Live Football : 15 April 2018

Live football scores


 

06:02 (GMT+2)

17 July 2018

F
T
Newcastle United
2 - 1
Arsenal
F
T
Manchester United
0 - 1
West Bromwich Albion
F
T
Wolverhampton Wanderers
2 - 0
Birmingham City
F
T
Fiorentina
0 - 0
SPAL 2013
F
T
AC Milan
0 - 0
SSC Napoli
F
T
Bologna
2 - 0
Hellas Verona
F
T
Sassuolo
2 - 2
Benevento
F
T
Juventus
3 - 0
Sampdoria
F
T
Lazio
0 - 0
Roma
F
T
Alessandria
1 - 1
Piacenza
F
T
Cuneo
1 - 0
Viterbese
F
T
Renate
0 - 0
Ravenna
F
T
Alma Juventus Fano
1 - 0
Mestre
F
T
FeralpiSalo
1 - 1
Santarcangelo
F
T
Gubbio
1 - 1
Triestina
F
T
Sambenedettese
2 - 0
Teramo
F
T
Vicenza
1 - 1
Pordenone Calcio
C
a
n
c
Modena
v
Fermana
F
T
Calcio Padova
1 - 1
AlbinoLeffe
F
T
Akragas
1 - 3
Catania
F
T
Bisceglie
1 - 2
Reggina
F
T
Catanzaro
1 - 0
Siracusa Calcio
F
T
Juve Stabia
2 - 1
Monopoli
F
T
Lecce
2 - 0
Racing Fondi
F
T
Trapani
1 - 1
Fidelis Andria
F
T
Rende
0 - 1
Casertana
F
T
Virtus Francavilla
2 - 2
Matera
F
T
Sicula Leonzio
0 - 1
Cosenza
F
T
Eibar
0 - 1
Alaves
F
T
Atletico Madrid
3 - 0
Levante
F
T
Getafe
1 - 0
Espanyol
F
T
Malaga
1 - 2
Real Madrid
F
T
Osasuna
1 - 1
Cordoba
F
T
Almeria
1 - 1
Albacete
F
T
Valladolid
0 - 1
Sporting Gijon
F
T
Rayo Vallecano
2 - 1
Real Zaragoza
F
T
Sevilla Atletico
0 - 0
Granada
F
T
Real Oviedo
1 - 0
Gimnastic
F
T
AD Union Adarve
1 - 0
CF Talavera de la Reina
F
T
Atletico Madrid B
1 - 4
RC Deportivo Fabril
F
T
Celta Vigo B
1 - 0
Ponferradina
F
T
Fuenlabrada
4 - 0
Racing de Ferrol
F
T
San Sebastian de los Reyes
1 - 1
Valladolid B
F
T
Pontevedra
1 - 1
Guijuelo
F
T
Gimnastica Segoviana
1 - 0
Navalcarnero
F
T
Rapido de Bouzas
2 - 0
Coruxo F.C.
