Live Football : 17 April 2018

Live football scores


 

03:42 (GMT+2)

26 April 2018

F
T
Brighton & Hove Albion
1 - 1
Tottenham Hotspur
F
T
Bradford City
3 - 1
Portsmouth
F
T
Doncaster Rovers
3 - 3
Bury
F
T
Gillingham
0 - 1
Rotherham United
F
T
Rochdale
0 - 0
Oldham Athletic
F
T
Shrewsbury Town
0 - 2
Charlton Athletic
F
T
Wigan Athletic
1 - 0
Oxford United
F
T
Exeter City
2 - 1
Chesterfield
F
T
Lincoln City
0 - 0
Wycombe Wanderers
F
T
Accrington Stanley
2 - 0
Yeovil Town
F
T
Aldershot Town
1 - 0
Gateshead FC
F
T
Bromley
3 - 1
Dagenham & Redbridge
F
T
Dover
0 - 1
Tranmere Rovers
F
T
Eastleigh
0 - 1
Ebbsfleet United
F
T
Guiseley
0 - 1
Barrow
F
T
Hartlepool United
1 - 0
Leyton Orient
F
T
Maidenhead United
2 - 1
Sutton United
F
T
Blyth Spartans
0 - 1
Telford
F
T
Boston United
3 - 0
Harrogate
F
T
Brackley Town
0 - 1
Bradford PA
F
T
Chorley
1 - 1
Stockport County
F
T
FC United of Manchester
1 - 0
York City
F
T
North Ferriby United
0 - 1
Gainsborough
F
T
Southport
0 - 1
Salford City
F
T
Spennymoor Town FC
1 - 1
Kidderminster Harriers
F
T
Braintree Town
4 - 3
Whitehawk
F
T
East Thurrock United
0 - 1
Dartford
F
T
Gloucester City
1 - 4
St.Albans
F
T
Poole Town FC
0 - 1
Hampton & Richmond
F
T
Truro City
2 - 1
Hungerford Town
F
T
Concord Rangers
2 - 1
Bognor Regis Town
F
T
Inter
4 - 0
Cagliari
F
T
Avellino
0 - 2
Frosinone
F
T
Bari
1 - 1
Novara
F
T
Carpi
1 - 2
Perugia
F
T
Cesena
2 - 3
Empoli
F
T
Cittadella
0 - 0
Palermo
F
T
Cremonese
1 - 1
Salernitana
F
T
Pro Vercelli
3 - 1
Pescara
F
T
Spezia
0 - 1
Brescia
F
T
Ternana
2 - 2
Foggia
F
T
Venezia
2 - 0
Entella
F
T
Arezzo
0 - 1
Monza
F
T
Deportivo La Coruna
0 - 0
Sevilla
F
T
Celta Vigo
2 - 2
Barcelona
F
T
Villarreal
2 - 1
Leganes
F
T
Carl Zeiss Jena
1 - 5
Magdeburg
F
T
SpVgg Bayreuth
0 - 2
Burghausen
F
T
VfB Eichstaett
1 - 1
FV Illertissen
F
T
Augsburg II
0 - 2
SV Schalding-Heining
F
T
Bayern Munich II
2 - 1
1860 Rosenheim
F
T
FC Memmingen
0 - 1
Nuernberg II
F
T
FC Schweinfurt
4 - 1
SV Seligenporten
F
T
Greuther Fuerth II
2 - 1
VfR Garching
F
T
Ingolstadt II
1 - 4
1860 Muenchen
F
T
Altonaer FC 93
0 - 5
SC Weiche Flensburg
F
T
Luebeck
1 - 0
SSV Jeddeloh
F
T
Babelsberg
0 - 2
VfB Auerbach
F
T
Eintracht Stadtallendorf
0 - 1
Freiburg II
F
T
Ulm
3 - 1
TSV Steinbach
F
T
Bonner SC
2 - 1
FC Wegberg-Beeck
F
T
Westfalia Rhynern
0 - 4
FC Koeln II
F
T
Bayer Leverkusen
2 - 6
Bayern Munich

France – Cup

F
T
Les Herbiers
2 - 0
Chambly
F
T
FC Twente
2 - 0
PEC Zwolle
F
T
SC Heerenveen
2 - 0
ADO Den Haag
F
T
Kortrijk
2 - 1
Oud-Heverlee
F
T
Lierse
1 - 4
Zulte-Waregem
F
T
Royal Excel Mouscron
1 - 1
Waasland-Beveren
F
T
Brechin City
0 - 5
Dundee United
F
T
St. Mirren
1 - 2
Falkirk
F
T
Berwick Rangers
0 - 0
Stenhousemuir

