Live Football : 18 April 2018

Live football scores


 

03:41 (GMT+2)

26 April 2018

F
T
AFC Bournemouth
0 - 2
Manchester United
F
T
Benevento
0 - 3
Atalanta
F
T
Crotone
1 - 1
Juventus
F
T
Hellas Verona
0 - 1
Sassuolo
F
T
Roma
2 - 1
Genoa
F
T
SPAL 2013
0 - 0
ChievoVerona
F
T
SSC Napoli
4 - 2
Udinese
F
T
Sampdoria
1 - 0
Bologna
F
T
Torino
1 - 1
AC Milan
F
T
Fiorentina
3 - 4
Lazio
F
T
Virtus Francavilla
0 - 0
Juve Stabia
F
T
Espanyol
0 - 1
Eibar
F
T
Valencia
1 - 2
Getafe
F
T
Real Madrid
1 - 1
Athletic Bilbao
F
T
Wolfsburg II
0 - 0
SV Drochtersen/Assel
F
T
FC Germania Egestorf-Langreder
2 - 5
Hamburger SV II
F
T
Oldenburg
2 - 0
St.Pauli II
F
T
VfV Hildesheim
1 - 1
TSV Havelse
F
T
BSV Rehden
3 - 1
Eintracht Braunschweig II
F
T
FC Hansa Lueneburg
2 - 2
Eintracht Norderstedt
F
T
FSV Union Fuerstenwalde
4 - 0
Budissa Bautzen
F
T
Hertha Berlin II
1 - 3
Germania Halberstadt
F
T
FC Viktoria 1889 Berlin
1 - 1
FC Oberlausitz Neugersdorf
F
T
FSV Luckenwalde
0 - 2
Energie Cottbus
F
T
FSV Wacker Nordhausen
2 - 1
TSG Neustrelitz
F
T
Lokomotive Leipzig
1 - 1
ZFC Meuselwitz
F
T
Fortuna Duesseldorf II
1 - 4
SV Roedinghausen
F
T
Wuppertal
3 - 1
Wattenscheid
F
T
Borussia Moenchengladbach II
0 - 1
Borussia Dortmund II
F
T
Viktoria Koeln 1904
2 - 2
SC Wiedenbrueck
F
T
Schalke 04
0 - 1
Eintracht Frankfurt

France – Cup

F
T
Caen
1 - 3
Paris Saint Germain
F
T
AZ Alkmaar
4 - 3
Vitesse
F
T
Roda JC Kerkrade
2 - 2
PSV Eindhoven
F
T
Excelsior
2 - 2
Heracles
F
T
Sparta Rotterdam
2 - 1
NAC Breda
F
T
Willem II
1 - 5
Feyenoord
F
T
Standard Liege
2 - 1
Anderlecht
F
T
Eupen
0 - 1
Royal Antwerp
F
T
KFCO Beerschot-Wilrijk
1 - 3
St.Truiden
F
T
Lokeren
2 - 2
Oostende
A
E
T
Caldas
1 - 2
Aves
A
E
T
Sporting CP
541 - 0
FC Porto
F
T
Dumbarton
0 - 1
Inverness CT
F
T
Trinidad and Tobago
0 - 1
Panama
F
T
Zimbabwe
0 - 1
Botswana
F
T
Cercle Brugge
0 - 0
Harelbeke
F
T
AC Horsens
2 - 2
FC Nordsjaelland
F
T
FC Koebenhavn
2 - 1
AaB

