Live Football : 11 November 2017

Live football scores


 

02:10 (GMT+2)

26 April 2018

F
T
Denmark
0 - 0
Ireland
Friday, 10 November 2017
F
T
Honduras
0 - 0
Australia
Saturday, 11 November 2017
F
T
New Zealand
0 - 0
Peru
F
T
Gabon
0 - 0
Mali
F
T
Ivory Coast
0 - 2
Morocco
F
T
Doncaster Rovers
1 - 1
Rotherham United
F
T
Bradford City
0 - 1
Plymouth Argyle
F
T
Milton Keynes Dons
1 - 0
Fleetwood Town
F
T
Oxford United
1 - 2
Northampton Town
F
T
Scunthorpe United
1 - 0
Bristol Rovers
F
T
Blackpool
2 - 3
Portsmouth
F
T
Gillingham
1 - 1
Bury
F
T
Barnet
0 - 1
Colchester United
F
T
Cambridge United
0 - 0
Accrington Stanley
F
T
Cheltenham Town
2 - 2
Luton Town
F
T
Coventry City
0 - 1
Mansfield Town
F
T
Crawley Town
1 - 1
Forest Green Rovers
F
T
Crewe Alexandra
1 - 4
Lincoln City
F
T
Exeter City
2 - 0
Grimsby Town
F
T
Stevenage
1 - 1
Notts County
F
T
Carlisle United
4 - 0
Yeovil Town
F
T
Morecambe
2 - 1
Wycombe Wanderers
F
T
Swindon Town
2 - 2
Chesterfield
F
T
Aldershot Town
2 - 1
AFC Fylde
F
T
Barrow
0 - 2
Macclesfield Town
F
T
Boreham Wood
0 - 0
Hartlepool United
F
T
Dover
2 - 0
Eastleigh
F
T
FC Halifax Town
0 - 0
Woking
F
T
Guiseley
0 - 1
Bromley
F
T
Maidenhead United
0 - 3
Gateshead FC
F
T
Solihull Moors
0 - 2
Sutton United
F
T
Torquay United
0 - 1
Maidstone
F
T
Tranmere Rovers
2 - 0
Dagenham & Redbridge
F
T
Ebbsfleet United
2 - 1
Leyton Orient
F
T
Alfreton Town
2 - 3
York City
F
T
Blyth Spartans
1 - 0
Leamington
F
T
Boston United
2 - 2
Stockport County
F
T
Brackley Town
2 - 0
Gainsborough
F
T
Chorley
2 - 2
Nuneaton Town
F
T
Curzon
2 - 2
Southport
F
T
FC United of Manchester
3 - 1
Telford
F
T
Kidderminster Harriers
3 - 3
Darlington
F
T
North Ferriby United
0 - 1
Bradford PA
F
T
Spennymoor Town FC
3 - 1
Harrogate
F
T
Tamworth
1 - 2
Salford City
F
T
Bath City
4 - 0
East Thurrock United
F
T
Bognor Regis Town
1 - 2
Hampton & Richmond
F
T
Chelmsford
1 - 2
Oxford City
F
T
Chippenham Town
3 - 3
St.Albans
F
T
Gloucester City
3 - 1
Whitehawk
F
T
Havant and Waterlooville
1 - 1
Hemel Hempstead
F
T
Poole Town FC
0 - 3
Braintree Town
F
T
Truro City
3 - 1
Dartford
F
T
Wealdstone
1 - 0
Hungerford Town
F
T
Welling United
3 - 3
Concord Rangers
F
T
Weston Super Mare
5 - 1
Eastbourne Borough
F
T
Pro Vercelli
2 - 1
Empoli
F
T
Avellino
0 - 0
Entella
F
T
Spezia
1 - 1
Frosinone
F
T
Matera
3 - 3
Trapani
F
T
Monopoli
0 - 1
Rende
F
T
Racing Fondi
2 - 1
Sicula Leonzio
F
T
Siracusa Calcio
1 - 3
Lecce
F
T
Cosenza
1 - 0
Juve Stabia
F
T
Casertana
3 - 0
Paganese
F
T
Fidelis Andria
0 - 0
Bisceglie
F
T
Alcorcon
1 - 1
Lorca FC
F
T
Albacete
2 - 0
Almeria
F
T
Real Zaragoza
3 - 2
Rayo Vallecano
F
T
Tenerife
2 - 0
Leonesa
F
T
Barcelona B
0 - 2
Huesca
F
T
Cerceda
0 - 2
Real Madrid Castilla
F
T
CD Vitoria
0 - 0
Barakaldo
F
T
Arenas Getxo
0 - 0
Real Sociedad B
F
T
Athletic Bilbao B
1 - 1
SD Amorebieta
F
T
Valencia B
1 - 2
Hercules
F
T
Granada B
1 - 1
Lorca Deportiva
F
T
Cartagena
2 - 1
Real Murcia
F
T
Las Palmas B
0 - 0
Betis Deportivo Balompie
F
T
Augsburg II
0 - 1
Greuther Fuerth II
F
T
Burghausen
2 - 0
1860 Muenchen
F
T
FC Pipinsried
3 - 0
FC Unterfoehring
F
T
Nuernberg II
6 - 2
1860 Rosenheim
F
T
SpVgg Bayreuth
3 - 0
SV Seligenporten
F
T
VfB Eichstaett
3 - 0
FC Schweinfurt
F
T
SC Weiche Flensburg
1 - 1
Eutin 08
F
T
Eintracht Braunschweig II
4 - 1
Hamburger SV II
F
T
BSV Rehden
0 - 0
Hannover 96 II
F
T
FCA Walldorf
1 - 1
SV Roechling
F
T
Kickers Offenbach
3 - 0
TSV Schott Mainz
F
T
Koblenz
2 - 3
Elversberg
F
T
Saarbruecken
4 - 1
TSV Steinbach
F
T
VfB Stuttgart II
1 - 3
Hoffenheim II
F
T
Waldhof Mannheim
1 - 0
Ulm
F
T
Wormatia Worms
1 - 4
Freiburg II
F
T
Wattenscheid
0 - 0
Oberhausen

