Live Football : 20 May 2017

Live football scores


 

07:33 (GMT+2)

26 May 2017

F
T
Bradford City
0 - 1
Millwall
F
T
ChievoVerona
3 - 5
Roma
F
T
SSC Napoli
4 - 1
Fiorentina
F
T
Foggia
3 - 1
Cremonese
F
T
Giana Erminio
2 - 1
Pordenone Calcio
F
T
Reggiana
2 - 1
Juve Stabia
F
T
Sporting Gijon
2 - 2
Real Betis
F
T
Deportivo La Coruna
3 - 0
Las Palmas
F
T
Leganes
1 - 1
Alaves
F
T
Sevilla
5 - 0
Osasuna
F
T
Girona
0 - 0
Alcorcon
F
T
Mallorca
1 - 0
Almeria
F
T
Reus
2 - 1
Sevilla Atletico
F
T
Tenerife
0 - 0
Levante
F
T
UCAM Murcia
3 - 1
Huesca
F
T
Cadiz
1 - 1
Cordoba
F
T
Real Oviedo
0 - 0
Zaragoza
F
T
Barcelona B
0 - 2
Leonesa
F
T
Pontevedra
1 - 3
Real Murcia
F
T
Borussia Dortmund
4 - 3
Werder Bremen
F
T
Borussia Moenchengladbach
2 - 2
Darmstadt
F
T
Eintracht Frankfurt
2 - 2
RasenBallsport Leipzig
F
T
FC Cologne
2 - 0
Mainz 05
F
T
Hamburger SV
2 - 1
Wolfsburg
F
T
Hertha Berlin
2 - 6
Bayer Leverkusen
F
T
Hoffenheim
0 - 0
Augsburg
F
T
Ingolstadt
1 - 1
Schalke 04
F
T
Bayern Munich
4 - 1
Freiburg
F
T
Wehen
4 - 1
FSV Frankfurt
F
T
Chemnitzer FC
2 - 0
Hansa Rostock
F
T
Duisburg
5 - 1
FSV Zwickau
F
T
Holstein Kiel
3 - 0
Hallescher FC
F
T
Magdeburg
2 - 0
Sportfreunde Lotte
F
T
Mainz 05 II
4 - 0
Fortuna Koeln
F
T
Osnabrueck
0 - 0
Paderborn
F
T
Preußen Muenster
0 - 1
Jahn Regensburg
F
T
RW Erfurt
4 - 1
Sonnenhof Großaspach
F
T
Werder Bremen II
1 - 0
Aalen
F
T
1860 Rosenheim
2 - 3
TSV Buchbach
F
T
FC Memmingen
1 - 3
SV Seligenporten
F
T
Greuther Fuerth II
0 - 1
FV Illertissen
F
T
SpVgg Bayern Hof
0 - 1
SV Schalding-Heining
F
T
VfR Garching
4 - 0
Burghausen
F
T
VfV Hildesheim
1 - 1
St.Pauli II
F
T
BSV Rehden
2 - 1
Luebeck
F
T
Eintracht Braunschweig II
1 - 2
Wolfsburg II
F
T
FC Germania Egestorf-Langreder
1 - 0
TSV Havelse
F
T
Hannover 96 II
1 - 0
FC Hansa Lueneburg
F
T
Lupo-Martini Wolfsburg
0 - 2
Meppen
F
T
SV Eichede
1 - 2
Eintracht Norderstedt
F
T
ETSV Weiche Flensburg
1 - 0
SV Drochtersen/Assel
F
T
BFC Dynamo
0 - 4
Carl Zeiss Jena
F
T
Babelsberg
4 - 0
VfB Auerbach
F
T
FC Oberlausitz Neugersdorf
3 - 2
Energie Cottbus
F
T
FC Schoenberg 95
2 - 1
TSG Neustrelitz
F
T
FC Viktoria 1889 Berlin
1 - 3
FSV Union Fuerstenwalde
F
T
FSV Wacker Nordhausen
3 - 0
FSV Luckenwalde
F
T
Lokomotive Leipzig
4 - 0
Hertha Berlin II
F
T
RasenBallsport Leipzig ll
2 - 1
Berliner AK 07
F
T
ZFC Meuselwitz
4 - 1
Budissa Bautzen
F
T
Eintracht Trier
0 - 1
Waldhof Mannheim
F
T
FCA Walldorf
2 - 1
Ulm
F
T
Hoffenheim II
0 - 2