Norway – Cup

F
T
Bjoernevatn
0 - 3
Alta
A
E
T
Harstad
5 - 3
Mosjoeen
F
T
Aarvoll
0 - 8
Vaalerenga
F
T
Arendal Fotball
2 - 0
Flekkeroey
A
E
T
Arna-Bjoernar
031 - 1
Lysekloster
F
T
Asker
5 - 0
Follo
F
T
Baerum
2 - 1
Droebak/Frogn
F
T
Bergsoey
2 - 1
Aalesund
F
T
Byaasen
0 - 3
Levanger
F
T
Eidsvold TF
1 - 3
Kjelsaas
F
T
Eiger
0 - 1
Egersund
F
T
Eik-Toensberg
1 - 6
Sandefjord
F
T
Fana
0 - 1
Nest Sotra
A
E
T
Fjoera
2 - 3
Floroe
A
E
T
Flint
2 - 4
Mjoendalen
A
E
T
Floeya
1 - 3
Tromsdalen
F
T
Frigg
0 - 3
Stroemmen
F
T
Gjelleraasen
0 - 3
Ull/Kisa
F
T
Grorud
2 - 0
FK Toensberg
F
T
Halsen
0 - 4
Fram Larvik
F
T
Herd
1 - 4
Brattvaag
F
T
Kloefta
0 - 3
Lillestroem
F
T
Korsvoll
0 - 1
Loerenskog
F
T
Kvik
0 - 1
Ranheim
F
T
Kvik Halden
0 - 4
Fredrikstad
F
T
Lillehammer FK
0 - 2
Hoenefoss
F
T
Lommedalen
0 - 2
Skeid
F
T
Madla
0 - 2
Viking
F
T
NIL-Trysil
0 - 1
Elverum
F
T
Oern-Horten
3 - 1
Lyn
F
T
Oestsiden
2 - 9
Sarpsborg 08
F
T
Oeystese
1 - 4
Sogndal
F
T
Oppsal
0 - 4
Kongsvinger
F
T
Orkla
2 - 1
Nardo
F
T
Os
1 - 6
Aasane
A
E
T
Pors Grenland
1 - 2
Notodden
F
T
Raufoss
6 - 0
Skjetten
F
T
Senja
2 - 1
Finnsnes
F
T
Skarphedin
0 - 9
Odds Ballklubb
F
T
Skjervoey
1 - 3
Tromsoe
F
T
Skjold
0 - 3
FK Haugesund
F
T
Sola
2 - 3
Sandnes
A
E
T
Sortland IL
1 - 2
Mjoelner
A
E
T
Sotra Sportsklubb
431 - 1
Vard Haugesund
F
T
Staal Joerpeland
0 - 1
Bryne
F
T
Steinkjer
4 - 2
Strindheim
F
T
Stjoerdals Blink
6 - 0
Kolstad
F
T
Sunndal
0 - 4
Kristiansund BK
F
T
Tertnes
0 - 1
FK Fyllingsdalen
F
T
Traeff
1 - 6
Molde
A
E
T
Ullern
3 - 5
Stabaek
F
T
Vestfossen
1 - 4
Stroemsgodset
F
T
Vidar
5 - 1
Vardeneset
F
T
Vigoer
1 - 8
Start
F
T
Vindbjart
1 - 2
Jerv
F
T
Volda
0 - 1
Hoedd
F
T
Sandviken
1 - 6
Brann
F
T
Junkeren
1 - 0
Mo
F
T
Tynset
0 - 3
Hamarkameratene
A
E
T
Valdres FK
2 - 1
Brumunddal
F
T
Djurgaarden
3 - 0
Malmoe FF
F
T
Kalmar FF
1 - 1
Oestersunds FK
F
T
Oerebro
1 - 1
AIK
F
T
Sirius
0 - 0
Haecken
F
T
KuPS
0 - 1
RoPS
F
T
SJK
0 - 1
HJK
A
E
T
Mattersburg
030 - 0
Salzburg
A
E
T
Sturm Graz
3 - 2
Rapid Wien
F
T
Basel
1 - 0
Grasshopper
F
T
FC Zuerich
4 - 0
St. Gallen
F
T
Sion
0 - 1
Lugano
F
T
Thun
2 - 2
Young Boys
F
T
AEK Athens
1 - 0
AE Larissa

Turkey – Cup

F
T
Galatasaray
0 - 2
Akhisarspor

Cyprus – Cup

F
T
Apollon Limassol
4 - 0
Pafos FC
F
T
AEK Larnaca
2 - 0
APOEL Nicosia
F
T
Ceske Budejovice U21
0 - 3
Vysocina Jihlava U21
A
P
Spartak Trnava
341 - 1
Slovan Bratislava
F
T
Zilina
0 - 0
Ruzomberok
F
T
Lokomotiv Moscow
0 - 0
FK Akhmat
F
T
Zenit St. Petersburg
2 - 1
Dinamo Moscow
F
T
CSKA Moscow
3 - 0
Amkar
F
T
Chayka
3 - 1
SKA Rostov

Russia – Cup

F
T
Avangard Kursk
1 - 0
Shinnik Yaroslavl
A
E
T
Spartak Moscow
451 - 1
Tosno

Ukraine – Cup

F
T
SC Dnipro-1
1 - 4
Dynamo Kyiv
F
T
Shakhtar Donetsk
5 - 1
Mariupol
F
T
Chojniczanka Chojnice
0 - 2
GKS Katowice
F
T
Stal Stalowa Wola
2 - 0
Znicz Pruszkow
F
T
Siarka Tarnobrzeg
2 - 4
GKS Belchatow
F
T
Warta Poznan
3 - 3
Gwardia Koszalin
F
T
Wisla Pulawy
2 - 0
ROW Rybnik 1964
F
T
Garbarnia
1 - 0
Rozwoj Katowice

Poland – Cup

F
T
Legia Warszawa
2 - 1
Gornik Zabrze
F
T
Rudes
1 - 2
NK Lokomotiva
F
T
Dinamo Zagreb
0 - 1
Osijek
F
T
Hajduk Split
4 - 0
Cibalia

Serbia – Cup

F
T
Macva Sabac
1 - 1
Mladost Lucani
F
T
Cukaricki
4 - 2
Partizan Beograd
F
T
Domzale
1 - 0
NK Celje
F
T
NK Krsko
1 - 0
Gorica