F
T
Sporting Gijon B
1 - 1
Tudelano
F
T
Izarra
1 - 0
Caudal Deportivo
F
T
Pena Sport
3 - 1
CD Lealtad
F
T
Racing Santander
2 - 0
Osasuna B
F
T
Barakaldo
3 - 0
SD Leioa
F
T
CD Vitoria
2 - 1
SD Amorebieta
F
T
Atletico Baleares
3 - 1
Ontinyent
F
T
Atletico Saguntino
0 - 1
Hercules
F
T
CF Peralada
0 - 0
Alcoyano
F
T
Deportivo Aragon
0 - 0
UD Cornella
F
T
Elche
0 - 0
Mallorca
F
T
Pena Dep. Santa Eulalia
1 - 1
Llagostera
F
T
UE Olot
0 - 0
SD Formentera
F
T
Badalona
1 - 2
Ebro
F
T
Sabadell
1 - 1
Villarreal B
F
T
Las Palmas B
4 - 1
Lorca Deportiva
F
T
Marbella FC
2 - 0
Recreativo Huelva
F
T
Merida
2 - 1
Melilla
F
T
Cartagena
1 - 0
CD Badajoz
F
T
Real Murcia
3 - 2
Extremadura
F
T
San Fernando CD
2 - 1
Ecija
F
T
Villanovense
2 - 0
UCAM Murcia
F
T
Schalke 04
2 - 0
Borussia Dortmund
F
T
Werder Bremen
1 - 1
RasenBallsport Leipzig
F
T
Darmstadt
1 - 1
Eintracht Braunschweig
F
T
FC Heidenheim
3 - 1
Fortuna Duesseldorf
F
T
Ingolstadt
1 - 1
Nuernberg
F
T
Sportfreunde Lotte
1 - 0
RW Erfurt
F
T
Unterhaching
2 - 1
FSV Zwickau
F
T
Karlsruher SC
0 - 0
Hansa Rostock
F
T
Montpellier
1 - 3
Bordeaux
F
T
Troyes
2 - 3
Marseille
F
T
Paris Saint Germain
7 - 1
Monaco
F
T
NAC Breda
1 - 2
Willem II
F
T
FC Groningen
2 - 1
Roda JC Kerkrade
F
T
Feyenoord
3 - 1
FC Utrecht
F
T
PSV Eindhoven
3 - 0
Ajax
F
T
Anderlecht
1 - 0
Club Brugge
F
T
Royal Antwerp
2 - 0
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Oostende
2 - 2
St.Truiden
F
T
Maritimo
1 - 1
Moreirense
F
T
Benfica
0 - 1
FC Porto
F
T
Belenenses
3 - 4
Sporting CP
F
T
Academico Viseu
1 - 3
Uniao da Madeira
F
T
Nacional
3 - 3
Santa Clara
F
T
Arouca
1 - 0
Benfica B
F
T
Braga B
3 - 1
Vitoria de Guimaraes B
F
T
Famalicao
1 - 2
Academica
F
T
Leixoes
1 - 0
Penafiel
F
T
Oliveirense
1 - 1
Gil Vicente
F
T
Real SC
1 - 2
Varzim
F
T
Sporting Covilha
0 - 0
Cova da Piedade
F
T
Celtic
4 - 0
Rangers
F
T
Ringkoebing
1 - 2
Skovshoved
F
T
Molde
2 - 1
Lillestroem
F
T
Ranheim
4 - 2
FK Haugesund
F
T
Sandefjord
3 - 3
Kristiansund BK
F
T
Stabaek
1 - 1
Tromsoe
F
T
Stroemsgodset
3 - 0
Odds Ballklubb
F
T
Sarpsborg 08
1 - 2
Brann
F
T
Aalesund
4 - 0
Floroe
F
T
Aasane
1 - 1
Hamarkameratene
F
T
Kongsvinger
2 - 0
Jerv
F
T
Notodden
2 - 1
Nest Sotra
F
T
Sandnes
1 - 0
Levanger
F
T
Tromsdalen
0 - 2
Viking
F
T
Ull/Kisa
2 - 1
Stroemmen
F
T
AIK
2 - 0
Djurgaarden
F
T
IFK Norrkoeping
3 - 1
Kalmar FF
F
T
Oestersunds FK
2 - 1
IFK Gothenburg
F
T
GAIS
0 - 2
Falkenbergs FF
F
T
Oesters IF
1 - 2
IK Brage
F
T
AFC Eskilstuna
4 - 0
