Live Football : 16 September 2017

Live football scores


 

05:45 (GMT+2)

23 September 2017

F
T
Crystal Palace
0 - 1
Southampton
F
T
Huddersfield Town
1 - 1
Leicester City
F
T
Liverpool
1 - 1
Burnley
F
T
Newcastle United
2 - 1
Stoke City
F
T
Watford
0 - 6
Manchester City
F
T
West Bromwich Albion
0 - 0
West Ham United
F
T
Tottenham Hotspur
0 - 0
Swansea City
F
T
Birmingham City
1 - 3
Preston North End
F
T
Brentford
1 - 1
Reading
F
T
Bristol City
4 - 1
Derby County
F
T
Burton Albion
2 - 1
Fulham
F
T
Cardiff City
1 - 1
Sheffield Wednesday
F
T
Hull City
1 - 1
Sunderland
F
T
Ipswich Town
2 - 0
Bolton Wanderers
F
T
Middlesbrough
3 - 2
Queens Park Rangers
F
T
Millwall
1 - 0
Leeds United
F
T
Nottingham Forest
1 - 2
Wolverhampton Wanderers
F
T
Sheffield United
0 - 1
Norwich City
F
T
Barnsley
0 - 3
Aston Villa
F
T
Blackburn Rovers
0 - 1
AFC Wimbledon
F
T
Blackpool
3 - 1
Oxford United
F
T
Bradford City
1 - 0
Rotherham United
F
T
Bury
0 - 0
Plymouth Argyle
F
T
Gillingham
1 - 0
Charlton Athletic
F
T
Milton Keynes Dons
3 - 2
Rochdale
F
T
Oldham Athletic
1 - 2
Shrewsbury Town
F
T
Portsmouth
4 - 1
Fleetwood Town
F
T
Southend United
2 - 2
Northampton Town
F
T
Walsall
1 - 1
Peterborough United
F
T
Wigan Athletic
3 - 0
Bristol Rovers
F
T
Lincoln
0 - 1
Mansfield Town
F
T
Cambridge United
2 - 1
Coventry City
F
T
Carlisle United
1 - 1
Barnet
F
T
Cheltenham Town
3 - 1
Colchester United
F
T
Chesterfield
1 - 2
Accrington Stanley
F
T
Crawley Town
0 - 1
Notts County
F
T
Exeter City
3 - 0
Crewe Alexandra
F
T
Grimsby Town
2 - 1
Yeovil Town
F
T
Morecambe
2 - 1
Newport County
F
T
Port Vale
1 - 1
Forest Green Rovers
F
T
Swindon Town
3 - 2
Stevenage
F
T
Wycombe Wanderers
1 - 2
Luton Town
F
T
Deeping Rangers
2 - 4
Kidderminster Harriers
F
T
AFC Kempston Rovers
0 - 4
Hereford
F
T
AFC Mansfield
0 - 0
Rushall Olympic
F
T
AFC Sudbury
3 - 0
Chipstead
F
T
Alfreton Town
2 - 2
AFC Rushden & Diamonds
F
T
Baldock Town
1 - 2
Aylesbury United
F
T
Banbury United
2 - 0
Thatcham Town
F
T
Basford United
1 - 0
Mickleover Sports
F
T
Bath City
6 - 0
Knaphill
F
T
Biggleswade Town
0 - 1
East Thurrock United
F
T
Blyth Spartans
1 - 2
Shaw Lane AFC
F
T
Bognor Regis Town
2 - 1
Weston Super Mare
F
T
Boston United
1 - 1
Haughmond
F
T
Boston United
1 - 1
Haughmond
F
T
Braintree Town
2 - 2
Royston Town
F
T
Bridport
2 - 2
Cadbury Heath
F
T
Buxton
4 - 1
Chasetown
F
T
Chelmsford
7 - 0
Ramsgate
F
T
Cheshunt
1 - 3
Dorking Wanderers
F
T
Cinderford Town
1 - 0
Hartley Wintney
F
T
Colney Heath
3 - 3
Burgess Hill Town
F
T
Concord Rangers
4 - 0
