Live Football : 9 August 2017

Live football scores


 

14:11 (GMT+2)

21 August 2017

F
T
Colchester United
1 - 2
Aston Villa
F
T
Crewe Alexandra
1 - 2
Bolton Wanderers
F
T
Leeds United
4 - 1
Port Vale
F
T
Oldham Athletic
2 - 3
Burton Albion
F
T
Sheffield United
3 - 2
Walsall
A
E
T
Bishop Auckland
4 - 8
Consett
F
T
Bridport FC
1 - 0
St Austell
F
T
Exmouth Town FC
1 - 2
Shaftesbury Town
F
T
North Shields
0 - 1
Marske United
F
T
Quorn
3 - 0
Retford United
F
T
Wadham Lodge
1 - 3
Framlingham Town
F
T
Darlington
4 - 3
Gainsborough
F
T
FC Heidenheim
2 - 1
Erzgebirge Aue
F
T
FC Viktoria 1889 Berlin
2 - 2
ZFC Meuselwitz
F
T
BFC Dynamo
0 - 0
FSV Wacker Nordhausen
F
T
FC Porto
4 - 0
Estoril
F
T
Benfica
3 - 1
Braga
F
T
Dundee FC
2 - 1
Dundee United
F
T
Hamilton Academical
0 - 1
Aberdeen
F
T
Rangers
6 - 0
Dunfermline Athletic
A
E
T
Ross County
2 - 3
Motherwell
A
P
Banfield
241 - 1
Boca Juniors
F
T
Velez Sarsfield
2 - 1
Temperley
F
T
Velez Sarsfield
2 - 0
Temperley
F
T
Burgos CF
2 - 3
Real Sociedad
A
P
Celta Vigo
231 - 1
Udinese
F
T
Alcorcon
2 - 1
Getafe
F
T
Olimpo
1 - 3
Colon
F
T
AC Milan
1 - 2
Real Betis
A
P
Leganes
421 - 1
Alaves
F
T
Sassuolo
3 - 0
Cremonese
F
T
Olimpo
0 - 2
Colon
F
T
Moldova U21
2 - 1
Cyprus U21
F
T
Allesoe GF
0 - 3
Vejle Boldklub
F
T
Avarta
0 - 5
Fremad Amager
F
T
DGL 2000, Aarhus
0 - 3
Brabrand
F
T
FC Roskilde
0 - 1
Nykoebing FC
F
T
Hedensted
3 - 2
Thisted
F
T
Helsinge Fodbold
0 - 2
HIK
F
T
Herlufsholm GF
0 - 5
HB Koege
F
T
Holstebro
0 - 3
Aarhus Fremad
F
T
Linde
0 - 12
VSK Aarhus
F
T
Lystrup IF
0 - 3
Vendsyssel FF
F
T
Rishoej
0 - 6
Greve
A
E
T
Silkeborg KFUM
1 - 3
Viborg
F
T
Tarup/Paarup
1 - 2
Dalum
F
T
VRI
0 - 4
Skive
F
T
Fredericia
4 - 0
Esbjerg fB
A
E
T
Sunred Beach
422 - 2
CSC