Norway – Cup

F
T
Moss
4 - 0
Kraakeroey
F
T
GIF Sundsvall
1 - 0
Trelleborgs FF
F
T
Landskrona BoIS
2 - 2
Oergryte FF
F
T
PAOK Thessaloniki FC
3 - 1
Panionios
F
T
Cork City
1 - 0
Sligo Rovers
F
T
Limerick
0 - 3
Dundalk
F
T
Glentoran
4 - 2
Dungannon Swifts
F
T
Ballinamallard United
2 - 1
Carrick Rangers
F
T
Frydek-Mistek
2 - 2
Znojmo
F
T
FK Varnsdorf
0 - 0
FC Vlasim
F
T
Slavia Prague
2 - 0
Mlada Boleslav
F
T
FC Chita
2 - 1
Zenit Irkutsk
F
T
Dinamo Barnaul
1 - 0
Smena Komsomolsk
F
T
Irtysh
0 - 2
Sakhalin
F
T
Dinamo Stavropol
5 - 1
FC Krasnodar II

Poland – Cup

F
T
Arka Gdynia
1 - 0
Korona Kielce
F
T
NK Istra 1961
0 - 1
Rijeka

Hungary – Cup

F
T
Ujpest
2 - 1
Balmazujvaros

Romania – Cup

F
T
Hermannstadt
1 - 0
Gaz Metan Medias
F
T
Pirin Blagoevgrad
0 - 2
Cherno More Varna
F
T
Vitosha Bistritsa
1 - 2
Slavia Sofia
F
T
Lietava Jonava
4 - 0
FK Palanga
F
T
Stumbras Kaunas
0 - 1
Suduva

Estonia – Cup

F
T
Nomme JK Kalju
0 - 1
Levadia
F
T
Trans
6 - 0
Infonet Tallinn
F
T
Newells Old Boys
2 - 1
Talleres
F
T
Velez Sarsfield
2 - 2
San Lorenzo
F
T
Agropecuario
0 - 2
Almagro
F
T
Deportivo Moron
1 - 0
Sarmiento
F
T
Atletico Rafaela
0 - 2
Quilmes
F
T
Barracas Central
0 - 0
CA Talleres Remedios de Escalada
F
T
Tristan Suarez
2 - 0
CA Defensores de Belgrano
F
T
Gimnasia Mendoza
1 - 1
Central Cordoba de Santiago
F
T
Botafogo RJ
1 - 1
Palmeiras
F
T
Sao Paulo
1 - 0
Parana Clube
F
T
Sport Boys Warnes
4 - 0
Nacional Potosi
F
T
Guayaquil City
0 - 1
Barcelona SC
F
T
Sol de America
0 - 0
Guarani
Monday, 16 April 2018
F
T
CD UT Cajamarca
1 - 0
Alianza Lima
F
T
Sport Huancayo
2 - 1
Deportivo Municipal
F
T
Binacional
2 - 1
Sport Boys
F
T
Siquinala
1 - 1
CSD Comunicaciones
F
T
Al-Jazira
1 - 2
Al Ahli
F
T
Tractor Sazi Tabriz
1 - 3
Al-Garrafa
F
T
Al-Duhail SC
1 - 0
Al-Wahda
F
T
Lokomotiv Tashkent
1 - 1
Zob Ahan
F
T
Guangzhou Evergrande
3 - 1
Cerezo Osaka
F
T
Jeju United
0 - 1
Buriram United
F
T
Kashima Antlers
0 - 1
Suwon Bluewings
F
T
Sydney FC
0 - 0
Shanghai Shenhua
F
T
Al Quwa Al Jawiya
1 - 1
Malkia
F
T
Brunei DPMM
4 - 1
Geylang International FC
F
T
La Mancha
1 - 5
AS Vita Club
F
T
Belouizdad
0 - 0
ASEC Mimosas
F
T
USM Alger
4 - 0
Plateau United FC
F
T
Al Masry Club
2 - 1
Mounana
F
T
El Dakhleya
2 - 0
Tanta
F
T
Al Ahly
1 - 0
Wadi Degla FC
F
T
El Entag El Harby
0 - 0
Smouha SC
F
T
Mamelodi Sundowns FC
1 - 0
Lamontville Golden Arrows