Stuttgarter Kickers
F
T
Noettingen
4 - 0
Kaiserslautern II
F
T
Pirmasens
2 - 0
TSV Steinbach
F
T
Saarbruecken
2 - 1
Hessen Kassel
F
T
Teutonia Watzenborn-Steinberg
2 - 4
Homburg
F
T
VfB Stuttgart II
2 - 0
Kickers Offenbach
F
T
Wormatia Worms
2 - 1
Koblenz
F
T
Bonner SC
2 - 0
Viktoria Koeln 1904
F
T
Borussia Moenchengladbach II
4 - 2
Wuppertal
F
T
FC Koeln II
1 - 2
Alemannia Aachen
F
T
Oberhausen
3 - 4
SV Roedinghausen
F
T
SC Wiedenbrueck
1 - 2
Fortuna Duesseldorf II
F
T
Schalke 04 II
0 - 1
Borussia Dortmund II
F
T
Sportfreunde Siegen
1 - 2
SC Verl
F
T
TSG Sprockhoevel
1 - 1
RW Essen
F
T
Wattenscheid
0 - 0
RW Ahlen
F
T
Angers
2 - 0
Montpellier
F
T
Guingamp
1 - 0
Metz
F
T
Lille
3 - 0
Nantes
F
T
Lorient
1 - 1
Bordeaux
F
T
Lyon
3 - 3
Nice
F
T
Marseille
1 - 0
SC Bastia
F
T
Nancy
3 - 1
Saint-Etienne
F
T
Paris Saint Germain
1 - 1
Caen
F
T
Rennes
2 - 3
Monaco
F
T
Toulouse
0 - 0
Dijon
F
T
FC Utrecht
2 - 1
SC Heerenveen
F
T
AZ Alkmaar
4 - 1
FC Groningen
F
T
Roeselare
3 - 2
Eupen
F
T
Royal Excel Mouscron
0 - 1
Kortrijk
F
T
Lokeren
1 - 1
Genk
F
T
Nacional
1 - 2
Vitoria de Setubal
F
T
Pacos de Ferreira
0 - 0
Maritimo
F
T
Rio Ave
2 - 0
Belenenses
F
T
Vitoria de Guimaraes
0 - 1
Feirense
F
T
Boavista
2 - 2
Benfica
F
T
Freamunde
0 - 1
Sporting Covilha
F
T
Hamilton Academical
4 - 0
Dundee FC
F
T
Inverness CT
3 - 2
Motherwell
F
T
Kilmarnock
1 - 2
Ross County
A
E
T
Alloa Athletic
454 - 3
Brechin City
F
T
Peterhead
1 - 5
Forfar Athletic
A
E
T
Cowdenbeath
531 - 1
East Kilbride
F
T
SV Hatto Heim
1 - 9
PEC Zwolle
F
T
Argentina U20
0 - 3
England U20
F
T
South Korea U20
3 - 0
Guinea U20
F
T
Venezuela U20
2 - 0
Germany U20
F
T
Vanuatu U20
2 - 3
Mexico U20
F
T
FC Nordsjaelland
2 - 3
FC Midtjylland
F
T
Dalum
0 - 3
Thisted
F
T
Broenshoej
1 - 0
Marienlyst
F
T
Kolding IF
1 - 0
B 93
F
T
VSK Aarhus
0 - 3
Svendborg
F
T
HIK
6 - 1
Odder IGF
F
T
Middelfart G og BK
0 - 0
Fredensborg BI
F
T
Naesby
2 - 1
Jammerbugt FC
F
T
Vejgaard
1 - 2
Frem
F
T
Rosenborg
1 - 1
Lillestroem
F
T
Sogndal
2 - 3
Brann
F
T
Oestersunds FK
2 - 1
Kalmar FF
F
T
Halmstads BK
0 - 0
Oerebro
F
T
Aatvidaberg
1 - 1
Trelleborgs FF
F
T
Brommapojkarna
3 - 0
Varbergs BoIS FC
F
T
Ried
1 - 1
SKN St. Poelten
F
T
Mattersburg
1 - 0
Altach
F
T
Salzburg
2 - 0
Admira Moedling
F
T
Wolfsberger AC
2 - 1
Austria Wien
F
T
Lausanne
0 - 0
Thun
F
T
Lugano
2 - 1
FC Vaduz
F
T
FC Zuerich
0 - 2
Wil
F
T
Rizespor
2 - 0
Gaziantepspor
F
T
Kayserispor
1 - 1
Adanaspor
F
T
Antalyaspor
