Live Football : 16 July 2017

Live football scores


 

20:32 (GMT+2)

25 July 2017

A
P
Burkina Faso
433 - 3
North Korea
A
P
Thailand
540 - 0
Belarus
F
T
Philadelphia Union
2 - 2
Swansea City
F
T
LA Galaxy
2 - 5
Manchester United
F
T
SV Flexopack Sierning
0 - 8
LASK Linz
F
T
Osnabrueck
0 - 3
Werder Bremen
F
T
Carl Zeiss Jena
0 - 2
Hertha Berlin
F
T
Bury
1 - 3
Huddersfield Town
F
T
Westerlo
0 - 6
KV Mechelen
F
T
Bologna
17 - 0
Virtus Acquaviva
F
T
Casatese Rogoredo
0 - 5
Torino
C
a
n
c
Ingolstadt
v
Leeds United
F
T
Monaco
0 - 0
PSV Eindhoven
F
T
Union St.-Gilloise
0 - 2
Sporting Charleroi
F
T
FC Zuerich
6 - 1
Goztepe
P
o
s
t
Etoile du Sahel
v
Valencia
F
T
Lens
0 - 2
Standard Liege
F
T
Varzim
1 - 2
Portimonense
F
T
Slavia Prague
4 - 1
Nice
F
T
Vitoria de Guimaraes B
4 - 1
Belenenses
F
T
Seleccion de Bartolome
0 - 6
Las Palmas
F
T
Netherlands
1 - 0
Norway
F
T
Denmark
1 - 0
Belgium
F
T
Lyngby
2 - 1
Silkeborg
F
T
Hobro
2 - 1
FC Helsingoer
F
T
Broendby IF
4 - 0
FC Midtjylland
F
T
FK Haugesund
2 - 0
Aalesund
F
T
Molde
0 - 0
Stroemsgodset
F
T
Odds Ballklubb
0 - 2
Viking
F
T
Sandefjord
3 - 0
Tromsoe
F
T
Brann
0 - 1
Sarpsborg 08
F
T
Oerebro
4 - 2
IFK Gothenburg
F
T
AIK
1 - 0
IFK Norrkoeping
F
T
Oestersunds FK
2 - 1
Djurgaarden
F
T
FC Lahti
1 - 1
RoPS
F
T
Ilves
1 - 1
HJK
F
T
JJK
0 - 2
SJK
F
T
VPS
3 - 2
FC Inter
F
T
FC Schwarzach 1955
0 - 3
St.Florian
F
T
Dornbirn
1 - 5
Altach
F
T
Hard
0 - 3
Sturm Graz
F
T
ASK Elektra
2 - 1
FCM Arkadia Traiskirchen
F
T
Karabakh Wien
1 - 5
BW Linz
F
T
Schwaz
0 - 2
Rapid Wien
F
T
SAK Klagenfurt
0 - 5
Hartberg
F
T
Bray Wanderers
0 - 2
Cork City
F
T
KA Akureyri
6 - 3
IBV Vestmannaeyjar
F
T
Vikingur Reykjavik
0 - 1
Valur
F
T
Sokol Usti
3 - 0
Nove Sady Olomouc
A
E
T
AFK Tisnov
5 - 4
Slovan Rosice
F
T
Aritma Praha
0 - 2
Zenit Caslav
F
T
Cechie Vykan
2 - 1
Spartak Chrastava
A
E
T
Cerveny Kostelec
540 - 0
Dvur Kralove
A
E
T
FC Provodov
452 - 2
Slavicin
F
T
FC Spartak Velka Bites
3 - 1
Blansko
F
T
FC Strani
2 - 1
Slovan Bzenec
F
T
FC Vsetin
1 - 2
Brumov
F
T
FK Brandys nad Labem
0 - 5
Vysoke Myto
F
T
FK Komarov
1 - 2
Marianske Lazne
F
T
FK Louny
4 - 1
Motorlet Praha
F
T
HFK Trebic
0 - 6
Stara Rise
F
T
Hranice
1 - 2
Kozlovice
A
E
T
Jesenik
423 - 2
Jiskra Rymarov
F
T
Jiskra Mseno
3 - 2
Sokol Kratonohy
F
T
MFK Dobris
5 - 2
Kladno
F
T
Nejdek
1 - 3
Chomutov
F
T
Neratovice
2 - 1
Admira Praha
F
T
Nova Vcelnice
0 - 1
TJ Malse Roudne
F
T
SK Brna
2 - 9
FK Zbuzany
F
T
SK Hrobce
3 - 1
TJ Tatran Rakovnik
F
T
SK Petrin Plzen
1 - 2
Klatovy
F
T
SK Stresovice
1 - 3
Banik Sous
F
T
Spartak Sobeslav
1 - 3
Tatran Sedlcany
F
T
Sumperk
1 - 3
HFK Olomouc
F
T
TJ Doksy
0 - 2
SS Ostra
F
T
TJ ZD Bohumin
4 - 2
Dolni Benesov
F
T
Tasovice
2 - 1
Breclav
F
T
Trutnov
0 - 2
Sokol Zivanice
F
T
SKA-Khabarovsk
0 - 2
Zenit St. Petersburg
F
T
Rubin Kazan
1 - 2
FC Krasnodar
F
T
FK Akhmat
1 - 0
Amkar
F
T
Zenit St. Petersburg II
0 - 1
Dinamo St Petersburg
F
T
Mariupol
0 - 0
Veres Rivne
F
T
Karpaty
1 - 1
Zirka
F
T
FC Olexandria
0 - 2
Olimpik Donetsk
F
T
Zorya
0 - 1
Stal Kamianske
F
T
Arka Gdynia
2 - 0
Slask Wroclaw
F
T
Termalica Nieciecza
0 - 1
Jagiellonia Bialystok
F
T
Lech Poznan
0 - 0
Sandecja Nowy Sacz