Tunbridge Wells
F
T
Darlington
0 - 3
South Shields
F
T
Dartford
3 - 1
Barking
F
T
Dereham Town
1 - 2
Boston Town
F
T
Eastbourne Borough
4 - 3
Carshalton Athletic
F
T
Folkestone Invicta
3 - 1
Tooting & Mitcham
F
T
Glebe
2 - 2
Phoenix Sports
F
T
Gloucester City
0 - 3
Hungerford Town
F
T
Gosport Borough
1 - 2
Swindon Supermarine
F
T
Grantham Town
3 - 4
Alvechurch
F
T
Hampton & Richmond
1 - 1
Potters Bar Town
F
T
Handsworth Parramore
1 - 1
FC United of Manchester
F
T
Hanwell Town
0 - 0
Enfield Town
F
T
Harrogate
3 - 0
Penistone Church
F
T
Havant and Waterlooville
2 - 1
Merthyr Town
F
T
Hemel Hempstead
0 - 0
Wingate & Finchley
F
T
Hertford Town
1 - 2
Hornchurch
F
T
Horsham
2 - 5
Herne Bay
F
T
Kettering Town FC
2 - 0
Kidsgrove Athletic
F
T
Kings Langley FC
0 - 1
Margate
F
T
Kingstonian
0 - 3
Brackley Town
F
T
Lancaster City
4 - 0
Droylsden
F
T
Leiston
4 - 2
Crowborough Athletic
F
T
Lowestoft Town
0 - 1
Harlow Town
F
T
Marlow
0 - 2
Ashford Town
F
T
Metropolitan Police FC
2 - 2
Heybridge Swifts
F
T
Needham Market
2 - 0
Chesham United
F
T
Newcastle Benfield
2 - 1
Ashton United
F
T
Nuneaton Town
3 - 1
King's Lynn Town
F
T
Ossett Town
1 - 0
Atherton Colleries
F
T
Paulton Rovers
3 - 2
Kidlington
F
T
Salford City
1 - 2
York City
F
T
Salisbury City
0 - 2
Poole Town FC
F
T
Scarborough Athletic
2 - 0
Sunderland RCA
F
T
Shepshed Dynamo
0 - 1
Nantwich Town
F
T
Shildon AFC
1 - 0
Altrincham
F
T
Slough Town
3 - 2
Dulwich Hamlet
F
T
Southport
0 - 3
Bradford PA
F
T
Spennymoor Town FC
1 - 2
Gainsborough
F
T
St.Albans
3 - 3
Cambridge City
F
T
Stafford Rangers
1 - 0
Tamworth
F
T
Stalybridge
1 - 3
Chorley
F
T
Stockport
1 - 0
Curzon
F
T
Stratford Town
4 - 1
Redditch United
F
T
Tavistock AFC
1 - 2
Frome Town
F
T
Telford
2 - 0
Barwell FC
F
T
Truro City
2 - 0
AFC Portchester
F
T
Ware
2 - 5
Leatherhead
F
T
Warrington Town
1 - 1
Hyde United
F
T
Wealdstone
4 - 0
Faversham Town
F
T
Welling United
1 - 2
Haringey Borough
F
T
Westfields
0 - 2
Leamington
F
T
Weymouth
2 - 0
Chippenham Town
F
T
Whitehawk
1 - 3
Oxford City
F
T
Leyton Orient
1 - 2
Hartlepool United
F
T
Barrow
1 - 1
Torquay United
F
T
Bromley
1 - 0
Solihull Moors
F
T
Dagenham & Redbridge
3 - 1
FC Halifax Town
F
T
Dover
4 - 0
Chester FC
F
T
Eastleigh
2 - 2
AFC Fylde
F
T
Ebbsfleet United
0 - 0
Tranmere Rovers
F
T
Gateshead FC
0 - 1
Aldershot Town
F
T
Macclesfield Town
1 - 4
Maidstone
F
T
Maidenhead United
2 - 1
Boreham Wood
F
T
Woking
2 - 0
Sutton United
F
T
Wrexham
1 - 1
Guiseley
F
T
Crotone
0 - 2
Inter
F
T
Fiorentina
2 - 1
Bologna
F
T
Roma
3 - 0
