Live Football : 24 September 2017

Live football scores


 

19:11 (GMT+2)

22 October 2017

F
T
Brighton & Hove Albion
1 - 0
Newcastle United
F
T
Sheffield Wednesday
2 - 4
Sheffield United
F
T
FC United of Manchester
3 - 1
Tamworth
F
T
Sampdoria
2 - 0
AC Milan
F
T
Cagliari
0 - 2
ChievoVerona
F
T
Crotone
2 - 0
Benevento
F
T
Hellas Verona
0 - 3
Lazio
F
T
Inter
1 - 0
Genoa
F
T
Sassuolo
0 - 1
Bologna
F
T
Fiorentina
1 - 1
Atalanta
F
T
Cesena
0 - 2
Ascoli Picchio FC 1898
F
T
Cuneo
0 - 1
Pisa
F
T
Monza
4 - 0
Carrarese
F
T
Olbia
2 - 0
Pontedera
F
T
Piacenza
2 - 1
Arzachena
F
T
Robur Siena
0 - 0
Alessandria
F
T
Viterbese
2 - 3
Giana Erminio
F
T
Livorno
2 - 0
Pistoiese
F
T
Prato
1 - 0
US Gavorrano
F
T
AlbinoLeffe
2 - 1
Gubbio
F
T
Mestre
2 - 1
Triestina
F
T
Pordenone Calcio
4 - 2
Teramo
F
T
Sudtirol
1 - 2
Bassano Virtus
F
T
Vicenza
1 - 1
FeralpiSalo
F
T
Sambenedettese
0 - 1
Calcio Padova
F
T
Renate
1 - 0
Reggiana
F
T
Santarcangelo
1 - 5
Fermana
F
T
Espanyol
4 - 1
Deportivo La Coruna
F
T
Getafe
4 - 0
Villarreal
F
T
Eibar
0 - 4
Celta Vigo
F
T
Las Palmas
0 - 2
Leganes
F
T
Real Sociedad
2 - 3
Valencia
F
T
Huesca
1 - 0
Valladolid
F
T
Rayo Vallecano
3 - 1
Leonesa
F
T
Albacete
2 - 1
Real Oviedo
F
T
Cadiz
0 - 0
Numancia
F
T
Zaragoza
1 - 1
Gimnastic
F
T
AD Union Adarve
2 - 1
Toledo
F
T
Atletico Madrid B
3 - 0
Cerceda
F
T
Navalcarnero
2 - 1
Real Madrid Castilla
F
T
Pontevedra
3 - 0
San Sebastian de los Reyes
F
T
RC Deportivo Fabril
3 - 1
Coruxo F.C.
F
T
Guijuelo
0 - 1
Racing de Ferrol
F
T
Ponferradina
1 - 1
Valladolid B
F
T
CF Talavera de la Reina
0 - 3
Rayo Majadahonda
F
T
Gimnastica Segoviana
1 - 2
Fuenlabrada
F
T
Osasuna B
2 - 1
SD Leioa
F
T
Sporting Gijon B
3 - 1
Izarra
F
T
Real Union
3 - 1
SD Amorebieta
F
T
SD Gernika
2 - 2
CD Vitoria
F
T
Tudelano
0 - 0
CD Lealtad
F
T
Mirandes
1 - 1
Athletic Bilbao B
F
T
Racing Santander
2 - 0
Pena Sport
F
T
Logrones
1 - 2
Caudal Deportivo
F
T
Ebro
1 - 0
Hercules
F
T
Elche
3 - 3
Atletico Baleares
F
T
Mallorca
4 - 0
Llagostera
F
T
SD Formentera
0 - 0
Alcoyano
F
T
UE Olot
1 - 1
Pena Dep. Santa Eulalia
F
T
Villarreal B
2 - 0
UD Cornella
F
T
Sabadell
2 - 2
CF Peralada
F
T
Lleida Esportiu
0 - 1
Atletico Saguntino
F
T
Badalona
5 - 2
Deportivo Aragon