2 - 1
Bursaspor
F
T
Besiktas
4 - 1
Kasimpasa
F
T
Altinordu
3 - 0
Eskisehirspor
F
T
Balikesirspor
3 - 1
Umraniyespor
F
T
Boluspor
4 - 0
Manisaspor
F
T
Denizlispor
1 - 1
Goztepe
F
T
Gaziantep BB
2 - 1
Giresunspor
F
T
Mersin
2 - 2
Adana Demirspor
F
T
Samsunspor
0 - 0
Bandirmaspor
F
T
Sanliurfaspor
2 - 1
Elazigspor
F
T
Sivasspor
4 - 0
Yeni Malatyaspor
F
T
Cabinteely
2 - 0
Athlone Town
F
T
APOEL Nicosia
2 - 2
Apollon Limassol
F
T
Anorthosis
0 - 1
AEK Larnaca
F
T
Bohemians 1905
2 - 0
Karvina
F
T
Dukla Praha
1 - 0
Zlin
F
T
FC Zbrojovka Brno
0 - 1
Viktoria Plzen
F
T
Jablonec
0 - 0
Teplice
F
T
Mlada Boleslav
1 - 2
Slavia Prague
F
T
Slovacko
0 - 1
Slovan Liberec
F
T
Sparta Prague
3 - 2
Hradec Kralove
F
T
Vysocina Jihlava
1 - 1
Pribram
F
T
FK Poprad
11 - 0
Haniska
F
T
Lipany
1 - 2
Rimavska Sobota
F
T
Dukla Banska Bystrica
2 - 0
Nove Mesto
F
T
Slovan Bratislava B
2 - 1
Spartak Trnava B
F
T
Svaty Jur
3 - 3
MSK Fomat Martin
F
T
Neftekhimik
0 - 2
FC Yenisey Krasnoyarsk
F
T
SKA-Khabarovsk
2 - 2
FC Tambov
F
T
Tyumen
0 - 2
Dinamo Moscow
F
T
Kuban Krasnodar
3 - 1
Spartak Nalchik
F
T
Mordovya
1 - 1
Luch Energiya Vladivostok
F
T
Shinnik Yaroslavl
0 - 1
Baltika
F
T
Sibir Novosibirsk
2 - 1
Spartak Moscow II
F
T
Sokol Saratov
0 - 3
Zenit St. Petersburg 2
C
a
n
c
Shinnik Yaroslavl
v
Volga Nyzhny
F
T
Khimki
1 - 3
Tosno
F
T
Fakel
0 - 1
FC Volgar
F
T
Chayka
2 - 2
SKA Rostov
F
T
Zirka
2 - 0
Volyn
F
T
Stal Kamianske
0 - 1
Dnipro
F
T
Wisla Krakow
4 - 0
Pogon Szczecin
F
T
Wisla Plock
1 - 2
Zaglebie Lubin
F
T
Piast Gliwice
2 - 1
Gornik Leczna
F
T
Podbeskidzie Bielsko-Biala
2 - 1
Sandecja Nowy Sacz
F
T
GKS Katowice
2 - 3
MKS Kluczbork
F
T
Miedz Legnica
3 - 2
GKS Tychy 71
F
T
GKS Belchatow
0 - 0
Puszcza Niepolomice
F
T
Odra Opole
1 - 2
Kotwica Kolobrzeg
F
T
Gryf Wejherowo
3 - 3
Radomiak Radom
F
T
Olimpia Elblag
2 - 1
Blekitni Stargard
F
T
Stal Stalowa Wola
2 - 0
ROW Rybnik 1964
F
T
Warta Poznan
0 - 0
Rozwoj Katowice
F
T
KS Legionovia Legionowo
1 - 0
Siarka Tarnobrzeg
F
T
NK Lokomotiva
2 - 1
Slaven
F
T
Hajduk Split
6 - 0
Inter Zapresic
F
T
Debrecen
2 - 5
Budapest Honved
F
T
Gyirmot
1 - 2
Vasas Budapest
F
T
MTK Budapest
0 - 0
Diosgyori VTK
F
T
Mezokovesd SE
3 - 2
Paksi SE
F
T
Ujpest
2 - 1
Haladas
F
T
Videoton FC
4 - 1
Ferencvaros
F
T
Dinamo Bucuresti
2 - 0
ACS Poli Timisoara
F
T
Ludogorets Razgrad
1 - 1
PFC CSKA-Sofia
F
T
FC Minsk
0 - 0
Dnepr Mogilev
F
T
Shakhtyor Soligorsk
2 - 1
FK Slutsk
F
T
BATE Borisov
1 - 0
Dinamo Minsk