Hellas Verona
F
T
Brescia
0 - 0
Pro Vercelli
F
T
Cremonese
1 - 1
Carpi
F
T
Empoli
3 - 0
Ascoli Picchio FC 1898
F
T
Entella
3 - 1
Ternana
F
T
Foggia
1 - 1
Palermo
F
T
Frosinone
3 - 2
Bari
F
T
Novara
1 - 0
Cittadella
F
T
Perugia
3 - 0
Parma Calcio 1913
F
T
Salernitana
2 - 2
Pescara
F
T
Arzachena
2 - 1
Pontedera
F
T
Modena
0 - 3
Renate
F
T
Akragas
2 - 0
Paganese
F
T
Racing Fondi
1 - 3
Siracusa Calcio
F
T
Sicula Leonzio
0 - 3
Monopoli
F
T
Juve Stabia
1 - 3
Trapani
F
T
Bisceglie
0 - 2
Catanzaro
F
T
Cosenza
1 - 1
Fidelis Andria
F
T
Lecce
1 - 0
Rende
F
T
Reggina
1 - 1
Matera
F
T
Levante
1 - 1
Valencia
F
T
Getafe
1 - 2
Barcelona
F
T
Real Betis
2 - 1
Deportivo La Coruna
F
T
Atletico Madrid
1 - 0
Malaga
F
T
Valladolid
2 - 1
Granada
F
T
Lorca FC
1 - 1
Reus
F
T
Sevilla Atletico
0 - 0
Rayo Vallecano
F
T
Osasuna
2 - 1
Almeria
F
T
Numancia
3 - 0
Sporting Gijon
F
T
Fuenlabrada
2 - 0
Pontevedra
F
T
Cerceda
1 - 0
AD Union Adarve
F
T
Real Madrid Castilla
2 - 0
CF Talavera de la Reina
F
T
SD Amorebieta
2 - 3
Real Sociedad B
F
T
Athletic Bilbao B
0 - 0
SD Gernika
F
T
Atletico Saguntino
2 - 3
Valencia B
F
T
CF Peralada
0 - 0
UE Olot
F
T
UD Cornella
2 - 0
Ebro
F
T
Hercules
1 - 1
Badalona
F
T
Las Palmas B
0 - 1
Cordoba B
F
T
Granada B
1 - 0
Marbella FC
F
T
Real Murcia
1 - 2
UCAM Murcia
F
T
Cartagena
0 - 0
Villanovense
F
T
Bayern Munich
4 - 0
Mainz 05
F
T
Eintracht Frankfurt
1 - 2
Augsburg
F
T
VfB Stuttgart
1 - 0
Wolfsburg
F
T
Werder Bremen
1 - 2
Schalke 04
F
T
RasenBallsport Leipzig
2 - 2
Borussia Moenchengladbach
F
T
Duisburg
1 - 6
Nuernberg
F
T
Sandhausen
1 - 0
Kaiserslautern
F
T
St. Pauli
0 - 4
Ingolstadt
F
T
Aalen
2 - 3
Wuerzburger Kickers
F
T
Fortuna Koeln
1 - 1
Hallescher FC
F
T
Unterhaching
1 - 4
Sonnenhof Grossaspach
F
T
Carl Zeiss Jena
2 - 2
Meppen
F
T
Hansa Rostock
0 - 0
Werder Bremen II
F
T
Karlsruher SC
1 - 0
Sportfreunde Lotte
F
T
Paderborn
2 - 1
Preußen Muenster
F
T
FV Illertissen
0 - 2
VfR Garching
F
T
SV Schalding-Heining
4 - 2
FC Unterfoehring
F
T
SV Seligenporten
1 - 4
Ingolstadt II
F
T
SpVgg Bayreuth
0 - 5
Bayern Munich II
F
T
Hamburger SV II
2 - 0
Luebeck
F
T
Hannover 96 II
0 - 0
Wolfsburg II
F
T
Eintracht Braunschweig II
0 - 2
SC Weiche Flensburg
F
T
BSV Rehden
0 - 3
FC Germania Egestorf-Langreder
F
T
BSG Chemie Leipzig
2 - 1
FSV Luckenwalde
F
T
FC Viktoria 1889 Berlin
3 - 4
Babelsberg
F
T
Elversberg
1 - 1
Ulm
F
T
FSV Frankfurt
1 - 0
VfB Stuttgart II
F
T
Koblenz
1 - 0
Eintracht Stadtallendorf
F
T
Mainz 05 II
2 - 0
Kickers Offenbach
F
T
SV Roechling
0 - 0
TSV Steinbach
F
T
