Live Football : 15 October 2017

Live football scores


 

19:04 (GMT+2)

22 October 2017

F
T
Brighton & Hove Albion
1 - 1
Everton
F
T
Southampton
2 - 2
Newcastle United
F
T
Derby County
2 - 0
Nottingham Forest
F
T
Shaw Lane AFC
2 - 1
Barrow
F
T
Fiorentina
2 - 1
Udinese
F
T
Bologna
2 - 1
SPAL 2013
F
T
Cagliari
2 - 3
Genoa
F
T
Crotone
2 - 2
Torino
F
T
Sampdoria
3 - 1
Atalanta
F
T
Sassuolo
0 - 0
ChievoVerona
F
T
Inter
3 - 2
AC Milan
F
T
Avellino
2 - 3
Salernitana
F
T
Arezzo
0 - 1
Olbia
F
T
Arzachena
0 - 0
Alessandria
F
T
Cuneo
0 - 4
Livorno
F
T
Prato
2 - 3
Monza
F
T
Giana Erminio
2 - 2
Carrarese
F
T
Pisa
0 - 0
US Gavorrano
F
T
Pistoiese
2 - 2
Lucchese
F
T
Bassano Virtus
1 - 1
Triestina
F
T
Fermana
0 - 0
Vicenza
F
T
Mestre
1 - 0
Reggiana
F
T
Ravenna
0 - 1
FeralpiSalo
F
T
Renate
1 - 1
Sambenedettese
F
T
Sudtirol
5 - 0
Santarcangelo
F
T
AlbinoLeffe
1 - 1
Pordenone Calcio
F
T
Gubbio
3 - 2
Alma Juventus Fano
F
T
Eibar
0 - 0
Deportivo La Coruna
F
T
Girona
1 - 2
Villarreal
F
T
Malaga
0 - 2
Leganes
F
T
Real Betis
3 - 6
Valencia
F
T
Reus
0 - 2
Rayo Vallecano
F
T
Albacete
2 - 1
Sevilla Atletico
F
T
Almeria
1 - 1
Valladolid
F
T
Cordoba
1 - 5
Gimnastic
F
T
Zaragoza
1 - 1
Osasuna
F
T
Rayo Majadahonda
2 - 0
Pontevedra
F
T
San Sebastian de los Reyes
3 - 2
Atletico Madrid B
F
T
Toledo
1 - 3
Rapido de Bouzas
F
T
Coruxo F.C.
1 - 0
Guijuelo
F
T
Ponferradina
2 - 3
Navalcarnero
F
T
RC Deportivo Fabril
3 - 0
CF Talavera de la Reina
F
T
Fuenlabrada
2 - 0
Celta Vigo B
F
T
Athletic Bilbao B
4 - 1
Pena Sport
F
T
CD Lealtad
1 - 0
Real Union
F
T
Barakaldo
2 - 1
Sporting Gijon B
F
T
SD Amorebieta
0 - 1
Mirandes
F
T
Tudelano
0 - 0
Logrones
F
T
Burgos CF
0 - 0
SD Gernika
F
T
Caudal Deportivo
0 - 2
Arenas Getxo
F
T
Villarreal B
3 - 2
SD Formentera
F
T
Atletico Baleares
0 - 0
Badalona
F
T
Ebro
0 - 2
Mallorca
F
T
Pena Dep. Santa Eulalia
2 - 2
Deportivo Aragon
F
T
UD Cornella
2 - 2
Valencia B
F
T
Alcoyano
1 - 1
Lleida Esportiu
F
T
Hercules
3 - 2
CF Peralada
F
T
Extremadura
1 - 1
Las Palmas B
F
T
Ecija
2 - 1
Melilla
F
T
Futbol Club Jumilla
1 - 1
Granada B
F
T
Betis Deportivo Balompie
0 - 0
Merida
F
T
Linense
0 - 0
UCAM Murcia
F
T
Real Murcia
3 - 0
Marbella FC
F
T
CD Badajoz
3 - 0
Cordoba B
F
T
Recreativo Huelva
1 - 1
CD El Ejido 2012
F
T
Cartagena
3 - 1
San Fernando CD
F
T
Lorca Deportiva
0 - 0
Villanovense
F
T
Bayer Leverkusen