F
T
Cordoba B
2 - 2
Futbol Club Jumilla
F
T
Marbella FC
2 - 1
Las Palmas B
F
T
Melilla
4 - 0
Betis Deportivo Balompie
F
T
UCAM Murcia
1 - 1
CD Badajoz
F
T
Merida
2 - 1
Cartagena
F
T
Villanovense
1 - 1
Real Murcia
F
T
CD El Ejido 2012
5 - 1
Lorca Deportiva
F
T
Ecija
1 - 1
Extremadura
F
T
Recreativo Huelva
1 - 1
Linense
F
T
San Fernando CD
2 - 2
Granada B
F
T
Hannover 96
0 - 0
FC Cologne
F
T
Bayer Leverkusen
3 - 0
Hamburger SV
F
T
Bochum
2 - 0
Ingolstadt
F
T
Darmstadt
3 - 3
Dynamo Dresden
F
T
Greuther Fuerth
1 - 3
Nuernberg
F
T
Aalen
0 - 1
Magdeburg
F
T
Karlsruher SC
2 - 0
RW Erfurt
F
T
Eintracht Norderstedt
1 - 1
Eintracht Braunschweig II
F
T
FC Germania Egestorf-Langreder
0 - 1
Altonaer FC 93
F
T
SSV Jeddeloh
2 - 0
Oldenburg
F
T
FSV Union Fuerstenwalde
4 - 1
FC Viktoria 1889 Berlin
F
T
Germania Halberstadt
2 - 2
VfB Auerbach
F
T
ZFC Meuselwitz
4 - 1
BSG Chemie Leipzig
F
T
Hoffenheim II
3 - 2
Stuttgarter Kickers
F
T
VfB Stuttgart II
0 - 3
Wormatia Worms
F
T
Alemannia Aachen
4 - 1
Wuppertal
F
T
Saint-Etienne
2 - 2
Rennes
F
T
Strasbourg
1 - 2
Nantes
F
T
Marseille
2 - 0
Toulouse
F
T
FC Utrecht
1 - 7
PSV Eindhoven
F
T
Ajax
1 - 2
Vitesse
F
T
FC Groningen
1 - 0
FC Twente
F
T
VVV-Venlo
1 - 1
PEC Zwolle
F
T
AZ Alkmaar
0 - 2
Excelsior
F
T
Gent
0 - 1
Zulte-Waregem
F
T
Sporting Charleroi
1 - 2
Club Brugge
F
T
Standard Liege
2 - 1
Lokeren
F
T
Oud-Heverlee
1 - 1
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Westerlo
4 - 0
Roeselare
F
T
Feirense
1 - 4
Belenenses
F
T
Vitoria de Guimaraes
2 - 1
Maritimo
F
T
Tondela
1 - 2
Braga
F
T
Aves
0 - 0
Rio Ave
F
T
Motherwell
0 - 1
Aberdeen
F
T
BSC Glasgow
1 - 0
Dalbeattie Star
F
T
St. Mirren
3 - 1
Queen of South
F
T
AaB
3 - 1
Lyngby
F
T
OB
3 - 1
Randers FC
F
T
Hobro
1 - 2
Broendby IF
F
T
Esbjerg fB
1 - 1
HB Koege
F
T
Fredericia
5 - 1
Brabrand
F
T
Fremad Amager
1 - 0
Skive
F
T
Thisted
1 - 1
Vejle Boldklub
F
T
Vendsyssel FF
4 - 2
Nykoebing FC
F
T
Viborg
4 - 3
FC Roskilde
F
T
Naestved
1 - 2
Hvidovre
F
T
Aalesund
0 - 1
Sogndal
F
T
Kristiansund BK
1 - 0
Stabaek
F
T
Lillestroem
0 - 3
Rosenborg
F
T
Molde
3 - 1
Sandefjord
F
T
Stroemsgodset
2 - 1
Tromsoe
F
T
Vaalerenga
2 - 1
Brann
F
T
Elverum
5 - 0
Arendal Fotball
F
T
Floroe
1 - 1
Ranheim
