Live Football : 13 April 2018

Live football scores


 

03:39 (GMT+2)

26 April 2018

F
T
Aston Villa
1 - 0
Leeds United
F
T
Foggia
3 - 0
Ascoli Picchio FC 1898
F
T
Parma Calcio 1913
0 - 0
Cittadella
F
T
Girona
0 - 1
Real Betis
F
T
Wolfsburg
0 - 0
Augsburg
F
T
Bochum
3 - 2
Kaiserslautern
F
T
Greuther Fuerth
1 - 2
Jahn Regensburg
F
T
Wehen
1 - 2
Magdeburg
F
T
Nuernberg II
0 - 1
VfR Garching
A
b
a
n
SV Schalding-Heining
0 - 1
FC Pipinsried
F
T
FV Illertissen
2 - 3
FC Schweinfurt
F
T
TSV Buchbach
0 - 3
Bayern Munich II
F
T
FC Memmingen
2 - 1
SpVgg Bayreuth
F
T
Angers
1 - 1
Nice
F
T
AC Ajaccio
2 - 0
Nancy
F
T
Auxerre
1 - 2
Clermont Foot
F
T
Le Havre
2 - 1
GFC Ajaccio
F
T
Nimes
0 - 2
Sochaux
F
T
Niort
2 - 2
Lens
F
T
Orleans
2 - 1
Quevilly
C
a
n
c
SC Bastia
v
Reims
F
T
Tours
0 - 1
Chateauroux
F
T
Valenciennes
2 - 2
Bourg en Bresse Peronnas
F
T
Cholet
2 - 2
Entente SSG
F
T
Creteil
1 - 3
Dunkerque
F
T
Laval
0 - 1
Lyon la Duchere
F
T
Marseille Consolat
0 - 1
Concarneau
F
T
Pau
1 - 2
Rodez
F
T
Red Star
2 - 1
Boulogne
C
a
n
c
SC Bastia
v
Chambly
F
T
Heracles
0 - 3
AZ Alkmaar
F
T
Almere City FC
2 - 1
Jong PSV
F
T
FC Dordrecht
0 - 3
Cambuur
F
T
FC Oss
1 - 4
De Graafschap
F
T
FC Volendam
0 - 1
RKC Waalwijk
F
T
Fortuna Sittard
2 - 0
FC Den Bosch
F
T
Helmond Sport
1 - 2
NEC Nijmegen
F
T
Jong AZ Alkmaar
3 - 1
MVV Maastricht
F
T
Jong Ajax
3 - 2
FC Emmen
F
T
Telstar
1 - 0
Jong FC Utrecht
F
T
Go Ahead Eagles
1 - 3
FC Eindhoven
F
T
Sporting Charleroi
2 - 2
Genk
F
T
Tubize
0 - 1
Union St.-Gilloise
F
T
Pacos de Ferreira
1 - 5
Braga
F
T
GIF Sundsvall
2 - 2
Malmoe FF
F
T
Trelleborgs FF
1 - 2
Oerebro
F
T
Austria Lustenau
2 - 1
Floridsdorfer AC
F
T
FC Liefering
1 - 1
Kapfenberger SV
F
T
FC Wacker Innsbruck
4 - 0
BW Linz
F
T
Hartberg
4 - 0
Wattens
F
T
Wiener Neustadt
1 - 0
Ried
F
T
Xamax
3 - 1
FC Vaduz
F
T
Akhisarspor
0 - 3
Besiktas
F
T
Istanbulspor
4 - 0
Gaziantepspor
F
T
Cork City
1 - 0
St. Patrick's Athletic
F
T
Derry City
1 - 0
Waterford FC
F
T
Bray Wanderers
0 - 2
Dundalk
F
T
Shamrock Rovers
1 - 2
Bohemian FC
F
T
Athlone Town
1 - 4
Cobh Ramblers
F
T
Cabinteely
2 - 0
Shelbourne
F
T
Drogheda United
1 - 1
Longford Town
F
T
Galway United FC
4 - 1
Wexford FC
F
T
UCD
3 - 2
Finn Harps
F
T
Bala Town
1 - 4
TNS
F
T
Prestatyn Town FC
0 - 1
Aberystwyth

