Live Football : 10 September 2017

Live football scores


 

15:05 (GMT+1)

18 November 2017

F
T
Burnley
1 - 0
Crystal Palace
F
T
Swansea City
0 - 1
Newcastle United
F
T
Inter
2 - 0
SPAL 2013
F
T
Atalanta
2 - 1
Sassuolo
F
T
Cagliari
1 - 0
Crotone
F
T
Hellas Verona
0 - 5
Fiorentina
F
T
Udinese
1 - 0
Genoa
F
T
Lazio
4 - 1
AC Milan
F
T
Benevento
0 - 1
Torino
F
T
Bologna
0 - 3
SSC Napoli
F
T
Parma Calcio 1913
0 - 1
Brescia
F
T
Olbia
1 - 1
Piacenza
F
T
Cuneo
1 - 1
Prato
F
T
Monza
0 - 0
Pisa
F
T
Pontedera
1 - 1
Giana Erminio
F
T
Robur Siena
3 - 2
Arzachena
F
T
Viterbese
4 - 3
Carrarese
F
T
Pro Piacenza
1 - 1
Alessandria
F
T
Mestre
1 - 1
Gubbio
F
T
Santarcangelo
0 - 3
Bassano Virtus
F
T
Alma Juventus Fano
0 - 1
Pordenone Calcio
F
T
Sambenedettese
3 - 2
FeralpiSalo
F
T
Sudtirol
2 - 2
Fermana
F
T
Vicenza
1 - 0
Teramo
F
T
Ravenna
1 - 5
Triestina
F
T
Renate
0 - 1
AlbinoLeffe
F
T
Deportivo La Coruna
2 - 4
Real Sociedad
F
T
Athletic Bilbao
2 - 0
Girona
F
T
Celta Vigo
1 - 0
Alaves
F
T
Villarreal
3 - 1
Real Betis
F
T
Tenerife
2 - 2
Granada
F
T
Zaragoza
0 - 1
Alcorcon
F
T
Leonesa
4 - 4
Valladolid
F
T
Albacete
0 - 1
Lugo
F
T
Rayo Vallecano
0 - 3
Osasuna
F
T
AD Union Adarve
1 - 1
Rapido de Bouzas
F
T
Atletico Madrid B
1 - 1
Celta Vigo B
F
T
Navalcarnero
2 - 4
San Sebastian de los Reyes
F
T
Pontevedra
3 - 3
Toledo
F
T
Gimnastica Segoviana
1 - 2
Cerceda
F
T
Ponferradina
4 - 0
Rayo Majadahonda
F
T
Guijuelo
0 - 2
Fuenlabrada
F
T
CF Talavera de la Reina
0 - 1
Racing de Ferrol
F
T
RC Deportivo Fabril
3 - 0
Real Madrid Castilla
F
T
CD Lealtad
0 - 3
SD Leioa
F
T
Mirandes
1 - 0
Pena Sport
F
T
Logrones
1 - 0
SD Amorebieta
F
T
Sporting Gijon B
3 - 1
Racing Santander
F
T
Tudelano
0 - 0
Burgos CF
F
T
Ebro
0 - 0
Alcoyano
F
T
Lleida Esportiu
2 - 1
Pena Dep. Santa Eulalia
F
T
Mallorca
3 - 2
Atletico Saguntino
F
T
SD Formentera
1 - 2
Ontinyent
F
T
Valencia B
1 - 2
Atletico Baleares
F
T
Villarreal B
0 - 0
Llagostera
F
T
UE Olot
1 - 1
Deportivo Aragon
F
T
Elche
4 - 1
CF Peralada
F
T
Sabadell
0 - 0
Badalona
F
T
Merida
4 - 0
Las Palmas B
F
T
Melilla
0 - 0
Real Murcia
F
T
Cordoba B
0 - 1
Granada B
F
T
Linense
2 - 0
Extremadura
F
T
Marbella FC
1 - 0
San Fernando CD
F
T
CD El Ejido 2012
1 - 1
CD Badajoz
F
T
Recreativo Huelva
1 - 0
Betis Deportivo Balompie
F
T
Villanovense
2 - 0
Futbol Club Jumilla
F
T
Hertha Berlin
1 - 1
Werder Bremen
F
T
Schalke 04
3 - 1
VfB Stuttgart
F
T
Darmstadt
1 - 2
Bochum
F
T