F
T
Gomel
3 - 1
Naftan Novopolotsk
F
T
Dinamo Brest
2 - 0
FK Vitebsk
F
T
RFS
2 - 1
SK Babite
F
T
Levadia Tallinn
2 - 1
Tammeka
F
T
JK Sillamae Kalev
2 - 0
Paide Linnameeskond
F
T
Tulevik Viljandi
0 - 2
Nomme JK Kalju
F
T
FK Sarajevo
1 - 0
Zeljeznicar
F
T
Radnik Bijeljina
1 - 2
Zrinjski Mostar
F
T
Sloboda Tuzla
1 - 3
FK Krupa
F
T
Kozara
0 - 1
Rudar Prijedor
F
T
Tekstilac Derventa
0 - 0
Drina Zvornik
F
T
Borac Banja Luka
2 - 1
FK Podrinje
F
T
FK Borac Samac
0 - 3
Sloboda Mrkonjic Grad
F
T
FK Zvijezda 09
3 - 0
Sutjeska
F
T
Sloga Doboj
1 - 4
Slavija Sarajevo
A
A
W
Buducnost Podgorica
0 - 3
Mladost Podgorica
F
T
FK Bokelj
2 - 1
Decic Tuzi
F
T
FK Iskra
1 - 0
Sutjeska
F
T
FK Lovcen
0 - 3
Zeta
F
T
Jedinstvo BP
3 - 1
Petrovac
F
T
Rudar Pljevlja
0 - 0
Grbalj Radanovici
F
T
Hapoel Beer Sheva
2 - 0
Bnei Sakhnin
F
T
Maccabi Haifa
0 - 0
Maccabi Petach Tikva
F
T
Maccabi Tel Aviv
0 - 2
Beitar Jerusalem
F
T
Atletico Tucuman
3 - 0
Banfield
F
T
Belgrano
1 - 1
Patronato de Parana
F
T
Lanus
2 - 0
Atletico Rafaela
F
T
Sarmiento
1 - 4
Talleres
F
T
Boca Juniors
1 - 0
Newells Old Boys
F
T
Douglas Haig
1 - 1
Villa Dalmine
F
T
Nueva Chicago
0 - 0
Central Cordoba de Santiago
F
T
Chacarita Juniors
1 - 0
All Boys
F
T
Atlanta
2 - 1
CA Defensores de Belgrano
F
T
Comunicaciones
1 - 1
Almirante Brown
F
T
Excursionistas
1 - 2
CD UAI Urquiza
F
T
Club Cipolletti
3 - 0
Sportivo Las Parejas
F
T
Sportivo Patria
2 - 1
Gutierrez SC
A
P
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
431 - 0
Guarani Antonio Franco
F
T
Union Aconquija
0 - 0
CA Chaco For Ever
A
P
Union Villa Krause
451 - 0
Altos Hornos Zapla
A
P
Villa Mitre
420 - 2
CA Alvarado
F
T
Santos FC
1 - 0
Coritiba
F
T
Parana Clube
0 - 0
Paysandu
F
T
Vila Nova
0 - 0
Juventude
F
T
America MG
1 - 1
Goias
F
T
Figueirense
3 - 0
Nautico
F
T
Luverdense
1 - 1
CRB
F
T
Oeste FC
1 - 0
Criciuma
F
T
Santa Cruz
2 - 1
Guarani
F
T
Nacional Potosi
1 - 0
Blooming
F
T
The Strongest
0 - 1
Oriente Petrolero
F
T
Union Espanola
1 - 1
Audax Italiano
F
T
Deportes Iquique
0 - 0
Deportes Temuco
F
T
Cobresal
1 - 3
Colo Colo
F
T
Universidad de Chile
1 - 0
San Luis
F
T
Atletico Huila
2 - 3
Cortulua
F
T
Independiente del Valle
1 - 0
CSD Macara
F
T
River Plate
2 - 1
Clan Juvenil
Friday, 19 May 2017
F
T
General Diaz
0 - 3
Rubio Nu
Saturday, 20 May 2017
F
T
Luqueno
1 - 1
Deportivo Capiata
F
T
Sportivo Trinidense
0 - 2
Libertad
Friday, 19 May 2017
A
A
W
Zulia
0 - 3
Deportivo Tachira
F
T