Stuttgarter Kickers
3 - 3
TSV Schott Mainz
F
T
FC Wegberg-Beeck
3 - 0
SC Wiedenbrueck
F
T
Oberhausen
3 - 0
TuS Erndtebrueck
F
T
SC Verl
0 - 0
KFC Uerdingen
P
o
s
t
Westfalia Rhynern
v
Bonner SC
F
T
Monaco
3 - 0
Strasbourg
F
T
Dijon
0 - 1
Saint-Etienne
F
T
Guingamp
1 - 0
Lille
F
T
Nantes
1 - 0
Caen
F
T
Troyes
0 - 1
Montpellier
F
T
Sochaux
2 - 4
Reims
F
T
Red Star
1 - 1
Laval
F
T
Excelsior
1 - 2
SC Heerenveen
F
T
NAC Breda
2 - 1
FC Groningen
F
T
Roda JC Kerkrade
1 - 3
Willem II
F
T
PEC Zwolle
2 - 1
Heracles
F
T
Kortrijk
2 - 2
Anderlecht
F
T
Lokeren
1 - 1
Royal Antwerp
F
T
Sporting Charleroi
2 - 2
Waasland-Beveren
F
T
St.Truiden
2 - 1
Genk
F
T
KFCO Beerschot-Wilrijk
2 - 2
Westerlo
F
T
Tubize
2 - 0
Lierse
F
T
Maritimo
2 - 1
Aves
F
T
Boavista
2 - 1
Benfica
F
T
Sporting CP
2 - 0
Tondela
F
T
Academica
4 - 2
Sporting CP B
F
T
Braga B
1 - 1
Oliveirense
F
T
FC Porto B
2 - 1
Nacional
F
T
Aberdeen
1 - 1
Kilmarnock
F
T
Celtic
4 - 0
Ross County
F
T
Dundee FC
3 - 2
St.Johnstone
F
T
Hamilton Academical
1 - 2
Hearts
F
T
Hibernian
2 - 2
Motherwell
F
T
Dumbarton
2 - 1
Brechin City
F
T
Falkirk
0 - 0
Dundee United
F
T
Inverness CT
1 - 3
Livingston
F
T
Queen of South
1 - 2
Greenock Morton
F
T
Dunfermline Athletic
3 - 0
St. Mirren
F
T
Airdrieonians
0 - 1
East Fife
F
T
Albion Rovers
0 - 4
Stranraer
F
T
Ayr United
3 - 3
Alloa Athletic
F
T
Forfar Athletic
0 - 5
Arbroath
F
T
Queen's Park
0 - 5
Raith Rovers
F
T
Annan Athletic
1 - 1
Stenhousemuir
F
T
Berwick Rangers
3 - 2
Elgin City
F
T
Clyde
2 - 3
Edinburgh City
F
T
Cowdenbeath
0 - 4
Peterhead
F
T
Montrose
1 - 3
Stirling Albion
F
T
Germany
6 - 0
Slovenia
F
T
SoenderjyskE
2 - 2
AC Horsens
F
T
B 93
0 - 0
Skovshoved
F
T
AB
1 - 1
Naestved
F
T
Broenshoej
0 - 3
Frem
F
T
Hilleroed
0 - 1
Hvidovre
F
T
HIK
2 - 0
Dalum
F
T
Middelfart G og BK
4 - 3
Greve
F
T
Kolding IF
1 - 0
Naesby
F
T
VSK Aarhus
2 - 1
Kjellerup
F
T
FC Sydvest 05
6 - 1
Odder IGF
F
T
Jammerbugt FC
4 - 1
Aarhus Fremad
F
T
Stabaek
0 - 2
Stroemsgodset
F
T
IFK Gothenburg
1 - 1
Joenkoepings Soedra
F
T
Djurgaarden
4 - 1
Oerebro
F
T
Haecken
3 - 0
Elfsborg
F
T
Aatvidaberg
0 - 1
Syrianska
F
T
Gefle
0 - 1
Dalkurd FF
F
T
Ilves
1 - 4
HJK
F
T
RoPS
0 - 3
SJK
F
T
VPS
1 - 3
KuPS
F
T
AC Oulu
2 - 1
GrIFK Grankulla
F
T
EIF
3 - 1
OPS
F
T
FF Jaro
1 - 2
Honka
F
T
KPV
1 - 2
IF Gnistan
F
T
Altach
2 - 2
Rapid Wien
F
T
Admira Moedling
2 - 1
Sturm Graz
F
T
Wolfsberger AC
0 - 0
LASK
F
T
FC Bassersdorf
0 - 3
FC Zuerich
A
E
T
FC Stade Lausanne-Ouchy
2 - 1
Sion
F
T
SC YF Juventus Zuerich
1 - 3
Lausanne
F
T
FC Muensingen
1 - 0