Eintracht Braunschweig
1 - 1
Sandhausen
F
T
Fortuna Duesseldorf
3 - 2
Union Berlin
F
T
Meppen
1 - 1
Aalen
F
T
Luebeck
1 - 0
Eintracht Braunschweig II
F
T
Eintracht Norderstedt
1 - 0
BSV Rehden
F
T
FC Germania Egestorf-Langreder
3 - 2
Oldenburg
F
T
VfV Hildesheim
1 - 2
FC Hansa Lueneburg
F
T
Babelsberg
0 - 0
FSV Wacker Nordhausen
F
T
Berliner AK 07
5 - 2
FC Oberlausitz Neugersdorf
F
T
FSV Union Fuerstenwalde
5 - 3
FSV Luckenwalde
F
T
Germania Halberstadt
0 - 5
Energie Cottbus
F
T
VfB Auerbach
3 - 0
BSG Chemie Leipzig
F
T
ZFC Meuselwitz
0 - 1
Budissa Bautzen
F
T
Hoffenheim II
1 - 1
SV Roechling
F
T
Saarbruecken
3 - 0
FSV Frankfurt
F
T
Saint-Etienne
1 - 1
Angers
F
T
Lyon
2 - 1
Guingamp
F
T
Marseille
1 - 3
Rennes
F
T
SC Heerenveen
2 - 0
PSV Eindhoven
F
T
AZ Alkmaar
2 - 1
NAC Breda
F
T
FC Utrecht
2 - 0
Roda JC Kerkrade
F
T
Sparta Rotterdam
1 - 0
FC Twente
F
T
FC Groningen
1 - 1
VVV-Venlo
F
T
Gent
1 - 1
Genk
F
T
Standard Liege
0 - 0
Sporting Charleroi
F
T
KV Mechelen
1 - 1
Oostende
F
T
Cercle Brugge
0 - 1
KFCO Beerschot-Wilrijk
F
T
Vitoria de Setubal
2 - 0
Braga
F
T
Vitoria de Guimaraes
1 - 0
Boavista
F
T
Estoril
0 - 2
Moreirense
F
T
Nacional
2 - 0
Academico Viseu
F
T
Famalicao
3 - 1
Varzim
F
T
Leixoes
2 - 1
Sporting Covilha
F
T
Penafiel
1 - 0
Cova da Piedade
F
T
Sporting CP B
0 - 1
Gil Vicente
F
T
Arouca
0 - 0
Braga B
F
T
Lyngby
3 - 1
FC Helsingoer
F
T
FC Koebenhavn
4 - 3
FC Midtjylland
F
T
OB
1 - 1
Broendby IF
F
T
Brabrand
1 - 3
HB Koege
F
T
Esbjerg fB
2 - 2
FC Roskilde
F
T
Fredericia
2 - 0
Nykoebing FC
F
T
Fremad Amager
0 - 2
Thisted
F
T
Vendsyssel FF
1 - 1
Vejle Boldklub
F
T
Viborg
3 - 2
Skive
F
T
Naestved
5 - 2
Hilleroed
F
T
Aalesund
1 - 1
Stabaek
F
T
FK Haugesund
1 - 1
Lillestroem
F
T
Kristiansund BK
4 - 1
Tromsoe
F
T
Sandefjord
3 - 1
Viking
F
T
Vaalerenga
1 - 2
Sarpsborg 08
F
T
Stroemsgodset
0 - 2
Rosenborg
F
T
Aasane
1 - 1
Jerv
F
T
Elverum
1 - 1
Fredrikstad
F
T
Floroe
0 - 1
Arendal Fotball
F
T
Mjoendalen
3 - 0
Ranheim
F
T
Tromsdalen
2 - 3
Ull/Kisa
F
T
Kongsvinger
0 - 0
Stroemmen
F
T
Sandnes
2 - 2
Levanger
F
T
Elfsborg
2 - 2
Kalmar FF
F
T
Halmstads BK
0 - 3
Haecken
F
T
Hammarby
1 - 1
AIK
F
T
Oerebro
2 - 1
Malmoe FF
F
T
Joenkoepings Soedra
1 - 2
IFK Norrkoeping
F
T
Sirius
0 - 1
GIF Sundsvall
F
T
Gefle
3 - 2
Norrby
F
T
Oergryte FF
3 - 0
Syrianska
F
T
Ilves
3 - 2
RoPS
F
T
PS Kemi
1 - 2
JJK
F
T
GrIFK Grankulla
1 - 3
TPS
F
T
Salzburg
2 - 2
Rapid Wien
F
T
Grasshopper
