Live Football : 17 February 2018

Live football scores


 

09:36 (GMT+2)

18 June 2018

F
T
Sheffield Wednesday
0 - 0
Swansea City
F
T
West Bromwich Albion
1 - 2
Southampton
F
T
Brighton & Hove Albion
3 - 1
Coventry City
F
T
Huddersfield Town
0 - 2
Manchester United
F
T
Birmingham City
0 - 1
Millwall
F
T
Burton Albion
0 - 0
Nottingham Forest
F
T
Cardiff City
1 - 0
Middlesbrough
F
T
Fulham
2 - 0
Aston Villa
F
T
Preston North End
1 - 1
Wolverhampton Wanderers
F
T
Queens Park Rangers
2 - 0
Bolton Wanderers
F
T
Sunderland
0 - 2
Brentford
F
T
AFC Wimbledon
1 - 0
Bristol Rovers
F
T
Doncaster Rovers
3 - 0
Fleetwood Town
F
T
Gillingham
0 - 0
Walsall
F
T
Milton Keynes Dons
1 - 2
Charlton Athletic
F
T
Oxford United
0 - 1
Plymouth Argyle
F
T
Scunthorpe United
2 - 2
Northampton Town
F
T
Shrewsbury Town
0 - 1
Rotherham United
F
T
Southend United
3 - 1
Portsmouth
F
T
Barnet
1 - 1
Accrington Stanley
F
T
Cambridge United
3 - 1
Grimsby Town
F
T
Carlisle United
2 - 0
Chesterfield
F
T
Cheltenham Town
0 - 2
Wycombe Wanderers
F
T
Crawley Town
3 - 1
Lincoln City
F
T
Crewe Alexandra
1 - 0
Colchester United
F
T
Exeter City
0 - 1
Mansfield Town
F
T
Morecambe
1 - 1
Forest Green Rovers
F
T
Stevenage
4 - 1
Yeovil Town
F
T
Swindon Town
3 - 2
Port Vale
F
T
Newport County
0 - 0
Notts County
F
T
AFC Fylde
0 - 1
Leyton Orient
F
T
Aldershot Town
1 - 2
Macclesfield Town
F
T
Boreham Wood
2 - 1
Gateshead FC
F
T
Chester FC
3 - 1
Eastleigh
F
T
FC Halifax Town
1 - 2
Ebbsfleet United
F
T
Guiseley
1 - 3
Maidenhead United
F
T
Hartlepool United
3 - 2
Woking
F
T
Maidstone
0 - 1
Barrow
F
T
Solihull Moors
3 - 2
Dover
F
T
Sutton United
1 - 1
Wrexham
F
T
Torquay United
0 - 3
Dagenham & Redbridge
F
T
Tranmere Rovers
1 - 0
Bromley
F
T
Alfreton Town
2 - 3
Salford City
F
T
Blyth Spartans
3 - 0
Bradford PA
F
T
Boston United
0 - 1
Leamington
F
T
Brackley Town
3 - 0
Darlington
F
T
Chorley
1 - 0
Gainsborough
F
T
Curzon
4 - 1
York City
F
T
FC United of Manchester
0 - 1
Stockport County
F
T
Kidderminster Harriers
0 - 2
Harrogate
F
T
North Ferriby United
0 - 3
Southport
F
T
Spennymoor Town FC
0 - 1
Nuneaton Town
F
T
Tamworth
2 - 2
Telford
F
T
Bath City
1 - 1
Whitehawk
F
T
Bognor Regis Town
2 - 1
Braintree Town
F
T
Chelmsford
3 - 3
Hemel Hempstead
F
T
Chippenham Town
3 - 3
Hampton & Richmond
F
T
Gloucester City
1 - 0
Concord Rangers
F
T
Havant and Waterlooville
2 - 0