2 - 2
Wolfsburg
F
T
Werder Bremen
0 - 2
Borussia Moenchengladbach
F
T
FC Heidenheim
3 - 5
Holstein Kiel
F
T
Greuther Fuerth
2 - 1
Erzgebirge Aue
F
T
Jahn Regensburg
0 - 2
Union Berlin
F
T
Augsburg II
3 - 2
1860 Muenchen
F
T
Altonaer FC 93
1 - 3
SV Drochtersen/Assel
F
T
Eintracht Norderstedt
0 - 0
FC Germania Egestorf-Langreder
F
T
TSV Havelse
0 - 4
St.Pauli II
F
T
FC Hansa Lueneburg
0 - 3
Hamburger SV II
F
T
Oldenburg
4 - 0
Eutin 08
F
T
FC Oberlausitz Neugersdorf
2 - 0
FSV Luckenwalde
F
T
BSG Chemie Leipzig
1 - 0
FC Viktoria 1889 Berlin
F
T
Budissa Bautzen
0 - 0
Lokomotive Leipzig
F
T
Energie Cottbus
4 - 0
Babelsberg
F
T
TSG Neustrelitz
0 - 1
FSV Union Fuerstenwalde
F
T
ZFC Meuselwitz
4 - 0
Berliner AK 07
F
T
Hessen Kassel
3 - 4
Mainz 05 II
F
T
VfB Stuttgart II
3 - 1
Waldhof Mannheim
F
T
Westfalia Rhynern
1 - 1
Borussia Moenchengladbach II
F
T
Bordeaux
1 - 1
Nantes
F
T
Montpellier
2 - 0
Nice
F
T
Strasbourg
3 - 3
Marseille
F
T
Heracles
1 - 1
Vitesse
F
T
FC Groningen
1 - 1
AZ Alkmaar
F
T
VVV-Venlo
2 - 5
PSV Eindhoven
F
T
Willem II
3 - 1
FC Twente
F
T
ADO Den Haag
1 - 2
Excelsior
F
T
De Graafschap
1 - 1
Go Ahead Eagles
F
T
Standard Liege
3 - 1
Kortrijk
F
T
Oostende
2 - 3
Club Brugge
F
T
Royal Antwerp
3 - 0
Zulte-Waregem
F
T
Westerlo
0 - 0
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Operario
2 - 4
Felgueiras 1932
A
E
T
AD Oliveirense
540 - 0
Torreense
F
T
Alta de Lisboa
0 - 2
Famalicao
A
E
T
Amarante FC
341 - 1
Sporting Ideal
F
T
Arouca
3 - 0
GD Coruchense
F
T
Canelas 2010
1 - 3
Moreirense
F
T
FC Cesarense
1 - 2
Caldas
F
T
Farense
1 - 0
Estoril
F
T
Fatima
0 - 3
Chaves
A
E
T
Gafanha
340 - 0
Freamunde
A
E
T
Leixoes
3 - 2
Tondela
A
E
T
Moura Atletico Clube
670 - 0
Portimonense
F
T
Nacional
4 - 2
Merelinense
A
E
T
Pinhalnovense
1 - 2
Vitoria de Setubal
F
T
Sanjoanense
0 - 4
Rio Ave
F
T
Uniao da Madeira
3 - 2
Oriental
F
T
Uniao de Leiria
2 - 0
Espinho
F
T
Vila Real
0 - 1
Aves
A
E
T
Vilafranquense
2 - 1
Casa Pia
F
T
Vilaverdense FC
1 - 0
Boavista
F
T
Vizela
3 - 1
Sintrense
F
T
Praiense
4 - 1
CD Alcains
F
T
Santa Clara
2 - 1
Belenenses
A
E
T
Academica
2 - 1
Pacos de Ferreira
F
T
AC Horsens
2 - 2
Hobro
F
T
AaB
1 - 0
FC Helsingoer
F
T
Broendby IF
4 - 1
Silkeborg
F
T
OB
1 - 0
FC Koebenhavn
F
T
Skive
0 - 2
FC Roskilde
F
T
Thisted
2 - 2
Brabrand
F
T
Vejle Boldklub
1 - 3
Esbjerg fB
F
T
Vendsyssel FF