Schaffhausen
F
T
FC Kosova
1 - 3
FC Rapperswil-Jona
F
T
Servette
0 - 1
Luzern
F
T
Locarno
1 - 4
Stade Nyonnais
F
T
Levadiakos
1 - 0
Xanthi
F
T
PAOK Thessaloniki FC
1 - 0
Panetolikos
F
T
Olympiacos
1 - 1
Asteras Tripolis
F
T
Yeni Malatyaspor
2 - 4
Bursaspor
F
T
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
2 - 1
Karabukspor
F
T
Galatasaray
2 - 0
Kasimpasa
F
T
Boluspor
3 - 1
Adana Demirspor
F
T
Adanaspor
1 - 0
Manisaspor
F
T
Samsunspor
1 - 4
Altinordu
F
T
Finn Harps
1 - 2
Sligo Rovers
F
T
Cobh Ramblers
0 - 3
Cabinteely
F
T
Longford Town
1 - 1
UCD
F
T
Shamrock Rovers
0 - 3
Dundalk
F
T
Bala Town
0 - 4
Carmarthen
F
T
Llandudno FC
1 - 0
Barry Town
F
T
Newtown
4 - 0
Aberystwyth
F
T
Ballymena United
1 - 3
Glentoran
F
T
Coleraine
3 - 0
Carrick Rangers
F
T
Crusaders
0 - 0
Ards
F
T
Dungannon Swifts
2 - 1
Warrenpoint Town
F
T
Glenavon
3 - 1
Cliftonville
F
T
Linfield
4 - 0
Ballinamallard United
F
T
Ethnikos Achnas
1 - 2
Olympiakos Nicosia
F
T
Pafos FC
2 - 1
Omonia Nicosia
F
T
AEK Larnaca
1 - 0
AEL Limassol
F
T
FC Progres Niedercorn
1 - 0
FC Differdange 03
F
T
FC Zbrojovka Brno
1 - 2
Slovan Liberec
F
T
Karvina
3 - 5
Sigma Olomouc
F
T
Slovacko
0 - 1
Mlada Boleslav
F
T
Pardubice
0 - 1
Znojmo
F
T
Trinec
3 - 3
Opava
F
T
FK MAS Taborsko
2 - 1
Usti nad Labem
F
T
FK Varnsdorf
1 - 1
Hradec Kralove
F
T
Pribram
1 - 3
Olympia Prague
F
T
Slovan Bratislava
2 - 1
Ruzomberok
F
T
Nitra
1 - 0
Zeleziarne Podbrezova
F
T
Tatran Presov
0 - 2
Spartak Trnava
F
T
Zemplin Michalovce
2 - 1
FK Senica
F
T
Zilina
5 - 1
Trencin
F
T
CSKA Moscow
2 - 0
FC Rostov
F
T
Anzhi Makhachkala
1 - 5
FC Krasnodar
F
T
Luch Energiya Vladivostok
1 - 1
Zenit St. Petersburg II
F
T
Tom Tomsk
1 - 2
Spartak Moscow II
F
T
Olimpiec Nizhny
0 - 2
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
Shinnik Yaroslavl
0 - 1
Sibir Novosibirsk
F
T
Avangard Kursk
0 - 0
FC Rotor Volgograd
F
T
Khimki
1 - 1
FC Tambov
F
T
FC Volgar
2 - 0
FC Orenburg
F
T
Dinamo St Petersburg
2 - 0
Tyumen
F
T
Krylya Sovetov Samara
3 - 0
Baltika
F
T
Kuban Krasnodar
2 - 2
Fakel
F
T
Kolomna
0 - 1
Spartak Kostroma
F
T
Chertanovo Moscow
3 - 1
Torpedo Vladimir
F
T
Pskov 747
2 - 0
Luki-Energiya
F
T
Tekstilshchik
3 - 2
Veles Moscow
F
T
FC Rotor Volgograd II
0 - 1
Energomash Belgorod
F
T
Khimik Novomoskovsk
0 - 1
Zorky Krasnogorsk
C
a
n
c
Yunost Moscow
v
Energomash Belgorod
F
T
Kaluga
1 - 4
Saturn Ramenskoye
F
T
Zenit Penza
0 - 3
Dinamo Briansk
F
T
Ararat Moscow
4 - 0
Sokol Saratov
F
T
FC Ryazan
0 - 2
Torpedo Moscow
C
a
n
c
Dinamo Stavropol
v
FC Rotor Volgograd II
F
T
