Live Football : 10 December 2017

Live football scores


 

23:19 (GMT+1)

18 December 2017

F
T
Southampton
1 - 1
Arsenal
F
T
Liverpool
1 - 1
Everton
F
T
Manchester United
1 - 2
Manchester City
F
T
ChievoVerona
0 - 0
Roma
F
T
SPAL 2013
2 - 2
Hellas Verona
F
T
SSC Napoli
0 - 0
Fiorentina
F
T
Udinese
2 - 0
Benevento
F
T
Sassuolo
2 - 1
Crotone
F
T
AC Milan
2 - 1
Bologna
F
T
Bari
0 - 3
Palermo
F
T
Alessandria
3 - 1
Pistoiese
F
T
Arzachena
0 - 1
Pro Piacenza
F
T
Carrarese
2 - 3
Livorno
F
T
Monza
1 - 0
Cuneo
F
T
US Gavorrano
3 - 0
Giana Erminio
F
T
Viterbese
1 - 0
Olbia
F
T
Pisa
2 - 3
Arezzo
F
T
Prato
0 - 1
Pontedera
C
a
n
c
Modena
v
Gubbio
F
T
Cosenza
4 - 1
Virtus Francavilla
F
T
Monopoli
0 - 0
Trapani
F
T
Siracusa Calcio
0 - 0
Juve Stabia
F
T
Racing Fondi
3 - 0
Akragas
F
T
Fidelis Andria
3 - 1
Rende
F
T
Paganese
1 - 1
Lecce
F
T
Casertana
0 - 1
Bisceglie
F
T
Catania
1 - 1
Matera
F
T
Reggina
0 - 3
Sicula Leonzio
F
T
Real Sociedad
0 - 2
Malaga
F
T
Real Betis
0 - 1
Atletico Madrid
F
T
Levante
1 - 2
Athletic Bilbao
F
T
Villarreal
0 - 2
Barcelona
F
T
Cordoba
2 - 2
Rayo Vallecano
F
T
Lugo
3 - 1
Leonesa
F
T
Gimnastic
2 - 1
Sevilla Atletico
F
T
Real Oviedo
1 - 0
Osasuna
F
T
Tenerife
3 - 0
Reus
F
T
AD Union Adarve
0 - 0
Pontevedra
F
T
Fuenlabrada
7 - 0
Coruxo F.C.
F
T
San Sebastian de los Reyes
1 - 3
Rayo Majadahonda
F
T
Valladolid B
2 - 1
Gimnastica Segoviana
F
T
Celta Vigo B
1 - 0
Navalcarnero
F
T
Cerceda
2 - 3
RC Deportivo Fabril
F
T
Rapido de Bouzas
1 - 1
CF Talavera de la Reina
F
T
Toledo
1 - 2
Ponferradina
F
T
CD Vitoria
3 - 0
CD Lealtad
F
T
Sporting Gijon B
2 - 1
Real Union
F
T
Barakaldo
2 - 1
Caudal Deportivo
F
T
Mirandes
2 - 1
Arenas Getxo
F
T
Racing Santander
0 - 0
Real Sociedad B
F
T
Atletico Baleares
1 - 2
UD Cornella
F
T
Badalona
1 - 1
Mallorca
F
T
Deportivo Aragon
2 - 1
SD Formentera
F
T
Pena Dep. Santa Eulalia
1 - 1
Ebro
F
T
CF Peralada
1 - 2
Villarreal B
F
T
Ontinyent
1 - 0
Llagostera
F
T
UE Olot
2 - 1
Lleida Esportiu
F
T
Hercules
0 - 0
Elche
F
T
Futbol Club Jumilla
0 - 0
Ecija
F
T
San Fernando CD
0 - 2
Melilla
F
T
CD Badajoz
4 - 1
Betis Deportivo Balompie
F
T
Cartagena
1 - 0
Linense
F
T
Marbella FC
1 - 2
UCAM Murcia
F
T
Extremadura
3 - 0
Merida
F
T
Real Murcia
0 - 0
Lorca Deportiva
F
T
FC Cologne
3 - 4
Freiburg
F
T
Hannover 96
2 - 0
Hoffenheim
F
T
Augsburg
1 - 1
Hertha Berlin
F
T
Sandhausen
3 - 1
Arminia Bielefeld
F
T
St. Pauli
2 - 2
Duisburg
F
T
Kaiserslautern
1 - 1
Ingolstadt
F
T
FSV Zwickau
1 - 1
Hallescher FC
F
T
Hansa Rostock
3 - 1
Chemnitzer FC
F
T
BFC Dynamo
5 - 0
FSV Luckenwalde
F
T
Berliner AK 07
3 - 0
FSV Union Fuerstenwalde
F
T
Germania Halberstadt
0 - 0
FSV Wacker Nordhausen
F
T
VfB Auerbach
1 - 1
VSG Altglienicke
F
T
ZFC Meuselwitz
0 - 2
FC Viktoria 1889 Berlin
F
T
Freiburg II
2 - 0
Waldhof Mannheim
P
o
s
t
Hessen Kassel
v
Kickers Offenbach
P
o
s
t
Bonner SC
v
FC Koeln II
P
o
s
t
FC Wegberg-Beeck
v
Wuppertal
F
T
Amiens
1 - 2
Lyon
F
T
Nantes
1 - 2
Nice
F
T
Marseille
3 - 0
Saint-Etienne