2 - 0
HB Koege
F
T
Viborg
0 - 0
Fremad Amager
F
T
FK Haugesund
2 - 0
Sandefjord
F
T
Kristiansund BK
0 - 2
Viking
F
T
Lillestroem
1 - 0
Sogndal
F
T
Vaalerenga
5 - 1
Aalesund
F
T
Molde
1 - 0
Brann
F
T
Bodoe/Glimt
1 - 3
Levanger
F
T
Elverum
1 - 2
Kongsvinger
F
T
Floroe
1 - 1
Aasane
F
T
Tromsdalen
1 - 1
Stroemmen
F
T
Mjoendalen
3 - 1
Fredrikstad
F
T
Sandnes
2 - 2
Arendal Fotball
F
T
Ull/Kisa
7 - 1
Jerv
F
T
AIK
2 - 0
Joenkoepings Soedra
F
T
Elfsborg
2 - 1
GIF Sundsvall
F
T
Sirius
2 - 0
Djurgaarden
F
T
Aatvidaberg
3 - 2
GAIS
F
T
Falkenbergs FF
1 - 1
Trelleborgs FF
F
T
Ilves
1 - 0
KuPS
F
T
PS Kemi
3 - 3
SJK
F
T
RoPS
3 - 0
VPS
F
T
Sturm Graz
3 - 0
Austria Wien
F
T
Grasshopper
1 - 1
Luzern
F
T
Sion
1 - 2
St. Gallen
F
T
Thun
1 - 3
FC Zuerich
F
T
PAOK Thessaloniki FC
4 - 0
Lamia
F
T
Apollon Smirnis
0 - 0
AOK Kerkyra
F
T
Panetolikos
0 - 1
Levadiakos
F
T
Xanthi
1 - 1
AEK Athens
F
T
Kasimpasa
2 - 3
Sivasspor
F
T
Trabzonspor
1 - 6
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
F
T
Fenerbahce
3 - 1
Yeni Malatyaspor
F
T
Ankaragucu
2 - 0
Boluspor
F
T
Rizespor
1 - 1
Samsunspor
F
T
Altinordu
1 - 1
Adanaspor
F
T
Adana Demirspor
3 - 1
Eskisehirspor
F
T
Ermis Aradippou
2 - 1
Omonia Nicosia
F
T
Olympiakos Nicosia
0 - 3
Alki Oroklinis
F
T
AEL Limassol
0 - 1
Pafos FC
F
T
CS Fola Esch
6 - 3
FC Differdange 03
F
T
FC Progres Niedercorn
3 - 2
US Mondorf les Bains
F
T
FC Victoria Rosport
3 - 1
AS Jeunesse Esch
F
T
Racing FC Union Luxembourg
1 - 1
F91 Dudelange
F
T
US Hostert
2 - 2
Union Titus Petange
F
T
Una Strassen
2 - 1
Union Esch FC
F
T
Sparta Prague
0 - 1
Viktoria Plzen
F
T
Znojmo
1 - 1
SK Dynamo Ceske Budejovice
F
T
Sokolov
1 - 3
Olympia Prague
F
T
Zilina
2 - 0
Nitra
F
T
FC Ufa
1 - 0
Lokomotiv Moscow
F
T
FC Rostov
0 - 1
Rubin Kazan
F
T
Zenit St. Petersburg
0 - 1
Arsenal Tula
F
T
Dinamo St Petersburg II
0 - 0
Luki-Energiya
F
T
Spartak Kostroma
2 - 1
Pskov 747
F
T
Biolog Novokubansk
2 - 0
Kuban Krasnodar II
F
T
Anzhi Makhachkala II
0 - 0
SKA Rostov
F
T
Akademia Rostov
0 - 2
Legion Dynamo
F
T
Dinamo Stavropol
0 - 2
Chayka
C
a
n
c
FC Rotor Volgograd II
v
Angusht Nazran
F
T
Mashuk-KMV
0 - 0
FC Krasnodar II
F
T
Chernomorets Novorossiysk
5 - 0
Druzhba
F
T
Afips Afipsky
3 - 1
Spartak Nalchik
F
T
Armavir FC
4 - 0
Spartak Vladikavkaz
F
T
Zirka
0 - 0
Karpaty
F
T
Olimpik Donetsk
1 - 0
FC Olexandria
F
T
