Live Football : 27 January 2018

Live football scores


 

20:12 (GMT+1)

17 February 2018

F
T
Peterborough United
1 - 5
Leicester City
F
T
Huddersfield Town
1 - 1
Birmingham City
F
T
Hull City
2 - 1
Nottingham Forest
F
T
Middlesbrough
0 - 1
Brighton & Hove Albion
F
T
Millwall
2 - 2
Rochdale
F
T
Milton Keynes Dons
0 - 1
Coventry City
F
T
Notts County
1 - 1
Swansea City
F
T
Sheffield United
1 - 0
Preston North End
F
T
Southampton
1 - 0
Watford
F
T
Wigan Athletic
2 - 0
West Ham United
F
T
Newport County
1 - 1
Tottenham Hotspur
F
T
Liverpool
2 - 3
West Bromwich Albion
F
T
Barnsley
1 - 3
Fulham
F
T
Brentford
0 - 1
Norwich City
F
T
Bristol City
2 - 0
Queens Park Rangers
F
T
Ipswich Town
0 - 1
Wolverhampton Wanderers
F
T
Bradford City
0 - 4
AFC Wimbledon
F
T
Doncaster Rovers
1 - 3
Bristol Rovers
F
T
Gillingham
2 - 1
Fleetwood Town
F
T
Oldham Athletic
1 - 2
Plymouth Argyle
F
T
Portsmouth
0 - 1
Shrewsbury Town
F
T
Southend United
3 - 2
Scunthorpe United
F
T
Blackburn Rovers
1 - 1
Northampton Town
F
T
Carlisle United
1 - 0
Forest Green Rovers
F
T
Cheltenham Town
1 - 1
Barnet
F
T
Chesterfield
0 - 1
Stevenage
F
T
Crawley Town
2 - 1
Accrington Stanley
F
T
Grimsby Town
0 - 1
Luton Town
F
T
Morecambe
1 - 2
Mansfield Town
F
T
Port Vale
2 - 2
Colchester United
F
T
Swindon Town
4 - 3
Crewe Alexandra
F
T
Bromley
3 - 0
FC Halifax Town
F
T
Dagenham & Redbridge
1 - 3
Solihull Moors
F
T
Dover
2 - 1
Guiseley
F
T
Eastleigh
4 - 3
Hartlepool United
F
T
Ebbsfleet United
0 - 3
Boreham Wood
F
T
Gateshead FC
2 - 1
Maidstone
F
T
Leyton Orient
2 - 3
Aldershot Town
F
T
Macclesfield Town
1 - 1
Torquay United
F
T
Maidenhead United
3 - 0
Chester FC
F
T
Woking
1 - 0
AFC Fylde
F
T
Wrexham
2 - 2
Tranmere Rovers
F
T
Sassuolo
0 - 3
Atalanta
F
T
ChievoVerona
0 - 2
Juventus
F
T
Avellino
0 - 0
Cremonese
F
T
Bari
0 - 4
Empoli
F
T
Carpi
2 - 1
Spezia
F
T
Entella
1 - 2
Foggia
F
T
Palermo
2 - 0
Brescia
F
T
Parma Calcio 1913
3 - 0
Novara
F
T
Pro Vercelli
2 - 0
Ascoli Picchio FC 1898
F
T
Venezia
1 - 0
Cesena
F
T
Pordenone Calcio
1 - 1
Bassano Virtus
F
T
Santarcangelo
1 - 0
AlbinoLeffe
F
T
Sudtirol
2 - 1
Triestina
F
T
Mestre
0 - 1
Fermana
F
T
Alma Juventus Fano
1 - 1
FeralpiSalo
F
T
Ravenna
1 - 1
Teramo
F
T
Sambenedettese
1 - 1
Gubbio
F
T
Vicenza
0 - 1
Calcio Padova
F
T
Deportivo La Coruna
2 - 2
Levante
F
T
Valencia
1 - 4
Real Madrid
F
T
Malaga
0 - 0
Girona
F
T
Villarreal
4 - 2
Real Sociedad
F
T
Barcelona B
3 - 0
Granada
F
T
Rayo Vallecano
5 - 1
Lorca FC
F
T
Reus
0 - 0
Real Oviedo
F
T
Albacete
2 - 0
Alcorcon
F
T
Cadiz
1 - 1
Lugo
F
T
Cerceda
0 - 1
Gimnastica Segoviana
F
T
Fuenlabrada
1 - 0
Guijuelo
F
T
CD Vitoria
0 - 1
Real Union
F
T
Athletic Bilbao B
1 - 0
Arenas Getxo
F
T
SD Leioa
1 - 0
CD Lealtad
F
T
Llagostera
2 - 2
Villarreal B
F
T
Bayern Munich
5 - 2
Hoffenheim
F
T
Borussia Dortmund
2 - 2
Freiburg
F
T
FC Cologne
