
0 - 1
Union Berlin
F
T
FC Heidenheim
1 - 1
Greuther Fuerth
F
T
Holstein Kiel
6 - 2
Eintracht Braunschweig
F
T
Ingolstadt
1 - 3
Kaiserslautern
F
T
Nuernberg
2 - 3
Fortuna Duesseldorf
F
T
FC Hansa Lueneburg
0 - 0
Luebeck
F
T
Hamburger SV II
4 - 2
Eintracht Braunschweig II
F
T
Hannover 96 II
0 - 1
BSV Rehden
F
T
SSV Jeddeloh
1 - 1
VfV Hildesheim
F
T
TSV Havelse
1 - 3
Oldenburg
F
T
Eutin 08
2 - 5
SC Weiche Flensburg
F
T
SV Drochtersen/Assel
0 - 1
FC Germania Egestorf-Langreder
F
T
Alemannia Aachen
2 - 2
Westfalia Rhynern
F
T
Borussia Dortmund II
0 - 0
Bonner SC
F
T
Fortuna Duesseldorf II
1 - 1
RW Essen
F
T
Oberhausen
1 - 1
Wattenscheid
F
T
SC Wiedenbrueck
0 - 5
KFC Uerdingen
F
T
SV Roedinghausen
4 - 0
SC Verl
F
T
TuS Erndtebrueck
1 - 4
FC Wegberg-Beeck
F
T
Viktoria Koeln 1904
4 - 4
Borussia Moenchengladbach II
F
T
Wuppertal
3 - 1
FC Koeln II
F
T
De Graafschap
4 - 2
Telstar
F
T
NEC Nijmegen
4 - 1
FC Emmen
F
T
Sparta Rotterdam
2 - 2
FC Dordrecht
F
T
Roda JC Kerkrade
1 - 2
Almere City FC
F
T
Genk
4 - 1
Sporting Charleroi
F
T
Gent
1 - 0
Anderlecht
F
T
Standard Liege
1 - 1
Club Brugge
F
T
Benfica
1 - 0
Moreirense
F
T
Feirense
0 - 0
Estoril
F
T
Maritimo
2 - 1
Sporting CP
F
T
Portimonense
3 - 1
Pacos de Ferreira
F
T
Rio Ave
1 - 0
Braga
F
T
Vitoria de Setubal
1 - 0
Tondela
F
T
Nacional
0 - 0
Vitoria de Guimaraes B
F
T
Real SC
1 - 1
Gil Vicente
F
T
Celtic
0 - 1
Aberdeen
F
T
Hibernian
5 - 5
Rangers
F
T
Kilmarnock
1 - 0
Hearts
A
E
T
Dumbarton
0 - 2
Alloa Athletic
A
P
Gor Mahia
340 - 0
Hull City
C
a
n
c
Lengerich
0 - 4
Werder Bremen
F
T
Italy U17
1 - 0
Sweden U17
F
T
Norway U17
0 - 2
England U17
F
T
AaB
1 - 0
FC Koebenhavn
F
T
Randers FC
2 - 1
FC Helsingoer
F
T
Silkeborg
2 - 2
Lyngby
F
T
Avarta
1 - 1
Frem
F
T
Kolding IF
2 - 0
FC Sydvest 05
F
T
Kjellerup
2 - 1
Hvidovre
F
T
Marienlyst
0 - 4
Skovshoved
F
T
Ringkoebing
2 - 3
Middelfart G og BK
F
T
Jammerbugt FC
0 - 2
Naestved
F
T
B 93
0 - 0
Greve
F
T
HIK
2 - 1
Odder IGF
F
T
VSK Aarhus
3 - 3
Broenshoej
F
T
Dalum
2 - 1
IF Lyseng
F
T
Hilleroed
1 - 0
Naesby
F
T
AB
1 - 1
Aarhus Fremad
F
T
FK Haugesund
3 - 2
Kristiansund BK