Chornomorets Odesa
2 - 1
Dynamo Kyiv
F
T
Zaglebie Lubin
3 - 2
Gornik Zabrze
F
T
Legia Warszawa
1 - 0
Lechia Gdansk
F
T
MKS Kluczbork
1 - 1
Gwardia Koszalin
F
T
Slaven
1 - 2
Inter Zapresic
F
T
Hajduk Split
2 - 1
Cibalia
F
T
Backa Backa Palanka
1 - 0
Borac Cacak
F
T
FK Radnik Surdulica
0 - 2
Partizan Beograd
F
T
Mladost Lucani
2 - 1
Napredak
F
T
Sepsi OSK
0 - 0
Astra Giurgiu
F
T
CFR Cluj
0 - 0
Botosani
F
T
Etar
0 - 1
Levski Sofia
F
T
PFC CSKA-Sofia
0 - 0
Pirin Blagoevgrad
F
T
Slavia Mozyr
1 - 2
FK Slutsk
F
T
FC Minsk
2 - 2
Naftan Novopolotsk
F
T
Dinamo Brest
3 - 0
Dnepr Mogilev
F
T
BATE Borisov
3 - 1
FK Vitebsk
F
T
FC Sfintul Gheorghe
1 - 0
Dinamo-Auto
F
T
FC Sheriff
3 - 1
CS Petrocub
F
T
GOSK Gabela
2 - 2
FK Mladost Doboj Kakanj
F
T
Celik Zenica
0 - 3
Zeljeznicar
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0 - 0
Bnei Sakhnin
F
T
Maccabi Tel Aviv
2 - 0
Bnei Yehuda Tel Aviv
Saturday, 14 October 2017
F
T
Velez Sarsfield
1 - 0
Newells Old Boys
Sunday, 15 October 2017
F
T
Racing Club
1 - 0
Tigre
F
T
Chacarita Juniors
1 - 2
Independiente
F
T
Godoy Cruz
3 - 0
Gimnasia LP
F
T
Belgrano
0 - 0
Talleres
F
T
River Plate
2 - 2
Atletico Tucuman
Saturday, 14 October 2017
F
T
Deportivo Riestra
0 - 1
Quilmes
F
T
Instituto
1 - 1
Aldosivi
Sunday, 15 October 2017
F
T
Santamarina
1 - 0
Atletico Rafaela
F
T
Nueva Chicago
1 - 1
Deportivo Moron
F
T
Flandria
0 - 0
Brown de Adrogue
F
T
Juventud Unida Gualeguaychu
1 - 0
Independiente Rivadavia
F
T
Gimnasia Jujuy
0 - 1
Villa Dalmine
F
T
Sportivo Estudiantes
2 - 0
Boca Unidos
F
T
Almagro
2 - 0
All Boys
F
T
Deportivo Espanol
0 - 1
Tristan Suarez
F
T
San Telmo
1 - 0
CA Defensores de Belgrano
F
T
Deportivo Roca
2 - 3
Ferro Carril Oeste General Pico
F
T
CA Alvarado
2 - 1
Club Cipolletti
Saturday, 14 October 2017
F
T
Union Villa Krause
0 - 0
Union Aconquija
Sunday, 15 October 2017
F
T
San Lorenzo de Alem
2 - 1
Estudiantes de Rio Cuarto
F
T
Sportivo Las Parejas
2 - 0
Atletico Parana
F
T
Douglas Haig
3 - 1
Union de Sunchales
F
T
Central Cordoba de Santiago
4 - 1
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
F
T
Crucero del Norte
2 - 3
Sarmiento de Resistencia
F
T
Juventud Antoniana
1 - 1
Gimnasia y Tiro
F
T
Vasco da Gama
1 - 0
Botafogo RJ
F
T
Sao Paulo
2 - 1
Atletico PR
F
T
Atletico GO
1 - 3
Palmeiras
F
T
Chapecoense AF
0 - 1
Flamengo
F
T
Fluminense
1 - 0
Avai FC
F
T