Hungerford Town
F
T
Poole Town FC
0 - 4
Eastbourne Borough
F
T
Truro City
2 - 3
Oxford City
F
T
Wealdstone
1 - 2
Dartford
F
T
Welling United
3 - 1
St.Albans
F
T
Weston Super Mare
2 - 2
East Thurrock United
F
T
Udinese
0 - 2
Roma
F
T
ChievoVerona
2 - 1
Cagliari
F
T
Genoa
2 - 0
Inter
F
T
Cesena
0 - 1
Cittadella
F
T
Empoli
4 - 0
Parma Calcio 1913
F
T
Foggia
3 - 0
Carpi
F
T
Novara
1 - 1
Spezia
F
T
Perugia
1 - 0
Palermo
F
T
Salernitana
0 - 0
Pro Vercelli
F
T
Venezia
3 - 1
Avellino
F
T
Virtus Entella
0 - 0
Pescara
F
T
Alma Juventus Fano
0 - 1
Vicenza
F
T
Triestina
2 - 1
AlbinoLeffe
F
T
Bassano Virtus
4 - 0
Fermana
F
T
Calcio Padova
2 - 0
Ravenna
F
T
FeralpiSalo
1 - 1
Teramo
F
T
Reggiana
1 - 0
Santarcangelo
F
T
Las Palmas
1 - 2
Sevilla
F
T
Eibar
0 - 2
Barcelona
F
T
Alaves
1 - 0
Deportivo La Coruna
F
T
Malaga
1 - 2
Valencia
F
T
Osasuna
0 - 0
Reus
F
T
Alcorcon
1 - 1
Tenerife
F
T
Real Oviedo
0 - 0
Albacete
F
T
Lorca FC
0 - 0
Sporting Gijon
F
T
Gimnastic
0 - 2
Real Zaragoza
F
T
Rapido de Bouzas
1 - 1
Valladolid B
F
T
SD Gernika
0 - 0
Barakaldo
F
T
Arenas Getxo
1 - 1
SD Amorebieta
F
T
Valencia B
1 - 0
Llagostera
F
T
Villarreal B
2 - 0
Ebro
F
T
FC Cologne
1 - 1
Hannover 96
F
T
Freiburg
1 - 0
Werder Bremen
F
T
Hamburger SV
1 - 2
Bayer Leverkusen
F
T
Wolfsburg
1 - 2
Bayern Munich
F
T
Schalke 04
2 - 1
Hoffenheim
F
T
Arminia Bielefeld
2 - 0
Darmstadt
F
T
Fortuna Duesseldorf
1 - 1
Greuther Fuerth
F
T
Holstein Kiel
2 - 2
Erzgebirge Aue
F
T
Ingolstadt
0 - 1
St. Pauli
F
T
Chemnitzer FC
2 - 1
Unterhaching
F
T
Sonnenhof Grossaspach
0 - 0
Carl Zeiss Jena
F
T
Werder Bremen II
1 - 3
Magdeburg
F
T
Wuerzburger Kickers
1 - 1
FSV Zwickau
F
T
Fortuna Koeln
1 - 0
Wehen
F
T
Hallescher FC
0 - 1
Karlsruher SC
F
T
Wolfsburg II
2 - 1
Eutin 08
F
T
Hannover 96 II
2 - 0
VfV Hildesheim
F
T
FSV Frankfurt
2 - 1
Eintracht Stadtallendorf
F
T
SV Roechling
0 - 3
Kickers Offenbach
F
T
Wormatia Worms
1 - 0
Koblenz
F
T
Alemannia Aachen
3 - 0
SC Wiedenbrueck
F
T
SC Verl
0 - 1
Fortuna Duesseldorf II
F
T
Paris Saint Germain
5 - 2
Strasbourg
F
T
Amiens
0 - 0
Toulouse
F
T
Angers
0 - 1
Saint-Etienne
F
T
Caen
2 - 2
Rennes
F
T
Montpellier
1 - 1
Guingamp
F
T
Troyes
1 - 0
Metz
F
T
Lorient
1 - 3
Auxerre
F
T
Red Star
0 - 1
Grenoble
F
T
Vitesse
1 - 2
Excelsior
F
T
NAC Breda
1 - 3
AZ Alkmaar
F
T
PSV Eindhoven
2 - 2
SC Heerenveen
F
T
ADO Den Haag
2 - 1
Willem II
F
T
Royal Antwerp