1 - 1
Augsburg
F
T
RasenBallsport Leipzig
1 - 1
Hamburger SV
F
T
VfB Stuttgart
0 - 2
Schalke 04
F
T
Werder Bremen
0 - 0
Hertha Berlin
F
T
Duisburg
3 - 3
FC Heidenheim
F
T
Greuther Fuerth
0 - 0
Holstein Kiel
F
T
Kaiserslautern
1 - 3
Fortuna Duesseldorf
F
T
Aalen
3 - 2
Chemnitzer FC
F
T
Karlsruher SC
1 - 0
Werder Bremen II
F
T
Magdeburg
0 - 0
Meppen
F
T
Unterhaching
0 - 1
Wehen
F
T
Hansa Rostock
3 - 1
RW Erfurt
F
T
Osnabrueck
2 - 2
Fortuna Koeln
F
T
Paderborn
5 - 0
Sportfreunde Lotte
F
T
Hannover 96 II
2 - 1
Eintracht Norderstedt
F
T
SV Drochtersen/Assel
3 - 1
Eutin 08
P
o
s
t
FC Oberlausitz Neugersdorf
v
VfB Auerbach
F
T
ZFC Meuselwitz
2 - 0
Lokomotive Leipzig
F
T
Paris Saint Germain
4 - 0
Montpellier
F
T
Angers
1 - 0
Amiens
F
T
Guingamp
0 - 3
Nantes
F
T
Metz
2 - 1
Nice
F
T
Saint-Etienne
2 - 1
Caen
F
T
Toulouse
1 - 0
Troyes
F
T
Le Havre
2 - 1
Nimes
F
T
AC Ajaccio
2 - 1
Tours
F
T
FC Groningen
3 - 3
Heracles
F
T
FC Twente
0 - 2
PSV Eindhoven
F
T
PEC Zwolle
1 - 2
Vitesse
F
T
NAC Breda
0 - 1
VVV-Venlo
F
T
Sporting Charleroi
1 - 1
Royal Antwerp
F
T
Kortrijk
0 - 0
Eupen
F
T
Waasland-Beveren
2 - 2
Zulte-Waregem
F
T
Genk
1 - 1
St.Truiden
F
T
Cercle Brugge
1 - 0
Roeselare
F
T
KFCO Beerschot-Wilrijk
1 - 0
Tubize
A
P
Vitoria de Setubal
451 - 1
Sporting CP
F
T
Aberdeen
3 - 1
Kilmarnock
F
T
Celtic
1 - 0
Hibernian
F
T
Hamilton Academical
1 - 2
Dundee FC
F
T
Hearts
1 - 1
Motherwell
F
T
St.Johnstone
1 - 3
Partick Thistle
F
T
Dundee United
0 - 3
Greenock Morton
F
T
Falkirk
3 - 1
Inverness CT
F
T
Livingston
2 - 0
Dumbarton
F
T
Queen of South
3 - 1
Brechin City
F
T
Airdrieonians
0 - 0
Arbroath
F
T
Albion Rovers
1 - 3
Stranraer
F
T
Alloa Athletic
0 - 0
Raith Rovers
F
T
East Fife
1 - 2
Forfar Athletic
F
T
Queen's Park
1 - 4
Ayr United
F
T
Clyde
1 - 0
Peterhead
F
T
Cowdenbeath
1 - 3
Berwick Rangers
F
T
Edinburgh City
3 - 2
Annan Athletic
F
T
Elgin City
2 - 0
Stenhousemuir
F
T
Montrose
2 - 1
Stirling Albion
F
T
Moldova
0 - 1
South Korea
F
T
Wil
1 - 0
Grasshopper
F
T
Viborg
2 - 1
Randers FC
F
T
AIK
3 - 0
FC Inter
F
T
Basel
1 - 0
Luzern
F
T
LASK
2 - 0
Hartberg
C
a
n
c
Salzburg
v
FC Wacker Innsbruck
F
T
Salzburg
3 - 1
Ried
F
T
Trelleborgs FF
3 - 1
IFK Vaernamo
F
T
Young Boys
3 - 2
Chiasso
F
T
Altach
0 - 2
FC Zuerich
F
T
Sturm Graz
3 - 0
Wiener Neustadt
F
T
Brommapojkarna
1 - 1
Sirius
F
T
Haecken
3 - 0
Sarpsborg 08
F
T
Mattersburg
5 - 0
BW Linz
F
T
Thun
1 - 1
Lausanne
F
T
Beroe
1 - 0
Amkar
F
T
Legia Warszawa
2 - 0
Silkeborg
F
T
Arsenal Tula
3 - 3
FK Qabala
C
a
n
c
AFC Eskilstuna
v
Karlslunds IF HFK
F
T
IFK Gothenburg
3 - 2
Stabaek
F
T
Sogndal
1 - 4
Lillestroem
F
T
St. Gallen
2 - 0
Austria Lustenau
F
T
Dinamo Zagreb
3 - 0
SoenderjyskE
F
T
FC Nordsjaelland
4 - 1
Guizhou Hengfeng
F
T
Young Boys
4 - 2
Xamax
F
T
Lokomotiv Moscow
3 - 3
Oestersunds FK
F
T
AC Kajaani
3 - 4
AC Oulu
F
T
Musan Salama