Poland – Cup

F
T
Zaglebie Lubin II
0 - 1
Gryf Wejherowo
F
T
Rekord Bielsko
2 - 6
GKS Belchatow
F
T
Stilon Gorzow
1 - 3
Puszcza Niepolomice
F
T
NK Lokomotiva
1 - 3
Hajduk Split
F
T
Osijek
1 - 1
Rudes
F
T
Krsko Posavje
2 - 1
Gorica
F
T
Rudar Velenje
2 - 1
Domzale
F
T
Olimpija Ljubljana
3 - 1
NK Celje
F
T
Ferencvaros
1 - 1
Puskas FC Academy
F
T
Vasas Budapest
0 - 2
Diosgyori VTK
F
T
Videoton FC
1 - 1
Balmazujvaros
F
T
Astra Giurgiu
1 - 0
Sepsi OSK
F
T
FC FCSB
2 - 1
FC Voluntari
F
T
Botev Plovdiv
0 - 1
Pirin Blagoevgrad
F
T
FK Jelgava
1 - 1
RFS
F
T
FK Liepaja
0 - 1
FS Metta/LU

Estonia – Cup

F
T
Kuressaare FC
12 - 0
Kadrina SK Moe
F
T
Dacia Chisinau
1 - 1
FC Sheriff
F
T
FC Zaria
0 - 1
FC Milsami Orhei
F
T
Brown de Adrogue
0 - 1
Central Cordoba de Santiago
F
T
Guillermo Brown
1 - 0
Almagro
F
T
Villa Dalmine
0 - 2
Independiente Rivadavia
F
T
Chacarita Juniors
0 - 0
Gimnasia Jujuy
F
T
All Boys
1 - 0
Ferro Carril Oeste
F
T
Instituto
1 - 0
Nueva Chicago
A
E
T
Gimnasia Mendoza
343 - 2
Club Atletico Mitre
F
T
Corinthians
2 - 2
Atletico PR
F
T
Palmeiras
4 - 2
Vitoria
F
T
Atletico GO
1 - 2
Atletico MG
F
T
Chapecoense AF
2 - 0
Sao Paulo
F
T
Cruzeiro
1 - 1
Flamengo
F
T
Gremio
3 - 1
Ponte Preta
F
T
Vasco da Gama
0 - 0
Santos FC
F
T
Ceara
2 - 0
Juventude
F
T
Londrina EC
2 - 2
Boa Esporte Clube
F
T
Luverdense
1 - 0
ABC