Iceland – Cup

F
T
Arborg
0 - 1
Hamar
F
T
Hottur
1 - 0
Fjardabyggd
A
E
T
Hviti Riddarinn
2 - 3
Vaengir Jupiters
F
T
KH Hlidarendi
6 - 2
Kria
F
T
Lettir
1 - 0
Ulfarnir
F
T
SR
0 - 4
Throttur Vogar
F
T
Midas
1 - 4
Ellidi
F
T
Snaefell
2 - 7
IH Hafnarfjordur
F
T
Slavia Prague
3 - 2
Karvina
F
T
Teplice
1 - 1
Mlada Boleslav
F
T
Vysocina Jihlava
1 - 1
Zlin
F
T
Znojmo
1 - 3
Pardubice
F
T
Hradec Kralove
2 - 0
FK Varnsdorf
F
T
Usti nad Labem
3 - 3
FK MAS Taborsko
F
T
FK Akhmat
1 - 0
Tosno
F
T
Luki-Energiya
3 - 0
Kolomna
F
T
Lokomotiv-Kazanka Moscow
5 - 0
Murom
F
T
FC Krasnodar II
3 - 2
SKA Rostov
F
T
Lech Poznan
0 - 1
Korona Kielce
F
T
Arka Gdynia
1 - 2
Lechia Gdansk
F
T
Osijek
2 - 0
NK Istra 1961
F
T
Rudes
4 - 2
Rijeka
F
T
FK Zemun
3 - 0
Backa Backa Palanka
F
T
FC Voluntari
2 - 4
Dinamo Bucuresti
F
T
Cherno More Varna
2 - 0
Vitosha Bistritsa
F
T
Pirin Blagoevgrad
2 - 5
Slavia Sofia
C
a
n
c
Gomel
v
Krumkachy Minsk
F
T
FC Luch Minsk
0 - 2
FK Vitebsk
F
T
Shakhtyor Soligorsk
0 - 1
FK Slutsk
F
T
FS Metta/LU
0 - 1
Riga FC
F
T
Talinna Kalev
2 - 3
Paide Linnameeskond
F
T
Hapoel Katamon Jerusalem
1 - 1
Hapoel Nazareth Illit
F
T
Hapoel Bnei Lod
2 - 0
Hapoel Petah Tikva
F
T
Hapoel Kfar Saba
0 - 1
Maccabi Herzliya
F
T
Hapoel Marmorek
0 - 1
Ironi Nesher
F
T
Hapoel Nir Ramat HaSharon
0 - 4
Hapoel Ramat Gan
F
T
Atletico PR
3 - 0
Newells Old Boys
F
T
Audax Italiano
1 - 2
Botafogo RJ
F
T
Rosario Central
0 - 0
Sao Paulo
F
T
Sol de America
2 - 0
Independiente Medellin
F
T
Acassuso
1 - 0
Almirante Brown
F
T
CA Fenix
2 - 0
Deportivo Espanol
F
T
CD UAI Urquiza
1 - 0
Atlanta
F
T
Rionegro Aguilas
0 - 1
Patriotas
F
T
Cortulua
1 - 0
Deportivo Pereira
F
T
Real Cartagena
0 - 1
Cucuta
F
T
Deportivo Capiata
1 - 1
General Diaz
F
T
Binacional
2 - 2
FBC Melgar
F
T
Sport Boys
2 - 1
Sport Huancayo
F
T
Deportivo Lara
0 - 1
Caracas
F
T
CD Suchitepequez
2 - 0
Guastatoya
F
T
Sanarate
1 - 0
Deportivo Malacateco
F
T
CD Motagua
3 - 2
Juticalpa
F
T
Shanghai Shenhua
2 - 2
Guangzhou Evergrande
F
T
Tianjin Quanjian
1 - 1
Jiangsu Suning FC
F
T
Shanghai SIPG FC
2 - 0
Hebei CFFC
F
T
Khanh Hoa Nha Trang
1 - 0
Than Quang Ninh
F
T
FC Rustavi
2 - 0
Kolkheti-1913 Poti
F
T
Mitra Kukar
3 - 1
Madura United
F
T
PS TIRA
1 - 4
Persebaya Surabaya
F
T
Meshki Pooshan
0 - 3
Saipa
F
T
Naft Tehran
0 - 1
Padideh FC
F
T
Paykan
0 - 0
Esteghlal Khuzestan
F
T
Sepahan
1 - 1
Sanat Naft Abadan
F
T
Sepidrood Rasht
1 - 0
Tractor Sazi Tabriz
F
T
Sydney FC
1 - 0
Melbourne Victory
A
A
W
MC Oran
0 - 3
CR Belouizdad
F
T
Misr El-Maqasa
3 - 0
El Raja Marsa Matruh