0 - 0
Oostende
F
T
Lokeren
0 - 1
Kortrijk
F
T
Zulte-Waregem
3 - 2
Eupen
F
T
Club Brugge
2 - 2
Genk
F
T
Union St.-Gilloise
1 - 1
Cercle Brugge
F
T
Oud-Heverlee
1 - 1
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Aves
0 - 0
Maritimo
F
T
Benfica
4 - 0
Boavista
F
T
Estoril
0 - 2
Belenenses
F
T
Gil Vicente
0 - 0
Sporting CP B
F
T
Braga B
1 - 3
Arouca
F
T
Academica
1 - 2
Vitoria de Guimaraes B
F
T
Ross County
1 - 1
Hearts
F
T
Hibernian
2 - 0
Aberdeen
F
T
Motherwell
0 - 1
Kilmarnock
F
T
Partick Thistle
1 - 2
Dundee FC
F
T
Brechin City
0 - 1
Falkirk
F
T
Livingston
4 - 1
St. Mirren
F
T
Queen of South
1 - 1
Greenock Morton
F
T
Airdrieonians
2 - 1
Queen's Park
F
T
Albion Rovers
2 - 2
Raith Rovers
F
T
Arbroath
0 - 0
Alloa Athletic
F
T
Ayr United
3 - 0
East Fife
F
T
Forfar Athletic
5 - 1
Stranraer
F
T
Clyde
2 - 0
Cowdenbeath
F
T
Elgin City
2 - 2
Montrose
F
T
Peterhead
1 - 1
Berwick Rangers
F
T
Stenhousemuir
1 - 0
Edinburgh City
F
T
Stirling Albion
3 - 0
Annan Athletic
F
T
TNS
1 - 2
Dumbarton
F
T
Rosenborg
5 - 0
Nardo
F
T
FC Banants
0 - 4
Tosno
F
T
Esbjerg fB
0 - 0
CSKA Moscow
F
T
FC Rostov
2 - 1
Aalesund
F
T
Silkeborg
1 - 1
Lyngby
F
T
AIK
2 - 1
Syrianska
F
T
IK Oddevold
1 - 1
Halmstads BK
F
T
GIF Sundsvall
4 - 2
Norrby
F
T
Kalmar FF
0 - 0
Aatvidaberg
F
T
IFK Norrkoeping
1 - 1
Helsingborg
F
T
IFK Gothenburg
1 - 0
Varbergs BoIS FC
F
T
Sirius
1 - 1
Oesters IF
F
T
RoPS
4 - 2
AC Kajaani
F
T
AC Oulu
2 - 6
KuPS
F
T
VPS
6 - 0
TPV Tampere
F
T
Ilves
2 - 2
FC Lahti
F
T
FC Viikingit
0 - 1
JJK
F
T
HJK
5 - 1
FC KTP
F
T
Klubi 04
2 - 3
EIF
F
T
Rapid Wien
1 - 1
Sturm Graz
F
T
LASK
2 - 0
Altach
F
T
Mattersburg
2 - 1
Austria Wien
F
T
Wolfsberger AC
1 - 3
Admira Moedling
F
T
Basel
0 - 2
St. Gallen
F
T
Lugano
1 - 0
Grasshopper
F
T
FC Rapperswil-Jona
3 - 1
Schaffhausen
F
T
AOK Kerkyra
2 - 0
Apollon Smirnis
F
T
Asteras Tripolis
0 - 1
Atromitos
F
T
Lamia
0 - 2
PAOK Thessaloniki FC
F
T
AE Sparti
0 - 3
OFI Crete
F
T
Panachaiki
0 - 1
Aiginiakos FC
F
T
Antalyaspor
2 - 1
Kayserispor
F
T
Sivasspor
3 - 2
Osmanlispor FK
F
T
Fenerbahce
3 - 0
Alanyaspor
F
T
Balikesirspor
1 - 1
Elazigspor
F
T
Erzurum BB
5 - 1
Gaziantepspor
F
T
Giresunspor
0 - 2
Denizlispor
F
T
Manisaspor
1 - 2
Adanaspor
F
T
Sligo Rovers
0 - 1
Limerick
F
T
Cardiff Met University
1 - 3
Cefn Druids AFC
F
T
Llandudno FC
3 - 2
Carmarthen
F
T
Newtown
1 - 2
Barry Town
F
T
Carrick Rangers
1 - 2