F
T
Molde
1 - 2
Bodoe/Glimt
F
T
Ranheim
3 - 1
Odds Ballklubb
F
T
Stroemsgodset
1 - 2
Sarpsborg 08
F
T
Tromsoe
1 - 2
Lillestroem
F
T
Stabaek
0 - 1
Rosenborg
F
T
Ull/Kisa
2 - 0
Sogndal
F
T
Aasane
2 - 3
Aalesund
F
T
Hamarkameratene
1 - 1
Nest Sotra
F
T
Kongsvinger
0 - 1
Mjoendalen
F
T
Levanger
0 - 0
Viking
F
T
Notodden
2 - 3
Tromsdalen
F
T
Sandnes
4 - 0
Floroe
F
T
Stroemmen
2 - 3
Jerv
F
T
Djurgaarden
1 - 0
Dalkurd FF
F
T
IFK Gothenburg
0 - 2
IFK Norrkoeping
F
T
Trelleborgs FF
1 - 0
Malmoe FF
F
T
Oerebro
1 - 2
Hammarby
F
T
Oesters IF
0 - 0
IFK Vaernamo
F
T
Halmstads BK
1 - 0
GAIS
F
T
PS Kemi
2 - 2
TPS
F
T
RoPS
2 - 0
KuPS
F
T
IFK Mariehamn
2 - 0
Ilves
F
T
JJK
2 - 2
EIF
F
T
KPV
2 - 1
AC Kajaani
F
T
Rapid Wien
1 - 4
Salzburg
F
T
FC Zuerich
4 - 1
Basel
A
A
W
Lausanne
0 - 3
Thun
F
T
Luzern
1 - 1
Grasshopper
F
T
Sion
3 - 2
St. Gallen
F
T
Young Boys
3 - 1
Lugano
F
T
Aarau
2 - 2
Wil
F
T
Chiasso
0 - 1
FC Rapperswil-Jona
F
T
Xamax
4 - 1
Wohlen
F
T
Kissamikos FC
2 - 1
Apollon Pontou
F
T
AE Karaiskakis
1 - 2
OFI Crete
F
T
Apollon Larissa
3 - 2
Panegialios
F
T
Kallithea
3 - 1
Anagennisi Karditsas
F
T
Panachaiki
2 - 1
AE Sparti
F
T
Trikala
1 - 0
Aiginiakos FC
A
A
W
Acharnaikos FC
0 - 3
Doxa Dramas
A
A
W
Aris Thessaloniki FC
3 - 0
Veria FC
F
T
Bursaspor
1 - 3
Trabzonspor
F
T
Osmanlispor FK
2 - 3
Besiktas
F
T
Sivasspor
2 - 2
Alanyaspor
F
T
AEK Larnaca
3 - 2
AEL Limassol
F
T
Omonia Nicosia
1 - 0
Apollon Limassol
F
T
Doxa Katokopia
0 - 3
Pafos FC
F
T
Nea Salamis
4 - 0
Alki Oroklinis
F
T
Fjoelnir
2 - 3
FH Hafnarfjordur
F
T
Valur
2 - 2
Fylkir
F
T
Racing FC Union Luxembourg
2 - 2
FC Victoria Rosport
F
T
US Hostert
1 - 6
FC Progres Niedercorn
F
T
Union Titus Petange
1 - 0
AS Jeunesse Esch
F
T
Una Strassen
6 - 0
RM Hamm Benfica
F
T
FC Differdange 03
0 - 6
F91 Dudelange
F
T
Bohemians 1905
1 - 3
Mlada Boleslav
F
T
Teplice
1 - 4
FC Zbrojovka Brno
F
T
Jablonec
2 - 1
Karvina
F
T
Zizkov
0 - 4
Trinec
F
T
FC Vlasim
2 - 1
Znojmo
F
T
FK Varnsdorf
4 - 2
Pardubice
F
T
SK Dynamo Ceske Budejovice
1 - 1
FK MAS Taborsko
F
T
Jablonec U21
2 - 2
Dukla Praha U21
F
T
Viktoria Plzen U21