Legion Dynamo
1 - 0
Mashuk-KMV
F
T
Akademia Rostov
1 - 0
Chernomorets Novorossiysk
F
T
Angusht Nazran
1 - 0
FC Krasnodar II
F
T
Biolog Novokubansk
3 - 2
Anzhi Makhachkala II
F
T
Spartak Vladikavkaz
1 - 0
Druzhba
F
T
Spartak Nalchik
3 - 0
SKA Rostov
F
T
FC Olexandria
4 - 1
Stal Kamianske
F
T
Mariupol
1 - 0
Zirka
F
T
Veres Rivne
1 - 0
Vorskla
F
T
Wisla Plock
3 - 1
Pogon Szczecin
F
T
Gornik Zabrze
2 - 2
Slask Wroclaw
F
T
Wisla Krakow
2 - 0
Piast Gliwice
F
T
Chrobry Glogow
2 - 3
Rakow Czestochowa
F
T
Bytovia Bytow
1 - 0
Puszcza Niepolomice
F
T
Podbeskidzie Bielsko-Biala
2 - 0
Pogon Siedlce
F
T
Wigry Suwalki
2 - 1
Odra Opole
F
T
Zaglebie Sosnowiec
1 - 3
Chojniczanka Chojnice
F
T
Stomil Olsztyn
2 - 0
Miedz Legnica
F
T
Rozwoj Katowice
0 - 0
Gwardia Koszalin
F
T
Garbarnia
1 - 0
Gryf Wejherowo
F
T
KS Legionovia Legionowo
3 - 1
ROW Rybnik 1964
F
T
Siarka Tarnobrzeg
4 - 0
MKS Kluczbork
F
T
Warta Poznan
1 - 0
GKS Jastrzebie
F
T
Wisla Pulawy
1 - 1
Stal Stalowa Wola
F
T
Olimpia Elblag
0 - 1
Znicz Pruszkow
F
T
Slaven
1 - 1
Osijek
F
T
Inter Zapresic
1 - 3
Dinamo Zagreb
F
T
Vojvodina
3 - 1
Napredak
F
T
ND Triglav
1 - 2
Rudar Velenje
F
T
Aluminij
1 - 1
Ankaran Hrvatini
F
T
Olimpija Ljubljana
1 - 0
Domzale
F
T
Balmazujvaros
0 - 1
Debrecen
F
T
Diosgyori VTK
2 - 4
Paksi SE
F
T
Haladas
1 - 0
Ujpest
F
T
Vasas Budapest
3 - 1
Videoton FC
F
T
Puskas FC Academy
1 - 0
Mezokovesd SE
F
T
Budapest Honved
1 - 3
Ferencvaros
F
T
ACS Poli Timisoara
0 - 0
Sepsi OSK
F
T
CS Universitatea Craiova
2 - 2
Dinamo Bucuresti
F
T
Vereya
2 - 1
Dunav Ruse
F
T
Cherno More Varna
0 - 1
PFC CSKA-Sofia
F
T
Dinamo Minsk
1 - 0
FC Minsk
F
T
Krumkachy Minsk
0 - 3
Torpedo Zhodino
F
T
FK Vitebsk
1 - 0
Gomel
F
T
Dnepr Mogilev
2 - 2
FK Gorodeya
F
T
RFS
1 - 0
FK Spartaks
C
a
n
c
SK Babite
v
FK Jelgava
F
T
Riga FC
2 - 1
FK Liepaja
F
T
Trakai FK
2 - 3
Suduva
F
T
Paide Linnameeskond
1 - 2
Flora Tallinn
F
T
JK Sillamae Kalev
0 - 0
Nomme JK Kalju
F
T
Tulevik Viljandi
1 - 1
FCI Tallinn
F
T
Trans Narva
3 - 1
Tammeka
F
T
Speranta
1 - 3
FC Milsami Orhei
F
T
Zimbru
1 - 0
Dinamo-Auto
F
T
FK Mladost Doboj Kakanj
1 - 1
Sloboda Tuzla
F
T
GOSK Gabela
0 - 2
Zrinjski Mostar
F
T
Vitez
2 - 0
Celik Zenica
F
T
FK Sarajevo
2 - 0
Siroki Brijeg
F
T
Renova
1 - 0
Pelister
F
T
Zeta
3 - 0
Mladost Podgorica
F
T
Sutjeska
3 - 0
Rudar Pljevlja
F
T
FK Iskra
0 - 0
Grbalj Radanovici
F
T
Kom
2 - 1
Decic Tuzi
F
T
Buducnost Podgorica
0 - 0
Petrovac
F
T
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
3 - 1
Maccabi Petach Tikva
F
T
Maccabi Haifa
4 - 2
Hapoel Raanana
F
T
