Live Football : 12 November 2017

Live football scores


 

18:04 (GMT+1)

20 November 2017

F
T
Switzerland
0 - 0
N.Ireland
F
T
Greece
0 - 0
Croatia
F
T
AFC Wimbledon
2 - 2
Peterborough United
F
T
Venezia
1 - 0
Perugia
F
T
Ascoli Picchio FC 1898
0 - 2
Foggia
F
T
Carpi
1 - 1
Brescia
F
T
Cesena
3 - 3
Salernitana
F
T
Cittadella
1 - 2
Parma Calcio 1913
F
T
Cremonese
1 - 2
Palermo
F
T
Ternana
1 - 1
Novara
F
T
Bari
1 - 0
Pescara
F
T
Cuneo
1 - 1
US Gavorrano
F
T
Piacenza
1 - 1
Carrarese
F
T
Prato
2 - 2
Arzachena
F
T
Arezzo
1 - 1
Pro Piacenza
F
T
Lucchese
2 - 1
Alessandria
F
T
Monza
1 - 1
Livorno
F
T
Pisa
0 - 0
Giana Erminio
F
T
Viterbese
1 - 1
Pistoiese
F
T
Robur Siena
2 - 3
Pontedera
F
T
AlbinoLeffe
2 - 0
Alma Juventus Fano
F
T
Bassano Virtus
1 - 2
FeralpiSalo
F
T
Mestre
1 - 2
Renate
F
T
Sudtirol
1 - 1
Reggiana
C
a
n
c
Triestina
v
Modena
F
T
Pordenone Calcio
1 - 2
Calcio Padova
F
T
Ravenna
1 - 2
Sambenedettese
F
T
Teramo
1 - 2
Gubbio
F
T
Virtus Francavilla
2 - 0
Akragas
F
T
Catania
1 - 0
Catanzaro
F
T
Granada
1 - 2
Sevilla Atletico
F
T
Gimnastic
1 - 2
Real Oviedo
F
T
Lugo
0 - 1
Numancia
F
T
Sporting Gijon
1 - 1
Valladolid
F
T
AD Union Adarve
3 - 0
RC Deportivo Fabril
F
T
Celta Vigo B
0 - 0
Coruxo F.C.
F
T
Fuenlabrada
2 - 1
San Sebastian de los Reyes
F
T
Toledo
2 - 1
Racing de Ferrol
F
T
Atletico Madrid B
2 - 1
Ponferradina
F
T
Gimnastica Segoviana
2 - 0
CF Talavera de la Reina
F
T
Guijuelo
2 - 1
Valladolid B
F
T
Pontevedra
1 - 1
Navalcarnero
F
T
Rapido de Bouzas
1 - 0
Rayo Majadahonda
F
T
Sporting Gijon B
3 - 1
Osasuna B
F
T
Pena Sport
2 - 0
Caudal Deportivo
F
T
Izarra
2 - 1
Burgos CF
F
T
Mirandes
3 - 2
Tudelano
F
T
Racing Santander
1 - 0
CD Lealtad
F
T
Real Union
1 - 3
SD Leioa
F
T
SD Gernika
0 - 1
Logrones
F
T
Atletico Baleares
2 - 2
Atletico Saguntino
F
T
Deportivo Aragon
0 - 2
Alcoyano
F
T
Elche
0 - 1
SD Formentera
F
T
Lleida Esportiu
0 - 2
Mallorca
F
T
Pena Dep. Santa Eulalia
0 - 1
Ontinyent
F
T
UE Olot
0 - 0
Villarreal B
F
T
Badalona
1 - 0
UD Cornella
F
T
CF Peralada
1 - 0
Llagostera
F
T
Sabadell
0 - 0
Ebro
F
T
Cordoba B
0 - 1
Recreativo Huelva
F
T
Futbol Club Jumilla
1 - 0
CD Badajoz
F
T
Villanovense
1 - 0
Melilla
F
T
Marbella FC
3 - 0
Ecija
F
T
Merida
2 - 2
CD El Ejido 2012
F
T
San Fernando CD
2 - 0
Linense
F
T
UCAM Murcia
0 - 2
Extremadura
F
T
Altonaer FC 93
1 - 5
St.Pauli II
F
T
Eintracht Norderstedt
2 - 0
Wolfsburg II
F
T
FC Germania Egestorf-Langreder
1 - 4
SV Drochtersen/Assel
F
T
FSV Frankfurt
2 - 4
Stuttgarter Kickers
F
T
RW Essen
2 - 0
Fortuna Duesseldorf II
F
T
Bonner SC
0 - 4
Borussia Dortmund II