1 - 1
Bohemians 1905 U21
F
T
Amkar
0 - 0
FK Akhmat
F
T
Arsenal Tula
2 - 0
Lokomotiv Moscow
F
T
CSKA Moscow
2 - 1
Anzhi Makhachkala
F
T
FC Krasnodar
1 - 1
Rubin Kazan
F
T
FC Rostov
1 - 0
Ural
F
T
FC Ufa
5 - 0
Tosno
F
T
Spartak Moscow
0 - 1
Dinamo Moscow
F
T
Zenit St. Petersburg
6 - 0
SKA-Khabarovsk
F
T
Mariupol
1 - 1
Vorskla
F
T
Zorya
0 - 1
Dynamo Kyiv
F
T
Shakhtar Donetsk
1 - 0
Veres Rivne
F
T
Legia Warszawa
2 - 0
Gornik Zabrze
F
T
Wisla Krakow
1 - 1
Lech Poznan
F
T
Wisla Plock
4 - 1
Korona Kielce
F
T
Zaglebie Lubin
1 - 2
Jagiellonia Bialystok
F
T
Pogon Siedlce
3 - 2
Chojniczanka Chojnice
F
T
Chrobry Glogow
3 - 5
Stal Mielec
F
T
Gornik Leczna
1 - 1
Miedz Legnica
F
T
Gwardia Koszalin
0 - 1
Gryf Wejherowo
F
T
Garbarnia
2 - 1
Lodzki KS
F
T
MKS Kluczbork
1 - 0
GKS Belchatow
F
T
ROW Rybnik 1964
2 - 3
Blekitni Stargard
F
T
Radomiak Radom
4 - 0
Olimpia Elblag
F
T
KS Legionovia Legionowo
0 - 3
Stal Stalowa Wola
F
T
Cibalia
0 - 0
Rijeka
F
T
Hajduk Split
1 - 1
Osijek
F
T
Inter Zapresic
1 - 2
NK Lokomotiva
F
T
Napredak
3 - 2
Cukaricki
F
T
Vojvodina
1 - 2
FK Crvena Zvezda
F
T
FK Spartak Subotica
2 - 0
Radnicki Nis
F
T
Vozdovac
2 - 1
Partizan Beograd
F
T
Borac Cacak
2 - 0
FK Radnik Surdulica
F
T
Macva Sabac
1 - 2
Javor
F
T
Mladost Lucani
1 - 3
Backa Backa Palanka
F
T
Rad Beograd
3 - 2
FK Zemun
F
T
Olimpija Ljubljana
0 - 0
Ankaran Hrvatini
F
T
Aluminij
1 - 2
Domzale
F
T
NK Celje
1 - 3
Rudar Velenje
F
T
Astra Giurgiu
0 - 2
CFR Cluj
F
T
Concordia Chiajna
0 - 0
Gaz Metan Medias
F
T
Shakhtyor Soligorsk
3 - 0
Isloch
F
T
Neman Grodno
1 - 0
FK Gorodeya
F
T
BATE Borisov
2 - 0
FC Torpedo Minsk
F
T
Lietava Jonava
0 - 2
Stumbras Kaunas
F
T
FK Kauno Zalgiris
0 - 0
FK Palanga
F
T
FC Kuressaare
1 - 4
Paide Linnameeskond
F
T
Dinamo-Auto
0 - 2
FC Milsami Orhei
F
T
FC Zaria
0 - 1
FC Sheriff
F
T
Speranta
1 - 1
FC Sfintul Gheorghe
F
T
Zimbru
2 - 2
CS Petrocub
F
T
FK Krupa
1 - 3
Radnik Bijeljina
F
T
FK Sarajevo
4 - 1
Zrinjski Mostar
F
T
Siroki Brijeg
3 - 1
Zeljeznicar
F
T
FC Academy Pandev
0 - 1
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
2 - 3
Pelister
F
T
KF Shkendija