IFK Vaernamo
F
T
Honka
0 - 0
FC Lahti
F
T
Ilves
2 - 1
KuPS
F
T
PS Kemi
2 - 4
FC Inter
F
T
TPS
0 - 2
SJK
F
T
Austria Wien
0 - 4
Rapid Wien
F
T
Admira Moedling
2 - 6
Salzburg
F
T
Basel
2 - 1
Lausanne
F
T
Luzern
0 - 1
Sion
F
T
Young Boys
1 - 0
FC Zuerich
F
T
Chiasso
2 - 1
Servette
F
T
Wohlen
0 - 0
Wil
F
T
AE Larissa
4 - 2
Panetolikos
F
T
Panathinaikos
1 - 0
Atromitos
F
T
Xanthi
3 - 0
PAS Giannina
F
T
Platanias
0 - 1
AEK Athens
F
T
AE Sparti
2 - 0
Anagennisi Karditsas
F
T
Aris Thessaloniki FC
5 - 2
Panegialios
F
T
Doxa Dramas
1 - 1
OFI Crete
F
T
Ergotelis
3 - 1
Apollon Larissa
F
T
Panachaiki
0 - 0
Apollon Pontou
A
A
W
Acharnaikos FC
0 - 3
Trikala
A
A
W
Veria FC
0 - 3
Aiginiakos FC
F
T
Kayserispor
3 - 2
Genclerbirligi
F
T
Antalyaspor
0 - 0
Konyaspor
F
T
Goztepe
2 - 1
Bursaspor
F
T
Galatasaray
2 - 0
Istanbul Basaksehir
F
T
Elazigspor
2 - 1
Adana Demirspor
F
T
Eskisehirspor
5 - 0
Samsunspor
F
T
Manisaspor
1 - 6
Erzurum BB
F
T
Giresunspor
1 - 0
Balikesirspor
F
T
Barry Town
1 - 1
Newtown
F
T
APOEL Nicosia
4 - 1
Omonia Nicosia
F
T
Pafos FC
1 - 2
Nea Salamis
F
T
FC Progres Niedercorn
1 - 0
AS Jeunesse Esch
F
T
FC Victoria Rosport
1 - 1
RM Hamm Benfica
F
T
Racing FC Union Luxembourg
2 - 0
US Mondorf les Bains
F
T
US Hostert
1 - 1
FC Rodange 91
F
T
Union Titus Petange
4 - 1
Union Esch FC
F
T
Una Strassen
2 - 2
FC Differdange 03
F
T
CS Fola Esch
2 - 3
F91 Dudelange
F
T
Viktoria Plzen
2 - 2
Sparta Prague
F
T
Opava
1 - 1
Trinec
F
T
Sokolov
1 - 2
Zizkov
F
T
Vysocina Jihlava U21
1 - 2
Dukla Praha U21
F
T
Spartak Trnava
1 - 0
Ruzomberok
F
T
Ural
2 - 1
Spartak Moscow
F
T
FC Ufa
1 - 1
CSKA Moscow
F
T
FC Rostov
2 - 0
SKA-Khabarovsk
F
T
Tom Tomsk
1 - 0
Baltika
F
T
Krylya Sovetov Samara
1 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
Shinnik Yaroslavl
0 - 0
FC Orenburg
F
T
FC Sochi 2018
1 - 1
Sibir Novosibirsk
F
T
Fakel
3 - 1
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Nizhny Novgorod
0 - 1
Zenit St. Petersburg II
F
T
Avangard Kursk
0 - 0
Tyumen
F
T
FC Volgar
1 - 2
FC Tambov
F
T
Kuban Krasnodar
2 - 1
FC Rotor Volgograd
F
T
Neftekhimik
4 - 0
Krylya Sovetov Samara II
F
T
NoSta
1 - 1
FC Orenburg II
A
A
W
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 3
Mordovya
C
a
n
c
Neftekhimik
v
Akademiya Togliati
C
a
n
c
Volga Ulyanovsk
v
Dinamo Kirov
F
T
KamAZ
2 - 0
Syzran-2003
F
T
Lada Togliati
0 - 4
FC Chelyabinsk
F
T
Olimpik Donetsk
0 - 0
FC Olexandria
F
T
Zirka
2 - 1
Chornomorets Odesa
F
T
Feniks Bucha
0 - 1
Karpaty
F