Chile – Cup

F
T
Puerto Montt
0 - 0
Deportes Temuco
F
T
Union La Calera
1 - 1
Palestino
F
T
Coquimbo Unido
3 - 2
Everton CD
F
T
Atletico Nublense
0 - 2
Universidad de Chile
F
T
Iberia
2 - 0
Universidad de Concepcion
F
T
Cobreloa
0 - 1
Antofagasta
F
T
Deportes Copiapo
2 - 1
San Luis
F
T
San Marcos
2 - 0
Deportes Iquique
Saturday, 15 July 2017
F
T
La Equidad
3 - 2
Deportivo Pasto
Sunday, 16 July 2017
F
T
Once Caldas
0 - 0
Patriotas
F
T
Envigado
0 - 2
Independiente Medellin
F
T
America de Cali
3 - 0
Tolima
F
T
Atletico Huila
2 - 2
Deportivo Cali
F
T
CD Jaguares
0 - 1
Atletico Junior
F
T
CSD Macara
1 - 0
Barcelona SC
F
T
Clan Juvenil
0 - 0
LDU de Quito
F
T
Fuerza Amarilla SC
1 - 2
Delfin
F
T
Emelec
2 - 1
El Nacional
F
T
Sport Rosario
0 - 0
Universitario de Deportes
F
T
Sporting Cristal
1 - 0
CD UT Cajamarca
F
T
FBC Melgar
2 - 1
Union Comercio
F
T
Alianza Lima
3 - 3
Sport Huancayo
F
T
Caracas
2 - 0
Monagas SC
F
T
Estudiantes Merida
3 - 1
Zulia
F
T
Atletico Socopo
2 - 1
Deportivo La Guaira
F
T
Aragua FC
1 - 1
Zamora FC
F
T
Metropolitanos FC
1 - 1
Atletico Venezuela
F
T
Mineros De Guayana
3 - 2
Carabobo FC
Saturday, 15 July 2017
F
T
Panama
3 - 0
Martinique
Sunday, 16 July 2017
F
T
Nicaragua
0 - 3
USA
F
T
Queretaro FC
2 - 0
CF America
F
T
Indy Eleven
2 - 0
Jacksonville Armada FC
F
T
North Carolina FC
2 - 1
Puerto Rico FC
F
T
FC Edmonton
0 - 1
New York Cosmos
F
T
San Francisco Deltas
1 - 3
Miami FC
Saturday, 15 July 2017
F
T
Bethlehem Steel FC
1 - 1
Pittsburgh Riverhounds
Sunday, 16 July 2017
F
T
Vancouver Whitecaps II
1 - 1
Reno 1868 FC
F
T
Harrisburg City Islanders
1 - 0
Richmond Kickers
F
T
Louisville City FC
2 - 3
FC Cincinnati
F
T
Saint Louis FC
1 - 0
Charleston Battery
F
T
Phoenix Rising FC
2 - 1
Colorado Springs Switchbacks FC
F
T
Portland Timbers II
0 - 1
Swope Park Rangers
F
T
Seattle Sounders FC II
1 - 2
Orange County SC
F
T
Sky Blue FC
2 - 2
Chicago Red Stars
F
T
Orlando Pride
4 - 1
FC Kansas City
F
T
Houston Dash
2 - 1
Washington Spirit
F
T
Seattle Reign FC
1 - 1
Boston Breakers
F
T
Ehime FC
2 - 2
Oita Trinita
F
T
Machida Zelvia
2 - 0
Mito Hollyhock
F
T
Nagoya Grampus Eight
1 - 0
Montedio Yamagata
F
T
Tokushima Vortis
1 - 1
Kyoto Sanga FC
F
T
Roasso Kumamoto
1 - 0
JEF United Chiba
F
T
Shonan Bellmare
2 - 0
Tokyo Verdy
F
T
Thespakusatsu Gunma
1 - 3
Avispa Fukuoka
F
T
Changchun Yatai
3 - 2
Guangzhou R&F F.C.
F
T
Tianjin Quanjian
3 - 0
Shanghai Shenhua
F
T
Incheon United
1 - 1
Gangwon FC
F
T
Jeju United
1 - 2
FC Seoul
F
T
Sangju Sangmu
1 - 3
Jeonbuk FC
F
T
Ansan Greeners
1 - 1
Seongnam FC
F
T
Persija Jakarta
1 - 0
Pusamania Borneo
F
T
Arema
0 - 2
Persipura Jayapura
F
T
Madagascar
2 - 2
Mozambique
F
T
Mauritius
0 - 1
Angola
F
T
Swaziland
0 - 4
Zambia
F
T
Namibia
1 - 0
Zimbabwe
F
T
Zoo FC
2 - 0
Chemelil Sugar