3 - 1
FK Skopje
F
T
Pobeda
1 - 0
FK Sileks
F
T
Shkupi
3 - 0
Renova
F
T
FC Ashdod
1 - 2
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
F
T
Hapoel Ashkelon
0 - 2
Maccabi Petach Tikva
F
T
Hapoel Ironi Akko
1 - 2
Bnei Sakhnin
F
T
Maccabi Haifa
2 - 0
Hapoel Raanana
Saturday, 12 May 2018
F
T
Union
1 - 0
Independiente
Sunday, 13 May 2018
F
T
Belgrano
2 - 3
Temperley
F
T
Godoy Cruz
2 - 0
Tigre
A
P
Estudiantes de Rio Cuarto
341 - 1
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
F
T
Cruzeiro
2 - 0
Sport Recife
F
T
Atletico PR
1 - 2
Atletico MG
F
T
Bahia
2 - 2
Sao Paulo
F
T
Chapecoense AF
3 - 2
Flamengo
F
T
Corinthians
1 - 0
Palmeiras
F
T
Vasco da Gama
2 - 3
Vitoria
F
T
Fortaleza
3 - 0
Goias
F
T
Vila Nova
0 - 0
Ponte Preta
F
T
Aurora
0 - 0
Guabira
F
T
Real Potosi
1 - 2
Sport Boys Warnes
F
T
Universitario
0 - 2
Royal Pari
Saturday, 12 May 2018
A
P
San Jose
428 - 0
Destroyers
Sunday, 13 May 2018
F
T
Bolivar
1 - 0
Nacional Potosi
F
T
Everton CD
1 - 1
Curico Unido
F
T
Universidad Catolica
1 - 1
Universidad de Chile
F
T
Deportes Temuco
2 - 0
Union Espanola
F
T
Audax Italiano
1 - 2
O'Higgins
F
T
Patriotas
1 - 1
Atletico Huila
F
T
Deportivo Cali
1 - 0
Atletico Nacional
Saturday, 12 May 2018
F
T
Universidad Catolica
2 - 1
Guayaquil City
Sunday, 13 May 2018
F
T
Independiente del Valle
0 - 1
El Nacional
F
T
Tecnico Universitario
0 - 1
Aucas
F
T
Deportivo Cuenca
0 - 1
Barcelona SC
F
T
Deportivo Santani
1 - 1
Independiente CG
F
T
Nacional
0 - 2
Luqueno
F
T
Sporting Cristal
1 - 0
Sport Huancayo
F
T
Fenix
1 - 3
Rampla Juniors
F
T
Cerro
2 - 2
Nacional
F
T
Liverpool FC
3 - 4
Danubio
F
T
Montevideo Wanderers
0 - 1
Racing
Saturday, 12 May 2018
F
T
Deportivo La Guaira
2 - 2
Mineros De Guayana
F
T
Deportivo Lara
1 - 0
Deportivo Anzoategui
Sunday, 13 May 2018
F
T
Monagas SC
1 - 0
Metropolitanos FC
F
T
Atletico Venezuela
4 - 0
Estudiantes Merida
F
T
Carabobo FC
4 - 0
Portuguesa FC
F
T
Deportivo Tachira
2 - 0
Academia Puerto Cabello
F
T
Estudiantes de Caracas
0 - 1
Trujillanos FC
F
T
Zulia
2 - 4
Aragua FC
F
T
Columbus Crew
3 - 0
Chicago Fire
F
T
New England Rev.