New York Red Bulls
1 - 1
Toronto FC
F
T
Montreal Impact
4 - 1
Portland Timbers
F
T
DC United
0 - 1
Chicago Fire
F
T
Seattle Sounders FC
1 - 0
Real Salt Lake
F
T
San Francisco Deltas
0 - 3
Jacksonville Armada FC
Friday, 19 May 2017
F
T
Toronto FC II
1 - 3
Tampa Bay Rowdies
Saturday, 20 May 2017
F
T
New York Red Bulls II
3 - 4
Ottawa Fury
F
T
Boston Breakers
2 - 2
Portland Thorns
F
T
Sky Blue FC
2 - 1
Houston Dash
F
T
CSD Municipal
1 - 0
CD Suchitepequez
F
T
Albirex Niigata
1 - 0
Consadole Sapporo
F
T
Ventforet Kofu
1 - 2
Sanfrecce Hiroshima
F
T
Yokohama F.Marinos
1 - 1
Vegalta Sendai
F
T
Jubilo Iwata
0 - 2
Kashiwa Reysol
F
T
Urawa Red Diamonds
3 - 3
Shimizu S-Pulse
F
T
Omiya Ardija
0 - 3
Cerezo Osaka
F
T
Gamba Osaka
3 - 0
Sagan Tosu
F
T
Vissel Kobe
1 - 1
FC Tokyo
F
T
Geylang International FC
1 - 1
Hougang United FC
F
T
Shanghai Shenhua
1 - 3
Shanghai SIPG FC
F
T
Yanbian
1 - 1
Shandong Luneng
F
T
Chongqing Lifan
0 - 1
Tianjin Quanjian
F
T
Hebei CFFC
2 - 0
Liaoning Hongyun
F
T
Ulsan Hyundai
1 - 0
Jeonnam Dragons
F
T
Daegu FC
1 - 2
Jeju United
F
T
FC Seoul
2 - 3
Gangwon FC
F
T
Sangju Sangmu
1 - 3
Suwon Bluewings
F
T
Bucheon FC 1995
1 - 2
Asan Mugunghwa
F
T
Gyeongnam FC
2 - 0
Suwon City
F
T
Nakhon Ratchasima FC
0 - 1
Chiangrai United
F
T
Thai Honda
2 - 3
Sisaket FC
F
T
Muang Thong United
2 - 3
Ubon UMT FC
F
T
Siam Navy FC
1 - 0
Ratchaburi FC
F
T
Pattaya United
4 - 2
Bangkok Glass
F
T
Kolkheti-1913 Poti
0 - 0
FC Shukura Kobuleti
F
T
Saburtalo
0 - 1
Dila Gori
F
T
Torpedo Kutaisi
2 - 0
Lokomotivi Tbilisi
F
T
Bhayangkara Surabaya United
1 - 0
Semen Padang
F
T
Mitra Kukar
1 - 0
Perseru Serui
F
T
Persib Bandung
2 - 2
Pusamania Borneo
F
T
Tobol Kostanay
5 - 1
Okzhetpes Kokshetau
F
T
Kairat Almaty
4 - 0
Taraz
F
T
Ordabasy Shymkent
2 - 1
Aktobe
F
T
Akzhaiyk Uralsk
0 - 2
FC Astana
F
T
Kaisar Kyzylorda
2 - 1
Shakhter Karagandy
F
T
Irtysh Pavlodar
1 - 1
Atyrau
F
T
Pahang
2 - 3
Kedah
F
T
CA Batna
0 - 2
DRB Tadjenanet
F
T
CS Constantine
2 - 0
MC Alger
F
T
ES Setif
1 - 0
JS Saoura
F
T
MC Oran
2 - 1
MO Bejaia
F
T
USM Bel Abbes
3 - 0
Olympique de Medea
F
T
JS Kabylie
1 - 0
RC Relizane
F
T
Misr El-Maqasa
1 - 3
Al-Ittihad Al-Sakandary
F
T
ENPPI
3 - 0
Aswan FC
F
T
El Geish
1 - 1
Tanta
F
T
Muhoroni Youth FC
0 - 3
Nzoia Sugar FC
F
T
Kakamega Homeboyz
1 - 0
AFC Leopards
F
T
Mathare United
0 - 2
Tusker FC
F
T
Sofapaka
0 - 0
Kariobangi Sharks
F
T
Zoo FC
3 - 2
Bandari
A
E
T
Chippa United
240 - 0
SuperSport United