Hapoel Ashkelon
2 - 1
Hapoel Ironi Akko
F
T
Beitar Jerusalem
3 - 3
Hapoel Haifa
F
T
Tigre
1 - 3
Patronato de Parana
F
T
Colon
0 - 0
Estudiantes
F
T
Argentinos Juniors
1 - 2
Belgrano
F
T
Defensa y Justicia
1 - 3
Union
F
T
Newells Old Boys
2 - 0
Olimpo
F
T
San Lorenzo
1 - 0
Arsenal Sarandi
F
T
Los Andes
0 - 0
Deportivo Moron
F
T
Gimnasia Jujuy
0 - 2
Atletico Rafaela
F
T
San Martin de Tucuman
1 - 0
Ferro Carril Oeste
F
T
Almagro
0 - 1
Brown de Adrogue
F
T
Villa Dalmine
2 - 0
Boca Unidos
P
o
s
t
Deportivo Riestra
v
Club Atletico Mitre
F
T
Sportivo Estudiantes
2 - 0
All Boys
F
T
Villa San Carlos
4 - 2
Barracas Central
F
T
Acassuso
1 - 0
Sacachispas FC
F
T
Colegiales
2 - 0
CA San Miguel
F
T
Comunicaciones
0 - 1
Tristan Suarez
F
T
Deportivo Maipu
0 - 0
Huracan Las Heras
F
T
Santa Cruz
3 - 0
Goias
F
T
Ceara
1 - 1
America MG
F
T
Brasil de Pelotas
2 - 0
CRB
F
T
Internacional
3 - 0
Figueirense
F
T
Oeste FC
1 - 0
Nautico
F
T
Paysandu
2 - 0
ABC
F
T
Vila Nova
2 - 1
Luverdense
F
T
Guabira
4 - 0
Nacional Potosi
F
T
Real Potosi
2 - 0
Blooming
F
T
La Equidad
3 - 0
Cortulua
F
T
Tolima
2 - 1
Patriotas
F
T
CD Jaguares
1 - 0
Once Caldas
F
T
Universidad Catolica
0 - 0
Guayaquil City
P
o
s
t
Fuerza Amarilla SC
v
LDU de Quito
F
T
Luqueno
2 - 3
Cerro Porteno
F
T
Nacional
0 - 5
Sportivo Trinidense
F
T
Sporting Cristal
0 - 0
Real Garcilaso
F
T
Defensor Sporting
1 - 0
Danubio
F
T
Fenix
0 - 0
River Plate
F
T
Liverpool FC
1 - 0
Cerro
F
T
Montevideo Wanderers
1 - 1
Racing
F
T
Rampla Juniors
2 - 0
Plaza Colonia
F
T
Aragua FC
1 - 0
Deportivo Tachira
F
T
Deportivo Zulia
0 - 1
Trujillanos FC
F
T
Deportivo Lara
0 - 3
Carabobo FC
F
T
Monarcas Morelia
3 - 3
Tigres
F
T
Tijuana
1 - 1
CF America
F
T
Atlanta United
3 - 3
Orlando City
F
T
Louisville City FC
2 - 2
Bethlehem Steel FC
F
T
Deportivo Petapa
1 - 1
Sanarate
F
T
Albirex Niigata
2 - 4
Kashima Antlers
F
T
Omiya Ardija
2 - 2
Gamba Osaka
F
T
Shimizu S-Pulse
0 - 3
Kawasaki Frontale
F
T
Sanfrecce Hiroshima
1 - 0
Cerezo Osaka
F
T
FC Tokyo
1 - 0
Vegalta Sendai
F
T
Sagan Tosu
2 - 1
Ventforet Kofu
F
T
Vissel Kobe
2 - 0
Consadole Sapporo
F
T
Yokohama F.Marinos
1 - 1
Kashiwa Reysol
F
T
Matsumoto Yamaga
3 - 0
Thespakusatsu Gunma
F
T
Tokushima Vortis
3 - 3
Fagiano Okayama FC
F
T
JEF United Chiba
2 - 1
Mito Hollyhock
F
T
Machida Zelvia
0 - 0
Montedio Yamagata
F
T
Renofa Yamaguchi
0 - 1
FC Gifu
F
T
Yokohama FC
1 - 1
Tokyo Verdy
F
T
Oita Trinita
1 - 2
V-Varen Nagasaki
F
T
Shonan Bellmare
1 - 0
Kamatamare Sanuki
F
T
Brunei DPMM
0 - 1
Albirex Niigata FC
F
T
Guangzhou R&F F.C.