F
T
Start
1 - 1
Levanger
F
T
Tromsdalen
1 - 4
Jerv
F
T
Kongsvinger
3 - 2
Fredrikstad
F
T
Mjoendalen
3 - 0
Aasane
F
T
Sandnes
2 - 0
Stroemmen
F
T
Kalmar FF
2 - 1
Oestersunds FK
F
T
Djurgaarden
1 - 1
Hammarby
F
T
Haecken
1 - 6
AIK
F
T
Joenkoepings Soedra
2 - 2
GIF Sundsvall
F
T
Norrby
0 - 2
Oesters IF
F
T
Syrianska
1 - 2
Gefle
F
T
Helsingborg
0 - 0
Falkenbergs FF
F
T
PS Kemi
1 - 1
VPS
F
T
FC Lahti
1 - 1
RoPS
F
T
KuPS
3 - 2
HIFK
F
T
EIF
1 - 0
IF Gnistan
F
T
Salzburg
0 - 0
Austria Wien
F
T
Lugano
0 - 3
Grasshopper
F
T
Sion
0 - 1
Young Boys
F
T
St. Gallen
3 - 0
Thun
F
T
FC Vaduz
1 - 0
Chiasso
F
T
Servette
5 - 1
Wohlen
F
T
Winterthur
0 - 1
Xamax
F
T
PAOK Thessaloniki FC
1 - 0
PAS Giannina
F
T
AOK Kerkyra
1 - 1
Levadiakos
F
T
Panionios
4 - 1
AE Larissa
F
T
AEK Athens
3 - 2
Olympiacos
F
T
Karabukspor
2 - 4
Yeni Malatyaspor
F
T
Sivasspor
2 - 3
Goztepe
F
T
Kasimpasa
1 - 1
Kayserispor
F
T
Bursaspor
1 - 2
Galatasaray
F
T
Erzurum BB
0 - 2
Boluspor
F
T
Giresunspor
0 - 0
Elazigspor
F
T
Ankaragucu
1 - 0
Samsunspor
F
T
Gazisehir Gaziantep FK
2 - 2
Eskisehirspor
F
T
Ermis Aradippou
2 - 0
Ethnikos Achnas
F
T
Olympiakos Nicosia
0 - 0
Pafos FC
F
T
Breidablik
3 - 2
IBV Vestmannaeyjar
F
T
Fjoelnir
2 - 2
KR Reykjavik
F
T
KA Akureyri
2 - 1
Grindavik
F
T
Stjarnan
1 - 2
Valur
F
T
Vikingur Olafsvik
1 - 1
FH Hafnarfjordur
F
T
Vikingur Reykjavik
0 - 0
IA Akranes
F
T
Karvina
2 - 1
FC Zbrojovka Brno
F
T
Vysocina Jihlava
2 - 1
Banik Ostrava
F
T
Sparta Prague
3 - 0
Teplice
F
T
Sokolov
0 - 1
SK Dynamo Ceske Budejovice
F
T
Znojmo
2 - 1
FK MAS Taborsko
F
T
Tatran Presov
0 - 7
Trencin
F
T
Zemplin Michalovce
1 - 2
DAC 1904 Dunajska Streda
F
T
Zilina
3 - 2
Slovan Bratislava
F
T
Ural
3 - 1
Tosno
F
T
FC Rostov
0 - 1
Lokomotiv Moscow
F
T
FC Ufa
1 - 0
Arsenal Tula
F
T
FC Krasnodar
0 - 2
Zenit St. Petersburg
F
T
Luch Energiya Vladivostok
0 - 0
Fakel
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
1 - 0
Krylya Sovetov Samara
F
T
Sibir Novosibirsk
1 - 1
Dinamo St Petersburg
F
T
FC Rotor Volgograd
2 - 1
Kuban Krasnodar
F
T
FC Orenburg
1 - 0
Shinnik Yaroslavl
F
T
FC Tambov
3 - 1
FC Volgar
F
T
Tyumen
4 - 0
Avangard Kursk
F
T
Spartak Moscow II
0 - 1
Khimki
F
T
Zenit St. Petersburg II
2 - 1
Olimpiec Nizhny