Warrenpoint Town
F
T
Cliftonville
1 - 2
Linfield
F
T
Ballymena United
1 - 3
Dungannon Swifts
F
T
AEK Larnaca
6 - 1
Ethnikos Achnas
F
T
APOEL Nicosia
2 - 1
Omonia Nicosia
F
T
Apollon Limassol
5 - 1
Alki Oroklinis
F
T
Nea Salamis
0 - 3
AEL Limassol
F
T
Banik Ostrava
1 - 2
Slovacko
F
T
Jablonec
2 - 1
Teplice
F
T
Mlada Boleslav
0 - 1
Karvina
F
T
Zlin
1 - 1
Dukla Praha
F
T
Vysocina Jihlava
1 - 0
Slavia Prague
F
T
Bohemians 1905
1 - 0
FC Zbrojovka Brno
F
T
Zlate Moravce
1 - 4
Spartak Trnava
F
T
Stal Kamianske
2 - 0
FC Olexandria
F
T
Vorskla
1 - 0
FC Lviv
F
T
Wisla Plock
2 - 0
Zaglebie Lubin
F
T
Jagiellonia Bialystok
1 - 0
Cracovia
F
T
Wisla Krakow
3 - 2
Arka Gdynia
F
T
Osijek
2 - 1
Rijeka
F
T
NK Istra 1961
1 - 0
NK Lokomotiva
F
T
FK Zemun
3 - 0
Borac Cacak
F
T
FK Crvena Zvezda
3 - 0
Javor
F
T
Cukaricki
2 - 0
Macva Sabac
F
T
Rad Beograd
1 - 1
FK Radnik Surdulica
F
T
Vojvodina
2 - 0
Vozdovac
F
T
Sepsi OSK
1 - 1
Concordia Chiajna
F
T
CFR Cluj
2 - 0
Astra Giurgiu
F
T
Etar
3 - 3
Septemvri Sofia
F
T
Vereya
0 - 5
PFC CSKA-Sofia
F
T
Cherno More Varna
1 - 4
Beroe
F
T
Suduva
5 - 0
Stumbras Kaunas
F
T
FK Krupa
2 - 4
Zeljeznicar
F
T
Sloboda Tuzla
2 - 0
FK Mladost Doboj Kakanj
F
T
Zrinjski Mostar
3 - 2
GOSK Gabela
F
T
Celik Zenica
1 - 0
Vitez
F
T
Renova
0 - 0
FK Sileks
F
T
Maccabi Tel Aviv
0 - 1
Hapoel Raanana
F
T
FC Ashdod
3 - 2
Hapoel Ironi Akko
F
T
Bnei Sakhnin
1 - 0
Maccabi Haifa
F
T
Hapoel Beer Sheva
3 - 0
Maccabi Petach Tikva
Friday, 16 February 2018
F
T
Estudiantes
2 - 0
Union
F
T
Racing Club
3 - 1
Lanus
Saturday, 17 February 2018
F
T
Belgrano
2 - 2
Velez Sarsfield
F
T
Argentinos Juniors
2 - 2
Atletico Tucuman
F
T
San Lorenzo
1 - 0
Newells Old Boys
F
T
Temperley
0 - 0
Independiente
F
T
Instituto
1 - 0
Los Andes
F
T
Juventud Unida Gualeguaychu
0 - 0
Gimnasia Jujuy
F
T
Independiente Rivadavia
0 - 1
Deportivo Moron
F
T
Almagro
0 - 1
Deportivo Riestra
F
T
Flandria
3 - 5
Sarmiento
F
T
Agropecuario
2 - 1
Villa Dalmine
F
T
CA Fenix
1 - 2
Sacachispas FC
F
T
CD UAI Urquiza
2 - 0
CA Defensores de Belgrano
F
T
Comunicaciones
1 - 3
Barracas Central
F
T
Villa San Carlos
1 - 2
CA Talleres Remedios de Escalada
F
T
Acassuso
3 - 0
Club Atletico Platense
F
T
Gimnasia Mendoza
1 - 1
Desamparados
F
T
Santo Andre
1 - 1
Bragantino
F
T
Sao Caetano
1 - 0
Ferroviaria
F
T
Universitario
2 - 0
Guabira
F
T
Sport Boys Warnes
0 - 0
San Jose
F
T
Real Potosi
5 - 2