2 - 1
Beijing Guoan
F
T
Liaoning Hongyun
1 - 2
Hebei CFFC
F
T
Shandong Luneng
1 - 1
Yanbian
F
T
Shanghai SIPG FC
6 - 1
Shanghai Shenhua
F
T
Tianjin Quanjian
2 - 1
Chongqing Lifan
F
T
Gangwon FC
3 - 3
Jeonnam Dragons
F
T
Daegu FC
0 - 0
Suwon Bluewings
F
T
Sangju Sangmu
3 - 2
Gwangju FC
F
T
Busan I'Park
1 - 0
Bucheon FC 1995
F
T
Daejeon Citizen
2 - 1
Gyeongnam FC
F
T
Seongnam FC
2 - 2
Seoul E-Land FC
F
T
Police Tero FC
2 - 1
Port FC
F
T
Sisaket FC
1 - 5
Buriram United
F
T
Sukhothai FC
3 - 3
Ubon UMT FC
F
T
Bangkok United
2 - 0
Nakhon Ratchasima FC
F
T
Binh Duong
2 - 0
Ha Noi TT
F
T
Can Tho
2 - 1
CLB TP Ho Chi Minh
F
T
Hai Phong
3 - 1
Khanh Hoa Nha Trang
F
T
Inter Baku
1 - 1
Sumqayit
F
T
FK Neftchi
1 - 2
Zira
F
T
Samtredia
2 - 1
Lokomotivi Tbilisi
F
T
Dinamo Batumi
0 - 5
Torpedo Kutaisi
F
T
Arema
2 - 0
Persela Lamongan
F
T
Irtysh Pavlodar
0 - 1
Akzhaiyk Uralsk
F
T
Taraz
1 - 5
Kairat Almaty
F
T
Tobol Kostanay
0 - 0
Ordabasy Shymkent
F
T
Atyrau
2 - 2
Aktobe
F
T
Al Feiha
1 - 1
Al-Taawon
F
T
Al Hilal
1 - 0
Ohod
F
T
Shabab Al-Ahli Dubai FC
4 - 1
Hatta
F
T
Al-Wahda
5 - 0
Dibba Al Fujairah
F
T
Al-Ain
2 - 2
Al-Wasl
F
T
Ferroviário da Beira
1 - 1
USM Alger
F
T
Al Ahly
2 - 2
Esperance
F
T
Hilal Obayed
1 - 2
TP Mazembe
F
T
FUS Rabat
1 - 0
CS Sfaxien
F
T
MC Alger
1 - 0
Club Africain
F
T
MC Oran
0 - 0
NA Hussein Dey
F
T
ES Setif
1 - 0
US Biskra
F
T
Al Nasr
2 - 3
Al-Ittihad Al-Sakandary
F
T
Wadi Degla FC
2 - 1
ENPPI
F
T
Kariobangi Sharks
0 - 0
Sofapaka
F
T
Chabab Atlas Khenifra
2 - 0
MAT Tetouan
P
o
s
t
FUS Rabat
v
Difaa El Jadida
F
T
Raja Casablanca
2 - 0
FAR Rabat
P
o
s
t
Rapide Club Oued Zem
v
Wydad Casablanca
F
T
Baroka FC
1 - 0
Free State Stars
F
T
Kaizer Chiefs
1 - 1
Bidvest Wits
F
T
Platinum Stars
0 - 0
Chippa United
F
T
CA Bizertin
3 - 0
Ben Guerdane
F
T
US Monastir
2 - 0
JS Kairouanaise