France – Cup

F
T
Club Colonial Fort de France
2 - 3
ASM Belfort
F
T
Tefana
0 - 3
Rodez
F
T
AJ Petite Ile
0 - 1
Beauvais
F
T
AS Cagnes le Cros
1 - 4
GFC Ajaccio
A
E
T
Alberes Argeles
3 - 2
US Marseille Endoume Catalans
F
T
Anduzien
2 - 0
Sud Ardeche
A
E
T
Avallon CO
421 - 1
Hauts Lyonnais
F
T
Bron Grand Lyon
0 - 3
Imphy-Decize
F
T
Chantilly US
0 - 3
Racing Club de France Colombes 92
F
T
Chaumont
0 - 3
Le Puy
F
T
Evreux
3 - 2
Le Havre
F
T
Feytiat
1 - 6
Cholet
F
T
Hegenheim
2 - 3
Saint Louis Neuweg
F
T
Houilles AC
1 - 0
Bretteville Odon
A
E
T
JSC Bellevue Nantes
122 - 2
Limoges
F
T
La Plancoetine
0 - 3
US Change
F
T
Les Ulis
0 - 1
Boulogne
A
E
T
Lille Oms Fives
531 - 1
Itancourt Neuville
F
T
Marcquois
1 - 2
Fleury Merogis U.S
F
T
Merignac Arlac
1 - 4
Tarbes
F
T
Quarouble
0 - 1
US Choisy au Bac
A
E
T
Sene FC
3 - 2
Quimperle
F
T
St Amand FC
1 - 3
AC Ajaccio
F
T
UL Rombas
2 - 0
Thaon
F
T
US Granvillaise
3 - 2
Vierzon FC
A
E
T
Vallee Gresse
032 - 2
Cluses Scionzier
F
T
AFC Compiegne
0 - 1
Furiani Agliani
A
E
T
Essartais FC
3 - 2
Chateau-Gontier
F
T
Geispolsheim
0 - 2
Reims
F
T
Liffre
1 - 2
Vannes
F
T
Mont Pilat
0 - 6
Andrezieux
F
T
Pays Argentonnais
0 - 8
Tours
F
T
Plomelin
0 - 5
St. Malo
F
T
Rungis
2 - 0
Amiens Portugais
A
E
T
AS Gemenosienne
2 - 1
Martigues
F
T
FC Chartres
3 - 1
Orleans
F
T
La Chapelle Sur Erdre
0 - 2
Bergerac Perigord
F
T
La Courneuve
0 - 2
Blanc Mesnil
F
T
Pledran
0 - 5
Brest
F
T
Nimes
1 - 0
Marseille Consolat
F
T
Cercle Brugge
4 - 0
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Oud-Heverlee
1 - 1
Roeselare
F
T
Leixoes
3 - 2
Vitoria de Guimaraes B
F
T
Varzim
3 - 1
Uniao da Madeira
F
T
Famalicao
3 - 0
Cova da Piedade
A
E
T
TNS
430 - 0
Queen of South
F
T
Malta
0 - 3
Estonia
F
T
Benin
1 - 1
Tanzania
F
T
Togo
6 - 0
Mauritius
F
T
Amkar
1 - 2
Ural
F
T
Alanyaspor
0 - 0
Karabukspor