T
Pogon Szczecin
2 - 0
Termalica Nieciecza
F
T
Slask Wroclaw
1 - 0
Sandecja Nowy Sacz
F
T
Pogon Siedlce
0 - 0
Podbeskidzie Bielsko-Biala
F
T
Puszcza Niepolomice
2 - 0
Bytovia Bytow
F
T
Rakow Czestochowa
1 - 3
Chrobry Glogow
F
T
Gornik Leczna
0 - 0
Ruch Chorzow
F
T
Gwardia Koszalin
0 - 0
Rozwoj Katowice
F
T
NK Lokomotiva
5 - 2
Slaven
F
T
Napredak
1 - 0
Vojvodina
F
T
FK Spartak Subotica
1 - 0
Vozdovac
F
T
ND Triglav
0 - 2
Rudar Velenje
F
T
Gorica
0 - 6
Maribor
F
T
Aluminij
1 - 1
Ankaran Hrvatini
F
T
FC Viitorul Constanta
1 - 2
CFR Cluj
F
T
Concordia Chiajna
2 - 1
Juventus Bucuresti
F
T
Dunav Ruse
0 - 2
Septemvri Sofia
F
T
Lokomotiv Plovdiv
1 - 0
Etar
F
T
Smolevichy
1 - 1
FC Minsk
F
T
Gomel
0 - 0
FC Torpedo Minsk
F
T
FK Gorodeya
0 - 2
Dinamo Minsk
F
T
Ventspils
1 - 1
FK Liepaja
F
T
Parnu JK Vaprus
1 - 1
FC Kuressaare
F
T
FK Sarajevo
0 - 0
Zeljeznicar
F
T
Siroki Brijeg
1 - 1
Radnik Bijeljina
F
T
FK Sileks
0 - 0
FC Academy Pandev
F
T
FK Skopje
0 - 1
Rabotnicki
F
T
FK Vardar Skopje
1 - 1
Shkupi
F
T
Pelister
0 - 6
KF Shkendija
F
T
Renova
2 - 1
Pobeda
F
T
Hapoel Beer Sheva
2 - 2
Hapoel Haifa
F
T
Bnei Sakhnin
2 - 2
Maccabi Petach Tikva
Saturday, 14 April 2018
F
T
Belgrano
3 - 0
Arsenal Sarandi
Sunday, 15 April 2018
F
T
Defensa y Justicia
3 - 2
Racing Club
F
T
Union
3 - 3
Tigre
F
T
Patronato de Parana
0 - 1
Estudiantes
F
T
Chacarita Juniors
0 - 2
Colon
F
T
River Plate
2 - 0
Rosario Central
Saturday, 14 April 2018
F
T
Aldosivi
1 - 1
Los Andes
Sunday, 15 April 2018
F
T
Flandria
3 - 3
San Martin de Tucuman
F
T
Brown de Adrogue
3 - 0
Santamarina
F
T
Guillermo Brown
2 - 0
Nueva Chicago
F
T
Juventud Unida Gualeguaychu
2 - 4
Instituto
F
T
Club Atletico Mitre
0 - 1
Villa Dalmine
F
T
Independiente Rivadavia
0 - 1
Deportivo Riestra
F
T
Deportivo Madryn
2 - 0
Union de Sunchales
F
T
CA Chaco For Ever
2 - 1
CA Alvarado
F
T
Gimnasia y Tiro
2 - 1
Sportivo Belgrano
F
T
Juventud Unida Universitario
1 - 0
Estudiantes de Rio Cuarto
F
T
Vitoria
2 - 2
Flamengo
F
T
Santos FC
2 - 0
Ceara
F
T
America MG
3 - 0
Sport Recife
F
T
Corinthians
2 - 1
Fluminense
F
T
Internacional
2 - 0
Bahia
F
T
Vasco da Gama
2 - 1
Atletico MG
F
T
Sampaio Correa
2 - 0
Coritiba
F
T
Ponte Preta
0 - 1
Paysandu
Saturday, 14 April 2018
F
T
Universitario
1 - 1
Oriente Petrolero
Sunday, 15 April 2018
F
T
Jorge Wilstermann
5 - 1
Aurora
F
T
Bolivar
1 - 1
Destroyers
F
T
Real Potosi
2 - 1
Guabira
Saturday, 14 April 2018
F
T
Huachipato
0 - 0
Deportes Temuco
Sunday, 15 April 2018