3 - 2
Sion
F
T
Luzern
2 - 2
Thun
F
T
Young Boys
3 - 0
Lugano
F
T
Servette
3 - 2
Schaffhausen
F
T
Panionios
1 - 1
Panetolikos
F
T
AEK Athens
4 - 0
AE Larissa
F
T
Levadiakos
1 - 1
Platanias
F
T
AOK Kerkyra
1 - 0
Panathinaikos
F
T
Osmanlispor FK
0 - 2
Goztepe
F
T
Trabzonspor
3 - 1
Genclerbirligi
F
T
Antalyaspor
1 - 1
Galatasaray
F
T
Bursaspor
3 - 0
Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
F
T
Umraniyespor
1 - 0
Istanbulspor
F
T
Erzurum BB
1 - 1
Samsunspor
F
T
Giresunspor
3 - 1
Eskisehirspor
F
T
Manisaspor
2 - 1
Boluspor
F
T
Pafos FC
1 - 1
Alki Oroklinis
F
T
Anorthosis
1 - 0
Aris Limassol
F
T
Omonia Nicosia
2 - 1
Ethnikos Achnas
F
T
FH Hafnarfjordur
1 - 0
Grindavik
F
T
IA Akranes
2 - 0
KA Akureyri
F
T
Vikingur Reykjavik
2 - 2
Stjarnan
F
T
Valur
1 - 0
Breidablik
F
T
Union Titus Petange
2 - 1
Racing FC Union Luxembourg
F
T
F91 Dudelange
7 - 0
FC Rodange 91
F
T
US Mondorf les Bains
1 - 1
RM Hamm Benfica
F
T
Una Strassen
0 - 4
CS Fola Esch
F
T
Union Esch FC
0 - 1
FC Progres Niedercorn
F
T
FC Differdange 03
6 - 1
FC Victoria Rosport
F
T
Mlada Boleslav
3 - 0
FC Zbrojovka Brno
F
T
Sparta Prague
2 - 0
Karvina
F
T
Vysocina Jihlava
3 - 2
Dukla Praha
F
T
Sokolov
2 - 3
Znojmo
F
T
Spartak Trnava
2 - 1
Nitra
F
T
Dinamo Moscow
0 - 0
Zenit St. Petersburg
F
T
FC Ufa
0 - 1
FC Krasnodar
F
T
FK Akhmat
1 - 1
Lokomotiv Moscow
F
T
FC Yenisey Krasnoyarsk
4 - 0
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Sibir Novosibirsk
1 - 1
FC Volgar
F
T
Zenit St. Petersburg II
3 - 3
Kuban Krasnodar
F
T
Tyumen
2 - 0
Shinnik Yaroslavl
F
T
FC Orenburg
5 - 2
Khimki
F
T
FC Tambov
3 - 1
Tom Tomsk
F
T
Baltika
0 - 0
Olimpiec Nizhny
F
T
Fakel
2 - 0
FC Rotor Volgograd
F
T
Dinamo St Petersburg
1 - 2
Avangard Kursk
F
T
Dinamo Barnaul
0 - 1
FC Chita
F
T
Irtysh
2 - 0
Zenit Irkutsk
F
T
Zirka
0 - 1
Chornomorets Odesa
F
T
Karpaty
1 - 6
Veres Rivne
F
T
Stal Kamianske
0 - 1
Mariupol
F
T
Dynamo Kyiv
3 - 0
FC Olexandria
F
T
Termalica Nieciecza
1 - 2
Gornik Zabrze
F
T
Pogon Szczecin
0 - 0
Lech Poznan
F
T
Chojniczanka Chojnice
3 - 0
GKS Tychy 71
F
T
Stal Stalowa Wola
1 - 0
Warta Poznan
F
T
NK Lokomotiva
3 - 0
Inter Zapresic
F
T
Dinamo Zagreb
3 - 2
Rudes
F
T
Vozdovac
1 - 1
Vojvodina
F
T
NK Krsko
2 - 4
Olimpija Ljubljana
F
T
Paksi SE
2 - 2
Budapest Honved
F
T
Videoton FC
3 - 1
Haladas
F
T
Sepsi OSK
0 - 3
FC Voluntari
F
T
CFR Cluj
2 - 1
CS Universitatea Craiova
F
T
Dunav Ruse
3 - 0
Vitosha Bistritsa