Destroyers
F
T
Universidad de Chile
3 - 0
San Luis
F
T
Everton CD
0 - 1
Universidad Catolica
F
T
Palestino
2 - 1
Colo Colo
F
T
CD Jaguares
2 - 0
Tolima
F
T
Barcelona SC
3 - 2
Universidad Catolica
F
T
El Nacional
1 - 2
Emelec
F
T
CSD Macara
1 - 3
Independiente del Valle
F
T
General Diaz
1 - 1
Independiente CG
F
T
Cerro Porteno
2 - 0
Sol de America
F
T
Universidad San Martin
1 - 1
Universitario de Deportes
F
T
Comerciantes Unidos
2 - 1
Ayacucho FC
F
T
Sport Rosario
4 - 0
CD UT Cajamarca
F
T
Real Garcilaso
0 - 0
FBC Melgar
A
A
W
Cerro
0 - 0
El Tanque Sisley
F
T
Club Atletico Progreso
4 - 1
Rampla Juniors
A
A
W
Liverpool FC
2 - 2
Boston River
F
T
Montevideo Wanderers
1 - 1
Club Atletico Penarol
F
T
Deportivo Tachira
0 - 0
Deportivo Lara
F
T
Deportivo Anzoategui
0 - 0
Portuguesa FC
F
T
Zulia
2 - 1
Monagas SC
F
T
Monarcas Morelia
2 - 1
Lobos de la BUAP
F
T
Pasaquina
2 - 1
Municipal Limeno
F
T
Deportivo Petapa
2 - 1
Deportivo Malacateco
F
T
Northeast United FC
0 - 1
Kerala Blasters FC
F
T
Gokulam FC
2 - 1
East Bengal Club
F
T
Chennai City FC
3 - 1
Churchill Brothers
F
T
Pattaya United
4 - 1
Chainat FC
F
T
Muang Thong United
0 - 2
Port FC
F
T
Suphanburi FC
1 - 0
Nakhon Ratchasima FC
F
T
Police Tero FC
1 - 2
Bangkok United
F
T
FK Qabala
2 - 1
Zira
F
T
Sumqayit
2 - 0
FK Neftchi
F
T
Al-Faisaly
2 - 0
Ohod
F
T
Al Ittihad
0 - 0
Al Fateh FC
F
T
Wellington Phoenix
2 - 1
Perth Glory
F
T
Adelaide United
2 - 2
Central Coast Mariners
F
T
Logan City Kings
2 - 3
Kangaroo Point Rovers
P
o
s
t
Ipswich City
v
Park Ridge
F
T
Narangba United
1 - 2
Tarragindi Tigers
F
T
Samford Rangers
3 - 2
Taringa Rovers
F
T
St George Will
12 - 1
Springfield United
F
T
Western Spirit
5 - 0
Logan Village
F
T
Acacia Ridge FC
3 - 4
North Star
A
A
W
AC Carina
3 - 0
Redcliffe PCYC
F
T
Bethania Rams
4 - 0
Logan Metro
F
T
Jimboomba United
4 - 2
North Brisbane
F
T
The Lakes
6 - 2
Bardon Latrobe
F
T
Paradou AC
3 - 0
JS Saoura
F
T
USM Bel Abbes
2 - 5
MC Oran
F
T
Chemelil Sugar
1 - 1
Kariobangi Sharks
F
T
Nzoia Sugar FC
0 - 1
Nakumatt
F
T
Ulinzi Stars
0 - 0
Mathare United
F
T
Wazito FC
0 - 0
Kakamega Homeboyz
F
T
Chabab Rif Al Hoceima
2 - 1
Olympic Club de Safi
F
T
Baroka FC
0 - 0
Chippa United
F
T
Lamontville Golden Arrows
1 - 2
Bidvest Wits
F
T
Kaizer Chiefs
1 - 0
Cape Town City FC
F
T
AS Gabes
1 - 0
Stade Gabesien
F
T
US Monastir
1 - 0
Club Olympique de Medenine