F
T
Trabzonspor
4 - 0
Naft Maysan
F
T
Altinordu
0 - 3
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
F
T
Konyaspor
2 - 1
Genclerbirligi
F
T
Fremad Amager
1 - 3
Fredericia
F
T
Brabrand
1 - 1
Nykoebing FC
F
T
FC Roskilde
0 - 4
Esbjerg fB
F
T
Skive
1 - 3
Viborg
F
T
Fredrikstad
0 - 0
Notodden
F
T
AE Sparti
2 - 0
Apollon Larissa
F
T
Anagennisi Karditsas
1 - 0
Panegialios
F
T
Aris Thessaloniki FC
2 - 0
Kallithea
F
T
Kissamikos FC
4 - 1
Acharnaikos FC
F
T
OFI Crete
6 - 0
Aiginiakos FC
F
T
Panachaiki
2 - 1
Ergotelis
F
T
Panserraikos FC
3 - 3
Apollon Pontou
F
T
Veria FC
0 - 2
AE Karaiskakis
F
T
Luch Energiya Vladivostok
3 - 1
Shinnik Yaroslavl
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
2 - 0
FC Tambov
F
T
Olimpiec Nizhny
2 - 1
FC Volgar
F
T
Avangard Kursk
3 - 3
Tom Tomsk
F
T
FC Rotor Volgograd
1 - 2
Tyumen
F
T
Krylya Sovetov Samara
2 - 0
Khimki
F
T
Kuban Krasnodar
0 - 1
Dinamo St Petersburg
F
T
Baltika
6 - 0
Spartak Moscow II
F
T
Zenit St. Petersburg II
1 - 2
FC Orenburg
F
T
Fakel
0 - 1
Sibir Novosibirsk
F
T
Torpedo Moscow
2 - 1
FC Rotor Volgograd II
F
T
Angusht Nazran
1 - 1
Biolog Novokubansk
F
T
Mashuk-KMV
0 - 1
Armavir FC
F
T
SKA Rostov
4 - 1
Dinamo Stavropol
F
T
Spartak Vladikavkaz
0 - 1
Legion Dynamo
F
T
Chernomorets Novorossiysk
1 - 3
Afips Afipsky
F
T
Druzhba
1 - 0
Akademia Rostov
F
T
Spartak Nalchik
0 - 0
Chayka
C
a
n
c
Anzhi Makhachkala II
v
FC Rotor Volgograd II
F
T
Gornik Leczna
1 - 3
GKS Katowice
F
T
GKS Tychy 71
1 - 1
Zaglebie Sosnowiec
F
T
Stomil Olsztyn
1 - 2
Chrobry Glogow
F
T
Bytovia Bytow
0 - 3
Chojniczanka Chojnice
F
T
Pogon Siedlce
0 - 3
Rakow Czestochowa
F
T
Miedz Legnica
2 - 2
Puszcza Niepolomice
F
T
KS Legionovia Legionowo
0 - 2
Lodzki KS
F
T
Gryf Wejherowo
0 - 3
Blekitni Stargard
F
T
Radomiak Radom
2 - 1
GKS Belchatow
F
T
MKS Kluczbork
0 - 0
Stal Stalowa Wola