F
T
Botev Plovdiv
2 - 1
Levski Sofia
F
T
FC Minsk
1 - 1
FK Slutsk
F
T
FK Gorodeya
3 - 2
FK Vitebsk
F
T
Dinamo Brest
4 - 1
Isloch
F
T
RFS
3 - 0
FK Jelgava
F
T
FC Milsami Orhei
2 - 0
FC Spicul Chiscareni
F
T
FC Zaria
2 - 0
FC Sfintul Gheorghe
F
T
Speranta
1 - 2
FC Sheriff
F
T
FK Krupa
3 - 1
FK Mladost Doboj Kakanj
F
T
Radnik Bijeljina
0 - 2
Zeljeznicar
F
T
Siroki Brijeg
2 - 0
Borac Banja Luka
F
T
FC Academy Pandev
1 - 0
Renova
F
T
KF Shkendija
3 - 3
Pobeda
F
T
Pelister
0 - 0
FK Skopje
F
T
Shkupi
2 - 1
Rabotnicki
F
T
Hapoel Raanana
0 - 3
Maccabi Netanya
F
T
Hapoel Ironi Akko
2 - 0
Maccabi Haifa
Saturday, 9 September 2017
F
T
Patronato de Parana
2 - 1
Argentinos Juniors
Sunday, 10 September 2017
F
T
Racing Club
4 - 1
Temperley
F
T
Chacarita Juniors
1 - 1
Tigre
F
T
Godoy Cruz
2 - 1
Talleres
F
T
Rosario Central
0 - 0
San Lorenzo
F
T
River Plate
3 - 1
Banfield
Saturday, 9 September 2017
F
T
Vasco da Gama
1 - 0
Gremio
Sunday, 10 September 2017
F
T
Sao Paulo
2 - 2
Ponte Preta
F
T
Atletico PR
1 - 1
Coritiba
F
T
Santos FC
2 - 0
Corinthians
F
T
Sport Recife
0 - 1
Avai FC
F
T
Vitoria
2 - 2
Fluminense
F
T
ABC
0 - 0
Santa Cruz
F
T
CRB
0 - 1
Oeste FC
Saturday, 9 September 2017
F
T
The Strongest
3 - 0
Guabira
Sunday, 10 September 2017
F
T
Blooming
1 - 2
Bolivar
F
T
Jorge Wilstermann
1 - 1
Club Petrolero
F
T
Nacional Potosi
0 - 0
Oriente Petrolero
Saturday, 9 September 2017
F
T
Universidad de Chile
2 - 2
O'Higgins
Sunday, 10 September 2017
F
T
Curico Unido
1 - 1
Deportes Temuco
F
T
Audax Italiano
2 - 2
Universidad Catolica
F
T
Everton CD
3 - 1
Palestino
F
T
Antofagasta
1 - 0
Huachipato
F
T
Guayaquil City
0 - 2
Fuerza Amarilla SC
F
T
LDU de Quito
2 - 0
CSD Macara
F
T
Deportivo Cuenca
3 - 1
Universidad Catolica
F
T
El Nacional
1 - 0
Delfin
F
T
Emelec
5 - 1
Clan Juvenil
F
T
Sportivo Trinidense
0 - 4
Olimpia
F
T
General Diaz
1 - 1
Nacional
F
T
Sport Rosario
1 - 1
Sport Huancayo
F
T
Alianza Lima
1 - 0
Universitario de Deportes
F
T
Union Comercio
1 - 2
Alianza Atletico
F
T
FBC Melgar
0 - 2
Real Garcilaso
F
T
Sporting Cristal
2 - 2
Comerciantes Unidos
F
T
Club Atletico Penarol
2 - 0
Montevideo Wanderers
F
T
Carabobo FC
5 - 1
Trujillanos FC
F
T
Atletico Socopo
1 - 4
Zamora FC
F
T
Portuguesa FC
4 - 1
Aragua FC
F
T
Atletico Venezuela
0 - 2
Deportivo Lara
F
T
Zulia
0 - 0
Metropolitanos FC
F
T
Deportivo La Guaira
2 - 1
Deportivo Zulia
F
T
Deportivo Tachira
1 - 2
Monagas SC
F
T
Lobos de la BUAP