Hungary – Cup

F
T
Puskas FC Academy
4 - 0
Debrecen
F
T
Vereya
2 - 2
Botev Plovdiv
F
T
PFC CSKA-Sofia
2 - 2
Levski Sofia
F
T
Ludogorets Razgrad
7 - 0
Beroe

Belarus – Cup

F
T
BATE Borisov
2 - 0
Neman Grodno
F
T
Dinamo Brest
2 - 0
Dnepr Mogilev
F
T
Atlantas Klaipeda
0 - 2
Trakai FK
F
T
FK Kauno Zalgiris
0 - 0
Zalgiris Vilnius

Estonia – Cup

F
T
Kuressaare FC
0 - 7
Flora Tallinn
F
T
Flora II
7 - 3
Viljandi JK Tulevik
F
T
Krupa na Vrbasu
2 - 0
Zvijezda
F
T
Sloboda Tuzla
1 - 4
Zeljeznicar
F
T
FK Vardar Skopje
2 - 3
KF Shkendija
F
T
FC Academy Pandev
1 - 2
Shkupi
F
T
FK Skopje
1 - 1
FK Sileks
F
T
Pelister
1 - 1
Pobeda
F
T
Renova
2 - 1
Rabotnicki
F
T
Sutjeska
2 - 1
Rudar Pljevlja
F
T
Buducnost P.
1 - 2
Mladost Podgorica
F
T
Igalo
0 - 0
Grbalj Radanovici
F
T
Defensor Sporting
3 - 1
Monagas SC
F
T
Cerro Porteno
0 - 0
Gremio
F
T
Millonarios
4 - 0
Deportivo Lara
F
T
Club Atletico Estudiantes
0 - 0
Sacachispas FC
F
T
Almirante Brown
0 - 0
CA Fenix
F
T
CA San Miguel
0 - 1
Acassuso
F
T
San Telmo
0 - 1
Club Atletico Platense
F
T
Deportivo Espanol
1 - 0
CD UAI Urquiza
F
T
Colegiales
1 - 3
Comunicaciones
F
T
Boa Esporte Clube
0 - 2
Fortaleza
F
T
Coritiba
1 - 0
Atletico GO
F
T
Leones
0 - 1
Tolima
F
T
Chico FC
2 - 1
Bucaramanga
F
T
Atletico Huila
2 - 0
Deportivo Pasto
F
T
Toronto FC
1 - 2
CD Guadalajara
F
T
C.S. Cartagines
0 - 1
AD Municipal Liberia
F
T
Grecia
0 - 3
Universidad de Costa Rica
F
T
CD Audaz
3 - 1
CD Aguila
F
T
CD Dragon
1 - 2
Firpo
F
T
CD FAS
4 - 1
CD Sonsonate
F
T
CSD Municipal
0 - 1
Coban Imperial
F
T
Deportivo Malacateco
1 - 0
Deportivo Petapa
F
T
Guastatoya
2 - 0
Deportivo Marquense
F
T
Jeonbuk FC
3 - 0
Kitchee
F
T
Tianjin Quanjian
3 - 2
Kashiwa Reysol
F
T
Kawasaki Frontale
2 - 2
Ulsan Hyundai
F
T
Melbourne Victory
2 - 1
Shanghai SIPG FC
F
T
Albirex Niigata
3 - 1
Vegalta Sendai
F
T
FC Tokyo
2 - 2
Yokohama F.Marinos
F
T
Jubilo Iwata
2 - 3
Consadole Sapporo
F
T
Shimizu S-Pulse
1 - 1
Ventforet Kofu
F
T
Gamba Osaka
0 - 1
Urawa Red Diamonds
F
T
Nagoya Grampus Eight
2 - 1
Sanfrecce Hiroshima
F
T
V-Varen Nagasaki
1 - 2
Vissel Kobe
F
T
Sagan Tosu
0 - 0
Shonan Bellmare
F
T
Home United FC
1 - 6
Albirex Niigata FC
F
T
Tampines Rovers FC
4 - 0
Hougang United FC
F
T
SOM Fosa Juniors FC
2 - 1
Aduana Stars
F
T
Welayta Dicha
1 - 0
Young Africans
F
T
CARA Brazzaville
1 - 0
Kedus Giorgis
F
T
Akwa United
3 - 1
Al Hilal Omdurman
F
T
Deportivo Niefang FC
2 - 1
Williamsville Athletic Club
F
T
Enyimba
0 - 0
Bidvest Wits
F
T
Costa do Sol
2 - 0
Rayon Sports
F
T
Djoliba
0 - 0
Mountain of Fire and Miracles FC
F
T
Hilal Obayed
2 - 1
UD Songo
F
T
SuperSport United
2 - 1
Gor Mahia
F
T
RSB Berkane
2 - 0
Génération Foot
F
T
Raja Casablanca Atlhletic
3 - 0
Zanaco FC
F
T
Ismaily SC
2 - 1
Misr El-Maqasa
F
T
Al Mokawloon Al Arab
0 - 0
El Zamalek
F
T
KACM
3 - 2
Rapide Club Oued Zem