France – Cup

F
T
Agglo Troyenne
0 - 2
Valenciennes
F
T
La Tour Saint-Clair
0 - 1
Gueugnon
F
T
Langon FC
0 - 1
US Colomiers
F
T
Tremery
0 - 1
ASC Biesheim
F
T
Douarnenez
0 - 4
Lorient
F
T
St Maur Lusitanos
0 - 2
CM Aubervilliers
F
T
Tournefeuille
1 - 5
Niort
A
E
T
Amneville
1 - 3
Schiltigheim
F
T
Feignies Aulnoye
1 - 3
AS Excelsior
F
T
Villefranche Beaujolais
1 - 2
Sochaux
F
T
CA Pontarlier
2 - 1
Mulhouse
F
T
Chamalieres
1 - 3
Auxerre
F
T
Entente SSG
7 - 1
AS Lossi
F
T
Feurs
1 - 2
Lyon la Duchere
F
T
Forbach
0 - 1
Nancy
F
T
Grandvillars FC
1 - 3
Morteau Montlebon
F
T
SC Hazebrouck
2 - 1
Quevilly
F
T
Tarentaise
2 - 0
4 Rivieres 70 FC
F
T
AF Vire
0 - 1
Chambly
F
T
Annecy FC
1 - 3
Grenoble
F
T
Aviron Bayonnais FC
0 - 2
Stade Bordelais
F
T
Epernay
0 - 2
Raon L Etape
F
T
Epinal
6 - 2
CS Le Moule
F
T
FC de la Valdaine
0 - 4
Fabregues
A
E
T
Montauban
340 - 0
La Brede
F
T
Moulins Yzeure
1 - 0
Clermont Foot
F
T
Romorantin
10 - 1
Diables Noirs de Combani
F
T
St Pontivyen
0 - 3
Laval
F
T
Stade Briochin
9 - 1
Le Geldar de Kourou
F
T
Vitre
5 - 1
La Saint Colomban Locmine
F
T
Balma
0 - 3
Les Herbiers
F
T
Caen PTT
0 - 1
Le Mans
F
T
Cambrai
0 - 1
Dunkerque
F
T
Concarneau
7 - 0
Golden Lion de Saint Joseph
F
T
US Ittenheim
0 - 2
FCSR Haguenau
F
T
Angouleme
2 - 0
Bressuire
A
E
T
Arras
3 - 2
Gallia CL
A
E
T
Avoine Chinon
2 - 3
Chateauroux
F
T
Canet Roussillon
3 - 0
Olympique Ales
F
T
Seyssinet Pariset
2 - 3
Bourg en Bresse Peronnas
A
E
T
Les Sables TVEC
1 - 2
Olympique Saumur
F
T
Ygossais
0 - 3
Paris FC
A
E
T
AS ET Matoury
320 - 0
Avranches
F
T
Etoile de Morne-a-l-Eau
1 - 4
ST Lo Manche
F
T
Tubize
1 - 2
Lierse
F
T
Westerlo
0 - 1
Union St.-Gilloise
F
T
Vitoria de Guimaraes
1 - 4
Oliveirense
F
T
Moreirense
2 - 1
Feirense
F
T
Airdrieonians
2 - 0
Stranraer
F
T
Albion Rovers
0 - 2
Alloa Athletic
F
T
Forfar Athletic
2 - 0
East Fife
F
T
Queen's Park
0 - 2
Arbroath
F
T
Berwick Rangers
1 - 1
Edinburgh City
F
T
Clyde
1 - 1
Stirling Albion
F
T
Cowdenbeath
1 - 3
Elgin City
F
T
Peterhead
2 - 3
Stenhousemuir
F
T
Montrose
1 - 1
Annan Athletic
F
T
Dundee United
1 - 2
Crusaders
F
T
Dumbarton
2 - 0
Raith Rovers
F
T
Inverness CT
1 - 0
Falkirk
F
T
Czech Republic U21
3 - 1
San Marino U21
F
T
Denmark U19
4 - 0
San Marino U19
F
T
Croatia U19
0 - 0
Latvia U19
F
T
Scotland U19
3 - 3
Armenia U19
F
T
Czech Republic U19
5 - 0
Luxembourg U19
F
T
Belgium U19
1 - 2
FYR Macedonia U19
F
T
Switzerland U19
5 - 1