F
T
Curico Unido
3 - 4
Antofagasta
F
T
Universidad de Chile
1 - 3
Colo Colo
F
T
Deportes Iquique
0 - 1
Union Espanola
Saturday, 14 April 2018
F
T
CD Jaguares
2 - 0
Chico FC
Sunday, 15 April 2018
F
T
Santa Fe
2 - 2
Once Caldas
F
T
Bucaramanga
0 - 1
Atletico Huila
F
T
America de Cali
2 - 1
Deportivo Cali
F
T
Leones
2 - 1
Millonarios
F
T
Deportivo Pasto
2 - 0
Envigado
F
T
Alianza Petrolera
2 - 2
Independiente Medellin
Saturday, 14 April 2018
F
T
Universidad Catolica
2 - 0
Aucas
Sunday, 15 April 2018
F
T
LDU de Quito
1 - 0
El Nacional
F
T
Deportivo Cuenca
1 - 1
CSD Macara
F
T
Emelec
2 - 1
Independiente del Valle
Saturday, 14 April 2018
F
T
3 de Febrero
0 - 0
Deportivo Santani
Sunday, 15 April 2018
F
T
Libertad
1 - 2
Luqueno
F
T
Olimpia
4 - 2
Independiente CG
F
T
Sport Rosario
1 - 0
Universidad San Martin
F
T
Sporting Cristal
5 - 0
Ayacucho FC
F
T
Universitario de Deportes
1 - 0
Comerciantes Unidos
Saturday, 14 April 2018
F
T
Union Comercio
2 - 2
Real Garcilaso
Sunday, 15 April 2018
F
T
Academia Cantolao
1 - 2
FBC Melgar
Saturday, 14 April 2018
F
T
Fenix
0 - 3
Club Atletico Penarol
Sunday, 15 April 2018
F
T
Club Atletico Torque
0 - 3
Danubio
F
T
Racing
2 - 3
Montevideo Wanderers
F
T
Rampla Juniors
1 - 1
Atenas
F
T
Nacional
1 - 0
Boston River
F
T
Zulia
2 - 2
Portuguesa FC
F
T
Atletico Venezuela
2 - 1
Deportivo Anzoategui
F
T
Estudiantes de Caracas
1 - 2
Mineros De Guayana
F
T
Lobos de la BUAP
0 - 1
Necaxa
F
T
Tigres
2 - 2
Cruz Azul
F
T
Pachuca
3 - 1
Santos
F
T
Monarcas Morelia
0 - 1
Toluca
F
T
CF America
0 - 0
Monterrey
F
T
Pumas
4 - 2
Puebla
F
T
DC United
1 - 0
Columbus Crew
F
T
New England Rev.
0 - 1
FC Dallas
F
T
Portland Timbers
3 - 2
Minnesota United
F
T
San Jose Earthquakes
2 - 2
Houston Dynamo
F
T
Sporting Kansas City
2 - 2
Seattle Sounders FC
F
T
Charlotte Independence
0 - 2
North Carolina FC
F
T
Pittsburgh Riverhounds
1 - 0
Ottawa Fury
F
T
Louisville City FC
2 - 1
Richmond Kickers
F
T
Seattle Sounders FC II
3 - 2
Rio Grande Valley FC
F
T
Saint Louis FC
1 - 0
LA Galaxy II
F
T
San Antonio FC
0 - 3
Orange County SC
F
T
Reno 1868 FC
0 - 4
Colorado Springs Switchbacks FC
F
T
Las Vegas Lights FC
1 - 1
Sacramento Republic FC
F
T
Bethlehem Steel FC
1 - 1
FC Cincinnati
F
T
Washington Spirit
2 - 4
North Carolina Courage
F
T
Sky Blue FC
0 - 1
Seattle Reign FC
F
T
Universidad de Costa Rica
2 - 4
LD Alajuelense
F
T
Santos de Guapiles
2 - 0
Municipal Perez Zeledon
F
T
Limon
3 - 1
C.S. Cartagines
F
T
Alianza FC
4 - 1