Sport Recife
1 - 1
Atletico MG
F
T
Bahia
2 - 0
Corinthians
F
T
Coritiba
0 - 1
Gremio
F
T
Nautico
2 - 0
Guarani
F
T
Oeste FC
0 - 1
Ceara
F
T
Blooming
1 - 0
Club Petrolero
F
T
Real Potosi
2 - 0
Guabira
F
T
Universitario
1 - 2
Bolivar
F
T
Jorge Wilstermann
1 - 2
The Strongest
Saturday, 14 October 2017
F
T
Antofagasta
0 - 2
Universidad de Chile
Sunday, 15 October 2017
F
T
Universidad Catolica
2 - 0
Deportes Iquique
F
T
Colo Colo
2 - 0
Santiago Wanderers
F
T
Universidad de Concepcion
1 - 0
Huachipato
F
T
Patriotas
2 - 2
CD Jaguares
P
o
s
t
Bucaramanga
v
Rionegro Aguilas
F
T
CSD Macara
1 - 1
LDU de Quito
F
T
Clan Juvenil
1 - 2
Emelec
Saturday, 14 October 2017
F
T
Independiente CG
0 - 1
Guarani
Sunday, 15 October 2017
F
T
Olimpia
2 - 0
Nacional
F
T
Sol de America
1 - 1
General Diaz
F
T
Sport Rosario
3 - 0
Ayacucho FC
F
T
Academia Cantolao
1 - 1
Alianza Lima
F
T
Alianza Atletico
3 - 2
Comerciantes Unidos
F
T
Universitario de Deportes
2 - 1
Universidad San Martin
Saturday, 14 October 2017
F
T
Rampla Juniors
1 - 4
Club Atletico Penarol
Sunday, 15 October 2017
F
T
Boston River
1 - 0
Cerro
F
T
Juventud de las Piedras
2 - 1
Danubio
F
T
Montevideo Wanderers
2 - 1
Liverpool FC
F
T
Nacional
1 - 2
El Tanque Sisley
F
T
Sud America
2 - 2
Plaza Colonia
F
T
Cruz Azul
1 - 3
CF America
F
T
Monterrey
2 - 0
Pachuca
F
T
Leon
1 - 0
Tigres
F
T
Necaxa
0 - 0
Pumas
F
T
CD Guadalajara
1 - 2
Monarcas Morelia
F
T
Chicago Fire
3 - 2
Philadelphia Union
F
T
New England Rev.
2 - 1
New York City FC
F
T
New York Red Bulls
0 - 0
Atlanta United
F
T
Orlando City
0 - 1
Columbus Crew
F
T
Toronto FC
1 - 0
Montreal Impact
F
T
New York Cosmos
0 - 0
FC Edmonton
F
T
San Francisco Deltas
3 - 0
Puerto Rico FC
F
T
Rochester Rhinos
2 - 1
New York Red Bulls II
F
T
Charlotte Independence
0 - 1
Charleston Battery
F
T
Pittsburgh Riverhounds
1 - 1
Ottawa Fury
F
T
Louisville City FC
3 - 1
Richmond Kickers
F
T
Toronto FC II
3 - 4
FC Cincinnati
F
T
Tulsa Roughnecks FC
2 - 4
Colorado Springs Switchbacks FC
F
T
San Antonio FC
3 - 1
Rio Grande Valley FC
F
T
Real Monarchs SLC
2 - 1
LA Galaxy II
F
T
Reno 1868 FC
2 - 2
Sacramento Republic FC
F
T
Phoenix Rising FC
4 - 1
Portland Timbers II
F
T
Bethlehem Steel FC
1 - 1
Saint Louis FC
Saturday, 14 October 2017
F
T
North Carolina Courage
0 - 1
Portland Thorns
F
T
LD Alajuelense
1 - 3
Deportiva Carmelita
F
T
