Live Football : 16 March 2018

Live football scores


 

09:37 (GMT+2)

18 June 2018

F
T
Foggia
2 - 1
Cesena
F
T
Vicenza
0 - 1
Sudtirol
F
T
Levante
2 - 1
Eibar
F
T
Sevilla Atletico
1 - 2
Albacete
F
T
Freiburg
1 - 2
VfB Stuttgart
F
T
Fortuna Duesseldorf
4 - 2
Arminia Bielefeld
F
T
Holstein Kiel
2 - 1
FC Heidenheim
F
T
Fortuna Koeln
1 - 3
Sonnenhof Grossaspach
F
T
Hallescher FC
1 - 0
Sportfreunde Lotte
F
T
Wehen
4 - 2
RW Erfurt
F
T
Bayern Munich II
1 - 3
Nuernberg II
F
T
BFC Dynamo
2 - 1
VfB Auerbach
F
T
Mainz 05 II
2 - 0
TSV Schott Mainz
F
T
Wormatia Worms
0 - 1
VfB Stuttgart II
F
T
Borussia Moenchengladbach II
3 - 2
Bonner SC
F
T
Oberhausen
3 - 1
Fortuna Duesseldorf II
F
T
Viktoria Koeln 1904
1 - 1
Wuppertal
F
T
Monaco
2 - 1
Lille
F
T
Bourg en Bresse Peronnas
0 - 1
Niort
F
T
Chateauroux
2 - 1
Le Havre
F
T
Clermont Foot
2 - 0
Nancy
F
T
GFC Ajaccio
0 - 1
AC Ajaccio
F
T
Lorient
3 - 1
Orleans
F
T
Quevilly
4 - 1
Auxerre
F
T
Sochaux
0 - 0
Tours
F
T
Valenciennes
2 - 4
Paris FC
C
a
n
c
Valenciennes
v
SC Bastia
F
T
Avranches
1 - 0
Grenoble
F
T
Boulogne
2 - 0
Rodez
F
T
Cholet
0 - 2
AS Beziers
F
T
Creteil
1 - 1
Concarneau
F
T
Dunkerque
2 - 1
Entente SSG
F
T
Pau
0 - 1
Chambly
F
T
Red Star
1 - 2
Les Herbiers
C
a
n
c
SC Bastia
v
Lyon la Duchere
F
T
Excelsior
1 - 2
ADO Den Haag
F
T
Cambuur
1 - 1
NEC Nijmegen
F
T
De Graafschap
2 - 4
Jong Ajax
F
T
FC Den Bosch
4 - 1
FC Dordrecht
F
T
FC Eindhoven
5 - 2
Jong FC Utrecht
F
T
FC Emmen
0 - 0
Helmond Sport
F
T
FC Oss
1 - 2
Fortuna Sittard
F
T
Go Ahead Eagles
1 - 1
Telstar
F
T
Jong AZ Alkmaar
4 - 1
Almere City FC
F
T
Jong PSV
2 - 1
FC Volendam
F
T
RKC Waalwijk
1 - 1
MVV Maastricht
F
T
Vitoria de Setubal
1 - 1
Portimonense
F
T
St.Johnstone
1 - 1
Hibernian
F
T
Elfsborg
2 - 0
Landskrona BoIS
F
T
IFK Gothenburg
3 - 0
Brommapojkarna
F
T
Vejle Boldklub
0 - 0
Skive
F
T
BW Linz
1 - 3
Hartberg
F
T
FC Liefering
1 - 0
Floridsdorfer AC
F
T
Kapfenberger SV
0 - 0
Wiener Neustadt
F
T
Wattens
2 - 0
Austria Lustenau
F
T
Ried
1 - 3
FC Wacker Innsbruck
F
T
Karabukspor
0 - 4
Osmanlispor FK
F
T
Kasimpasa
2 - 3
Antalyaspor
F
T
Adana Demirspor
0 - 1
Umraniyespor
F
T
Bohemian FC
2 - 2
Sligo Rovers
F
T
Derry City
5 - 1
Bray Wanderers
F
T
Dundalk
1 - 0
Waterford FC
F
T
Limerick
1 - 1
Cork City
F
T
Shamrock Rovers
1 - 0
St. Patrick's Athletic
F
T
Galway United FC
3 - 1
Cabinteely
F
T
Shelbourne
3 - 2
Longford Town
F
T
Athlone Town
1 - 3
UCD
F
T
Wexford FC
1 - 8
Drogheda United
F
T
TNS
3 - 0
Bala Town
F
T
Slovan Liberec
2 - 0
FC Zbrojovka Brno
F
T
FC Vlasim
4 - 0
Frydek-Mistek
F
T
Tatran Presov
1 - 1
FK Senica
F
T
FC Sochi 2018
2 - 1
Khimki
F
T
Chayka
2 - 3
Druzhba
F
T
Piast Gliwice
0 - 0
Zaglebie Lubin
F
T
Lech Poznan
3 - 0
Lechia Gdansk
F
T
Miedz Legnica
2 - 0
Wigry Suwalki
F
T
NK Istra 1961
2 - 1
Slaven
F
T
Vozdovac
2 - 1
Radnicki Nis
F
T
FC Viitorul Constanta
0 - 0
CS Universitatea Craiova
F
T
Juventus Bucuresti
1 - 0
ACS Poli Timisoara
F
T
Trans Narva
1 - 0
Paide Linnameeskond
F
T
Hapoel Hadera Eran
1 - 0
Beitar Tel Aviv Ramla
F
T
Hapoel Nazareth Illit
0 - 1
Hapoel Tel Aviv
F
T
Hapoel Petah Tikva
1 - 1
Maccabi Ahi Nazareth
F
T
Hapoel Ramat Gan
4 - 0
Ironi Nesher
F
T
Hapoel Rishon LeZion
0 - 0
Hapoel Afula
Thursday, 15 March 2018
F
T
The Strongest
1 - 0
Club Atletico Penarol
Thursday, 15 March 2018
F
T
Santos FC
3 - 1
Nacional
F
T
Independiente
1 - 0
Millonarios
F
T
Rosario Central
3 - 1
Chacarita Juniors