F
T
Baltika
2 - 1
Tom Tomsk
F
T
Metalurg Lypetsk
2 - 1
FC Rotor Volgograd II
F
T
FC Chelyabinsk
1 - 3
NoSta
C
a
n
c
Dinamo Kirov
v
KamAZ
C
a
n
c
Mordovya
v
Akademiya Togliati
F
T
Lada Togliati
0 - 2
Zenit Izhevsk
F
T
Mordovya
1 - 0
Krylya Sovetov Samara II
F
T
Volga Ulyanovsk
1 - 0
Anzhi-Junior Zelenodolsk
F
T
Armavir FC
5 - 0
Dinamo Stavropol
F
T
Stal Kamianske
1 - 1
Olimpik Donetsk
F
T
Mariupol
1 - 1
FC Olexandria
F
T
Karpaty
1 - 1
Chornomorets Odesa
F
T
Vorskla
1 - 1
Zorya
F
T
Zaglebie Lubin
1 - 0
Sandecja Nowy Sacz
F
T
Jagiellonia Bialystok
1 - 0
Legia Warszawa
F
T
Pogon Siedlce
1 - 3
Ruch Chorzow
F
T
Gwardia Koszalin
1 - 1
KS Legionovia Legionowo
F
T
NK Istra 1961
0 - 0
Dinamo Zagreb
F
T
Hajduk Split
2 - 2
NK Lokomotiva
F
T
FK Zemun
1 - 1
FK Spartak Subotica
F
T
FK Crvena Zvezda
2 - 0
Vojvodina
F
T
Cukaricki
2 - 0
Borac Cacak
F
T
FK Radnik Surdulica
3 - 1
Backa Backa Palanka
F
T
Mladost Lucani
1 - 3
Vozdovac
F
T
Napredak
3 - 1
Macva Sabac
F
T
Rad Beograd
2 - 4
Partizan Beograd
F
T
Radnicki Nis
1 - 0
Javor
F
T
Domzale
0 - 1
Rudar Velenje
F
T
Juventus Bucuresti
1 - 1
Gaz Metan Medias
F
T
CSMS Iasi
1 - 1
ACS Poli Timisoara
F
T
FC FCSB
1 - 0
Dinamo Bucuresti
F
T
Botev Plovdiv
3 - 0
Lokomotiv Plovdiv
F
T
Septemvri Sofia
1 - 4
Ludogorets Razgrad
F
T
Slavia Mozyr
3 - 1
Krumkachy Minsk
F
T
FC Minsk
0 - 0
FK Vitebsk
F
T
FK Gorodeya
2 - 0
Naftan Novopolotsk
F
T
Neman Grodno
0 - 1
Torpedo Zhodino
F
T
FK Spartaks
3 - 1
FS Metta/LU
F
T
Ventspils
0 - 2
Riga FC
F
T
Stumbras Kaunas
1 - 0
Zalgiris Vilnius
F
T
FC Milsami Orhei
1 - 0
FC Zaria
F
T
Speranta
2 - 0
FC Spicul Chiscareni
F
T
FK Krupa
2 - 0
Borac Banja Luka
F
T
Siroki Brijeg
1 - 0
Vitez
F
T
FK Sileks
1 - 0
Pobeda
F
T
FK Skopje
1 - 2
KF Shkendija
F
T
Pelister
0 - 1
FK Vardar Skopje
F
T
Rabotnicki
1 - 2
FC Academy Pandev
F
T
Maccabi Petach Tikva
1 - 0
Bnei Sakhnin
F
T
Maccabi Tel Aviv
0 - 0
Maccabi Haifa
Saturday, 23 September 2017
F
T
Velez Sarsfield
0 - 4
Boca Juniors
Sunday, 24 September 2017
F
T
Godoy Cruz
1 - 0
Independiente
F
T
Colon
3 - 1
Defensa y Justicia
F
T
Olimpo
0 - 1
Gimnasia LP
F
T
Rosario Central
0 - 4
Banfield
F
T
River Plate
1 - 1
Argentinos Juniors
Saturday, 23 September 2017
F
T
Quilmes
1 - 0