Norway – Cup

F
T
FK Haugesund
0 - 2
Molde
F
T
Jerv
1 - 2
Rosenborg
F
T
Kristiansund BK
1 - 0
Floroe
F
T
Lillestroem
1 - 0
Tromsoe
F
T
Sarpsborg 08
4 - 0
Odds Ballklubb
F
T
Mjoendalen
1 - 0
Brann
F
T
Dalkurd FF
3 - 2
IK Frej Taeby
F
T
Falkenbergs FF
2 - 0
IFK Vaernamo
F
T
Gefle
2 - 0
Varbergs BoIS FC
F
T
Oergryte FF
0 - 2
Brommapojkarna
F
T
HIFK
2 - 1
VPS
F
T
PS Kemi
0 - 0
Ilves
F
T
Lausanne
2 - 3
Lugano
F
T
St. Gallen
0 - 2
Luzern
F
T
Young Boys
0 - 4
Thun
F
T
Chiasso
1 - 0
FC Rapperswil-Jona
F
T
Servette
1 - 0
Wil
F
T
Wohlen
1 - 2
Xamax
F
T
APOEL Nicosia
1 - 2
Apollon Limassol
F
T
Fjoelnir
2 - 2
KA Akureyri
F
T
Vikingur Olafsvik
2 - 1
Grindavik
F
T
Stjarnan
2 - 0
Breidablik
A
E
T
FC Pisek
542 - 2
Pardubice
F
T
Jiskra Mseno
1 - 4
Jablonec
F
T
Kozlovice
0 - 1
Kromeriz
F
T
Kraluv Dvur
1 - 2
FC MAS Taborsko
F
T
Loko Vltavin
2 - 3
Teplice
F
T
Prevysov
0 - 2
Dukla Praha
F
T
Slavicin
0 - 2
MFK Karvina
F
T
Sokol Brozany
0 - 4
Zizkov
F
T
Sokol Zapy
2 - 4
Banik Sokolov
F
T
Sokol Zivanice
1 - 0
Varnsdorf
F
T
Spartak Hulin
0 - 5
Baník Ostrava
A
E
T
Usti nad Orlici
451 - 1
Slovacko
F
T
Valasske Mezirici
3 - 1
Lisen
F
T
Zdirec Nad Doubravou
0 - 4
Trinec
F
T
MFK Dobris
0 - 3
Slovan Liberec
F
T
Stechovice
1 - 3
Pribram
F
T
Ural
1 - 1
Zenit St. Petersburg
F
T
Spartak Moscow
2 - 0
Arsenal Tula
F
T
FC Rostov
1 - 0
Dinamo Moscow
F
T
Rubin Kazan
1 - 1
Lokomotiv Moscow
F
T
Tosno
1 - 2
CSKA Moscow
F
T
Dinamo St Petersburg
3 - 1
Olimpiec Nizhny
F
T
Sibir Novosibirsk
2 - 0
Kuban Krasnodar
F
T
Tom Tomsk
2 - 1
FC Volgar
F
T
Shinnik Yaroslavl
2 - 3
Krylya Sovetov Samara
F
T
FC Orenburg
2 - 2
FC Rotor Volgograd
F
T
FC Tambov
1 - 0
Fakel
F
T
Tyumen
1 - 2
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Khimki
1 - 1
Avangard Kursk
F
T
Baltika
0 - 5
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
Sakhalin
2 - 1
Zenit Irkutsk
F
T
Smena Komsomolsk
1 - 1
FC Chita
F
T
Dinamo Barnaul
1 - 0
Irtysh

Poland – Cup

F
T
Bytovia Bytow
1 - 0
Lechia Gdansk
F
T
GKS Belchatow
0 - 3
Chojniczanka Chojnice
F
T
Miedz Legnica
1 - 2
Sandecja Nowy Sacz
F
T
Sokol Ostroda
1 - 3
Gornik Zabrze
A
E
T
GKS Tychy 71
141 - 1
Cracovia Krakow
F
T
Pogon Szczecin
3 - 0
Lech Poznan
F
T
Zaglebie Lubin
2 - 1
Jagiellonia Bialystok
F
T
Backa Backa Palanka
1 - 4
Napredak
F
T
Macva Sabac
1 - 2
Radnicki Nis
F
T
Borac Cacak
0 - 2
Vojvodina
F
T
Cukaricki
1 - 0
Mladost Lucani
F
T
Partizan Beograd
1 - 3
Vozdovac
F
T
Rad Beograd
2 - 0
FK Zemun
F
T
Astra Giurgiu
1 - 0
Concordia Chiajna
F
T
Juventus Bucuresti
0 - 1
CS Universitatea Craiova
F
T
FC FCSB
1 - 1
CSMS Iasi
A
P
Ludogorets Razgrad
451 - 1
Botev Plovdiv
F
T
Ventspils
4 - 0
FK Spartaks
F
T
FK Kauno Zalgiris
1 - 2
Trakai FK
F
T
Zalgiris Vilnius
1 - 1
Suduva