C.S. Cartagines
3 - 4
Deportivo Saprissa
F
T
Grecia
0 - 3
Municipal Perez Zeledon
F
T
Guadalupe FC
0 - 4
Santos de Guapiles
F
T
Limon
1 - 1
Club Sport Herediano
F
T
AD Municipal Liberia
2 - 3
Universidad de Costa Rica
F
T
CD Chalatenango
1 - 1
CD Sonsonate
F
T
CD FAS
2 - 1
CD Audaz
F
T
Firpo
1 - 1
CD Aguila
F
T
Pasaquina
1 - 1
Municipal Limeno
F
T
CD Dragon
0 - 0
Isidro Metapan
F
T
Santa Tecla FC
1 - 1
Alianza FC
F
T
CSD Municipal
0 - 0
CSD Comunicaciones
F
T
Siquinala
4 - 0
Deportivo Marquense
F
T
CD Suchitepequez
1 - 0
Sanarate
F
T
Club Xelaju
1 - 0
Antigua Guatemala
F
T
Deportivo Malacateco
5 - 0
Coban Imperial
F
T
Guastatoya
2 - 1
Deportivo Petapa
F
T
Real Espana
2 - 3
Lobos UPNFM
F
T
Platense FC
0 - 3
CD Marathon
F
T
Ventforet Kofu
1 - 1
FC Tokyo
F
T
Sagan Tosu
1 - 2
Cerezo Osaka
F
T
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Renofa Yamaguchi
F
T
Nagoya Grampus Eight
3 - 2
Shonan Bellmare
F
T
Ehime FC
2 - 1
Kamatamare Sanuki
F
T
Machida Zelvia
1 - 1
Zweigen Kanazawa
F
T
Thespakusatsu Gunma
1 - 2
Tokyo Verdy
F
T
Geylang International FC
2 - 3
Tampines Rovers FC
F
T
Hougang United FC
0 - 2
Home United FC
F
T
Guangzhou R&F F.C.
3 - 2
Henan Jianye
F
T
Shanghai Shenhua
1 - 2
Tianjin Teda
F
T
Jeonbuk FC
0 - 0
FC Seoul
F
T
Jeonnam Dragons
2 - 4
Gwangju FC
F
T
Suwon Bluewings
2 - 0
Ulsan Hyundai
F
T
Ansan Greeners
0 - 1
Asan Mugunghwa
F
T
Daejeon Citizen
0 - 1
Bucheon FC 1995
F
T
Can Tho
2 - 3
QNK Quang Nam
F
T
Da Nang
2 - 0
Dong Tam Long An
F
T
FLC Thanh Hoa
3 - 3
Ha Noi TT
F
T
Saigon FC
0 - 0
Khanh Hoa Nha Trang
F
T
Shabail
0 - 4
FK Neftchi
F
T
Saburtalo
6 - 3
Kolkheti-1913 Poti
F
T
Dinamo Tbilisi
3 - 1
Lokomotivi Tbilisi
F
T
Persela Lamongan
2 - 0
Semen Padang
F
T
Barito Putera
1 - 0
Bhayangkara FC
F
T
PSM Makassar
2 - 1
Persib Bandung
F
T
FC Astana
2 - 1
Irtysh Pavlodar
F
T
Okzhetpes Kokshetau
2 - 1
Taraz
F
T
Shakhter Karagandy
2 - 1
Kaisar Kyzylorda
F
T
Al Nassr FC
2 - 1
Al-Taawon
F
T
Newcastle Jets
2 - 2
Perth Glory
F
T
Sydney FC
3 - 2
Wellington Phoenix
F
T
Kakamega Homeboyz
1 - 2
Nakumatt
F
T
SoNy Sugar
2 - 2
Nzoia Sugar FC
F
T
Tusker FC
4 - 0
Muhoroni Youth FC
F
T
Western Stima
1 - 1
Thika United
F
T
Ben Guerdane
1 - 2
Stade Tunisien
F
T
Stade Gabesien
1 - 1
AS Gabes
P
o
s
t
CS Sfaxien
v
Etoile Metlaoui
P
o
s
t
Club Africain
v
Stade Gabesien
P
o
s
t
Etoile du Sahel
v
Esperance