Villa Dalmine
Sunday, 24 September 2017
F
T
Flandria
0 - 1
Agropecuario
F
T
All Boys
1 - 0
Santamarina
F
T
Boca Unidos
0 - 2
Gimnasia Jujuy
F
T
Guillermo Brown
3 - 0
Juventud Unida Gualeguaychu
F
T
Club Atletico Mitre
1 - 0
Sportivo Estudiantes
F
T
Almirante Brown
0 - 2
Deportivo Espanol
F
T
Club Atletico Estudiantes
1 - 1
Colegiales
F
T
Deportivo Roca
1 - 0
Deportivo Madryn
F
T
Club Rivadavia
2 - 2
Sansinena BB
F
T
Ferro Carril Oeste General Pico
2 - 1
Club Cipolletti
F
T
Independiente de Neuquen
2 - 1
CA Alvarado
F
T
Desamparados
1 - 0
Union Aconquija
F
T
Gutierrez SC
0 - 1
San Lorenzo de Alem
F
T
Gimnasia Mendoza
2 - 0
Deportivo Maipu
F
T
Huracan Las Heras
0 - 1
Estudiantes de Rio Cuarto
F
T
Union Villa Krause
1 - 2
Juventud Unida Universitario
F
T
Sportivo Las Parejas
1 - 3
Central Cordoba de Santiago
F
T
Atletico Parana
0 - 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
F
T
Defensores de Pronunciamiento
5 - 2
Sportivo Belgrano
F
T
Douglas Haig
2 - 1
CD Libertad
F
T
Union de Sunchales
0 - 2
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
F
T
Altos Hornos Zapla
1 - 1
Gimnasia y Tiro
F
T
Juventud Antoniana
1 - 0
Sportivo Patria
F
T
Sarmiento de Resistencia
3 - 1
Guarani Antonio Franco
F
T
Crucero del Norte
2 - 0
CA Chaco For Ever
F
T
Flamengo
1 - 1
Avai FC
F
T
Santos FC
1 - 0
Atletico PR
F
T
Sao Paulo
1 - 1
Corinthians
F
T
Atletico GO
1 - 2
Cruzeiro
F
T
Chapecoense AF
1 - 0
Ponte Preta
F
T
Coritiba
2 - 3
Botafogo RJ
F
T
Fluminense
0 - 1
Palmeiras
F
T
Ceara
2 - 1
Brasil de Pelotas
Saturday, 23 September 2017
F
T
Nacional Potosi
2 - 3
Universitario
Sunday, 24 September 2017
F
T
The Strongest
1 - 2
Bolivar
F
T
San Jose
3 - 0
Real Potosi
Saturday, 23 September 2017
F
T
Universidad de Chile
2 - 2
Everton CD
Sunday, 24 September 2017
F
T
Universidad de Concepcion
0 - 1
Curico Unido
F
T
O'Higgins
2 - 1
Palestino
F
T
Deportes Temuco
1 - 0
Universidad Catolica
F
T
Santiago Wanderers
1 - 3
Audax Italiano
Saturday, 23 September 2017
F
T
Independiente Medellin
1 - 2
Rionegro Aguilas
Sunday, 24 September 2017
F
T
Bucaramanga
2 - 1
Santa Fe
P
o
s
t
Patriotas
v
Atletico Junior
F
T
Once Caldas
0 - 0
America de Cali
P
o
s
t
Atletico Huila
v
Alianza Petrolera
F
T