Liechtenstein U19
F
T
Bulgaria U19
2 - 0
Faroe Islands U19
F
T
England U19
2 - 1
Iceland U19
F
T
Russia U19
1 - 2
Romania U19
F
T
Greece U19
5 - 0
Gibraltar U19
F
T
France U19
2 - 1
Bosnia and Herzegovina U19
F
T
Georgia U19
1 - 1
Andorra U19
F
T
Doxa Dramas
0 - 0
Trikala
F
T
Barry Town
2 - 0
Llandudno FC
F
T
Carmarthen
0 - 2
Newtown
F
T
Prestatyn Town FC
0 - 2
Cardiff Met University
F
T
Carrick Rangers
0 - 2
Warrenpoint Town
F
T
Cliftonville
5 - 0
Ballinamallard United
F
T
Dinamo St Petersburg II
2 - 1
Murom
F
T
Spartak Kostroma
0 - 0
Luki-Energiya
F
T
Veles Moscow
4 - 0
Kolomna
F
T
FC Dolgoprudny
4 - 0
Pskov 747
F
T
FC Ryazan
3 - 0
Kaluga
F
T
Dinamo Briansk
0 - 2
Strogino
F
T
Zenit Penza
2 - 5
Khimik Novomoskovsk
F
T
Ararat Moscow
1 - 0
Energomash Belgorod
F
T
Zorky Krasnogorsk
5 - 1
Sokol Saratov
C
a
n
c
Torpedo Moscow
v
Yunost Moscow
F
T
Olimpia Grudziadz
0 - 2
Odra Opole
F
T
Garbarnia
1 - 1
Wisla Pulawy
F
T
Gwardia Koszalin
0 - 2
GKS Jastrzebie
F
T
Rozwoj Katowice
1 - 2
Olimpia Elblag
F
T
Siarka Tarnobrzeg
2 - 0
Warta Poznan
F
T
ROW Rybnik 1964
1 - 1
Znicz Pruszkow
F
T
Olimpija Ljubljana
3 - 0
Maribor
F
T
Atletico Rafaela
1 - 1
Almagro
F
T
Independiente Rivadavia
0 - 0
Guillermo Brown
F
T
Aldosivi
2 - 2
Flandria
F
T
Quilmes
1 - 1
Nueva Chicago
F
T
Sarmiento
3 - 3
Santamarina
F
T
Tristan Suarez
0 - 1
Club Atletico Platense
F
T
Almirante Brown
0 - 1
CA Defensores de Belgrano
F
T
Colegiales
0 - 1
CA Fenix
F
T
CA Alvarado
4 - 0
Independiente de Neuquen
F
T
Club Cipolletti
1 - 1
Ferro Carril Oeste General Pico
F
T
Deportivo Madryn
2 - 1
Deportivo Roca
F
T
Sansinena BB
1 - 0
Club Rivadavia
F
T
Gimnasia y Tiro
0 - 0
Altos Hornos Zapla
F
T
Deportivo Mandiyu
2 - 1
Deportivo San Jorge Tucuman
F
T
Sportivo Patria
1 - 1
Juventud Antoniana
F
T
Club Petrolero
0 - 1
The Strongest
F
T
Universitario
2 - 0
Sport Boys Warnes

Chile – Cup

F
T
Universidad de Chile
1 - 3
Santiago Wanderers
Friday, 10 November 2017
F
T
Sportivo Trinidense
0 - 0
Deportivo Capiata
Saturday, 11 November 2017
F
T
Luqueno
0 - 2
Sol de America
F
T
Sanarate
1 - 1
CSD Comunicaciones
F
T
CD Marathon
5 - 0
Lobos UPNFM
F
T
Adelaide United
1 - 2
Newcastle Jets
F
T
Melbourne Victory
1 - 1
Brisbane Roar FC
F
T
DRB Tadjenanet
1 - 1
USM El Harrach
F
T
USM Blida
0 - 0
ES Setif
F
T
JS Kabylie
2 - 2
CR Belouizdad
F
T
MC Oran
2 - 0
Olympique de Medea
F
T
USM Alger
1 - 2
CS Constantine
F
T
JS Saoura
1 - 0
USM Bel Abbes