1 - 3
Monarcas Morelia
F
T
Queretaro FC
1 - 2
Leon
F
T
Monterrey
1 - 0
Necaxa
F
T
Pachuca
1 - 3
CD Guadalajara
F
T
CF America
2 - 0
Veracruz
F
T
Pumas
0 - 2
Tijuana
Saturday, 9 September 2017
F
T
Toronto FC
4 - 0
San Jose Earthquakes
F
T
New York City FC
0 - 1
Portland Timbers
Sunday, 10 September 2017
F
T
DC United
1 - 2
Orlando City
F
T
New England Rev.
1 - 0
Montreal Impact
F
T
Minnesota United
1 - 1
Philadelphia Union
F
T
Houston Dynamo
0 - 1
Colorado Rapids
F
T
Vancouver Whitecaps
3 - 2
Real Salt Lake
F
T
Columbus Crew
1 - 1
Sporting Kansas City
F
T
Atlanta United
3 - 0
FC Dallas
F
T
FC Edmonton
0 - 3
North Carolina FC
F
T
Rochester Rhinos
1 - 1
Ottawa Fury
F
T
Pittsburgh Riverhounds
0 - 3
Louisville City FC
F
T
Colorado Springs Switchbacks FC
1 - 2
Phoenix Rising FC
F
T
Toronto FC II
1 - 2
New York Red Bulls II
F
T
Rio Grande Valley FC
1 - 2
Sacramento Republic FC
F
T
Saint Louis FC
1 - 2
Harrisburg City Islanders
F
T
Orange County SC
2 - 1
Swope Park Rangers
F
T
Portland Timbers II
0 - 0
Real Monarchs SLC
F
T
Seattle Sounders FC II
1 - 1
Reno 1868 FC
F
T
LA Galaxy II
1 - 1
San Antonio FC
F
T
North Carolina Courage
1 - 0
Houston Dash
F
T
Club Sport Herediano
1 - 1
Deportivo Saprissa
F
T
Grecia
3 - 3
Limon
F
T
Municipal Perez Zeledon
3 - 1
Universidad de Costa Rica
F
T
Guadalupe FC
2 - 3
C.S. Cartagines
Saturday, 9 September 2017
F
T
Pasaquina
2 - 2
Alianza FC
F
T
CD Dragon
2 - 0
CD Chalatenango
Sunday, 10 September 2017
F
T
Santa Tecla FC
2 - 1
CD Sonsonate
F
T
Isidro Metapan
1 - 0
CD Aguila
F
T
CD Audaz
0 - 2
Municipal Limeno
F
T
CD FAS
2 - 3
Firpo
F
T
Club Xelaju
2 - 1
Deportivo Petapa
F
T
CSD Municipal
1 - 0
Antigua Guatemala
F
T
Sanarate
0 - 0
Deportivo Marquense
F
T
CD Suchitepequez
1 - 1
Guastatoya
F
T
Deportivo Malacateco
2 - 0
Siquinala
F
T
Coban Imperial
3 - 2
CSD Comunicaciones
F
T
Lobos UPNFM
0 - 0
Platense FC
F
T
CD Motagua
1 - 1
CD Olimpia
F
T
Real Espana
4 - 0
CD Marathon
F
T
Juticalpa
1 - 1
CD Real Sociedad
F
T
CD Vida
5 - 3
Honduras Progreso
F
T
Vegalta Sendai
4 - 1
Sagan Tosu
F
T
Fagiano Okayama FC
1 - 1
Machida Zelvia
F
T
Kamatamare Sanuki
0 - 0
Roasso Kumamoto
F
T
Tokyo Verdy
1 - 2
Matsumoto Yamaga
F
T
Thespakusatsu Gunma
2 - 0
JEF United Chiba
F
T
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Tokushima Vortis
F
T
Beijing Guoan
4 - 4
Yanbian
F
T
Chongqing Lifan
2 - 0
Liaoning Hongyun
F
T
Hebei CFFC
2 - 1
Guangzhou R&F F.C.