Guayaquil City
0 - 3
CSD Macara
F
T
Deportivo Cuenca
0 - 2
Emelec
F
T
El Nacional
6 - 0
Fuerza Amarilla SC
F
T
Libertad
2 - 1
Olimpia
F
T
Deportivo Capiata
3 - 0
Sol de America
P
o
s
t
Deportivo Municipal
v
Universitario de Deportes
F
T
Sport Huancayo
1 - 1
Union Comercio
F
T
Real Garcilaso
2 - 1
Sport Rosario
F
T
Alianza Lima
2 - 1
Sporting Cristal
Saturday, 23 September 2017
F
T
Carabobo FC
1 - 0
Zulia
Sunday, 24 September 2017
F
T
Atletico Socopo
2 - 1
Caracas
F
T
Deportivo Anzoategui
1 - 1
Mineros De Guayana
F
T
Portuguesa FC
0 - 0
Metropolitanos FC
F
T
Atletico Venezuela
1 - 1
Zamora FC
F
T
Deportivo La Guaira
0 - 0
Monagas SC
Saturday, 23 September 2017
F
T
New England Rev.
2 - 1
Toronto FC
Sunday, 24 September 2017
F
T
DC United
4 - 0
San Jose Earthquakes
F
T
Philadelphia Union
3 - 1
Chicago Fire
F
T
Columbus Crew
3 - 2
New York Red Bulls
F
T
Minnesota United
4 - 1
FC Dallas
F
T
Real Salt Lake
2 - 0
Seattle Sounders FC
F
T
Vancouver Whitecaps
2 - 1
Colorado Rapids
F
T
Sporting Kansas City
2 - 1
LA Galaxy
F
T
Atlanta United
2 - 0
Montreal Impact
F
T
New York Cosmos
0 - 2
North Carolina FC
F
T
San Francisco Deltas
2 - 1
FC Edmonton
F
T
Jacksonville Armada FC
0 - 3
Miami FC
F
T
Richmond Kickers
1 - 0
Rochester Rhinos
F
T
Orlando City B
2 - 1
Charleston Battery
F
T
Tampa Bay Rowdies
1 - 0
Charlotte Independence
F
T
Colorado Springs Switchbacks FC
1 - 3
Swope Park Rangers
F
T
Tulsa Roughnecks FC
1 - 0
LA Galaxy II
F
T
Saint Louis FC
2 - 2
FC Cincinnati
F
T
San Antonio FC
0 - 1
Rio Grande Valley FC
F
T
Reno 1868 FC
6 - 1
Portland Timbers II
F
T
Sacramento Republic FC
1 - 3
OKC Energy FC
F
T
Ottawa Fury
1 - 1
Louisville City FC
F
T
Bethlehem Steel FC
3 - 2
Pittsburgh Riverhounds
F
T
Washington Spirit
0 - 3
Boston Breakers
F
T
Houston Dash
2 - 3
Chicago Red Stars
F
T
Club Sport Herediano
2 - 0
Deportiva Carmelita
F
T
Grecia
0 - 0
C.S. Cartagines
F
T
Santos de Guapiles
3 - 2
Deportivo Saprissa
F
T
Universidad de Costa Rica
2 - 1
Guadalupe FC
F
T
Limon
1 - 1
LD Alajuelense
F
T
AD Municipal Liberia
2 - 2
Municipal Perez Zeledon
Saturday, 23 September 2017
F
T
Pasaquina
3 - 3
Santa Tecla FC
Sunday, 24 September 2017
F
T
CD Chalatenango
0 - 0
CD Audaz
F
T
CD Sonsonate