Estonia – Cup

F
T
Viimsi MRJK
0 - 2
Flora II
F
T
Laanemaa JK Haapsalu
2 - 1
Ganvix Turi
F
T
Nomme JK Kalju
8 - 0
FC Lelle
F
T
Paide Linnameeskond III
11 - 0
Tartu FC
F
T
Rakvere Tarvas
4 - 0
JK Poseidon
F
T
Rumori Calcio
3 - 2
JK Kadakas Kernu
F
T
Pohja Tallin
5 - 1
FC Zenit Tallinn
F
T
Lanus
1 - 0
The Strongest
F
T
River Plate
1 - 1
Guarani
F
T
Santa Cruz
1 - 2
Criciuma
F
T
Luverdense
1 - 0
Juventude
F
T
Real Garcilaso
2 - 1
Deportivo Municipal
A
E
T
Real Esteli FC
341 - 0
CD Aguila
F
T
San Juan Jabloteh
1 - 2
Santos de Guapiles
F
T
Alianza FC
2 - 1
Platense FC
F
T
CF America
2 - 1
U.A. Estado de Mexico
F
T
CA Zacatepec
2 - 1
Tigres
F
T
Necaxa
1 - 1
Monarcas Morelia
F
T
Harrisburg City Islanders
0 - 1
Rochester Rhinos
F
T
Orange County SC
0 - 4
Colorado Springs Switchbacks FC
F
T
Orlando Pride
3 - 0
Washington Spirit
F
T
Universidad de Costa Rica
0 - 0
AD Municipal Liberia
F
T
CD Suchitepequez
4 - 1
Club Xelaju
F
T
Deportivo Malacateco
0 - 0
Sanarate
F
T
Siquinala
0 - 3
CSD Comunicaciones
F
T
CSD Municipal
1 - 0
Coban Imperial
F
T
Guastatoya
4 - 2
Deportivo Marquense
F
T
Ceres-La Salle FC
2 - 0
Home United FC
F
T
Albirex Niigata
0 - 2
Kawasaki Frontale
F
T
Kashiwa Reysol
0 - 0
Sagan Tosu
F
T
Omiya Ardija
1 - 2
FC Tokyo
F
T
Shimizu S-Pulse
3 - 2
Cerezo Osaka
F
T
Vegalta Sendai
0 - 0
Jubilo Iwata
F
T
Ventforet Kofu
0 - 1
Urawa Red Diamonds
F
T
Consadole Sapporo
0 - 2
Yokohama F.Marinos
F
T
Sanfrecce Hiroshima
2 - 2
Gamba Osaka
F
T
Vissel Kobe
1 - 2
Kashima Antlers
F
T
Yanbian
3 - 1
Tianjin Teda
F
T
Chongqing Lifan
1 - 0
Shandong Luneng
F
T
Guangzhou R&F F.C.
4 - 2
Jiangsu Suning FC
F
T
Henan Jianye
0 - 2
Changchun Yatai
F
T
Shanghai Shenhua
0 - 3
Guizhou Hengfeng Zhicheng
F
T
Jeonnam Dragons
1 - 3
Busan I'Park
A
E
T
Suwon Bluewings
2 - 1
Gwangju FC
F
T
Ulsan Hyundai
3 - 1
Sangju Sangmu
F
T
Seongnam FC
0 - 3
Mokpo City
F
T
Chonburi
5 - 0
Thai Honda
F
T
Persipura Jayapura
3 - 1
Bali United Pusam
F
T
Adelaide United
1 - 0
Newcastle Jets
F
T
Brisbane Roar FC
1 - 5
Melbourne Victory
F
T
Sydney United 58
7 - 2
FNQ FC Heat
A
E
T
Hume City FC
141 - 1
Bentleigh Greens
F
T
Croatia U19
0 - 2
Italy U19