Brazil – Cup

F
T
Vila Nova
0 - 1
Ferroviario
F
T
Avai FC
1 - 0
Fluminense
A
P
Ceara
561 - 1
Atletico PR
F
T
Rionegro Aguilas
0 - 0
Atletico Junior
F
T
CD Jaguares
1 - 0
America de Cali
Thursday, 15 March 2018
F
T
3 de Febrero
0 - 4
Olimpia
F
T
Academia Cantolao
0 - 0
Binacional
F
T
Alianza FC
2 - 1
Santa Tecla FC
F
T
Dalian Yifang
0 - 3
Beijing Guoan
F
T
Pattaya United
3 - 4
Bangkok United
F
T
Binh Duong
2 - 1
Nam Dinh
F
T
Dinamo Tbilisi
3 - 1
Samtredia
F
T
Torpedo Kutaisi
4 - 0
Lokomotivi Tbilisi
F
T
Al Qadasiya
0 - 1
Al Hilal
F
T
Al-Raed
0 - 3
Al Ahli
F
T
Dibba Al Fujairah
0 - 1
Shabab Al-Ahli Dubai FC
F
T
Al-Nasr SC
2 - 1
Hatta
F
T
Al-Wahda
2 - 1
Emirates Club
F
T
Adelaide United
1 - 1
Melbourne City FC
F
T
Al Ahly Shendi
2 - 1
La Mancha
F
T
SuperSport United
2 - 1
Petro de Luanda
F
T
NA Hussein Dey
3 - 0
DRB Tadjenanet
F
T
USM Blida
2 - 0
USM El Harrach
F
T
Maritzburg United
2 - 1
Polokwane City