France – Cup

F
T
Epinal
2 - 1
Blanc Mesnil
F
T
Roda JC Kerkrade
2 - 2
FC Groningen
F
T
Ajax
3 - 0
PSV Eindhoven
F
T
Club Brugge
3 - 1
Lokeren
F
T
Anderlecht
1 - 3
Sporting Charleroi
F
T
St.Truiden
1 - 1
Zulte-Waregem
P
o
s
t
Tubize
v
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Portimonense
0 - 1
Chaves
F
T
Belenenses
1 - 1
Pacos de Ferreira
F
T
Vitoria de Setubal
0 - 5
FC Porto
F
T
Sporting Covilha
2 - 0
Uniao da Madeira
F
T
Academico Viseu
2 - 1
Braga B
F
T
Arouca
2 - 1
Leixoes
F
T
FC Porto B
1 - 0
Vitoria de Guimaraes B
F
T
Oliveirense
2 - 1
Penafiel
F
T
Varzim
2 - 2
Cova da Piedade
F
T
Benfica B
2 - 1
Sporting CP B
F
T
Nacional
1 - 1
Gil Vicente
F
T
Hibernian
2 - 2
Celtic
F
T
Airdrieonians
2 - 2
Raith Rovers
F
T
OB
1 - 2
Silkeborg
F
T
FC Nordsjaelland
3 - 2
Hobro
F
T
AaB
1 - 1
FC Koebenhavn
F
T
Broendby IF
2 - 2
AGF
F
T
Altach
1 - 0
Austria Wien
F
T
Wolfsberger AC
0 - 0
Salzburg
F
T
FC Zuerich
1 - 2
Luzern
F
T
Lugano
1 - 2
Lausanne
F
T
Young Boys
1 - 1
Grasshopper
F
T
Apollon Smirnis
1 - 3
Asteras Tripolis
F
T
Atromitos
1 - 0
Levadiakos
F
T
PAS Giannina
1 - 1
Lamia
F
T
PAOK Thessaloniki FC
4 - 0
Panathinaikos
F
T
Aiginiakos FC
2 - 0
AE Karaiskakis
A
A
W
Anagennisi Karditsas
3 - 0
Acharnaikos FC
F
T
Apollon Pontou
1 - 0
Kallithea
F
T
Doxa Dramas
1 - 2
Aris Thessaloniki FC
F
T
Kissamikos FC
0 - 2
AE Sparti
F
T
Panegialios
1 - 0
Ergotelis
F
T
Panserraikos FC
1 - 0
Veria FC
F
T
Trikala
3 - 1
Apollon Larissa
F
T
Osmanlispor FK
3 - 0
Alanyaspor
F
T
Sivasspor
1 - 0
Istanbul Basaksehir
F
T
Kayserispor
1 - 1
Besiktas
F
T
Denizlispor
0 - 0
Samsunspor
F
T
Manisaspor
1 - 2
Altinordu
F
T
Giresunspor
3 - 2
Rizespor
F
T
Nea Salamis
2 - 0
Aris Limassol
F
T
Olympiakos Nicosia
1 - 2
AEK Larnaca
P
o
s
t
F91 Dudelange
v
Union Titus Petange
P
o
s
t
FC Victoria Rosport
v
US Hostert
P
o
s
t
AS Jeunesse Esch
v
CS Fola Esch
P
o
s
t
FC Differdange 03
v
Union Esch FC
P
o
s
t
RM Hamm Benfica
v
Racing FC Union Luxembourg
P
o
s
t
US Mondorf les Bains
v
Una Strassen
F
T
Ruzomberok
0 - 1
Slovan Bratislava
F
T
Amkar
1 - 3
FC Krasnodar
F
T
Spartak Moscow
3 - 0
CSKA Moscow
F
T
FC Rostov
1 - 0
FC Ufa
F
T
FC Olexandria
0 - 0
Dynamo Kyiv
F
T
Zorya
2 - 1
Shakhtar Donetsk
F
T
Pogon Szczecin
3 - 3
Zaglebie Lubin
F
T
Wisla Krakow
0 - 1
Wisla Plock
F
T
Lech Poznan
1 - 0
Cracovia
F
T
NK Lokomotiva
0 - 2
Hajduk Split
F
T
Rijeka
2 - 0
Slaven
F
T
Napredak
2 - 1
Partizan Beograd
F
T
FK Crvena Zvezda
3 - 0
Borac Cacak
P
o
s
t
NK Krsko
v
Gorica
P
o
s
t
Maribor
v
Aluminij
F
T
Gaz Metan Medias
0 - 0
CS Universitatea Craiova
F
T
Botosani
0 - 3
FC FCSB
F
T
Dunav Ruse
2 - 2
Lokomotiv Plovdiv
F
T
Vereya
1 - 1
Vitosha Bistritsa
F
T
PFC CSKA-Sofia
6 - 0
Beroe
F
T
Borac Banja Luka
2 - 1
Siroki Brijeg
F
T
FK Mladost Doboj Kakanj
1 - 1
FK Krupa
F
T
Vitez
0 - 3
FK Sarajevo
F
T
Zeljeznicar
3 - 2
Radnik Bijeljina
F
T
FK Vardar Skopje
3 - 1
FC Academy Pandev
F
T
Buducnost Podgorica
0 - 1
FK Iskra
F
T
Decic Tuzi
1 - 2
Zeta
F
T
Grbalj Radanovici
0 - 0
Petrovac
F
T
Kom
0 - 1
Sutjeska
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
4 - 0
Hapoel Ironi Akko
F
T
Bnei Sakhnin
1 - 3
Hapoel Beer Sheva
F
T
Arsenal Sarandi
1 - 2
Independiente
F
T
Rosario Central
1 - 0
Newells Old Boys
F
T
Racing Club
3 - 1
Gimnasia LP
F
T
Colon
0 - 2
Talleres
F
T
Boca Unidos
1 - 4
Agropecuario
F
T
Deportivo Moron
1 - 0
Guillermo Brown
F
T
Gimnasia Jujuy
0 - 0
San Martin de Tucuman
F
T
Los Andes
0 - 0
Nueva Chicago
F
T
Villa Dalmine
0 - 0
Almagro
F
T
CA Fenix
0 - 1
Club Atletico Estudiantes
F
T
Deportivo Madryn
1 - 1
Club Rivadavia
F
T
Estudiantes de Rio Cuarto
1 - 0
Union Aconquija
F
T
Gutierrez SC
0 - 1
Juventud Unida Universitario
F
T
San Lorenzo de Alem
0 - 1
Huracan Las Heras
F
T
Union Villa Krause
2 - 3
Gimnasia Mendoza
F
T
Deportivo San Jorge Tucuman
1 - 0
Sportivo Patria
F
T
Guarani Antonio Franco
1 - 3
Gimnasia y Tiro
F
T
Juventud Antoniana
1 - 1
Crucero del Norte
F
T
CA Chaco For Ever
3 - 0
Altos Hornos Zapla
Saturday, 9 December 2017
F
T
River Plate
2 - 1
Atletico Tucuman
F
T
Guabira
1 - 0
Oriente Petrolero
F
T
Jorge Wilstermann
0 - 0
Blooming
F
T
Nacional Potosi
1 - 1
Bolivar
F
T
San Jose
1 - 2
Sport Boys Warnes
F
T
The Strongest
6 - 0
Real Potosi
F
T
San Luis
1 - 1
Audax Italiano
F
T
Antofagasta
2 - 4
Universidad Catolica
F
T
Curico Unido
1 - 0
O'Higgins
F
T
Palestino
0 - 0
Santiago Wanderers
F
T
Guayaquil City
0 - 1
Deportivo Cuenca
F
T
Cerro Porteno
3 - 2
Sol de America
F
T
Deportivo Capiata
1 - 2
Olimpia
F
T
Independiente CG
0 - 0
Rubio Nu
F
T
Libertad
0 - 2
Nacional
F
T
Sportivo Trinidense
2 - 4
Luqueno