2 - 0
Municipal Limeno
F
T
CD Aguila
1 - 3
Alianza FC
F
T
CD FAS
1 - 1
CD Dragon
F
T
Firpo
2 - 2
Isidro Metapan
F
T
CSD Comunicaciones
5 - 1
Deportivo Marquense
F
T
Sanarate
1 - 0
Guastatoya
F
T
CD Suchitepequez
1 - 1
CSD Municipal
F
T
Club Xelaju
4 - 0
Siquinala
F
T
Coban Imperial
2 - 2
Deportivo Petapa
F
T
Lobos UPNFM
0 - 1
CD Marathon
F
T
Real Espana
3 - 2
Honduras Progreso
F
T
CD Vida
1 - 1
Juticalpa
F
T
Platense FC
4 - 3
CD Motagua
F
T
Mito Hollyhock
4 - 0
Thespakusatsu Gunma
F
T
FC Gifu
1 - 2
Avispa Fukuoka
F
T
Matsumoto Yamaga
2 - 3
Renofa Yamaguchi
F
T
Montedio Yamagata
0 - 1
Roasso Kumamoto
F
T
Zweigen Kanazawa
1 - 1
Oita Trinita
F
T
Ehime FC
2 - 3
Yokohama FC
F
T
Nagoya Grampus Eight
4 - 1
Tokyo Verdy
F
T
V-Varen Nagasaki
2 - 1
JEF United Chiba
F
T
Changchun Yatai
0 - 0
Hebei CFFC
F
T
Henan Jianye
2 - 1
Shandong Luneng
F
T
FC Seoul
1 - 1
Pohang Steelers
F
T
Jeonbuk FC
1 - 1
Daegu FC
F
T
Gwangju FC
1 - 1
Gangwon FC
F
T
Seongnam FC
1 - 0
Asan Mugunghwa
F
T
Seoul E-Land FC
2 - 2
Busan I'Park
F
T
Chonburi
1 - 1
Ubon UMT FC
F
T
Pattaya United
2 - 5
Port FC
F
T
Ratchaburi FC
0 - 2
Buriram United
F
T
Can Tho
1 - 4
FLC Thanh Hoa
F
T
CLB TP Ho Chi Minh
1 - 0
Hoang Anh Gia Lai
F
T
Dong Tam Long An
2 - 2
Khanh Hoa Nha Trang
F
T
Ha Noi TT
2 - 2
Saigon FC
F
T
Alashkert FC
0 - 2
Shirak
F
T
FK Qabala
2 - 1
FK Neftchi
F
T
Torpedo Kutaisi
1 - 1
Dinamo Tbilisi
F
T
Persib Bandung
1 - 1
Bhayangkara FC
F
T
Arema
1 - 1
Persija Jakarta
F
T
Kairat Almaty
2 - 0
Tobol Kostanay
F
T
Okzhetpes Kokshetau
1 - 2
Atyrau
F
T
Aktobe
0 - 1
Kaisar Kyzylorda
F
T
Akzhaiyk Uralsk
1 - 2
Shakhter Karagandy
F
T
Ordabasy Shymkent
1 - 2
Irtysh Pavlodar
Saturday, 23 September 2017
A
P
Wydad Casablanca
321 - 0
Mamelodi Sundowns FC
Sunday, 24 September 2017
F
T
Etoile du Sahel
2 - 0
Al Ahli Tripoli
F
T
TP Mazembe
5 - 0
Hilal Obayed
F
T
Club Africain
2 - 0
MC Alger
F
T
Bandari
0 - 1
Chemelil Sugar
F
T
AFC Leopards
1 - 0
Vihiga United
F
T
SoNy Sugar
0 - 2
Kariobangi Sharks
F
T
Chabab Rif Al Hoceima
2 - 0
Chabab Atlas Khenifra
F
T
Racing de Casablanca
0 - 3
Hassania Agadir
F
T
OCK Khouribga
1 - 1
Ittihad Tanger
F
T
Difaa El Jadida
3 - 1
Rapide Club Oued Zem
F
T
Chippa United
0 - 0
Bloemfontein Celtic