Belarus – Cup

A
E
T
BATE Borisov
2 - 1
Torpedo Zhodino
F
T
Trakai FK
2 - 2
Atlantas Klaipeda
F
T
All Boys
4 - 0
Agropecuario
F
T
Villa Dalmine
2 - 1
Sportivo Estudiantes
F
T
Boca Unidos
1 - 2
San Martin de Tucuman
F
T
Gimnasia Jujuy
0 - 0
Deportivo Riestra
F
T
Ferro Carril Oeste
2 - 2
Brown de Adrogue
F
T
Club Atletico Mitre
0 - 0
Juventud Unida Gualeguaychu
F
T
CA San Miguel
0 - 2
CA Talleres Remedios de Escalada
F
T
Comunicaciones
3 - 0
Villa San Carlos
A
b
a
n
Deportivo Espanol
v
Sacachispas FC
F
T
San Telmo
0 - 0
CD UAI Urquiza
F
T
Union Villa Krause
1 - 0
San Lorenzo de Alem
F
T
Union de Sunchales
1 - 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
F
T
Defensores de Pronunciamiento
2 - 2
Central Cordoba de Santiago
F
T
Atletico Parana
2 - 2
Sportivo Belgrano
F
T
Guarani Antonio Franco
0 - 0
Sarmiento de Resistencia
F
T
Atletico GO
2 - 0
Sport Recife
F
T
Gremio
1 - 1
Vitoria
F
T
Palmeiras
2 - 0
Flamengo
F
T
Vasco da Gama
1 - 1
Sao Paulo
F
T
Bahia
2 - 2
Atletico MG
F
T
Coritiba
1 - 1
Ponte Preta
F
T
Cruzeiro
3 - 1
Fluminense
Saturday, 11 November 2017
F
T
Paysandu
2 - 3
Brasil de Pelotas
Saturday, 11 November 2017
F
T
Universitario
2 - 0
Sport Boys Warnes
Sunday, 12 November 2017
F
T
Guabira
0 - 0
Blooming
F
T
Bolivar
1 - 0
Real Potosi
F
T
Nacional Potosi
2 - 0
Jorge Wilstermann
F
T
Bucaramanga
2 - 2
Rionegro Aguilas
F
T
Atletico Huila
0 - 0
Millonarios
F
T
Cortulua
0 - 0
Alianza Petrolera
F
T
Patriotas
1 - 0
Atletico Junior
Saturday, 11 November 2017
F
T
Barcelona SC
2 - 1
Clan Juvenil
Sunday, 12 November 2017
F
T
Independiente del Valle
1 - 3
LDU de Quito
F
T
Delfin
0 - 0
Deportivo Cuenca
F
T
General Diaz
1 - 0
Olimpia
F
T
Cerro Porteno
3 - 1
Nacional
F
T
Boston River
0 - 0
Fenix
F
T
Liverpool FC
1 - 2
Rampla Juniors
F
T
Montevideo Wanderers
2 - 3
Nacional
F
T
El Tanque Sisley
0 - 2
Defensor Sporting
Saturday, 11 November 2017
F
T
Estudiantes Merida
0 - 1
Monagas SC
Sunday, 12 November 2017
F
T
Mineros De Guayana
2 - 1
Deportivo La Guaira
F
T
LD Alajuelense
3 - 3
C.S. Cartagines
F
T
Grecia
4 - 0
AD Municipal Liberia
F
T
Municipal Perez Zeledon
0 - 1
Club Sport Herediano
F
T
Santos de Guapiles
0 - 0
Universidad de Costa Rica
F
T
Guadalupe FC
1 - 2
Deportivo Saprissa
F
T
Firpo
0 - 1
CD FAS
F
T
CD Chalatenango
4 - 2
CD Dragon
F
T
CD Sonsonate
1 - 1
Santa Tecla FC
F
T
Alianza FC
5 - 2
Pasaquina
F
T
CD Aguila
2 - 3
Isidro Metapan
F
T
Municipal Limeno
4 - 0
CD Audaz
F
T
Coban Imperial
1 - 1
Antigua Guatemala
F
T
Club Xelaju
2 - 1
Deportivo Marquense
F
T
CSD Municipal
2 - 0
Siquinala
F
T
CD Suchitepequez
1 - 3
Deportivo Petapa
F
T
Deportivo Malacateco
2 - 2
Guastatoya
Saturday, 11 November 2017
F
T
CD Marathon
5 - 0
Lobos UPNFM
Sunday, 12 November 2017
F
T
CD Real Sociedad
2 - 1
CD Olimpia
F
T
Juticalpa
4 - 1
CD Vida
F
T
Honduras Progreso
0 - 2
Real Espana
F
T
CD Motagua
5 - 1
Platense FC
F
T
Mito Hollyhock
0 - 1
Montedio Yamagata
F
T
Yokohama FC
1 - 1
Fagiano Okayama FC
F
T
Machida Zelvia
0 - 1
Renofa Yamaguchi
F
T
Ehime FC
4 - 2
Thespakusatsu Gunma
F
T
Bangkok United
1 - 3
Buriram United
F
T
Chiangrai United
0 - 1
Muang Thong United
F
T
Chonburi
5 - 1
Police Tero FC
F
T
Nakhon Ratchasima FC
2 - 1
Bangkok Glass
F
T
Persipura Jayapura
2 - 2
Sriwijaya FC
F
T
Persib Bandung
0 - 2
Perseru Serui
F
T
Semen Padang
2 - 0
PS TNI
F
T
Bali United Pusam
3 - 0
Gresik United
F
T
Bhayangkara FC
1 - 2
Persija Jakarta
F
T
PSM Makassar
6 - 1
Madura United
F
T
Wellington Phoenix
5 - 2
Perth Glory
F
T
Melbourne City FC
1 - 1
Western Sydney Wanderers FC
F
T
AFC Leopards
1 - 0
Chemelil Sugar
F
T
Cyprus U19
0 - 3
Germany U19