CD Chalatenango
F
T
CD Sonsonate
2 - 2
CD Audaz
F
T
Firpo
1 - 2
CD Aguila
F
T
Isidro Metapan
1 - 1
CD FAS
F
T
Municipal Limeno
1 - 1
Pasaquina
F
T
CD Dragon
0 - 3
Santa Tecla FC
F
T
CD Marathon
2 - 1
Honduras Progreso
F
T
CD Olimpia
4 - 0
Lobos UPNFM
F
T
CD Real Sociedad
0 - 1
Platense FC
F
T
CD Vida
0 - 1
CD Motagua
F
T
Juticalpa
1 - 2
Real Espana
F
T
Yokohama F.Marinos
1 - 2
Vissel Kobe
F
T
Jubilo Iwata
1 - 0
Sagan Tosu
F
T
Shonan Bellmare
0 - 2
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Urawa Red Diamonds
2 - 1
Shimizu S-Pulse
F
T
Montedio Yamagata
1 - 0
Kyoto Sanga FC
F
T
Roasso Kumamoto
0 - 0
Tokyo Verdy
F
T
FC Gifu
0 - 0
Tokushima Vortis
F
T
Kamatamare Sanuki
1 - 1
Ehime FC
F
T
Mito Hollyhock
1 - 0
Zweigen Kanazawa
F
T
Oita Trinita
1 - 1
Yokohama FC
F
T
Tochigi SC
2 - 1
Albirex Niigata
F
T
JEF United Chiba
3 - 2
Machida Zelvia
F
T
Hougang United FC
1 - 1
Warriors FC
F
T
Changchun Yatai
3 - 0
Henan Jianye
F
T
Chongqing Lifan
3 - 3
Beijing Guoan
F
T
Daegu FC
2 - 1
Gangwon FC
F
T
Pohang Steelers
2 - 1
Gyeongnam FC
F
T
Seongnam FC
2 - 1
Bucheon FC 1995
F
T
Suwon City
1 - 0
Busan I'Park
F
T
Binh Duong
3 - 3
FLC Thanh Hoa
F
T
Can Tho
3 - 3
Song Lam Nghe An
F
T
Hai Phong
0 - 2
QNK Quang Nam
F
T
FK Qabala
1 - 1
Sabail
F
T
Sumqayit
2 - 1
Keshla
F
T
Zira
0 - 3
FK Neftchi
F
T
Dinamo Tbilisi
0 - 1
Saburtalo
F
T
Samtredia
0 - 0
Dila Gori
F
T
PSIS
4 - 1
PSMS
F
T
Arema
2 - 2
Persib Bandung
F
T
Western Sydney Wanderers FC
2 - 3
Adelaide United
F
T
Chemelil Sugar
3 - 1
Wazito FC
F
T
Tusker FC
0 - 0
Vihiga United
F
T
Nzoia Sugar FC
1 - 0
Bandari
F
T
Posta Rangers
2 - 1
Mathare United
F
T
Ulinzi Stars
0 - 0
Thika United
F
T
Sofapaka
1 - 1
SoNy Sugar
F
T
Racing de Casablanca
0 - 2
MAT Tetouan
F
T
OCK Khouribga
3 - 3
Difaa El Jadida
F
T
Ittihad Tanger
1 - 2
FUS Rabat
F
T
AmaZulu FC
1 - 2
Orlando Pirates
F
T
Baroka FC
0 - 2
Maritzburg United
F
T
Chippa United
1 - 1
Ajax Cape Town
F
T
Kaizer Chiefs
1 - 0
Platinum Stars
F
T
CS Sfaxien
3 - 0
Ben Guerdane
F
T
Club Africain
0 - 2
CA Bizertin
F
T
Etoile Metlaoui
4 - 0
Club Olympique de Medenine
F
T
JS Kairouanaise
0 - 0
Zarzis
F
T
Stade Gabesien
1 - 1
Esperance
F
T
Stade Tunisien
0 - 0
Etoile du Sahel
F
T
US Monastir
1 - 2
AS Gabes
F
T
Abia Warriors
1 - 1
Katsina United
F
T
El Kanemi Warriors
3 - 0
Heartland Owerri
F
T
Enugu Rangers
0 - 0
Kwara United
F
T
Go Round
1 - 1
Niger Tornadoes
F
T
Rivers United FC
1 - 0
Nasarawa United
F
T
Sunshine Stars
2 - 1
Wikki Tourist