F
T
Shanghai Shenhua
1 - 2
Henan Jianye
F
T
Tianjin Quanjian
3 - 1
Guizhou Hengfeng Zhicheng
F
T
Suwon Bluewings
3 - 0
Jeonnam Dragons
F
T
Jeonbuk FC
4 - 3
Gangwon FC
F
T
Incheon United
0 - 0
Gwangju FC
F
T
Daegu FC
2 - 1
Pohang Steelers
F
T
Bucheon FC 1995
3 - 2
Seongnam FC
F
T
Asan Mugunghwa
1 - 2
Daejeon Citizen
F
T
Nakhon Ratchasima FC
2 - 2
Suphanburi FC
F
T
Ubon UMT FC
1 - 1
Bangkok Glass
F
T
Pattaya United
1 - 0
Bangkok United
F
T
Super Power Samut Prakan FC
1 - 3
Sisaket FC
F
T
Buriram United
1 - 0
Chiangrai United
F
T
Muang Thong United
3 - 0
Ratchaburi FC
F
T
Siam Navy FC
2 - 2
Chonburi
F
T
Port FC
3 - 3
Sukhothai FC
F
T
Thai Honda
2 - 1
Police Tero FC
F
T
Hoang Anh Gia Lai
4 - 2
Than Quang Ninh
F
T
Khanh Hoa Nha Trang
1 - 0
CLB TP Ho Chi Minh
F
T
Song Lam Nghe An
1 - 2
Ha Noi TT
F
T
Dong Tam Long An
2 - 3
QNK Quang Nam
F
T
Saigon FC
2 - 0
FLC Thanh Hoa
F
T
Sumqayit
1 - 0
FK Neftchi
F
T
Saburtalo
5 - 0
Dinamo Batumi
F
T
Barito Putera
2 - 0
Sriwijaya FC
F
T
PSM Makassar
4 - 1
PS TNI
F
T
Madura United
2 - 0
Arema
F
T
Irtysh Pavlodar
1 - 2
Tobol Kostanay
F
T
Kairat Almaty
3 - 1
Kaisar Kyzylorda
F
T
Aktobe
2 - 0
Shakhter Karagandy
F
T
Ordabasy Shymkent
1 - 0
Taraz
F
T
Alassiouty
1 - 1
Misr El-Maqasa
F
T
Al Masry
1 - 0
Wadi Degla FC
F
T
Al Ahly
1 - 1
El Geish
F
T
SoNy Sugar
2 - 0
Tusker FC
F
T
Sofapaka
4 - 1
Chemelil Sugar
F
T
Zoo FC
1 - 3
AFC Leopards
F
T
MAT Tetouan
2 - 2
Olympic Club de Safi
F
T
OCK Khouribga
1 - 1
Raja Casablanca
F
T
Wydad Casablanca
1 - 3
FUS Rabat
F
T
Bidvest Wits
1 - 2
Cape Town City FC
F
T
Stade Tunisien
2 - 2
US Monastir
F
T
Zarzis
0 - 1
Etoile du Sahel