3 - 2
Toronto FC
F
T
Colorado Rapids
1 - 2
New York Red Bulls
F
T
Real Salt Lake
3 - 2
DC United
F
T
Portland Timbers
1 - 0
Seattle Sounders FC
F
T
Charleston Battery
2 - 1
Bethlehem Steel FC
F
T
Richmond Kickers
1 - 0
Tampa Bay Rowdies
F
T
Charlotte Independence
4 - 1
FC Cincinnati
F
T
Seattle Sounders FC II
0 - 1
Portland Timbers II
F
T
Tulsa Roughnecks FC
1 - 5
Phoenix Rising FC
F
T
Rio Grande Valley FC
0 - 0
San Antonio FC
F
T
Orange County SC
1 - 1
Saint Louis FC
F
T
Sacramento Republic FC
2 - 3
Reno 1868 FC
F
T
North Carolina Courage
1 - 0
Washington Spirit
F
T
Chicago Red Stars
2 - 2
Houston Dash
F
T
Seattle Reign FC
4 - 1
Sky Blue FC
F
T
Club Sport Herediano
3 - 1
Santos de Guapiles
F
T
Guastatoya
4 - 0
Siquinala
F
T
Antigua Guatemala
0 - 1
Club Xelaju
F
T
Urawa Red Diamonds
0 - 0
Sagan Tosu
F
T
FC Tokyo
0 - 0
Consadole Sapporo
F
T
Mito Hollyhock
3 - 0
Fagiano Okayama FC
F
T
Montedio Yamagata
1 - 1
Omiya Ardija
F
T
Oita Trinita
2 - 1
FC Gifu
F
T
Machida Zelvia
3 - 0
Kamatamare Sanuki
F
T
Balestier Khalsa FC
1 - 2
Brunei DPMM
F
T
Warriors FC
1 - 2
Albirex Niigata FC
F
T
Henan Jianye
1 - 0
Beijing Renhe
F
T
Jiangsu Suning FC
1 - 0
Dalian Yifang
F
T
Sangju Sangmu
3 - 2
Incheon United
F
T
Suwon Bluewings
2 - 0
Daegu FC
F
T
Ulsan Hyundai
1 - 1
Gyeongnam FC
F
T
Busan I'Park
2 - 0
Seoul E-Land FC
F
T
Muang Thong United
2 - 0
Chainat FC
F
T
Prachuap FC
2 - 1
Nakhon Ratchasima FC
F
T
Bangkok Glass
2 - 0
Air Force Central FC
F
T
Sukhothai FC
1 - 4
Bangkok United
F
T
Dinamo Tbilisi
0 - 1
Lokomotivi Tbilisi
F
T
Arema
1 - 1
PSM Makassar
F
T
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
0 - 0
Kaisar Kyzylorda
F
T
Shakhter Karagandy
0 - 1
Irtysh Pavlodar
F
T
Tobol Kostanay
1 - 0
Kairat Almaty
F
T
Atyrau
0 - 2
FC Astana
F
T
Aktobe
5 - 3
Akzhaiyk Uralsk
F
T
Emirates Club
0 - 0
Al Hamriyah
F
T
Hatta
0 - 1
Al Fujairah
F
T
Team Wellington
6 - 0
Lautoka
F
T
Kakamega Homeboyz
2 - 0
Chemelil Sugar
F
T
Posta Rangers
1 - 2
Nzoia Sugar FC
F
T
Thika United
3 - 1
SoNy Sugar
F
T
Tusker FC
1 - 2
Kariobangi Sharks
F
T
Vihiga United
2 - 1
Wazito FC
F
T
Chabab Atlas Khenifra
2 - 3
Rapide Club Oued Zem
F
T
KACM
1 - 0
Chabab Rif Al Hoceima
F
T
OCK Khouribga
5 - 0
Racing de Casablanca
F
T
Enugu Rangers
0 - 0
Akwa United
F
T
Go Round
1 - 0
Wikki Tourist
F
T
MFM FC
0 - 1
Abia Warriors
F
T
Plateau United
2 - 1
Nasarawa United
F
T
Sunshine Stars
2 - 1
Heartland Owerri
F
T
Kano Pillars
3 - 1
Katsina United
F
T
Niger Tornadoes
1 - 1
Kwara United
F
T
Yobe Desert Stars
1 - 1
Ifeanyi Ubah United
F
T
El Kanemi Warriors
1 - 1
Rivers United FC