Peru – Cup

F
T
Binacional
2 - 0
CNI
F
T
Jose Carlos Mariategui Picota
2 - 3
Atletico Grau
A
E
T
Club Atletico Penarol
420 - 0
Defensor Sporting
Saturday, 9 December 2017
F
T
El Tanque Sisley
3 - 2
Sud America
Saturday, 9 December 2017
F
T
Toronto FC
2 - 0
Seattle Sounders FC
F
T
Club Sport Herediano
2 - 0
Santos de Guapiles
Saturday, 9 December 2017
F
T
CD Olimpia
2 - 0
Lobos UPNFM
F
T
Jamshedpur
0 - 1
FC Pune City
F
T
Mumbai City FC
1 - 0
Chennaiyin FC
F
T
Mohun Bagan
5 - 0
Churchill Brothers
F
T
Al-Taawon
4 - 0
Al-Ettifaq
F
T
Al Fateh FC
0 - 0
Al Hilal
F
T
Ohod
2 - 2
Al Ahli
F
T
Melbourne City FC
1 - 0
Central Coast Mariners
F
T
Ethiopia
1 - 1
Uganda
F
T
Misr El-Maqasa
3 - 2
Al Ahly
F
T
Racing de Casablanca
0 - 1
Chabab Rif Al Hoceima
F
T
Hassania Agadir
2 - 1
FUS Rabat
F
T
Bloemfontein Celtic
3 - 0
Free State Stars
F
T
Lamontville Golden Arrows
0 - 1
Mamelodi Sundowns FC
F
T
Zarzis
0 - 0
Club Africain
F
T
Etoile du Sahel
1 - 2
CS Sfaxien
F
T
Namibia U20
1 - 2
Lesotho U20
F
T
Zimbabwe U20
1 - 0
Angola U20