0 - 6
RoPS
F
T
FC Lahti
2 - 1
Haka
F
T
JJK
2 - 0
GrIFK Grankulla
F
T
Ilves
3 - 0
FC Viikingit
F
T
Honka
1 - 0
FC KTP
F
T
AOK Kerkyra
2 - 0
Platanias
F
T
Apollon Smirnis
0 - 0
Panathinaikos
F
T
AEK Athens
2 - 0
Lamia
F
T
Kissamikos FC
3 - 1
Aiginiakos FC
F
T
AE Karaiskakis
0 - 0
Doxa Dramas
F
T
Ergotelis
0 - 0
AE Sparti
F
T
Trikala
1 - 1
Anagennisi Karditsas
F
T
Alanyaspor
3 - 1
Bursaspor
F
T
Goztepe
1 - 1
Kayserispor
F
T
Galatasaray
2 - 0
Osmanlispor FK
F
T
Elazigspor
1 - 0
Eskisehirspor
F
T
Ankaragucu
0 - 2
Altinordu
F
T
Samsunspor
2 - 0
Manisaspor
F
T
Ballymena United
2 - 2
Linfield
F
T
Crusaders
6 - 0
Carrick Rangers
F
T
Dungannon Swifts
1 - 0
Ards
F
T
Glentoran
0 - 2
Coleraine
F
T
Hapoel Ironi Akko
0 - 1
Hapoel Haifa
F
T
Hapoel Ashkelon
1 - 2
FC Ashdod
F
T
Maccabi Haifa
1 - 1
Maccabi Petach Tikva
F
T
Hapoel Beer Sheva
3 - 1
Hapoel Raanana
F
T
Olimpia
2 - 0
Montevideo Wanderers
F
T
Deportivo Tachira
0 - 0
CSD Macara
F
T
Universitario de Deportes
3 - 1
Oriente Petrolero
Friday, 26 January 2018
F
T
Godoy Cruz
1 - 0
Chacarita Juniors
F
T
Tigre
1 - 2
Banfield
Saturday, 27 January 2018
F
T
Talleres
2 - 0
San Lorenzo
F
T
Defensa y Justicia
0 - 1
Velez Sarsfield
F
T
Newells Old Boys
2 - 1
Arsenal Sarandi
F
T
Lanus
1 - 1
Patronato de Parana
F
T
CA Fenix
3 - 2
Tristan Suarez
F
T
Colegiales
3 - 3
Atlanta
F
T
Comunicaciones
1 - 2
Almirante Brown
F
T
CD UAI Urquiza
0 - 0
Club Atletico Estudiantes
F
T
Corinthians
2 - 1
Sao Paulo
F
T
Novorizontino
1 - 0
Sao Caetano
F
T
San Jose
1 - 2
Nacional Potosi
Friday, 26 January 2018
F
T
Colo Colo
3 - 0
Santiago Wanderers
F
T
Club Nacional de Football
1 - 3
Penarol
F
T
Deportivo Lara
3 - 2
Atletico Venezuela
F
T
Deportivo Anzoategui
0 - 1
Mineros De Guayana
F
T
Monarcas Morelia
1 - 0
Queretaro FC
F
T
Tijuana
2 - 0
Puebla
F
T
Deportiva Carmelita
1 - 4
Guadalupe FC
F
T
Universidad de Costa Rica
2 - 0
AD Municipal Liberia
F
T
Pasaquina
0 - 2
CD Chalatenango
F
T
Deportivo Petapa
1 - 0
Deportivo Marquense
A
E
T
Vietnam U23
1 - 2
Uzbekistan U23
F
T
Kerala Blasters FC
2 - 1
Delhi Dynamos FC
F
T
Neroca FC
0 - 1
Minerva Punjab
F
T
Chennai City FC
0 - 0
Indian Arrows
F
T
Wellington Phoenix
0 - 1
Adelaide United
F
T
Central Coast Mariners
1 - 2
Brisbane Roar FC
F
T
Lupe Ole Soaga
6 - 0
Veitongo FC
F
T
Pago Youth
0 - 5
Tupapa Maraerenga FC
F
T
Morocco
2 - 0
Namibia
F
T
Zambia
0 - 1
Sudan
F
T
DRB Tadjenanet
0 - 3
USM Alger
F
T
USM El Harrach
2 - 3
Olympique de Medea
F
T
MC Alger
0 - 0
CR Belouizdad
F
T
Platinum Stars
0 - 2
Orlando Pirates
F
T
Polokwane City
0 - 0
AmaZulu FC
F
T
SuperSport United
1 - 4
Bidvest Wits
F
T
Kaizer Chiefs
0 - 0
Mamelodi Sundowns FC
F
T
Esperance
1 - 0
CA Bizertin
F
T
Club Olympique de Medenine
1 - 1
Ben Guerdane
F
T
Stade Gabesien
0 - 0
Etoile Metlaoui
F
T
Etoile du Sahel
0 - 0
US Monastir
F
T
Plateau United
1 - 0
MFM FC